Skocz do zawartości

Zdjęcie

Samochód dostawczy

173 odpowiedzi na ten temat

#141 Share jacek3773

jacek3773

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów

Napisany 02 marzec 2016 - 14:49

Samochód dostawczy

no nie wiem czujnik masy , ciśnienia pow. doładowanego czy przepływka ,zwał jak zwał coś musi dawać sygnał do pompy by zwiększyła dawkę. I jeszcze jedno, wskazania temp silnika są prawidłowe, klimatyzacja działa, zmieniają się obroty jak wł. i wył. klimę. Może być jeszcze walnięty czujnik temp. lub połączenia (kostki) , a co za tym idzie pompa nie zwiększa dawki paliwa podczas deptania chcąc uchronić motor przed przegrzaniem i wchodzi w tzw. tryb awaryjny ( jedzie ale nie ma mocy) jaśniej się już nie dało . To są moje sugestie i może ktoś inny się wypowie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Samochód dostawczy Dzisiaj, 03:03
  •  

#142 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 923 postów

Napisany 02 marzec 2016 - 22:33

Samochód dostawczy

Właśnie jest tylko czujnik ciśnienia turbo i tego właśnie zamówiłem trochę w ciemno ,

czujnik temperatury robiłem podmiankę i dalej to samo,

a co dokładnie chcesz powiedzieć odnośnie klimy masz tylko na myśli obciążenie silnika czy coś innego bo klima oczywiście nie działa nawet nie na bita albo tylko nie nabita.

Co do wskazań temperatury mam i miałem niejasności dlatego podmieniałem czujnik mam wrażenie że wskazówka jest trochę za nisko czyli nie dogrzany choć po podpięciu komputera temperaturę pokazuje normalnie ale mimo to podmieniałem bo coś trzeba robić .

Dzięki ci za podpowiedzi mimo wszystko że jesteś zainteresowany tematem i może wspólnymi siłami trochę metodami prób i błędów da się rozwiązać problem.

A  odnośnie czy jasno czy nie staram się tłumaczyć jak mogę jak się  czegoś nie widzi to jest o wiele trudniej.

Mimo wszystko jak coś ci jeszcze przychodzi do głowy to pisz bo problem ciągle nie rozwiązany.

#143 Share jacek3773

jacek3773

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów

Napisany 02 marzec 2016 - 22:43

Samochód dostawczy

i co czujnik temp. podmieniony i zero reakcji ??? ile ma pinów , a jak nie on to może ten od turbo ew . ppołączenia na kostkach, więcej pomysłów nie mam

#144 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 923 postów

Napisany 02 marzec 2016 - 23:02

Samochód dostawczy

Zero reakcji nic lepiej nic gorzej pinów dwa .

co ci jeszcze powiem że jak odepnę wtyczkę z czujnika ciśnienia doładowania też zero reakcji nic lepiej nic gorzej tylko wyskakuje błąd czujników.

czekam na czujnik zobaczymy co będzie może jutro dotrze na razie dzięki za szczere chęci.

#145 Share jacek3773

jacek3773

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów

Napisany 14 marzec 2016 - 19:24

Samochód dostawczy

i jak tam poczynania przy fordzie

#146 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 923 postów

Napisany 14 marzec 2016 - 22:57

Samochód dostawczy

Zero efektów nic lepiej

coś co jeszcze mogę dopisać że jak odepnę wężyk od gruszki to ciśnienie dochodzi do max 1.2bara ale efektu żadnego po prostu nie wiem co w tym fordzie odpowiada za dawkę paliwa

pójdzie pewnie na złom

no chyba że ma takie oprogramowanie że  przykładowo czujnik temperatury zewnętrznej miał by coś do rzeczy .ale normalnie nie ma na schemacie chyba że po kanie zapożycza dane od klimatyzacji,

po prostu dalsza naprawa to już tylko dla satysfakcji to jest 2003r i niestety na złom i nigdy więcej nic podobnego na podwórko ,choć do tej pory był bezawaryjny to to przemawia za tym że nigdy więcej podobnej konstrukcji czyli pompy VP.

#147 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 15 marzec 2016 - 16:33

Samochód dostawczy

Pisałem zaprowadź do mechanika. Pewnie jakaś pierdoła.

#148 Share jacek3773

jacek3773

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów

Napisany 16 marzec 2016 - 12:46

Samochód dostawczy

Pisałem zaprowadź do mechanika. Pewnie jakaś pierdoła.

Też tak sądzę, słaba znajomość tematu i efekt zerowy.

#149 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 923 postów

Napisany 16 marzec 2016 - 18:32

Samochód dostawczy

jak pierdoła to dlaczego nikt nie podpowie konkretnie

#150 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 17 marzec 2016 - 20:56

Samochód dostawczy

Telepatycznie mamy się z nim połączyć czy jak? Jak można podpowiedzieć na odległość?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 923 postów

Napisany 17 marzec 2016 - 21:33

Samochód dostawczy

Słuchaj hubertuss jak nic nie masz do powiedzenia i nie masz pojęcia o temacie to dlaczego się wtrącasz na tyle co czytałem twoje posty wypowiedzi to wiem że o mechanice nie masz pojęcia , nie wspomnę o elektronice czy elektryce proszę cie bardzo.

Czy nie lepiej takim jak Ty zająć się polityką tam możesz mieć swoje racje a może ktoś będzie po twojej stronie to możesz założyć  swoja partię .

#152 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 793 postów

Napisany 21 marzec 2016 - 09:38

Samochód dostawczy

ale on ma rację, u mnie nie raz była pierdoła a kilku mechaników było i nie mogli ogarnąć o co chodzi, a tym bardziej na odległość

panowie jakie opinie o użytkowaniu Mastera 2 po lifcie od 2003r, silnik 2,5 cdti

Edytowany przez majkel207, 21 marzec 2016 - 09:49.

#153 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 923 postów

Napisany 21 marzec 2016 - 10:07

Samochód dostawczy

ale on ma rację, u mnie nie raz była pierdoła a kilku mechaników było i nie mogli ogarnąć o co chodzi, a tym bardziej na odległość

panowie jakie opinie o użytkowaniu Mastera 2 po lifcie od 2003r, silnik 2,5 cdti

padające panewki taka pierdoła stoi u mnie na placu

#154 Share ppiotr

ppiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 554 postów

Napisany 26 marzec 2016 - 22:59

Samochód dostawczy

Wtryski sprawdzone ? Tego modelu nie znam, ale jak dawka paliwa jest mała to trzeba zwiększyc nastawnikiem na pompie, a ciśnienie doładowania do pewności sprawdzisz najlepiej podłącz wężykiem manometr.

#155 Share stachu0007

stachu0007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 27 marzec 2016 - 13:31

Samochód dostawczy trochę wrócę do tematu aut dostawczych. Zatem przewinęło się mi kilka aut. Lublin izoterma był pierwszy i jest do tej pory. Do jazdy koło domu spoko dalej jak 10km lepiej juz nie jechać silnik zawsze co się poci hamulce jako tako ładowność jak w dowodzie każde 100kg więcej po nim widać a hamulce nie dają rady. Policja lubi takie auta bo zawsze coś się znajdzie na mandat zatem nie polecam.
Potem był Nissan Cabstar 3.0 chyba 110 lub 115KM szafa potężna dobrze ponad 4metry długa i wysoka chyba ze 2.5m (żeby dotknąć ręką sufitu musiałem podskoczyć a mam 180cm wzrostu) bo to była zabudowa pod wożenie mebli ładowność miał 900kg ale 2 tony nie robiły na nim wrażenia. Jazda była przyjemna średnio ok 10L/100km tył na bliźniakach ogólnie budowa jak ciężarówka pełny czy pusty 110-120 spokojnie się jechało. Na pusto kiedyś zamknąłem zegar (nieco ponad 140) ale z racji wysokiej szafy troche było szkoda i mało bezpiecznie tak gonić. Nie polecam ładować więcej jak 2.5T ładunku (wtedy DMC ponad 5T) silnik i rama daje radę ale hamulce już nie i miałem kiedyś w sytuacji awaryjnej mega problem. Ogólnie auto godne polecenia.
Aktualnie z racji mniejszych potrzeb oraz częstych kontroli na przeładowanie mamy Mastera II rocznik 2004 lub 5 silnik 3.0dci 140KM to ten sam co w Cabstarze tylko że Francuzi zmienili pompę na common raila. Wersja blaszak raz przedłużony raz podniesiony DMC 3.3T ładowność bodajże 1100kg. 130km/h to aktualnie prędkość przelotowa pali spokojnie do 10L/100km pusty czy pełny skrzynia 6 więc spoko. Komfort podróżowania jest super z racji dość miękkiego jak na dostawczka zawieszenia rzekł bym niemal osobówka co nie znaczy że z towarem sie buja po drodze. Auto nie jest taczkowate jak LT czy Sprinter i nie gnije jak ww modele (Master jest w ocynku). Do 1500kg można ładować potem widać, że siedzi co nie znaczy że nie pojedzie. Z racji marnej drogi dojazdowej padło zawieszenie z przodu ale po wymianie wszelkich tulei, łączników itp jest spoko. Sprężyny i amorki nadal oryginalne. Przebieg na wyświetlaczu rzędu 200 tyś traktuję z przymrużeniem oka. Części do silnika bywają drogie (padł czujnik położenia wału korbowego potem wałka rozrządu po kilka stówek każdy przez co jak miał kaprys to nie zapalał) ale poza tym reszta w normie. Wg mnie auto warte polecenia. Poza tym jak dbasz tak masz dlatego w każdym aucie wymieniamy olej z filtrem co 10.000km.
Sąsiedzi używają KIA K2500 izoterma również fajne autko nie słychać żeby narzekali ale z racji małych bliźniaków na tylnej osi nie lubi to auto dziurawych dróg. Mam nadzieję że powyższe opinie będą pomocne.

#156 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 923 postów

Napisany 27 marzec 2016 - 20:17

Samochód dostawczy

Wtryski sprawdzone ? Tego modelu nie znam, ale jak dawka paliwa jest mała to trzeba zwiększyc nastawnikiem na pompie, a ciśnienie doładowania do pewności sprawdzisz najlepiej podłącz wężykiem manometr.

jeśli nie znasz to lepiej nic więcej na temat nie pisz bo sam piszesz nie znam a tacy najwięcej maja do powiedzenia ,jaki nastawnik, ty kolego wcale nie łapiesz tematu mowa o tddi pompa vp30 i nie ośmieszaj się,przepraszam cię kolego ale taka jest prawda

#157 Share jacek3773

jacek3773

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów

Napisany 27 marzec 2016 - 20:25

Samochód dostawczy

jak pierdoła to dlaczego nikt nie podpowie konkretnie

myslę że dość jasno opisałem przypadłośći i sprawdzenie ich , a na odległość nie widząc , nie czując i nie słysząc nikt nie potrafi postawić jednoznacznej diagnozy, naprawa = zmiana mechanika

#158 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 923 postów

Napisany 27 marzec 2016 - 20:50

Samochód dostawczy

myslę że dość jasno opisałem przypadłośći i sprawdzenie ich , a na odległość nie widząc , nie czując i nie słysząc nikt nie potrafi postawić jednoznacznej diagnozy, naprawa = zmiana mechanika

kolego przy pełnym szacunku ale wszystko co pisałeś było należycie sprawdzone rozwiń bardziej temat co ma do tego klimatyzacja?

i miał bym jeszcze jedno pytanie gdy byś wiedział i mógł  powiedzieć czy czujnik ze skrzyni biegów prędkości pojazdu w tym modelu ma wpływ na ww problem i jak dane z tego czujnika są podawane na licznik i czy np. system abs miał by wpływ na ten problem i nie pisz mi zmiana mechanika mechanicy za dużo już zarobili chyba już pisałem co robili bo nie do końca pamiętam , gdy by to był łatwy dla mnie przypadek to bym gitary nie zawracał prześledziłem trochę internet posty w różnych forach i brak rozwiązań no chyba że padnięta przepływka lub dziura w gumie od turbiny zero konkretów i rozwiązania tematów.

Oddam ci chętnie do naprawy tylko oriętacyjny czas i koszt naprawy podaj .

ps nie obraź się traktuję cię poważnie ale z tą zmianą to trochę przesadziłeś

#159 Share jacek3773

jacek3773

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów

Napisany 28 marzec 2016 - 10:46

Samochód dostawczy

jeśli by przepływka nie była potrzebna to by jej nie montowali, i tu bezwzględnie trzeba ją sprawdzić czy podmienić dla sprawdzenia skoro  nie była sprawdzana, nie wiem jakie ciśnienie prawidłowe powinno być w układzie IC  jeśli masz takowy , ale u mnie mam dwa turbodiesle 170 km i 113 km nie ściśniesz ręką przewodu jak  przegazujesz, N ieszczelne przewody czy połączenia = spadek ciśnienia=sygnał do komp ,sterownika nie zwięszona dawka paliwa= nie jedzie  . 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 923 postów

Napisany 28 marzec 2016 - 11:24

Samochód dostawczy

kolego pisałem x razy że nie posiada przepływki i wszystko sprawdzałem ale ok nie będę ciągną dalej tematu oddałem dziada na złom brak więcej  nerwów i nikt nie chce podpowiedzieć za mała wiedza a jeśli ktoś ma to nie podpowie jak widzę również trzeba podobnie