Skocz do zawartości

Zdjęcie

Praktyki zagraniczne

75 odpowiedzi na ten temat

#21 Share jerzy

jerzy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 531 postów

Napisany 01 styczeń 2009 - 17:11

Praktyki zagraniczne Przyłącze się do głosu Deera jedźcie na te praktyki, a gospdarka rodziców nie zawali się. Trzeba pojechać i obaczyć ja żyją, pracują, jaka jest organizacja pracy, dyscyplina pracy, nowinki z chemii rolniczej ,technologii uprawy, hodowli.To wszystko warto zobaczyć a nawet przenieść pewne rozwiązania na własny grunt, ja bylem w 1992 i 93 w Niemczech dla mnie wtedy to był lekki szok mimo że moi rodzice za tzw. komuny zapewniili nam wtedy niezły poziom życia, dopiero wtedy przekonałem się ile jesteśmy w tyle za nimi. Po tem naprawdę nie pojedziecie będzie rodzina dzieci obowiązki, jechać nawet nawet na to malowanie smołą , wiercie mi są gorsze prace, ale to trzeba pojechać i ZOBACZYĆ , młodzi ludzie w drogę, ja zobaczyłem Europę jak byłem dorosły, teraz nie ma granic oczym ja nawet nie marzyłem że będziemy w UE a o zniknięciu granic to była czysta abstrakcja.
W tamtym roku byłem w Bułgarii z rodziną na wczasach, jechaliśmy przez Ukrainę, Rumunię i Bułgarię wtedy moje dziecko przekonało się jak inni ludzie mają, w Konstancy okna zamykaliśmy w samochodach taki bił smród, zobaczyć trzeba różne rzeczy żeby docenić to co się ma.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Praktyki zagraniczne Dzisiaj, 19:22
  •  

#22 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki, kombajny i sprzęt do uprawy.
    Zapraszam na GG :)

Napisany 01 styczeń 2009 - 17:19

Praktyki zagraniczne Ja gdybym chciał to mógłbym sobie załatwić takie "praktyki" w Niemczech. Handlarz z którym byłem w Niemczech mówił że bez problemu by mi takie coś załatwił ;)
New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

#23 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 01 styczeń 2009 - 17:25

Praktyki zagraniczne A żeby jechać na takie praktyki to trzeba dobrze znać język?
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 01 styczeń 2009 - 17:34

Praktyki zagraniczne Przynajmniej poziom podstawowy.
,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

#25 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki, kombajny i sprzęt do uprawy.
    Zapraszam na GG :)

Napisany 01 styczeń 2009 - 17:37

Praktyki zagraniczne Przyjeżdzają Niemcy i gadają z tobą po niemiecku taki mały egzamin ;)
New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

#26 Share Tc56

Tc56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Zainteresowania:Maszny rolnicze, uprawa ziemii.

Napisany 01 styczeń 2009 - 18:08

Praktyki zagraniczne No widzę panowie że miałem podobny dylemat jak wy tylko że ja jestem na 3 roku Rolnictwa na UP w Poznaniu. Jestem ostatnim rocznikiem który idzie tokiem "komunistycznego" nauczania i dzięki temu mam 6 miesięcy praktyk zawodowych. Z miesiąca się zwolniłem bo rodzce mają większe gospodarstwo niż 15 ha. Zagranica czy Polska, ja wybrałem praktyki w naszym kraju , z prostej przyczyny brak ciekawych ofert zagranicznych, to co nam przedstawili to była kpina, jechać zrywać pomidory czy układać kompozycje kwiatowe na kierunku rolniczym to juz przesada(dodam że praca trwa od 4 rano do 15). Wybrałem zajęcia w jednym z polskich gospodarstw nasiennych , tam przynajmniej coś potpatrze i zobaczę jak się tworzy nowe odmiany. A co do was ludzi z technikum to radzę wam jechać za granicę i nieważne że termin nie pasuje, że robota w domu , powiem wam tak zobaczycie sami z każdym rokiem będzie wam się ciężej wyrwać z domu , więc korzystajcie. Ten rok w domu bez was sobie poradzą , zacisną zęby wezmą dodatkowego pracownika czy ściągną kogoś z rodziny bo i tak to się opłaci, zysk z podglądania przez was innych gospodarstw będzie większy. U mnie na roku jest paru chłopakow którzy byli w technikum na takich praktykach i nie żałują , przez 3 miesiące zarobili po 600-900 euro ale to się nie liczy , spojrzeli na rolnictwo z innej perspektywy, (np. jeden zobaczył jak się gospodaruje gdy rocznie spada ponad 1000 mm deszczu), czesto mogli pojeździć dobrymi maszynami , zobaczyć jak praca ludzi jest skoordynowana, owszem czesto musieli doić krowy i wyrzucać przysłowiowy gnój ale i tak mowią że się opłaciło. Ja nie stety nie mam możliwości odbycia ciekawych praktyk zagraniczynych(zrywanie pomidorów nie jest dla mnie) , więc wolę zostać w Polsce i też czegoś się nauczyć. Straszne jest to że studiując rolnictwo ma się z nim mały kontakt, ma się zajęcia o zwierzętach ale nie można pojechać ich oglądać w gospodarstwie uczelni, przyjmują na ten kierunek tak jak leci(zdarzają się ludzie którzy nie byli na polu nigdy w życiu ,mieli iść na dziennikarstwo, na politologię ale jakoś tak wyszło a potem się pytają czy krowy żywi się mięsem- to jest masakra), obcina się godziny ciekawych przedmiotów i wprowadza jakieś socjologie, pedagogikę i inne pierdoły które potem jeszcze ciężko zaliczyć, a jak mają już załatwić ciekawe praktyki to owszem będą ale roczne i to po studiach jak oczywiście się dotrze do magisterki - ale to już inna historia.

#27 Share Sperling3350

Sperling3350

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Maszyny, j.Niemiecki

Napisany 01 styczeń 2009 - 18:08

Praktyki zagraniczne Z tego co ja wiem to pierwsze będzie szkolenie z języka czyli podstawowe słownictwo z rolnictwa i funkcjonowania w otoczeniu:) Po tym szkoleniu będzie rozmowa kwalifikacyjna w języku POLSKIM:) A później to tylk0o sie pakować;d

#28 Share SATYR

SATYR

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 01 styczeń 2009 - 19:18

Praktyki zagraniczne Jak macie okazje to walcie ja byłem 2003roku(kwiecień maj ) w dolnej saksoni miejscowość SAGE ,w 180 hektarowym gospodarstwie było troche roboty ale praktyki nie zapomniane .Sprzęt z górnej półki noi niemiecki sobie pod szlifowałem, a gospodarz pierwsza klasa. Jeżeli jedziesz do Landkreis Oldenburg gmina Großenkneten, to podaj nazwiska gospodarzy to ci może coś o nich powiem .Na praktykach było nas 15 z klasy pozdro

#29 Share Sperling3350

Sperling3350

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 01 styczeń 2009 - 19:45

Praktyki zagraniczne To w 2003 roku było tylko na 2 miesiące?? Ja jeszcze nie wiem dokładnie do jakich miejscowości pojedziemy...w styczniu będziemy mieć zebranie i wtedy przyjedzie przedstawiciel i wszystko powie co i jak:) Wszystkim zajmuje się Dolnośląska Izba Rolnicza. Z tego co ja wiem to ostanie 2 lata uczniowie jeździli do miejscowości takich jak: Gifhorn, Harburg i Cuxhaven...ale odnośnie tegorocznych jeszcze nic nie wiem. @SATYR a powiedz mi czy rodzice puścili Cię bez słowa czy musiałeś ich przekonywać??

#30 Share Fenol

Fenol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 01 styczeń 2009 - 20:51

Praktyki zagraniczne jedzcie!!!! tak jak pisali szanowi poprzednicy zobaczycie rolnictwo z najwyższej półki ja na moich "praktykach" które częściowo sam sobie zorganizowałem oprócz pracy z fantastycznymi ludzmi, pracy na nowiutkim sprzęcie głównie JD, zarabiałem w tydzień ile moja matka w miesiąć a do tego referencje które dostałem od szefa robiły wrażenie, w Szkocji umiejętność orania i dojenia wpisuje się w CV ;) , więc moje referencje z trudem zmieściły się na kartce papieruA4 a nic nadzwyczajnego ponad umiejętności każdego faceta z gospodary nie uskuteczniałem. taki papier po angielsku jest czymś.... jedzcie póki możecie! jak zrobicie pierwszą kasę i przyślecie do domu starczy na pracownika na cały wasz pobyt. nie przegapcie szansy! i pamiętajcie podróże kształcą!
kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 02 styczeń 2009 - 17:28

Praktyki zagraniczne ja też myślę że nie ma się na co oglądać.jedzcie jak macie okazje.u mnie w szkole organizowali i trochę żałuję że nie pojechałem.kumpel pojechał i narzekał trochę na jedzenie i na to że słabo znał niemiecki.a poza tym wychwalał pod niebiosa.zarobił 150 euro na miesiąc.mówił że jak zaczęły się żniwa to miał za***iście.zwozić belki słomy a później pojeździł z agregatem.mówił że nie dość że pojeździł sobie nowym Johnem Deere to jeszcze mu za to płacili.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#32 Share SATYR

SATYR

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 02 styczeń 2009 - 18:47

Praktyki zagraniczne

To w 2003 roku było tylko na 2 miesiące?? Ja jeszcze nie wiem dokładnie do jakich miejscowości pojedziemy...w styczniu będziemy mieć zebranie i wtedy przyjedzie przedstawiciel i wszystko powie co i jak:) Wszystkim zajmuje się Dolnośląska Izba Rolnicza. Z tego co ja wiem to ostanie 2 lata uczniowie jeździli do miejscowości takich jak: Gifhorn, Harburg i Cuxhaven...ale odnośnie tegorocznych jeszcze nic nie wiem. @SATYR a powiedz mi czy rodzice puścili Cię bez słowa czy musiałeś ich przekonywać??

W 2003 moja klasa jechała jako pierwsza ze szkoły i wtedy było na 2 miechy , a rodziców nie musiałem bardzo przekonywać powiedzieli że to moja decyzja więc pojechałem nie żałuje

#33 Share Sperling3350

Sperling3350

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 02 styczeń 2009 - 19:13

Praktyki zagraniczne @SATYR a czy myślałeś przed wyjazdem jak sobie rodzice dadzą radę bez Ciebie na gospodarstwie podczas żniw i ogólnie?? A czy pamiętasz jak się nazywały miejscowości i ile osób przypadało na jednego opiekuna czy też może na jedno gospodarstwo??

#34 Share młody17

młody17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 02 styczeń 2009 - 23:00

Praktyki zagraniczne Ja mam jechac do Holandii, ale nie wiem, czy coś z tego bedzie, bo gosciu tz. przedstwaiciel jakies firmy co się zajmuje posrednictwem miał się odezwac 2 miechy temu i do tej pory go w szkole nie było, we wrześniu było spotkanie wyopowiadal, że nam jęzory pospadały. Odemnie z kalsy ponad 10 osob chciało jechac, więć mielibysmy własny dom, z jednym opiekunem, telewizja, komputer, elegancko wypasione pokoje i kuchnia, niedaleko basen, i takie tam pierdoły, a co ciekawsze zarobki ponad 10 zł na godzinkę... no, ale cóż chyba nic z tego nie wyjdzie, bo Szefostwo w szkole już ma obawy... kicha, ale chętnie bym pojechał... także niemacie, co pytać tylko jazda... Pozdrawiam ;)

#35 Share skiet135

skiet135

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 03 styczeń 2009 - 11:21

Praktyki zagraniczne Oczywiście ze jazda tylko dobrze by było żeby jechał przynajmniej jeden kolega ;) A wtedy będzie już wesoło :P

#36 Share SATYR

SATYR

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 04 styczeń 2009 - 10:48

Praktyki zagraniczne Kiedy wyjeżdzałem na praktyki gospodarstwo rodziców było mniejsze i sami dali rade (10 krów i młodzież) obecnie bym miał dylemat czy jechać ( 30 krów młodzież ogólęm prawie 60 sztuk). Na jednego opiekuna przypadał jaden praktykant , ale miałem dobrze w jednej miejscowości było naś czterech a reszta w okolicy 15 km (więć na rower i jazda).Miejscowości w jakich byliśmy: SAGE HAAST BISSEL HEELBUSCH ,a reszte jak przypomne na napisze

#37 Share kraker

kraker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 05 styczeń 2009 - 16:55

Praktyki zagraniczne Ja miałem okazję w 2008r być na praktyce w Niemczech (tylko 3 tygodnie ale zawsze coś) Pierwsze 2 tygodnie byliśmy w centrum kształcenia praktycznego Saksońskiego krajowego ośrodka ds. rolnictwa w Kollitsch. Pierwszy tydzień spędziliśmy w oborach, a w drugim mieliśmy zajęcia z mechanizacji. W ostatnim tygodniu rozwieźli nas do prywatnych gospodarstw gdzie miałem okazję pracować fajnym sprzętem. Parę zdjęć:
http://www.agrofoto....0-album504.html
MF & Zetor siłą naszej gospodarki
Wszystkie moje materiały chronione prawem autorskim

#38 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 05 styczeń 2009 - 21:52

Praktyki zagraniczne bylem na takiej praktyce w austri,przez 3 m.to bylo w 1992,wiec to byl szok dla nas jak wyglada rolnictwo na zachodzie,steyer to byl cud techniki[szczegolnie te rocznik56 i 58] jezdzilem nawet komplet nowka,do tego przyczepa samozbierajaca 18 razy na dzien co 4 dni[2 dni lalo,2 szuszyli ]do tego 36 krow mlecznych [dojarka przewodowa,u nas dzisiaj takie zakladaja]byki i cieliczki we 2 przez pare tygodni od 5 do 19[jak byl nawal to dluzej]sprzetu mieli niewiele[tylko zielonkowy] bo reszte wynajmowali wiec wiele sie nauczylem.zobaczysz jak wyglada prawdziwa praca

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#39 Share vvojtas1

vvojtas1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 780 postów

Napisany 05 styczeń 2009 - 22:34

Praktyki zagraniczne bariera językowa jest do pokonania, takie praktyki naprawdę polecam wszystkim, jak nie teraz to kiedy.
znajomy był na podobnych praktykach jakieś 15 lat temu teraz zawsze w żniwa jeździ tam młócić. Nie dość że pracuje w o niebo lepszych warunkach to zarobi sporo kasy a póki co tu ma kto za niego pracować (35ha, zboża rzepak, warzywa, krowy mleczne) a naprawdę jest co robić. W dodatku czasem przyprowadzi jakiś fajny sprzęt za grosze.
Przecież nie można jak koń z klapkami na oczach orać i orać. warto poznać innych ludzi i zobaczyć trochei świata.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Rafal7

Rafal7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 06 styczeń 2009 - 14:33

Praktyki zagraniczne A jakie są warunki jechanie na takie praktyki ??Trzeba się dobrze uczyć??