Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prasa kostkująca z hydraulicznym wyrzutnikiem czy bez

14 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Ursusik16344x4

Ursusik16344x4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 30 grudzień 2008 - 19:19

Prasa kostkująca z hydraulicznym wyrzutnikiem czy bez Chciałbym sie was poradzić czy lepiej wziąść kostukąca z wyrzytnikiem hydraulicznym czy ze zwykłą drabinką;)
Rolnictwo jest Super!!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prasa kostkująca z hydraulicznym wyrzutnikiem czy bez Dzisiaj, 02:42
  •  

#2 Share zdruj77

zdruj77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 30 grudzień 2008 - 19:38

Prasa kostkująca z hydraulicznym wyrzutnikiem czy bez ja wolał bym z zwykłą drabinką wiadomo taki bajer to fajna rzecz ale morze być awaryjna a drabinka to prosta konstrukcja

#3 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 30 grudzień 2008 - 21:11

Prasa kostkująca z hydraulicznym wyrzutnikiem czy bez Drabinka zda lepiej egzamin, chyba że masz specjalne wózki które się zaczepia za prasę. Moja prasa miała takowy wyrzutnik ale to zdemontowałem bo trzepało klockami to całym polu a nawet po sąsiednich działkach.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 30 grudzień 2008 - 21:41

Prasa kostkująca z hydraulicznym wyrzutnikiem czy bez Ja przy swojej prasie mam wyrzutnik zwykły różnie to nazywają w naszych okolicach mówią na to "ślizgi" przyznam szczerze że tylko raz widziałem prasę z wyrzutnikiem hydraulicznym ale ślizgi spokojnie wystarczają nie trzeba nic ustawiać tylko wysokość i trzeba uważać żeby paczką nie dostać ;).
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#5 Share Ursusik16344x4

Ursusik16344x4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 31 grudzień 2008 - 09:50

Prasa kostkująca z hydraulicznym wyrzutnikiem czy bez Acha dzięki bardzo nie niestety nie mam specjalnego wózka do kostek trzeba zbierac ręcznieale jak bym kupił prase to bym przyczepe samozbierająca przerobiłB)
Rolnictwo jest Super!!!!

#6 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 31 grudzień 2008 - 11:02

Prasa kostkująca z hydraulicznym wyrzutnikiem czy bez A ja jestem za hydraulicznym, miałem kostke sipmyi miałem tzw. drabinke do podawania bel od razu z prasy, powiem krótko, moja prasa miała nie małe problemy z wiązaniem sznurka jak miała drabinke, poniewarz po uderzeniu bele cofały się i dużo belek było nie związanych. Gdybym dziś miał jeszcze prase, zapewne zamontował bym podajnik hydrauliczny, bo stawia on baaardzo małe opory dla prasy. Ale widziałem jak można bardziej zmiejszyć nakłądy robocizny, widziałem taką spiralną drabinkę, która podawała bele do przyczepu z którą jechał ciągnik obok. Żałuje że sprzedałem prase, bo chodziła ona u mnie od nowości, i pochodziła by z następne pięć lat, jak bym wpadł na to prędzej to bym dziś jeszcze jeździł za prasą z przyczepą samozbierającą za prasą B) Albo doszedł mnie jeszcze głupszy pomysł, przecież chyba można ustawić odległośc i wysokośc wyrzutu przu hydraulicznym, to nie ma problemu jeździć za prasą i bele by przelatywały nad ciągnikiem i wpadały by na przyczepe B)

#7 Share adamo91

adamo91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 215 postów

Napisany 31 grudzień 2008 - 11:30

Prasa kostkująca z hydraulicznym wyrzutnikiem czy bez według mnie nie potrzeba specjalnego wózka do prasy z wyrzutnikiem wystarczy tylko rozrzutnik z nadstawkami to kiszonki i zdjąć siatkę z przodu i można ciągać za prasą.
A przy rozładunku włączyć przekaźnik i tyłem wyleć .
Ale to tylko moja sugestia
jutro to to samo co dzisiaj tyle, że jutro :)

#8 Share Ursusik16344x4

Ursusik16344x4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 31 grudzień 2008 - 13:35

Prasa kostkująca z hydraulicznym wyrzutnikiem czy bez Tak ja wiem że można zwykły rozrzutnik tylko po co mam zakładać i zdejmowac nadstawki jak moge przerobic przyczepe co tylko jest uzywana do wożenia kukurydzy B) i ja jestem bardziej za hydraulicznym wyrzutnikiem bo ile czasu mija jak one wychodza no a jak skończe prasowac a co w drabińce zostanie musze wyciagać ręcznie:)
Rolnictwo jest Super!!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 31 grudzień 2008 - 15:22

Prasa kostkująca z hydraulicznym wyrzutnikiem czy bez

według mnie nie potrzeba specjalnego wózka do prasy z wyrzutnikiem wystarczy tylko rozrzutnik z nadstawkami to kiszonki i zdjąć siatkę z przodu i można ciągać za prasą.
A przy rozładunku włączyć przekaźnik i tyłem wyleć .
Ale to tylko moja sugestia

A co byś zrobił jak zawracasz, na uwrociu dyszel od wózka się zakręca i masz kostkę wywalona poza przyczepę.

#10 Share adamo91

adamo91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 215 postów

Napisany 31 grudzień 2008 - 16:05

Prasa kostkująca z hydraulicznym wyrzutnikiem czy bez to wtedy mówi się trudno i wyskakujesz z ciągnika bierzesz widły i wrzucasz na przyczepę B) albo go zostawiasz i na końcu zbierasz na nawrotach
@Ursusik16344x4 a jak ci jeden aparat przestanie wiązać

#11 Share Ursusik16344x4

Ursusik16344x4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 31 grudzień 2008 - 17:41

Prasa kostkująca z hydraulicznym wyrzutnikiem czy bez Bano rużnie sie może zdarzyć;)
Rolnictwo jest Super!!!!

#12 Share KAROL0905

KAROL0905

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 418 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo oraz nowe technologie uprawy i hodowli

Napisany 04 styczeń 2009 - 13:16

Prasa kostkująca z hydraulicznym wyrzutnikiem czy bez Morze ktoś wrzucić zdjęcie tak owego podajnika hydraulicznego?!?! , Bo ja w życiu swoim się z takim czymś nie spotkałem. Drabinki za kostką miałem ale wyrzutnik hydrauliczny ;)

#13 Share Laki

Laki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z rolnictwem i ma 4 kółka....oooo

Napisany 04 styczeń 2009 - 15:00

Prasa kostkująca z hydraulicznym wyrzutnikiem czy bez Koledzy a co powiecie na takie urządzonko: http://pl.youtube.co...h?v=_KXHu9sTC2s
Przyznam się wam do tego, że tą przyczepkę już zrobiłem i jestem w fazie testowania teraz tylko zostało mi zrobienie tego chwytaka. W niedalekiej przyszłości zrobię fotki jak to wszystko pomaluje i przetestuje!
Moje koniki to:
Zetor Proxima Plus 10541

Zetor 7211

Ursus c-330 !!!

#14 Share adamo91

adamo91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 215 postów

Napisany 04 styczeń 2009 - 15:28

Prasa kostkująca z hydraulicznym wyrzutnikiem czy bez popatrz się na allegro bo tam widziałem że są tam takie
a tu masz filmiki
http://pl.youtube.co...feature=related dopiero od 2.40 min widać
http://pl.youtube.co...feature=related

a są też wyrzutniki skrętne więc na zakrętach nie powinna być problemu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15 Share Belarusik

Belarusik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 311 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacjia Rolnictwa,Motoryzacja,polityka

Napisany 18 styczeń 2009 - 19:43

Prasa kostkująca z hydraulicznym wyrzutnikiem czy bez Ja tam bym wybrał chyba jednak z hydraulicznym wyrzutnikiem prawda jest taka że potrzeba większy ciagnik troche niz do zwykłej drabinki ponieważ odrzut jest silny i ciagnik może zacząć sie troszke przygasać :lol: ale to juz od ciebie zalezy która wybierzesz:P
Wyznaje jedna zasade taką że nie ma zasad