Zaloguj się, aby obserwować  
Ursusik16344x4

Prasa kostkująca z hydraulicznym wyrzutnikiem czy bez

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
zdruj77    3

ja wolał bym z zwykłą drabinką wiadomo taki bajer to fajna rzecz ale morze być awaryjna a drabinka to prosta konstrukcja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

Drabinka zda lepiej egzamin, chyba że masz specjalne wózki które się zaczepia za prasę. Moja prasa miała takowy wyrzutnik ale to zdemontowałem bo trzepało klockami to całym polu a nawet po sąsiednich działkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja przy swojej prasie mam wyrzutnik zwykły różnie to nazywają w naszych okolicach mówią na to "ślizgi" przyznam szczerze że tylko raz widziałem prasę z wyrzutnikiem hydraulicznym ale ślizgi spokojnie wystarczają nie trzeba nic ustawiać tylko wysokość i trzeba uważać żeby paczką nie dostać ;).


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Acha dzięki bardzo nie niestety nie mam specjalnego wózka do kostek trzeba zbierac ręcznieale jak bym kupił prase to bym przyczepe samozbierająca przerobiłB)


Rolnictwo jest Super!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

A ja jestem za hydraulicznym, miałem kostke sipmyi miałem tzw. drabinke do podawania bel od razu z prasy, powiem krótko, moja prasa miała nie małe problemy z wiązaniem sznurka jak miała drabinke, poniewarz po uderzeniu bele cofały się i dużo belek było nie związanych. Gdybym dziś miał jeszcze prase, zapewne zamontował bym podajnik hydrauliczny, bo stawia on baaardzo małe opory dla prasy. Ale widziałem jak można bardziej zmiejszyć nakłądy robocizny, widziałem taką spiralną drabinkę, która podawała bele do przyczepu z którą jechał ciągnik obok. Żałuje że sprzedałem prase, bo chodziła ona u mnie od nowości, i pochodziła by z następne pięć lat, jak bym wpadł na to prędzej to bym dziś jeszcze jeździł za prasą z przyczepą samozbierającą za prasą B) Albo doszedł mnie jeszcze głupszy pomysł, przecież chyba można ustawić odległośc i wysokośc wyrzutu przu hydraulicznym, to nie ma problemu jeździć za prasą i bele by przelatywały nad ciągnikiem i wpadały by na przyczepe B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamo91    7

według mnie nie potrzeba specjalnego wózka do prasy z wyrzutnikiem wystarczy tylko rozrzutnik z nadstawkami to kiszonki i zdjąć siatkę z przodu i można ciągać za prasą.

A przy rozładunku włączyć przekaźnik i tyłem wyleć .

Ale to tylko moja sugestia


jutro to to samo co dzisiaj tyle, że jutro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak ja wiem że można zwykły rozrzutnik tylko po co mam zakładać i zdejmowac nadstawki jak moge przerobic przyczepe co tylko jest uzywana do wożenia kukurydzy B) i ja jestem bardziej za hydraulicznym wyrzutnikiem bo ile czasu mija jak one wychodza no a jak skończe prasowac a co w drabińce zostanie musze wyciagać ręcznie:)


Rolnictwo jest Super!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10
według mnie nie potrzeba specjalnego wózka do prasy z wyrzutnikiem wystarczy tylko rozrzutnik z nadstawkami to kiszonki i zdjąć siatkę z przodu i można ciągać za prasą.

A przy rozładunku włączyć przekaźnik i tyłem wyleć .

Ale to tylko moja sugestia

 

 

A co byś zrobił jak zawracasz, na uwrociu dyszel od wózka się zakręca i masz kostkę wywalona poza przyczepę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamo91    7

to wtedy mówi się trudno i wyskakujesz z ciągnika bierzesz widły i wrzucasz na przyczepę B) albo go zostawiasz i na końcu zbierasz na nawrotach

@Ursusik16344x4 a jak ci jeden aparat przestanie wiązać


jutro to to samo co dzisiaj tyle, że jutro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL0905    2

Morze ktoś wrzucić zdjęcie tak owego podajnika hydraulicznego?!?! , Bo ja w życiu swoim się z takim czymś nie spotkałem. Drabinki za kostką miałem ale wyrzutnik hydrauliczny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laki    0

Koledzy a co powiecie na takie urządzonko: http://pl.youtube.com/watch?v=_KXHu9sTC2s

Przyznam się wam do tego, że tą przyczepkę już zrobiłem i jestem w fazie testowania teraz tylko zostało mi zrobienie tego chwytaka. W niedalekiej przyszłości zrobię fotki jak to wszystko pomaluje i przetestuje!


Moje koniki to:
Zetor Proxima Plus 10541

Zetor 7211

Ursus c-330 !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belarusik    2

Ja tam bym wybrał chyba jednak z hydraulicznym wyrzutnikiem prawda jest taka że potrzeba większy ciagnik troche niz do zwykłej drabinki ponieważ odrzut jest silny i ciagnik może zacząć sie troszke przygasać :lol: ale to juz od ciebie zalezy która wybierzesz:P


Wyznaje jedna zasade taką że nie ma zasad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez 19Kowal97
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy rolujące w budżecie do 15tys ,ilość balotow rocznie to około 200 , ciągało by je Volvo Bm650 wiec około 80km. Jak myślicie co można wyrwać w takim budżecie ?
       
    • Przez Bociek51
      Poszukuję prasy pasowej która pracowała by z ciągnikiem 105km zależy mi na dobrej wydajności i dobiciu bel.Cenowo chce się zamknąć do 60 tys co byście polecili? 
    • Przez cisek9403
      Panowie stoję przed zakupem prasy, dostałem korzystną ofertę kupna prasy walcowe stało-komorowej Kuhn FB 2130. Jednak jest bardzo mało opini o tych prasach. W galerii tez takiej nie znalazłem. Czy ktoś z was posiada taką prasę? Bardzo bym prosił o jakieś opinie ewentualnie kontakt posiadaczy.
    • Przez Balzak
      piszcie jaka folie uwazacie za najlepszą i dlaczego a i jeszcze ceny tych foli mozecie podać
    • Przez Zetor5340
      Witam.
      Często po intensywnym uzytkowaniu naszej prasy gromadzą się zabrudzenia, nie chodzi mi oczywiscie zabrudzenia te z zewnątrz, typu kurz czy smar ale o te w środku prasy,np u nas między ścianką prasy a wałkiem zazwyczaj zapycha się ta szczelina słomą,słoma od kręcących się wałków ubija się i później nie sposób jej z tamtąd wydobyć,może także się zapalić wiadomo jak się nagrzeje od tarcia.Wiem że prasy powinno się czyścić na bierząco ale jak belujemy to to już się tworzy w trakcie prasowania więc nie bedziemy przerywać belowania żeby usunąć zapychające się wałki,skoro prasa chodzi.No ale później oczywiście chcemy wyczyścić ale już się to tak ubija że nie sposób.Próbowaliśmy sprężonego powietrza,różnych chwytaków i tylko z grubsza sie udało a reszta siedzi. Czy konieczne będzie ściąganie wałków?
      Jakimi sposobami wy usuwacie nieczystości z pras?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj