Skocz do zawartości

agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Części zamienne z bonusem

galeria
Kubota 8540
Zdjęcie

co sadzicie o marce kubota

3377 odpowiedzi na ten temat

#2041 Share krowka62

krowka62

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów

Napisany 27 listopad 2013 - 06:24

co sadzicie o marce kubota Czyli Kramer316 nie sądzisz, żę lepiej było więc wziąść pod uwagę zakup NH oraz JD chociaż droższy ale z silnikiem z wyższym momentem obrotowym. Możliwe że paliły by tyle samo ale lepiej współpracowały z Twoimi maszynami, szybciej wykonały by robotę, zapewne awaryjność byłaby mniejsza oraz serwis tańszy

Edytowany przez krowka62, 27 listopad 2013 - 06:24.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
co sadzicie o marce kubota Dzisiaj, 04:04
  •  

#2042 Share kramer316

kramer316

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla, technika rolnicza, budownictwo, maszyny budowlane, prawo, polityka,...i oczywiście KOBIETY!!! :)

Napisany 27 listopad 2013 - 17:17

co sadzicie o marce kubota Dzisiaj tego już się nie dowiemy - tak jak pisałem we wcześniejszych postach zakup podyktowany był wypadkową wielu czynników - Pilartech, to jeden z dwóch dealerów pośród wszystkich marek, u którego jasno i precyzyjnie dowiedziałem się ile będzie kosztował przegląd i nie uciekał od odpowiedzi na trudne pytania, Z centrali Kuboty też było wsparcie techniczne i na moment zakupu najlepsze warunki kredytowe na zakup Kuboty.
Mamy podpisaną umowę na dwie koparki i jedną z nich najprawdopodobniej też będzie Kubota. Teraz proceduję jeszcze trzy działania i do napędu maszyny leśnej biorę pod uwagę małego Farmtraca , a do transportu Kubote z amortyzacją przedniej osi. Biorąc maszyny do firmy trzeba brać pod uwagę wiele czynników, a upodobanie do marki może być zgubne.
Na te usługi, które miała zrobić Kubota - została dobrze dopasowana, zwrotność małego Agroplusa, przy dużym rozmiarze kół i wadze 500-1000kg mniejszej niż konkurencja. Na podmokłe łąki idealny!

#2043 Share krowka62

krowka62

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów

Napisany 02 grudzień 2013 - 20:18

co sadzicie o marce kubota http://www.farmer.pl/technika-rolnicza/maszyny-rolnicze/inzynierowie-z-kuboty-w-polskich-gospodarstwach,47907.html

Szacunek do Japończyków.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2044 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 02 grudzień 2013 - 21:09

co sadzicie o marce kubota Odwiedzili tylko 13 klientów w Polsce. Jak nic pokazówka,marketing. Koszta tej eskapady odliczą sobie od podatku jako koszty promocji. Ciekawe czy byli u czareczka85?

Edytowany przez hubertuss, 02 grudzień 2013 - 21:10.

#2045 Share wolowik

wolowik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 03 grudzień 2013 - 08:13

co sadzicie o marce kubota Hmmm marketing? Ale 13tu zadowolonych klientów jest? Jest. I w dodatku zdziwionych. Reszt firm olewa z reguły klientów po sprzedaży nie mówiąc o tym co się dzieje po gwarancji... Pełno tu na forum dowodów tego.Mamy fabrykę New Hollanda w Polsce. Czy któryś z inżynierów wybrał się do jakiegoś polskiego rolnika? ja przynajmniej nie słyszałem....

#2046 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 03 grudzień 2013 - 09:59

co sadzicie o marce kubota U czareczka byli ale jak ta wizyta przebiegała i jak się zakończyła to trzeba jego pytać.Może nie wiele takie wizyty wnoszą do zmian konstrukcyjnych w ciągnikach tej marki ale pośrednio zmieniają podejście konkurencyjnych marek do klientów. Nie słyszałem żeby inne marki organizowały takie objazdy więc trzeba to nagłaśniać - tak powinno się podchodzić do klienta jak robi to Kubota a nie tylko kasa do kieszeni i jak klient ma problem z maszyną to już nie jest to problem dilera tylko rolnika. Być może te działania ze strony Kuboty to taki marketing ale nie wiem o podobnych akcjach innych marek.
A może się mylę?

#2047 Share gazela77

gazela77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów
  • Zainteresowania:muzyka trance, fotografia, łowiectwo

Napisany 03 grudzień 2013 - 11:06

co sadzicie o marce kubota U mnie nikogo z Japonii nie było ,ale jakby chcieli to zapraszam :D

#2048 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 03 grudzień 2013 - 21:17

co sadzicie o marce kubota Jeśli ktoś lubi jak mu sie oczy mydli jego sprawa. Oczywiście, że ludzie u których owa delegacja była sa zadowoleni. Jednak jest to 1 może 2 procent tych, którzy kupili ciągniki tej marki w tym roku. Jeśli policzymy ciagniki sprzedane przez ostatnie lata nawet 1 % nie będzie. Każda inna firma mogła by ten cyrk zorganizować i wybrać się do 10 czy 13 użytkowników. Tylko nikt się ośmieszać nie che. Bo jakie można zebrać opinie od 1 % uzytkowników. Więcej info można by zebrać przy pomocy prostej ankiety. Tylko wtedy szumu nie będzie i na to jest to obliczone. O tym, że dealerzy wybrali użytkowników bez problemów już pisałem. Do tych co mają problemy pies z kulawą nogą nie zajedzie. Na tym forum kojaże conajmniej 3 użytkowników mających problem z kubotą lub serwisem (np premium trade)
Żetelnośc serwisu czy dealera nie zależy od marki a od firmy, która ją reprezentuje. Na serwis korbanka w brańsku złego słowa nie powiem. Nic mi nie naprawiali ale parę drobiazgów u nich kupiłem. Opróc tego dostałem gratis parę wskazówek ekspolatacyjnych i innych informacji w luźnej rozmowie. Słyszałem, czytałem tez opinie osób kożystających z samego serwisu. Oczywiście same pozytywy. Znam ludzi pracujących w jednym z oddziałów firmy sprzedającej /serwisującej jd. Oleje mają najtańsze w miescie. ceny usług przystępne. Naprawy gwarancyjne wykonywane w jak najszybszym terminie. Nawet drobiazgi.
Niestety dobrze nie moge napisac o firmie, która sprzedaje kubotę. Mój kolega kupił u nich polmota. Bo te wynalazki tez sprzedają. Do tego belarke, tura. Zostawił więc kupe kasy. Jak się polmot zaczoł sypać to się zaczeły schody. dzisiaj się z nimi sądzi. Tak więc jakośc usług dealersko serwisowych nie zależy od marki jaką ta firma reprezentuje ale od samej firmy i jej pracowników.

#2049 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 04 grudzień 2013 - 00:27

co sadzicie o marce kubota Być może się mylę ale dla mnie taka akcja nie jest mydleniem oczu.Mam Kubotę 4 lata i w tym czasie ludzie od głównego dystrybutora na Polskę byli u mnie 2 razy.Pierwszy raz dwóch Polaków i jeden Japończyk - Kubota miała wtedy około 1 roku -wypytywali o wrażenia i opinie na temat ciągnika , pytali o to co mi się w nim nie podoba i co bym zmienił.Drugi raz byli rok później - 2 Polaków i 2 Japończyków. Z tego co wiem jest to ich - Japończyków - sposób na kontakty z klientami .Wiecie z forum że czareczek85 miał spore kłopoty ze swoją Kubotą nie wiem jak i czy już te kłopoty się skończyły ale i on także miał wizytę ludzi z Kuboty w ostatnim czasie. Ostatnie stwierdzenie z twojego postu hubertuss jest że tak powiem "oczywistą oczywistością" - najlepszą markę spieprzy kiepski i niekompetentny serwis i opieszała obsługa. Moja Kubota miała nieciekawy epizod w swoim nie za długim żywocie (pisałem o tym sporo wcześniej) ale co do serwisu i podejścia Kuboty do mnie i mojego problemu to nie mogę powiedzieć złego słowa.Czego wszystkim życzę i pozdrawiam.

#2050 Share danielwojtasik8

danielwojtasik8

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 04 grudzień 2013 - 00:41

co sadzicie o marce kubota kubota ma w silniku wtrysk dwutaktowy czyli pewno wynalazek na lepsze rozpylenie nafty .Uderz w stół a nozyce.... :) .Kol.czareczek jesli byli u ciebie napisz co i jak

:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2051 Share manius59

manius59

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 04 grudzień 2013 - 10:00

co sadzicie o marce kubota Również uważam, że na kontrole zostali wybrani tacy którzy za bardzo nie narzekali,a u Czareczka jeśli byli to mam nadzieję, że napisze co i jak. U niego problem z którym serwis sobie nie poradził więc myślę,że mogli być własnie z tego powodu. U mnie też nie byli choć próby wyeliminowania usterki w mojej m7040 jak na razie nie przynoszą efektów-ciągnie się to zdecydowanie za długo! Pamiętam, do mnie też dzwonili z ankietą telefoniczną (niecały rok po zakupie) odnośnie mojej opinii. Jak powiedziałem,że tak do końca to nie jest to czego się spodziewałem i zacząłem od minusów to ankieta bardzo szybko się skończyła <_<

#2052 Share pioter03

pioter03

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 04 grudzień 2013 - 10:28

co sadzicie o marce kubota Kiedyś u mnie też byli. Jakoś niespodziewanie przyjechali było to chyba z 3 lata temu. Głownie pytania to o + i - ciągnika.
Teraz już ich diler nie przywiezie bo Japończycy bo mogli co nie co usłyszeć o podejściu sprzedawcy do rolnika.
Hubertuss a co to za sprzedawca jeśli można wiedzieć?

#2053 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 04 grudzień 2013 - 13:22

co sadzicie o marce kubota Mieszkam na południu podlaskiego. Dealer jest za bugiem jak to my mówimy. W woj mazowieckim. Nazwy i miejscowości nie podam ze wzgledu na tę sprawe, ale chcący mogą sobie znaleźć. Dodam, że nie chodzi mi o Wegrów.Chociaż w Węgrowie jest teraz 3 dealerów na jednej ulicy A marki sa 4 Kubota, jd df i zetor.

Edytowany przez hubertuss, 04 grudzień 2013 - 13:25.

#2054 Share wolowik

wolowik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 11 grudzień 2013 - 12:33

co sadzicie o marce kubota Kubota wybuduje nową fabrykę ciągników na pólnocy Francji. I na przyszłej Agritechnice planowana jest premiera nowych ciągników w przedzale mocy 130-170 KM.
wiadomość stąd:
http://www.profi.com...pe-1302999.html

#2055 Share Versu

Versu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 11 grudzień 2013 - 16:43

co sadzicie o marce kubota Jak pobudują się w europie to przestaną pisać że produkowany w Japonii to lepszy. To nie wiem czy ludzie będą kupować chyba że przełoży się to na obniżkę cen. Oby tylko nie obniżkę jakości.

#2056 Share krowka62

krowka62

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów

Napisany 11 grudzień 2013 - 20:33

co sadzicie o marce kubota Więcej informacji z Polskiej strony. Ciekaw jestem jak to będzie wyglądało

http://traktorykubot...europie,67.html

#2057 Share volkov

volkov

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 12 grudzień 2013 - 10:50

co sadzicie o marce kubota będzie tak samo jak z mazdą, do póki była robiona w japonii była super, a teraz to jakość forda, podobnie toyota, niestety na rynek EU idą towary gorszej jakości z taką samą nazwą

#2058 Share podcepiomy

podcepiomy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 441 postów

Napisany 12 grudzień 2013 - 13:36

co sadzicie o marce kubota Z tego linku co podałeś krowka mi w oczy rzuciła się jedna informacja a mianowicie że ciągnik z tej nowej fabryki będą produkowane na rynki Europy, Ameryki Północnej, Australii i Japoni. To co tamtą fabrykę zamkną czy w ogóle jej tam nie ma i to że z Japoni to tylko zgrabny chwyt marketingowy bo kto odróżni np japończyka od chińczyka zwłaszcza polski chłop :)

#2059 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 12 grudzień 2013 - 14:29

co sadzicie o marce kubota Z tą jakością bym tak nie chisteryzował. Bo nawet na tym forum widać, że kilku uzytkowników miało problemy. A co niektórzy dość poważne. Fabryka w japoni może będzie produkowała co innego lub jest za mała za stara itd. Jest to fabryka, która montowała ciągniki bo jak wiadomo składane sa one tak jak inne z komponentów, które przyjezdżają od podwykonawców lub z innych fabryk marki.
Produkcję mogą przenieść doeuropy równiez ze względów celnych nie wiem jakie cła są między ue a usa i japonią a usa. To samo tyczy się cen transportu i potencjalnych rynków zbytu.
Dzisiaj wiele produktów projektują księgowi. Inżynier musi okrojc produkt tak, aby konkurował cenoo na rynku. Zwłaszcza produkt, który wchodzi na rynek. Dzisiaj kubota konkuruje z ciągnikami ze środka stawki i takie ma tez ceny. Gracze z górnej półki tacy jak jd (nie mówie o tych tanich modelach), mf o fendt cie raczej nie mówie sa poza jej zasięgiem. I napewno nie są gorsze jakościowo. Za to lepiej wyposażone i niestety droższe.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2060 Share wolowik

wolowik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 12 grudzień 2013 - 18:52

co sadzicie o marce kubota A z jakich to komponentów sa składane hubertusie? Wymień chociaż z 5. I to głównych.Oczywiście nie to co domonotwywane jest w Polsce czyli koła i sprężarka. Kubota jest również graczem z górnej półki. Co prawda do tej pory mało znana w Europie ale to się powoli zmienia. Kubota po prostu ma inny segment rynku i tyle. Nikt tu na forum nie pisze że fendty czy jd są gorsze jakościowo ale swoje bolączki też mają. Co do wyposażenia nie każdy potrzebuje od razu teminala ISOBUS w swoim ciągniku. A kazdy bajer podwyższa cene finalną produktu czy będziesz go użytkował czy nie...