Skocz do zawartości

Zdjęcie

Samochód dostawczy

173 odpowiedzi na ten temat

#101 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 25 sierpień 2015 - 01:51

Samochód dostawczy

właśnie kolega mechanik mówił że nie ma gorszego jak zacząć babrać w motorze bez części albo na częściach niewiadomego pochodzenia, a 2,2 do póki dwu mas nie padnie to chodzi dopiero po zepsuciu wibracje powodują pękanie wału korbowego, to i tak nic bo w modelach po 2006 roku najmocniejsze 2,2 mają tak ze obracają panewki, ale tam jest mocno silnik wyżyłowany. Nawet busiarze mówią że ostatnie dobre mercedesy skończyły się w 2006r

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Samochód dostawczy Dzisiaj, 14:42
  •  

#102 Share bieniek_88

bieniek_88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, survival.

Napisany 06 wrzesień 2015 - 20:47

Samochód dostawczy Mam takie pytanie: Czy można jeździć busem ze zdemontowanym 2 i 3 rzędem siedzeń? Chce przewieźć spory gabarytowo ładunek i czy w razie kontroli nadgorliwy policjant się nie przyczepi, że w aucie zarejestrowanym na 9 osób są tylko 3 miejsca-pierwszy rząd siedzeń?

#103 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2180 postów

Napisany 06 wrzesień 2015 - 21:04

Samochód dostawczy

Jeśli nie przekroczysz ładowności auta to nic Tobie nie zrobią

#104 Share jaro86

jaro86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 421 postów
  • Zainteresowania:motoryzajca, sport

Napisany 21 listopad 2015 - 22:21

Samochód dostawczy

A jak z częściami chodzi o sprintera, boxer, ducato, jumper. Rocznik około 2001-2004. Ogólnie chodzi o koszty eksploatacji, czy ceny części będą raczej na podobnym poziomie?

#105 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 22 listopad 2015 - 09:01

Samochód dostawczy

Mam takie pytanie: Czy można jeździć busem ze zdemontowanym 2 i 3 rzędem siedzeń? Chce przewieźć spory gabarytowo ładunek i czy w razie kontroli nadgorliwy policjant się nie przyczepi, że w aucie zarejestrowanym na 9 osób są tylko 3 miejsca-pierwszy rząd siedzeń?

może się przyczepić i zabrać DR a może tylko spytać co z siedzeniami.

Jeżeli siedzenia się normalnie wyjmuje do przewozu towaru - w podłodze zostają otwory itp i można w parę minut zamontować siedzenia to możesz śmiało jeździć. Natomiast jeżeli usuniesz siedzenia w sposób który utrudni ich późniejszy montaż tzn usuniesz punkty mocowania siedzeń, pasów itp to policjant może mieć racje i zabrać DR ale przeważnie robią to jak podróżny pyszczy a w aucie jest jeszcze kilka usterek.

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#106 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 24 listopad 2015 - 18:02

Samochód dostawczy

Części do busów z lat 2001 - 2004 nie brakuje. Drzwi czy zderzak można śmiało kupić. Jednak silnik czy skrzynia biegów to transakcje ryzykowne. To już stare samochody i mające setki tys km przebiegu. Więc niektóre części to zakup ryzykowny. W przypadku silnika do sprintera można ratować się używką z osobówki. Przekładając osprzęt można łatwo go zastosować w busie. Pewnie tez będzie miał z 300 tys. Ale to nie 500 czy 600 z busa z tych lat.

#107 Share bocianlask

bocianlask

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 16 grudzień 2015 - 20:45

Samochód dostawczy

Podepnę się pod temat.
Planuję zakup busa blaszaka (DMC do 3,5t) i nie wiem na co się zdecydować. Budżet jaki chcę przeznaczyć na zakup to około 15 tys., lecz jeśli będzie coś naprawdę wartego uwagi mogę trochę dołożyć.
W związku z największą paką biorą pod uwagę Iveco Daily, Mercedesa Sprintera i VW  lt (wersje maxi). Innych marek nie skreślam, lecz mają sporo mniejsze przestrzenie ładunkowe. Ale może mają inne zalety, które przeważą nad wielkością przestrzeni ładunkowej.
Bus miałby być wykorzystywany do transportu wszelakich towarów na potrzeby własne.
Trasy po Polsce jak również europie (głównie Niemcy). W razie potrzeby miałby też przewozić osoby (montaż siedzeń w przestrzeni ładunkowej).
Bus miałby ciągać również lawetę DMC 2000kg, chyba, że miałby większy uciąg na haku, to pomyślałoby się i nad większą lawetą. Samochód użytkowany będzie również w gospodarstwie.
Silnik musi mieć minimum 120KM.
Uciąg na haku najlepiej 3500kg, minimum 2000kg (tyle ma raczej każdy bus).
Chciałbym poznać opinię o tych samochodach, głównie chodzi mi w jakich wersjach silnikowych szukać np. w Iveco spotkałem się z 2,3, 2,8 i 3,0l, który motor lepszy i dlaczego. Najlepiej jakby użytkownicy lub mechanicy takich pojazdów podali ich wady i zalety.
Przy oględzinach na co zwrócić szczególną uwagę (typowe bolączki danych modeli).
Może znacie jakiś zaufany komis/ handlarza lub osobę która sprowadza dobre sprzęty z zagranicy?
Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi, podpowiedzi i sugestie wink.gif

#108 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 17 grudzień 2015 - 09:39

Samochód dostawczy

Niestety za mały budżet. Zwłaszcza, że wybierasz najdroższe marki. Szczerze powiedziawszy za 15 tys nic dobrego nie kupisz w maksie. Będzie to wszystko zajechane i wiekowe. Gdybyś tylko chciał jeździć  koło komina to ok. Można dziadka kupić i sobie pyrkać. Chcesz jeździć na zachód spracowanym dziadkiem i jeszcze większa lawetę mu dać. Wyzionie ducha gdzieś za granica i takich kosztów ci narobi, że odechce ci się wszystkiego.

Można by polecić sprntera. Ale większość pojechała na wschód. Sam 4 do Kirgistanu sprzedałem. W sumie z tych 3 marek to wybieraj wg stanu technicznego. Bo przy tych pieniądzach i markach to będzie wielka zagadka.

Z tymi siedzeniami to u Niemca nie tak łatwo. Wszystko musi być porządnie zrobione. Dodatkowo jeśli samochód zarejestrujesz na swoją firmę potrzebne tacho. Jeśli chcesz ciągnąc lawetę. Bo jak cię Niemcy zatrzymają spore kary zapłacisz. Tak samo jak go przeładujesz. A oni teraz Polaków za to bardzo ścigają.

No i ostatnie co do samych autostrad. Stare samochody spełniają niskie normy euro. Więc zapłacisz za autostrady w Polsce i Niemczech powyżej 3,5 t DMC więcej.

Szukaj wg stanu technicznego. Sprinter 2,9 td chyba będzie najlepszym wyjściem dla ciebie.Tylko czy znajdziesz dobrego nie wiem.

#109 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 923 postów

Napisany 17 grudzień 2015 - 10:48

Samochód dostawczy

Jak pisze hubertuss mercedes 2.9 bardzo dobre jednostki i lepszych nie ma dzisiaj nowe to dopiero padaczki 200000km to baaaaardzo dobry egzemplarz z nowych jeszcze kilka lat i powiemy że ŻUK to był wytrzymały model jak będą tak dalej produkować jak dzisiaj

#110 Share bocianlask

bocianlask

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 17 grudzień 2015 - 19:12

Samochód dostawczy

Niestety za mały budżet. Zwłaszcza, że wybierasz najdroższe marki. Szczerze powiedziawszy za 15 tys nic dobrego nie kupisz w maksie. Będzie to wszystko zajechane i wiekowe. Gdybyś tylko chciał jeździć  koło komina to ok. Można dziadka kupić i sobie pyrkać. Chcesz jeździć na zachód spracowanym dziadkiem i jeszcze większa lawetę mu dać. Wyzionie ducha gdzieś za granica i takich kosztów ci narobi, że odechce ci się wszystkiego.

Można by polecić sprntera. Ale większość pojechała na wschód. Sam 4 do Kirgistanu sprzedałem. W sumie z tych 3 marek to wybieraj wg stanu technicznego. Bo przy tych pieniądzach i markach to będzie wielka zagadka.

Z tymi siedzeniami to u Niemca nie tak łatwo. Wszystko musi być porządnie zrobione. Dodatkowo jeśli samochód zarejestrujesz na swoją firmę potrzebne tacho. Jeśli chcesz ciągnąc lawetę. Bo jak cię Niemcy zatrzymają spore kary zapłacisz. Tak samo jak go przeładujesz. A oni teraz Polaków za to bardzo ścigają.

No i ostatnie co do samych autostrad. Stare samochody spełniają niskie normy euro. Więc zapłacisz za autostrady w Polsce i Niemczech powyżej 3,5 t DMC więcej.

Szukaj wg stanu technicznego. Sprinter 2,9 td chyba będzie najlepszym wyjściem dla ciebie.Tylko czy znajdziesz dobrego nie wiem.

Dzięki za odpowiedzi. Jeśli jakiś samochód byłby wart to mogę dołożyć kilka tysięcy. Jeśli chodzi o ww marki to najlepiej mi pasują bo mają największe paki, ale nie koniecznie muszą być one. Może być Renault, Fiat itp. ważne aby nie miały jakiś wad fabrycznych.....  Słyszałem, że ducato z silnikiem 2,3 Multijet jest niezłe, ale czy warto dać za niego ponad 20 tys.?Miałem Mercedesa 310 z silnikiem 2,9 bez turbo i wiem, że to maszyna nie do zajechania.... mój miał ponad 500 tys. km jak poszedł dalej. Jeśli chodzi o kwestie siedzeń to montował bym je na Polskę, ale wiadomo, że trzeba by było zrobić to porządnie.
Samochodu potrzebuję na użytek własny nie na firmę, więc tacho w niemczech teoretycznie odpada. Zawsze mogę wypełnić książkę czasu pracy kierowcy.
Słyszałem, że sprintery 2,9TD są dobre, jeśli chodzi o silnik, ale w nich strasznie blacharka leci....

Jak pisze hubertuss mercedes 2.9 bardzo dobre jednostki i lepszych nie ma dzisiaj nowe to dopiero padaczki 200000km to baaaaardzo dobry egzemplarz z nowych jeszcze kilka lat i powiemy że ŻUK to był wytrzymały model jak będą tak dalej produkować jak dzisiaj

Co racja to racja. Dzisiaj nie produkuje się na jakość, ale na ilość. I producenci zacierają ręce jak po okresie gwarancji coś się psuje, bo jest szansa, że kupi się nowe...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 17 grudzień 2015 - 19:58

Samochód dostawczy

Te kilka tysięcy może ci się przydać na gruntowny przegląd. Jeśli chcesz do Niemiec jeździć auto trzeba dokładnie przejrzeć. Ewentualnie wydać na odmalowanie. Mercedes i vw mają słaba blacharkę. Nie wiem jak iveco. Poza tym lt 2,5 tdi jest słaby ma tylko 109 KM. Wolny most i dużo pali na autostradzie. Nawet więcej niż crafter.

Do lawet lepsze będą silniki 2,8 coś z francuzów będzie tańsze i młodsze. Paka faktycznie mniejsza.

Co do tych 200 tys to się nie zgodzę. 2,0 tdi potrafi wytrzymać w crafterze 500 - 600 tys, I to nie jest jakiś szczególny przypadek a norma. Podstawą jest odpowiedni serwis. I rozsądne użytkowanie. Miałem craftera 2,5 miał 450 tys. Silnik tylko cykał. Teraz mam z przebiegiem 200 tys też 2,5 i chodzi elegancko. Ten z przebiegiem 450 tys miał nawet dpf i chodził bez problemu. Przez te 450 tys jedynie 4 naprawy w aso.

#112 Share bocianlask

bocianlask

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 17 grudzień 2015 - 21:30

Samochód dostawczy

Crafter w wersji max to moje marzenie, ale jeszcze nie teraz.
Pewnie każdy bus nawinie dużo kilometrów, jeśli się o niego dba.
Pojeżdżę, pooglądam i zobaczymy co się trafi ciekawego.
Dzięki za podpowiedzi.
Pozdrawiam

#113 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 923 postów

Napisany 17 grudzień 2015 - 22:27

Samochód dostawczy

Oj nie każdy kolego fort 2.2 140koni w trasach na niemcy 200000 km to prawie nie możliwe no chyba że nie liczymy remontów typu wymiany tłoków tylko liczymy że przy wymianie oleju filtr i tłok to normalka to wtedy rzeczywiście i milion przejedzie

#114 Share MarcinC360

MarcinC360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów

Napisany 16 luty 2016 - 11:35

Samochód dostawczy

Co powiecie o Ducato II blaszak ? ładunki max 1,5t, trasy około powiedzmy 2000km/tydzień. Jak wypada w porównaniu do Lublina II? 

Edytowany przez MarcinC360, 16 luty 2016 - 11:37.

#115 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 17 luty 2016 - 10:39

Samochód dostawczy

NA pewno pod każdym względem jest lepszy. Lublin to właściwie zmodernizowany żuk. Co do ducato wybieraj możliwie największy silnik.

#116 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 17 luty 2016 - 12:46

Samochód dostawczy

Nie można mówić że lublin to żuk bo to jest za duża różnica, inne zawieszenie, inne silniki inny most z tyłu a przedewszystkim mocna rama, co prawda słaby silnik ale na male dystanse autko ok, do większych takie jak ty masz zamiar pokonywać ducato ok, ja ci polecam 2,3 jtd mało spali a relatywnie mocny, 2,8 pochodzenie iveco, mocny motor ale apetyt na paliwo większy jeden minus tego silnika ciezko go uszczelnić w sensie zapocony i to mocno, jeżeli szukasz czegoś fajnego popatrz sobie na mastera w tych samych cenach a rozwiązania techniczne lepsze, i jak już będziesz chciał to tam też jest silnik 2,8 ivecowski

#117 Share osterley

osterley

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 17 luty 2016 - 14:54

Samochód dostawczy

Pora wymienić T4 na coś świeższego , zastanawiam się nad Trafic , Transit , T5 albo Vivaro. coś do 10 lat. 

#118 Share MarcinC360

MarcinC360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów

Napisany 17 luty 2016 - 17:19

Samochód dostawczy

Dzieki za odpowiedź. Lublin to taki najgorszy samochód dostawczy w dzisiejszych czasach na to wychodzi. A co do Mastera to słyszałem, że to całkowita padlina ale zaznaczam, że to slyszałem tylko od jednego uzytkownika-kuriera.

#119 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 923 postów

Napisany 17 luty 2016 - 23:26

Samochód dostawczy

Panowie podpinam się do tematu mam ford transit 2.0 tddi i brak mocy i zero błędów czy ktoś przerabiał taki problem, z gury dzięki za trafioną diagnozę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 19 luty 2016 - 07:19

Samochód dostawczy

Mechanicy na pewno przerabiali. Albo Kaszpirowski może pomoże. Jeśli jeszcze żyje. Co to w ogóle za pytanie jest? Na podstawie czego mamy tą diagnozę postawić? Z tarota czy zgadywać? Komputer bęłdu nie pokaże to auta nie da się naprawić. Ach dzisiejsi mechanicy. Podjedź do dobrego warsztatu to ci zreperują. Przyczyn może być mnóstwo od błahych po poważne.