Skocz do zawartości

Zdjęcie

Praktyki zagraniczne

75 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Sperling3350

Sperling3350

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Maszyny, j.Niemiecki

Napisany 31 grudzień 2008 - 20:29

Praktyki zagraniczne Jestem uczniem szkoły rolniczej i za dobre wyniki w nauce moja klasa dostała propozycję wyjazdu na 3-miesięczne praktyki do nowoczesnych gospodarstw w Niemczech (południowa Saksonia). Wszystko by było ok tylko termin jest od 1 lipca 2009 do 31 września 2009:( Czy może ktoś z was był może kiedyś na takich lub innych praktykach rolniczych??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Praktyki zagraniczne Dzisiaj, 13:10
  •  

#2 Share skiet135

skiet135

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 31 grudzień 2008 - 21:50

Praktyki zagraniczne Ja tez dostałem taka propozycję... Faktycznie termin jest kiepski bo to jest od początku żniw aż po siew ozimin ;) Sam musze to jeszcze dobrze przemyśleć i zastanowić...

#3 Share Sperling3350

Sperling3350

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 31 grudzień 2008 - 22:15

Praktyki zagraniczne Haha...ja mam podobnie, nie wiem czy rodzice mnie puszczą a naprawde bardzo bym chciał;) Czas największych prac w gospodarstwie itp:(

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share kamieniak89

kamieniak89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 688 postów

Napisany 01 styczeń 2009 - 01:09

Praktyki zagraniczne Ja też miałem taką propozycję, no ale nie skorzystałem bo termin był trochę lipny ;)
Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

#5 Share Sperling3350

Sperling3350

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 01 styczeń 2009 - 13:36

Praktyki zagraniczne Termin jest bardzo lipny...gdyby to był np. kwiecień, maj i czerwiec to smoliłbym nawet szkołę i bym pojechał;)

#6 Share lambogrand

lambogrand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 01 styczeń 2009 - 13:44

Praktyki zagraniczne wlasnie o to w tym wszystkim chyba chodzi zeby widziec jak tam zniwa przebiegaja

#7 Share Sperling3350

Sperling3350

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 01 styczeń 2009 - 13:51

Praktyki zagraniczne jasne...nawet wymagają prawa jazdy kat. T:) W praktykach przewiduje sie obsługa ciagnika, obsługa sieczkarni, orka, siew i wiele innych:) Ale poza uprawą są jeszce działy takie jak ogrodnictwo i sadownictwo:)

#8 Share skiet135

skiet135

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 01 styczeń 2009 - 14:42

Praktyki zagraniczne Wszystko fajnie a ten termin jest prawdopodobnie taki temu że tam też brakuje pracowników. A jak to łatwo załatwic zorganizować praktyke ;)

#9 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 01 styczeń 2009 - 15:01

Praktyki zagraniczne Termin z jednej strony lipny a z drugiej strony lepszego nie można sobie wymarzyć ;). Bo zobaczycie wszystko w ,,praniu" - czyli na gorąco jak to jest w innych gospodarstwach.

Jedźcie i się nie oglądajcie na nic, nie ma ludzi niezastąpionych, co bez was w gospodarce żniwa się nie odbędą ? Może zasiać też bez was nie da rady ?

A co może pojedziecie później jak będziecie starsi ? Przecież wtedy będzie mieli jeszcze więcej obowiązków.
Może i brak im pracowników, ale dla was jest to bezcenna mozliwośc zobaczenia innego gospodarstwa od podszewki.

Chłopaki jedźcie i sie nie oglądajcie na nic. Im wcześniej tym lepiej. Za wasze kieszonkowe z tamtaą spokojnie wynajmiecie tu pracownika na 3 m-ce. A to co tam się nauczycie, to że spojrzycie na swoje gospodarstwa z boku jest bezcenne.

JEDŹCIE, JEDŹCIE ja to mówię ze swojej perspektyw, byłem raz na takich praktykach ale tylko 1 m-ąc i z perspektywy czasu było to bardzo nauczające.
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#10 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki, kombajny i sprzęt do uprawy.
    Zapraszam na GG :)

Napisany 01 styczeń 2009 - 15:10

Praktyki zagraniczne A czemu byłeś tylko na 1 miesiąc a nie na 3 miesiące??
Nam gość gadał o takich praktykach no ale więszość się zniechęciła właśnie tym terminem :/ . Nie wiadomo gdzie sie trafi i na kogo tam. Możemy się dostać do dużego gospodarstwa gdzie będziemy śmigać super sprzętem lub będziemy przez miesiąc smarować dach smołą (przypadek z mojej szkoły i to nie tak dawno). Mnie to zainteresowało ale musze zostać w domu na żniwa i siewy więc niestety nie pojade...
New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share majranjd

majranjd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 01 styczeń 2009 - 15:23

Praktyki zagraniczne Sądzę, że to nie będzie nie na temat. Mianowicie jak jest z praktykami na Waszych uczelniach? szczególnie chodzi mi o ten rok, jedziecie za granice? Zostajecie w Polsce?
DEZERTER

#12 Share Sperling3350

Sperling3350

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 01 styczeń 2009 - 15:32

Praktyki zagraniczne

Termin z jednej strony lipny a z drugiej strony lepszego nie można sobie wymarzyć ;). Bo zobaczycie wszystko w ,,praniu" - czyli na gorąco jak to jest w innych gospodarstwach.

Jedźcie i się nie oglądajcie na nic, nie ma ludzi niezastąpionych, co bez was w gospodarce żniwa się nie odbędą ? Może zasiać też bez was nie da rady ?

A co może pojedziecie później jak będziecie starsi ? Przecież wtedy będzie mieli jeszcze więcej obowiązków.
Może i brak im pracowników, ale dla was jest to bezcenna mozliwośc zobaczenia innego gospodarstwa od podszewki.

Chłopaki jedźcie i sie nie oglądajcie na nic. Im wcześniej tym lepiej. Za wasze kieszonkowe z tamtaą spokojnie wynajmiecie tu pracownika na 3 m-ce. A to co tam się nauczycie, to że spojrzycie na swoje gospodarstwa z boku jest bezcenne.

JEDŹCIE, JEDŹCIE ja to mówię ze swojej perspektyw, byłem raz na takich praktykach ale tylko 1 m-ąc i z perspektywy czasu było to bardzo nauczające.

A czy miałeś płacone za te praktyki?? Nam powiedzieli, że z Izby Rolniczej każdy za miesiąc dostanie 250eu tzw. diety...a oprócz tego jak będziemy sie dobrze sprawować to rolnik może dać jakieś kieszonkowe:) Ale dobrze wszyscy wiemy, ze nie o kase tutaj chodzi...

#13 Share talek48

talek48

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 01 styczeń 2009 - 15:34

Praktyki zagraniczne No własnie...I trzeba znac jakis podstawy niemieckiego...Wiedziec jak sa widly itp ;)
no u nas w szkole to na poczatku marca bedzie kurs BHP w szkole i tam rodzice jada na jednodniowy kurs, dostaja papierek i praktyki mozemy miec w domu...

#14 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 01 styczeń 2009 - 15:35

Praktyki zagraniczne 1 m-ąc bo byłem w 94 r na takich praktykach w holandii ale to nie u gospodarza tylko w takim centrum praktycznym gdzie szkolą się holenderscy rolnicy, wtedy to się nazywało IPC dier.

Z tym samarowaniem dachu smołą, to w umowie jest punkt na temat możliwości zmiany miejsca.

@ralfMTX140, nie rób tej głupoty, przekonaj swych rodziców na rzeczowe argumenty (jakby co to Ci ich dostarcze) i jedź na te praktyki, gospodarstwo się bez Ciebie nie zawali, tym bardziej że ztego co kojarzę to i tak mieszkasz w internacie.

Jedź a zobaczysz że po powrocie będziesz chwalił ten wyjazd, naprawdę jak Ciebie braknie to żniwa i tak się odbędą ;).

Widzisz mój ojciec to sam namawiał mnie na ten wyjazd, mimo iż wiedział że mu pracy przybędzie. Po prostu zdawał sobie wtedy sprawę z tego co i ja dziś rozumiem, że na wszystko trza czasami spojrzeć z innej perspektywy i zobaczyć całkiem nowe możliwości.

Przemyśl to dobrze, bo lepiej żałować to co się zrobiło niż to czego się nie zrobiło :P.
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#15 Share Sperling3350

Sperling3350

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 01 styczeń 2009 - 15:39

Praktyki zagraniczne talek48 tobie chodzi o praktyki szkolne?? Ja tez praktyke szkolną miałem w domu ale ta do Niemiec to jest dodatkowa..;)

#16 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 01 styczeń 2009 - 15:43

Praktyki zagraniczne Też aby kieszonkowe 50 guldenów na tydzień to na dziś prawie identycznie ja 250 euro na m-ąc.

#17 Share Sperling3350

Sperling3350

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 01 styczeń 2009 - 15:46

Praktyki zagraniczne Dokładnie...ma forach niemiecko-polskich przeczytałem, że za dobre sprawowania Polaków gospodarz płacił nawet 200/300 eu na miesiąc w 2008 roku:)

#18 Share talek48

talek48

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 01 styczeń 2009 - 15:52

Praktyki zagraniczne @Sperling3350 ale @majranjd pytal sie jak to jest u innych w szkole to mu napisalem... ;)

#19 Share majranjd

majranjd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 01 styczeń 2009 - 16:25

Praktyki zagraniczne chodziło mi o praktyki na uczelniach rolniczych, np. UP Poznań...
DEZERTER

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki, kombajny i sprzęt do uprawy.
    Zapraszam na GG :)

Napisany 01 styczeń 2009 - 17:08

Praktyki zagraniczne

Z tym samarowaniem dachu smołą, to w umowie jest punkt na temat możliwości zmiany miejsca.

@ralfMTX140, nie rób tej głupoty, przekonaj swych rodziców na rzeczowe argumenty (jakby co to Ci ich dostarcze) i jedź na te praktyki, gospodarstwo się bez Ciebie nie zawali, tym bardziej że ztego co kojarzę to i tak mieszkasz w internacie.

Jedź a zobaczysz że po powrocie będziesz chwalił ten wyjazd, naprawdę jak Ciebie braknie to żniwa i tak się odbędą ;).

Widzisz mój ojciec to sam namawiał mnie na ten wyjazd, mimo iż wiedział że mu pracy przybędzie. Po prostu zdawał sobie wtedy sprawę z tego co i ja dziś rozumiem, że na wszystko trza czasami spojrzeć z innej perspektywy i zobaczyć całkiem nowe możliwości.

Przemyśl to dobrze, bo lepiej żałować to co się zrobiło niż to czego się nie zrobiło :P.

Oj widze że masz liche informacje o mnie B). Czas szkolny a czas wakacji to wogóle co innego. Fakt że w roku szkolnym mieszkam ze siostrą i w domu na wsi jestem tylko w weekendy. Ja sam jakoś od siebie nie chce jechać. Wiem że mógłbym nauczyć się wielu nowych rzeczy jak i podszlifować niemiecki ale wole być w domu na żniwach. Blisko mnie chodzi dość sporo fajnego, nowego i wydajnego sprzętu więc mam to "na codzień". Gdyby to było np do połowy wakacji od wiosny to pewnie bym pojechał. Niewiadomo czy kombajnista przyjdzie jeździć do nas kombajnem (jak nie ja będe musiał jeździć). I tak bym mógł jechać dopiero w następnym roku bo 18 lat skończe na końcu tego roku a tam musze mieć skończone te 18 lat. B)
New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...