Skocz do zawartości

Zdjęcie

co sadzicie o marce kubota

3377 odpowiedzi na ten temat

#2121 Share Misiek100245

Misiek100245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 20 grudzień 2013 - 16:54

co sadzicie o marce kubota Lepiej urwać klamke jak wybić szybe w drzwiach. Ja tak złąmałem tylną szybe w JD2250 w kabinie MC1. jak by rączka była słabsza to by szyba była cała.Widok zdziwionej miny ojca... bezcenny.... ale wracając do Kuboty to i lakier na kabinie słaby. może rdza nigdzie jeszcze nie wyłazi ale farbę juz rękami przetarłem na wylot do zywej stali na poręczy drzwi i ręczce na lewym słupku. Ręce też troche mam szorstkie ;) W uprawie ziemniaków tez często wchodzi sie i wychodzi z kabiny. opony przednie tez nie długo trzeba bedzie wymienić 2-3 cm zostało bierznika ale opony polskie-Kormorany. Pewnie nie wozili opon do Japonii zeby załozyć ja na ciągnik...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
co sadzicie o marce kubota Dzisiaj, 17:53
  •  

#2122 Share podcepiomy

podcepiomy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 441 postów

Napisany 20 grudzień 2013 - 18:00

A przepraszam, takie r3 w podstawowej wersji to co nam oferuje??? - NIC, znajomy kupił golasa i obciążniki z farmera przekładał bo na piachu pod góre z przyczepą to tylko poskakał troche i stał, co innego jak masz tura, choć sam ciągnik uważam za dobry to jednak doposażenie go to już nie mały koszt.

Nie chodzi ,mi o wersję podstawową. Co oferuje kubota w opcji co przekładało by się na komfort.

#2123 Share tomek8540

tomek8540

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 20 grudzień 2013 - 21:22

co sadzicie o marce kubota Kubota w opcji nie oferuje nic, ma tylko jedną dość bogatą opcje wyposażenia i albo pasi albo nie pasi - twoj(właściwie mój) wybór.
Moja Kubota kosztowała powyżej 140 tyś, zanim ją kupiłem obejrzałem np takiego JX - goły za poniżej 130tyś ale jak człowiek zaczął mówić o mokrym sprzęgle(nie dostępne wtedy jeszcze w JX), klimie i lepszej skrzyni to się robił z tego JXU za około 170 tyś więc wybór był prosty.

Mówiąc dośc bogatą mam na myśli i tu posłuże się cytatem:

"Model M8560 seryjnie oferuje obciążniki przednie o wadze 470 kg, rewers bezsprzęgłowy, nadbieg do zadań transportowych, jednostopniowy wzmacniacz momentu obrotowego na każdym biegu, biegi pełzające, klimatyzację, fotel z amortyzacją pneumatyczną, system automatycznego zarządzania obrotami silnika Work Cruise, układ pneumatycznego hamowania przyczep, kompletny zaczep tylny z belką rolniczą i zaczepem transportowym."

Masz bardzo przenikliwy i niezwykle analityczny umysł. Moje gratulacje .Człowieku Tobie do NASA pora a nie marnować się na forach traktorowych.

FORA TRAKTOROWE - fajna nazwa, nasz premier by miał niezłą zagwozdkę by to wypowiedzieć

Lepiej urwać klamke jak wybić szybe w drzwiach. Ja tak złąmałem tylną szybe w JD2250 w kabinie MC1. jak by rączka była słabsza to by szyba była cała.Widok zdziwionej miny ojca... bezcenny.... ale wracając do Kuboty to i lakier na kabinie słaby. może rdza nigdzie jeszcze nie wyłazi ale farbę już rękami przetarłem na wylot do zywej stali na poręczy drzwi i ręczce na lewym słupku. Ręce też troche mam szorstkie ;) W uprawie ziemniaków tez często wchodzi sie i wychodzi z kabiny. opony przednie tez nie długo trzeba bedzie wymienić 2-3 cm zostało bierznika ale opony polskie-Kormorany. Pewnie nie wozili opon do Japonii zeby załozyć ja na ciągnik...

Skoro masz polskie opony to istnieje duże prawdopodobieństwo, że powietrze w nich nie jest japońskie a co za tym idzie spalanie wyższe :D , radze sprawdzić.

Edytowany przez tomek8540, 20 grudzień 2013 - 21:23.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2124 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 20 grudzień 2013 - 23:11

co sadzicie o marce kubota Ja wolę wymienić klamkę za 100 zł. niż szybę za 1500 zł.A to że się urwała to bardziej moja i mrozu wina niż japońskich konstruktorów. januszdolar nie wysyłaj hubertussa do NASA bo będzie nudno na forum Kuboty. Faktem jest że poziom wiedzy serwisantów może budzić zastrzeżenia ale to dotyczy w większości tych dilerów którzy wprowadzają nowe marki na rynek.Szkolenia teoretyczne są niestety w większości firm jedyną drogą zdobycia wiedzy w danym temacie. A wiadomo że praktyka czyni mistrzem .
Nie da się ukryć że Kubota jest nowością na naszym i europejskim rynku ale po wynikach sprzedaży widać iż ta "nowość" wcale ładnie sobie radzi i zdobywa nowych klientów między innymi tym że jest prosta (czasami aż za bardzo) i jej wyposażenie to w podstawowej wersji tzw. "full opcja" - no może trochę przesadziłem.

#2125 Share krowka62

krowka62

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów

Napisany 21 grudzień 2013 - 06:23

co sadzicie o marce kubota Zasadniczo żadnych dodatkowych opcji nie ma. Inne opony nawet mniejsze gruba dopłata, pytałem się o ciągnik bez obciążników - nie ma takiej opcji.
Z tego co pamiętam to do wyboru są zaczepy, radio

#2126 Share Piteriiv

Piteriiv

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 25 grudzień 2013 - 22:35

co sadzicie o marce kubota w 108 można było dołożyć dodatkowa pare złacz hydr. dławik i zawór pływajacy, radio ale jakieś tam. mozna także dołożyć tuza z wom lub bez. muszę napisać sprostowanie co do zurzycia paliwa - niedawno okazało sie że jest przewód fi 8 zagiety który doprowadza powietrze do odpowietrzenia zbiornika z pływakiem , przez to zurzycie wegług wskażnika było dużo wieksze dopiero po testowaniu maszynki poprzez dolewanie do pełnego zbiornika stwierdziłem faktyczne zurzycie i jest całkiem znośne. przy zworzeniu beli z siano kiszonką i owijaniu beli wyszło niecałe 5l/h. w drodze - zależy jak sie depta gaz i ile ładunku mi wyszło od 5-11 l/h

#2127 Share wojterek91

wojterek91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 30 grudzień 2013 - 14:13

co sadzicie o marce kubota może ktoś z was zna cenę kuboty m135gx

jak ja byłem u mojego kumpla on se kupił kubotke m135gx kubota wywarła na mnie duże wrażenie plusy są takie jeden z najtańszych marek mały promień zawracania duża widoczność dużo biegów pod obciążeniem minusy są takie polskie felgi i blokada tylnego mostu załączana nogą i trzeba trzymać przez cały czas a do plusów jeszcze kabina bardzo szybko się nagrzewa bardzo polecam kubote m135gx i właśnie mam zamiar zakupić taką kubotke

#2128 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 30 grudzień 2013 - 15:17

co sadzicie o marce kubota Szybko się nagrzewa bo jest mała hehe. Dlaczego polskie felgi są minusem, pekają coś z nimi nie tak czy tylko dla tego, że są polskie?

#2129 Share krowka62

krowka62

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów

Napisany 30 grudzień 2013 - 20:50

może ktoś z was zna cenę kuboty m135gx

jak ja byłem u mojego kumpla on se kupił kubotke m135gx kubota wywarła na mnie duże wrażenie plusy są takie jeden z najtańszych marek mały promień zawracania duża widoczność dużo biegów pod obciążeniem minusy są takie polskie felgi i blokada tylnego mostu załączana nogą i trzeba trzymać przez cały czas a do plusów jeszcze kabina bardzo szybko się nagrzewa bardzo polecam kubote m135gx i właśnie mam zamiar zakupić taką kubotke

W M135GX jest elektrohydrualiczne załączanie blokady przedniego i tylnego mostu. A co do felg to nie wiem czy nie montują niemieckich. Tak jak układ hamulcowy pneumatyczny jest zachodni. Spowodowane jest to tym że polski oddział należy do oddziału niemieckiej Kuboty i w związku z tym nie sądzę, żeby kupowali felgi z Pronara.
A co do ceny to z tego co trąbią to Seria MGX staniała M110GX - 200 tys netto, M135GX 220 tyś i M135GXS 240 tyś. Zapewne bez żadnych dodatkowych opcji. Zródło reklama str 19 top agrar Polska 12/2013

#2130 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 30 grudzień 2013 - 21:12

co sadzicie o marce kubota Podstawa dobrego samopoczucia to nie dopuscić do siebie mysli, że w kubocie jest coś polskiego. Co by nie mówic o produktach pronaru. To akurat są dostawcą felg do bardzo wielu pojazdów w tym niemieckich. Stosuje się je np w mercedesie unimogu więc prawdopodobne jest bardzo, że w kubocie też. Czy pochodzenie felg z pronaru jest aż taką wadą? Chyba tylko dla osób które nie mogą wciąż pogodzić się z tym co im do głów kładli, że kubota to w 100 % ciągnik japoński z jednej fabryki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2131 Share tomek8540

tomek8540

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 31 grudzień 2013 - 00:45

co sadzicie o marce kubota Jakby ktoś napisał, że Kubota dobra bo japońska to byś wytknął że gówniana bo ma felgi z pronaru a jak ktoś już o tym wspomni to uważasz to za plus, jesteś moim idolem, szacun że masz swoją życiową misje i w pełni się jej oddajesz, A powiedz jak opony mam continental to dobrze, że continental czy źle, że nie japońskie???

#2132 Share krowka62

krowka62

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów

Napisany 31 grudzień 2013 - 06:23

co sadzicie o marce kubota Ja nie piszę, że felgi Polskie są złe. Niemiec woli kupić niemiecki produkt by wesprzeć niemiecką gospodarkę i dlatego pisałem o tych felgach w tym kontekście. Oczywiście powoli to się zmienia zwłaszcza u Niemców młodszej generacji - już nie jest ważne pochodzenie ale cena na dany produkt.

#2133 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 31 grudzień 2013 - 11:27

co sadzicie o marce kubota Pytałem wyraźnie czy pochodzenie felg z pronaru, to że sa polskie jest wadą? Gdzie napisałem, że to plus? Dla mnie felgi z pronaru w kubocie są obojętne ani dobre ani złe poprostu są. Ktos napisał, że to minus zapytałem dlaczego. Kubota jak każdy ciągnik jest zmontowana miedzy innymi z częsci podwykonawców. W większości japońskich ale też jak widać są podwykonawcy z polski. Z prostego ekonomicznego względu. W kubocie jak u innych producentów liczy sięekonomia i zysk.
Jednak dziwi mnie wzbranianie się co niektórych przed taką informacją. Skoro już nie japońskie to może chociaż niemieckie broń Boże polskie.

#2134 Share krowka62

krowka62

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów

Napisany 01 styczeń 2014 - 12:16

co sadzicie o marce kubota Oczywiście że felgi Pronaru nie są złymi. Jeżeli zostały zaakceptowane do montażu przez Kubotę oraz są odpowiedniej jakości to tylko się cieszyć że Polska marka kooperuję z koncernem o światowym zasięgu. Powtarzam tylko że oddział Kuboty znajduję się w Niemczech i oni decydują o fotelach, felgach, oponach układzie pneumatycznym ciągnika a nie polski oddział. W ciągnikach przed 2011 kiedy polski oddział Kuboty był prowadzony przez Marubeni to strzelały sprężarki powietrza (polskiej produkcji) oraz mocowanie błotników przedniej osi także polskie. Teraz bynajmniej w moim ciągniku testowym układ hamulcowy powietrzny pochodzi od zachodniego producenta a błotnik bynajmniej na oko wyglądają mocne.

#2135 Share ChrisHousekey

ChrisHousekey

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 01 styczeń 2014 - 20:17

co sadzicie o marce kubota Witam . Tak podsumowując... Kubota to ciągnik składany w jednej fabryce z komponentów kuboty i innych japońskich producentów ze średniawym jak niektórzy piszą wykonaniem kabiny na Polsko-Niemieckich ( pronar-kleber) kołach . To ustalone i czas to pozostawić w spokoju . To co mnie , jako być może przyszłego użytkownika ciągnika tej marki zadowala to faktycznie prostota konstrukcji i przedewszystkim brak filtra cząstek stałych i common rail'a w modelach 8540 i 9540 . I tu moje pytanie : czy warto rezygnować z zakupu jednego z wymienionych modeli na rzecz droższych już "uzbrojonych" w common rail i DPF a także poprawionych ( mam nam myśli rewers i work cruise) ciągników 9960 lub 8560 ?

#2136 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 01 styczeń 2014 - 22:21

co sadzicie o marce kubota Mając pewne doświadczenie w użytkowaniu Kuboty 9540 (4 lata) myślę że wybrałbym nowszy model. Niema co demonizować CR ani DPF - nie jest to pierwszy ciągnik na rynku z tymi układami a usprawnienia w 9960 i 8560 są kolejnym plusem w tych jakże prostych ciągnikach.

#2137 Share ChrisHousekey

ChrisHousekey

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 01 styczeń 2014 - 23:19

co sadzicie o marce kubota oj tam oj tam , zaraz że demonizuje :P . Wydaje mi się poprostu że ciągniki z CR-em wymagają paliwa najwyższej jakości a z tym u dostawców i na stacjach różnie ... Mógłbyś coś więcej napisać a Twojej 9540? Np. podać jakie są jej największe wady ? Jak płynność zmiany biegów ? co z hałasem w kabinie ? Zalety znam więc nie pytam ;)

#2138 Share wikorol

wikorol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 02 styczeń 2014 - 19:06

co sadzicie o marce kubota Kilka miesięcy temu kupiłem Kubotę M6040 to jeszcze o niej dużo powiedzieć nie mogę. Pracowała głównie w ładowaczu i sprawuje się super, rewelacyjna zwrotność, super widoczność, precyzyjne dźwignie i przełączniki, super oświetlenie a o spalaniu nie będę pisał bo nie uwierzycie tak niskie.
A tak do hubertussa to bym mu radził by kiedyś obejrzał i wypróbował Kubotę a żeby miał o czym pisać to kabina jest super tyle że jednoosobowa i jak ma grubą żonę to z nią nie pojeździ.

#2139 Share Artur96

Artur96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 02 styczeń 2014 - 19:20

co sadzicie o marce kubota Szczerze to felgi są do bani o ile w m6040 nie mam zastrzeżeń to w m108 mam bicia przy większej prędkości. Podobno mają mi je zabrać i sprawdzić jak będą złe to wymienią. Słyszałem też plotki ze produkują felgi do samolotów, ale to są tylko brednie...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2140 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 02 styczeń 2014 - 21:09

co sadzicie o marce kubota Kubotę chyba 8540 czy 9540 obejżałem sobie dokładnie z zewnątrz i w środku na dniach otwartych u dealera w łosicach. Jakiś czas temu. Dla kogo super dla tego super, jeśli chodzi o jakośc materiałów we wnętrzu kabiny, wykończenie itd to koło jd, fendta czy nawet mf a nie ma kubota czego szukać. Nawet dośc drogi model 135 gx jakością wykończenia i materiałów przy tych markach nie grzeszy.
Grubej żony nie mam, ale wolę pracowac w bardziej przestronnej kabinie i co najważniejsze cichej. Hałas na poziomie około 80 db jaki oferuje kubota to nieporozumienie w dzisiejszych czasach. Jd czy mf takie wyniki osiągały 15 lat temu. A dzisiaj podobny wynik mają zetory pronary czy inne farmtraki. Więc może faktycznie po przesiadce z c360 i podobnych w kubocie jest super.
Patrze na nachalność reklam kuboty na af nasówa mi się takie pytanie. Czyżby sprzedaż malała?

Edytowany przez hubertuss, 02 styczeń 2014 - 21:13.