Skocz do zawartości

Zdjęcie

Niedziałający WOM

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share ToMclo

ToMclo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 31 grudzień 2008 - 18:55

Niedziałający WOM witam
W moim dx 3.60 niedziala wom na predkości 1000obr/min czy żeby sprawedzic przyczyne trzeba zdejmowac kabine czy moze jest jakis inny sposób? no i czy wom jest hydrauliczny czy mechaniczny bo pewien nie jestem?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Niedziałający WOM Dzisiaj, 17:59
  •  

#2 Share zdruj77

zdruj77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 31 grudzień 2008 - 20:25

Niedziałający WOM jeżeli chciał byś wyjąć skrzynie to jest kilka sposobów a w tym przypadku to rozpołowić na sprzęgle pod skrzynie podłożyć wózek i odkręcić od tylnego mostu a kabinę podeprzeć albo zawiesić do jakiejś belki w garażu a co do Womu to nie wiem

#3 Share xFarmeRx

xFarmeRx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 02 luty 2009 - 19:12

Niedziałający WOM Jeżeli jest załączany bez sprzęgła jest zapewne hydrauliczny. W jaki sposób sie go uruchamia??

#4 Share Olik

Olik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motocykle enduro/off-road chodź innymi też nie gardzę ;)

Napisany 03 luty 2009 - 14:24

Niedziałający WOM A wcale, że nie musi tak być bo np. w MTZ jest WOM włączany bez sprzęgła, a jest mechaniczny ;]
DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

#5 Share klocek

klocek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze

Napisany 10 luty 2009 - 11:45

Niedziałający WOM ja mam w dx110 hydrauliczny ti i pewnie w tym jest taki sam

#6 Share ToMclo

ToMclo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 12 luty 2009 - 23:08

Niedziałający WOM zalaczany jest po przez przestawienie dzwigni smiany szybkosci z 1000 na 540 i tu niezalaznie czy sprzeglo jest wcisniete czy nie, slychac zgrzyty. a nastepnie opuszczenie dzwigni (podobnej do hamulca recznego w samochodach) do dołu.

#7 Share Olik

Olik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motocykle enduro/off-road chodź innymi też nie gardzę ;)

Napisany 12 luty 2009 - 23:41

Niedziałający WOM Czyli wszystko jasne. Masz nadpalone sprzęgło i nie wysprzęgla Ci dobrze po wyłączeniu WOM-u. Spróbuj najpierw podciągnąć sprzęgło, a jeśli to nie pomoże to niestety zostaje tylko wymiana na nowe tarcze sprzęgłowe.
DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share ToMclo

ToMclo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 13 luty 2009 - 22:05

Niedziałający WOM czy wom zacznie dzialac na 1000 obr/min jesli wymienie tarcze na nowe i jaka moze byc cena takich tarczy?? Czasami wyzuca mi jeden bieg czy moze to byc wina sprzegła?

#9 Share volf

volf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 13 luty 2009 - 23:23

Niedziałający WOM Kolego od WOM-u masz sprzęgło 2-go stopnia, a skrzynia biegów jest na pierwszym stopniu. Jeśli wyskakuje bieg to problem leży w skrzyni. Co do WOM-u, jeśli działają obroty 540 a nie działają 1000 to też nie jest wina sprzęgła. Dobrze przełączasz te obroty, bo tam są 3 położenia: 540, luz i 1000

#10 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 01 marzec 2010 - 14:48

Niedziałający WOM Pewnie nie wtym temacie ale spytam sie co do obsługi DF dx4.50.
1. Jak w tym modelu załancza sie wałek?- cała procedura (czy wystarczy przełożyć dźwignie od womu np. na 540?)
2. Od czego jest taka dzwignaia co pionowo wyciąga sie ją z podłogi?- oznaczenie to chyba "kółko w kółku"
3. Od czego jest ta dźwignia wyglądająca jak hamuledc ręczny od samochodu? Znajduje sie przy włączaniu napędu a oznaczenie jej to wałek frezowy ze strzałką
4. Jak używa sie podnośnika tz. do czego służy ta gałka co się ją wyciąga/wciska po prawej stronie z tył?
5. Czy dźwignie hydrauliki ciężko chodzą? Akurat tu podejrzewam że wogóle nie działają :)
6. Czy dzwignia od zmiany biegów głównych ma tak dziwnie przeskakiwać (lekki opór) pomiędzy zmiana biegów np.z 1 na 3 lub 1 na 5

Wujek sobie zakupił takie coś i chce mu troche pomóc. Ogólnie z mojego oka tragedia jak za taka kasę :) jedynie silnik wmiare :)

aaaa.... Czy ten ciągnik ma osobno olej w skrzyni a osobno hydraulika (wyglada że ma osobno hydraulike). Jakie oleje???

Powoli bym doszedł co od czego ale to nie mój i nie chce się czepiać :) , bo będzie na mnie

#11 Share janusz11

janusz11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 10 marzec 2010 - 20:39

Niedziałający WOM w sprawie wałka mogę dodać pewną możliwość. Kolega przy expozji miał źle wyrególowane cięgło załączajace wałek lub przełączające obroty i na nierównościach ruchy kabiny wyłączały wałek

#12 Share ToMclo

ToMclo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 13 marzec 2010 - 08:45

Niedziałający WOM DF twojego wujka jest większy od mojego ale wg twojego opisu wydaje mi się że wszystko jest podobnie więc postaram sie odpowiedziećna kilka twoich pytań

1.Najpierw zaciągam tą dzwignie podobną do ręcznego do góry, następnie przekręcam dzwignię od zmiany predkośći wałka na 540 po czym zwalniam
wczesniej zaciągniętą dzwignie.(nie jestem pewien czy w moim przypadku wszystko przebiega prawidłow ponieważ w moim ciągniku nie działa WOM 1000)
2.tą dzwignią załącza się hemulec ręczny, aby go zwolnic nalez lekko przekręcić dzwignię w prawą stronę.
3.ta dzwignia służy do właczania lub wyłaczania wałka wom.
5.u mnie dzwignie chodzą dość lekko może wystarczy rozruszac i nasmarować dzwignie od podnośnika pod kabiną.

Olej od hydrauliki jest oddzielny od skrzyni. Ja do hydrauliki leje Boxol a w skrzyni to jeszcze nie ruszałem.

#13 Share czesiozyletaztatar

czesiozyletaztatar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 22 styczeń 2011 - 18:42

Niedziałający WOM ty napisales ten temat 2 lata temu i jeszcze tego deutz nie zrobies to cie podziwiam naprawde powodyenia"!!!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share ciastek12

ciastek12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 310 postów

Napisany 12 czerwiec 2011 - 11:19

Niedziałający WOM Witam Mam Deutz Fahr-a 6.81 Agrostar i nie włącza mi się WOM. CO może być przyczyna?? A może jest w tym modelu również włączanie mechaniczne?? Pomocy!! z góry dziękuję:)

Dodaj odpowiedź