Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wycinak do kiszonki [POŁĄCZONE]

24 odpowiedzi na ten temat

#1 Share rafffffff

rafffffff

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 309 postów

Napisany 21 czerwiec 2007 - 08:18

Wycinak do kiszonki [POŁĄCZONE] witam:) powoli rozgladam sie za wycinakiem uzywanym do kiszonki, i powiedzcie mi jaki bylby najodpowiedniejszy do c-360.tzn jakiej firmy i raczej z uzywanych bo pelno ich. Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wycinak do kiszonki [POŁĄCZONE] Dzisiaj, 22:04
  •  

#2 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 21 czerwiec 2007 - 20:28

Wycinak do kiszonki [POŁĄCZONE] ja tam się na tym nie znam ale mam taki mały wycinak na sprzedanie bez windy i mieczowy system wycinania firmy STRAUTHMAN-HYDROFOX czy jakoś tak

#3 Share rafffffff

rafffffff

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 309 postów

Napisany 21 czerwiec 2007 - 20:34

Wycinak do kiszonki [POŁĄCZONE] przeslij fotke jak mozesz i ile cenisz go?

#4 Share ktm950

ktm950

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 22 czerwiec 2007 - 12:28

Wycinak do kiszonki [POŁĄCZONE] 2 lata temu z ojcem szukaliśmy właśnie do c360. Kupiliśmy z napędem łańcuchowym i bardzo dobrze się sprawuje.
Wycinak jest marki Van Lengerich.
Mieczowych , ani hydraulicznych bym nie polecał - noże są dosyć delikatne i trzeba na nie uważać...

#5 Share rafffffff

rafffffff

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 309 postów

Napisany 22 czerwiec 2007 - 13:18

Wycinak do kiszonki [POŁĄCZONE] aha a mozesz wrzucic fotke na Serwis ? i ile dales ? znalazlem na allegro taki
http://moto.allegro...._lengerich.html
masz cos w podobie?

#6 Share ktm950

ktm950

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 22 czerwiec 2007 - 20:02

Wycinak do kiszonki [POŁĄCZONE] Nie - mój jest na łańcuch - a ten z allegro na piłę.
Mój wygląda tak:
http://www.agro-webk...57_Silostar.jpg
Główną jego zaletą jest niski stopień skomplikowania - żadnej hydrauliki, ani mogących się złamać noży.
Więcej zdjęć mogę wstawić ale dopiero 1-2lipca...
Płaciliśmy z niego coś koło 3.500zl

#7 Share SZYMON178

SZYMON178

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 26 styczeń 2008 - 13:28

Wycinak do kiszonki [POŁĄCZONE] Polecam struman hydrofox am taki do C360 i jest idealny oczywiście mieczowy
Traktor jest bogiem,Oranie nałogiem,Żniwa zabawą,a Ropa podstawą

#8 Share drakez87

drakez87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 03 czerwiec 2008 - 20:23

Wycinak do kiszonki [POŁĄCZONE] mam wycinak KUHN-a z 2 nożami pionowymi i windą, nie moge na niego narzekać choć jak wytnę kostkę kukurydzy na całą wysokość noża to troche podnosi przód 60-tce, ale z tym można sobie poradzić

#9 Share marcin z małopolski

marcin z małopolski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 01 styczeń 2009 - 11:34

Wycinak do kiszonki [POŁĄCZONE] Mam zamiark kupić wycinak do kiszonki tylko nie wiem czy znajde taki mały. Najpierw planuje coś poszukac do Ursusa 2812, u niego lepiej ze stabilnością bo jest TUR i 2812 urzywam i tak prawie codziennie do tych prac. Więć mam do Was pytani jaki mi wycinak polecacie, taki żeby był w miare lekki i żeby wycinał małe bloki!!!!
Było ich czterech: -Ursus 2812+tur
-UrsusC-360
-Zetor 7745
-Fendt 309 LSA

#10 Share SZYMON178

SZYMON178

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 01 styczeń 2009 - 13:18

Wycinak do kiszonki [POŁĄCZONE] strauman hydrofox mam taki uzytkuje go z c-360 i też mam tura z przodu

http://www.agrofoto....image36339.html
Traktor jest bogiem,Oranie nałogiem,Żniwa zabawą,a Ropa podstawą

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Ursusik16344x4

Ursusik16344x4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 01 styczeń 2009 - 13:22

Wycinak do kiszonki [POŁĄCZONE] Dla Ursusa 2812 poradził bym coś mniejszego ale jak byś chciał potem podpiąć go do większego ciągnika poleciłbym ci wycinak kunh ale tak jak do 2812 poleciłbym ci wycinak kiszonki jedno nożowy TRIOLIET są takie w sam raz do ciągnika o mniejszej mocy:)
Rolnictwo jest Super!!!!

#12 Share Ursusik16344x4

Ursusik16344x4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 01 styczeń 2009 - 13:24

Wycinak do kiszonki [POŁĄCZONE] Ja bym radził do c360 wycinak jedno nożowy są takie. Sąsiad taki ma od 2 lat wycina c360 i świetnie daje sobie znim rade
Rolnictwo jest Super!!!!

#13 Share luckywasak

luckywasak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 271 postów

Napisany 01 styczeń 2009 - 14:33

Wycinak do kiszonki [POŁĄCZONE] W mojej okolicy jest do sprzedania wycinak szczękowy Metaltechu Pirania:
http://www.metaltech...i...126&lang=pl
(ten pierwszy)
Sprzęt w bardzo dobrym stanie, używany 2 lata (rolnik kupił TURa i przestał używać wycinaka)
Telefon podam na gg

#14 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 01 styczeń 2009 - 17:11

Wycinak do kiszonki [POŁĄCZONE] Jeśli chodzi o kuku to ja ładuje turem na wóz z pryzmy za ogródkiem. Nie potrzeba wycinaka żadnego. Do sianokiszonki by się przydał.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#15 Share luckywasak

luckywasak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 271 postów

Napisany 01 styczeń 2009 - 17:26

Wycinak do kiszonki [POŁĄCZONE] Co do wycinaka Pirania to mam taki sam jak ten sąsiad co sprzedaje. Maszyna jest OK. Wycinało się sianokiszonkę z pryzmy i kukurydzę. Teraz już nie robimy sianokiszonki w pryzmach tylko w balotach więc wycinak służy do wycinania kukurydzy i do przewożenia balotów. Sąsiad też przestał robić sianokiszonkę w pryzmach dlatego wystarcza mu TUR. Ale nie wyobrażam sobie ładować sianokiszonkę turem (no chyba że bardzo drobno pocięta).

#16 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 02 styczeń 2009 - 10:30

Wycinak do kiszonki [POŁĄCZONE] Wystarczy obcinać a potem ładować ;p. Siekiero dobrze się obcina ;) W tej chwili nie biorę już turem bo nie ładuje na wóz a na paletę. Wczesnej jak woziłem kuku za ogródka to kiszonkę z kończyny ładowałem turem (nie jest wogóle cięta na sieczkę)

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#17 Share bodzio1108

bodzio1108

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:Bydło mleczne -wszystko co związane jest z tą dziedziną.<br />Maszyny i sprzęt rolniczy -nowinki techniczne, stare polskie Ursusy, Zetory.<br />BMW serii 3:)))

Napisany 02 styczeń 2009 - 11:32

Wycinak do kiszonki [POŁĄCZONE] Ja u siebie ładuje krokodylem. Kuku to tak sobie, dużo luźnego zostaje i trzeba widłami ładnie obrównać i pozbierać drobne. A trawę to elegancko, żadnej różnicy niż by wyciąć wycinakiem. Ale w planach jest kupno wycinaka do tura.
Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

#18 Share fdt309ci

fdt309ci

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 02 styczeń 2009 - 12:11

Wycinak do kiszonki [POŁĄCZONE] Mój wujo ma wycinak Kverneland i myśli nad założeniem go do tura B) A tak to kiszonkę z kuku wybiera krokodylem ;)

#19 Share Ginter

Ginter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 11 styczeń 2009 - 12:09

Wycinak do kiszonki [POŁĄCZONE] Polecałbym Straumana HC 3 znajomy kupił go rok 93,bardzo ładnie utrzymany zero rdzy i zapina do niego mf 255 i radzi sobie całkiem nieźle ale wycina kostki z suchszej kiszonki i jeszcze ferdek podniesie ale z mokrą kiszonką ma problem i musi zapinać 914 ale poleca go i chwali wycina kostkę około półtorej minuty w trawie a kukurydzy nie wicina bo wozi na dwukołówce sam planuje zakupić podobny model ale nie wiem czy wypali ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Jelcz

Jelcz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 723 postów
  • Zainteresowania:Hodowla Krów,Byków,Macior i Tuczników

Napisany 30 styczeń 2014 - 21:53

Wycinak do kiszonki [POŁĄCZONE] Koledzy wiecie może jaki jest najmniejszy wycinak do kiszonki?

Dodaj odpowiedź