kubaguzik

co sadzicie o marce kubota

Polecane posty

kubaguzik    321

co myslicie o marce kubota wasze wrazenia plusy i minusy tych ciagników


Nie zezwalam na umieszczanie moich zdjęć na różnego rodzaju blogach lub galeriach i używania w celach komercyjnych bez mojej zgody! Wszelkie prawa zastrzeżone!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziku    2

jak dla mnie to porażka :rolleyes: Pozdrawiam.

 

+10% brak uzasadnienia

Edytowano przez lukaczmarek
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@dziku jeździłeś kubotą???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziku    2

znaczy ja nie jeździłem ale widziałem ją z bliska i siedziałem w niej jak dla mnie to bym tego nie kupił. ale każdy ma swój góst.:rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
góst.:(

napewno :(

ja tam tego nie widzialem nie jezdzilem wiec nie wiem co to jest :rolleyes: kumpel ma klapki tej firmy ale nie dal polatac :(

macie jakies fotki tych ciagnikow ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Miałem okazje oglądać dzisiaj ciągnik Kubota ME 9000 (94KM) i musze powiedzieć że zrobił na mnie pozytywne wrażenie. Cena jest niewygórowana, a w standardzie ma rzeczy które inni producenci oferują za dopłatą (e.h. rewers, klima, etc.). Konstrukcja prosta, bez elektroniki, silnik pracuje mięciutko z dużą kulturą, zwykła rzędowa pompa wtryskowa, sam traktor niezbyt duży, zwrotny... Całkiem ciekawa oferta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz22    2

czesc mialem okazje jezdzic me 8200 bo ma znajomy kupil go w tam tym roku w zimie i sam sie zastanawialem nad taka maszyna malo pali mowil ze 6,5 litra na mth bardzo szybka i zwrotna i wyposazenie nie bylo najgorsze klima ruchoma kierownica udzwig podnosnika 4 tony a serwis kosztowal z tego co mi mowil to 1200 zl pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2

z tym zużyciem paliwa na mth to trzeba uważać, bo one są nieporównywalne w różnych ciągnikach.


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fredri    0

Moim zdaniem Kubota to dość dobra marka może nie jest zbyt popularna w Polsce ale w innych krajach więcej się tego widuje. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oki39    2

Na tegorocznej wystawie u mnie byly zaprezentowane dwa ciagniki Kubota jeden ME9000 i facet mowil ze ma 100km a drugi chyba ME57 i mial 62km zainteresowal mnie ten slabszy w kabinie dosyc fajnie elektroniczny rewers, ktorego nie widzialem w innych markach w tym przedziale mocy. Dosc dziwnie chodzily biegi zgrzytalo cos i choc bylo napisane ze ma 4 to wydawalo sie przy zmienianiu ze ma 6 biegow, a to poprostu byl taki luz na 1 i 2 biegu. Cena wydaje mi sie ze nie duza 70000zl. Znajomy chce jakis ciagnik za c-360 z przednim napedem itd. i mysle ze ten idealny, bo szukalem na necie to uzywane JD z tej mocy chodza po 40000zl. to chyba lekka przesada a tu nowy drozszy o 30000zl. i z fajnym wyposazeniem.

Jednym z minosow to to ze malo kto ich uzywa i nie ma jako takiej opini czy warto itd.


Wszystkie moje foty chronione sa prawem autorskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12

a mi gość mówił że model ME9000 ma 94 km


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oki39    2

No wlasnie z tymi mocami tak jest deler podaje pewnie wartosci maxymalne ktore w polu ciezko bedzie uzyskac. Zawsze bedzie mowil na swoja kozysc.


Wszystkie moje foty chronione sa prawem autorskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

I zależy jeszcze wg jakiej normy podają tą moc :( Choć i tak ciągniki o jednakowej mocy wg tej samej normy mogą mieć różną moc na uciągu (wystarczy popatrzeć na wykresy z hamowni podwoziowych)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrPrzemek    0

Rok temu na targach mialem przyjemnosc widziec ten traktor, sprawil wrazenie solidnej maszyny :rolleyes:

Bardzo mnie interesuje wasze zdanie co sadzicie o tym ciagniku :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
mi sie zabardzo nie podoba ten ciagniczek ale o wyglad tu nie chodzi

A o co? Bo ja nie mam zastrzeżeń co do tych ciągników, a ceny są nawet atrakcyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

o silnik i takie tam nie wiem czy to dobry ciagniczek czy nie czy malo pali ale z wygladu mi sie nie podoba :rolleyes:

moze i jest dobry ale ja nie mowilem ze jest zly :lol:


Power by tradition

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrPrzemek    0

A co do silnik, to ma bardzo wysoka kulture pracy, jest bardzo cichy- przynajmniej ten ktorego widzialem na targach :lol:

Dla porownania, to Pronar ktory stał z boku tej Kuboty chodzil jak czolg :rolleyes: nie, zebym mial cos przeciw Pronarowi ale jest az taka druzgoczaca roznica :D

PS. Pronary serii P5 bardzo mi sie podobaja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12

ale za ta cene to sie oplaca ??? ale jeszcze musi sporo lat byc na rynku zeby sie srawdzila i mozna bylo cokolwiek o niej powiedziec


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hvb3000    7

Mnie przeraża pojemność silnika nieco ponad 3 l. Widziałem jak śmigali kubotami na pokazach, bardzo szybkie są i dynamiczne, ale być może dlatego, że mają małą masę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
ale za ta cene to sie oplaca ??? ale jeszcze musi sporo lat byc na rynku zeby sie srawdzila i mozna bylo cokolwiek o niej powiedziec

Jest już sporo lat na rynku, a że dopiero zaczeli sprzedawać ją w Polsce to już inna sprawa. Ciągniki są dobre tylko serwis nie jest jeszcze sprawdzony. Za tą cene sie opłaca, zobacz jakie wyposazenie ma w standardzie, dokup to wszystko do Zetora (widziałem cennik dodatków do Forterry :rolleyes: ). A z Pronarem raczej nie widze sensu porównywania, ogromna różnica w jakości wykonania.

 

Mnie przeraża pojemność silnika nieco ponad 3 l. Widziałem jak śmigali kubotami na pokazach, bardzo szybkie są i dynamiczne, ale być może dlatego, że mają małą masę.

A np. DF Agroplus 95 jaką ma pojemność? 3.2 i 94KM :lol: wiec tym bym sie nie przerażał. I właśnie takie ciągniki lubie, dynamiczne z jadem, nie znosze takich mułów jak Zetor, Ursus czy Pronar w dodatku o gabarytach stodoły ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12

a wie ktoś moze ile kubota jest lat na swiecie traktory kubota nie koparki


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrPrzemek    0

KUBOTA

Zalozona w 1890 roku, specjalizowala sie w produkcji sprzetu rolniczego. Po drugiej Wojnie Swiatowej rozpoczela produkcje ciagnikow rolniczych malych mocy, glownie pod potrzeby japonskiego rolnictwa. Z czasem zaczela eksportowac male ciagniki do zastosowan ogrodniczych i komunalnych, zdobywajac znaczacy udzial w swiatowym rynku. W latach siedemdziesiatych firma rozszerzyla oferte o ciagniki srednie i ciezkie. aktualnie produkuje ciagniki o mocy do 100KM i prowadzi prace nad rozszerzeniem swojej oferty o wieksze moce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sniperghost
      Witam.
      Posiadam mini traktor kubota gl 320 . Ostatnio zauważyłem, że jakiś przewód wisi , jakby został zerwany, nie wiem gdzie on ma być podłączony. Jeżeli ktoś wie co to jest z góry dzięki za pomoc.


    • Przez strd
      Witojcie hej.
       Z racji zapchania się DPFa u ojca w Kubocie M7060 poszukuję gniazdka diagnostycznego. Wiem, że jest 4 pinowe i wisi gdzieś na wiązce nad chłodnicą, ale nic tam takiego nie widzę. Czy to jest to w którym jest wtyknięty rezystor 120 Ohm 1/2W?
      Z góry dzięki.
    • Przez jacek_83
      Mam problem z Kubotą l5040.
      Gdy jechałem z przemysłem, ciągnik zaczął tracić moc i mocno dymić na niebiesko, do tego stopnia, że byłem zmuszony redukować i nie wkręcał się w obroty. Pomyślałem, że może wtryski lub filtr paliwa. Wymieniłem filtr na nowy, do zbiornika wlałem preparat do czyszczenia wtrysków, ale to nie pomogło.
      Następnego dnia było już ok. Cały dzień i nawet małej chmurki. Kolejnego dnia problem powrócił. Dolałem paliwa i siuwaksu do czyszczenia wtrysków i pojeździłem. Było ok.
      Za jakiś czas pojechałem do majstra Kubotą, żeby poprawił elektrykę, było ok. Następnego dnia gdy wracałem znowu zaczął dymić na niebiesko.
      Nie zauważyłem, żadnej reguły, raz jest wszystko dobrze, a innym razem już nie. Nie zwróciłem uwagi czy bierze olej. Jak nie dymi nie ma siły, to wstawiam do garażu i nim nie jeżdżę.
      Problem pojawia się przy zagrzanym silniku. Nigdy przy odpalaniu. Paliwo z jednego źródła z Orlenu. Problem pojawił się na jesieni, po zakończonym sezonie zbiorów.
      Czy spotkaliście się z podobnym problemem? Gdzie najepierw szukać przyczyny?
    • Przez Nikt23489
      Witam. Mam problem z Kubotą M7040. Mianowicie traktor do tyłu jedzie płynie na każdym biegu lecz po przełączeniu rewersu do przodu ona ruszy kawałek i przestaje jechać. Jaki może być tego problem ?
    • Przez TymonMasa
      Witam posiadam Kubote M108S i mam pytanie do użytkowników tego modelu jak sprawuje sie u Was podnośnik? Jaka jes predkośc z jaką podnosi? Jak z czułością regulacji itd
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj