Skocz do zawartości

Zdjęcie

Filtr od skrzyni w MF 3060 zatyka sie

34 odpowiedzi na ten temat

#21 Share piciaj

piciaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów
  • Zainteresowania:mechanika zootechnika treningi krav maga

Napisany 24 czerwiec 2009 - 13:39

Filtr od skrzyni w MF 3060 zatyka sie kolego rutek22, zarzuć jeśli możesz dokładny symbol tego filtra hydrauliki od DAF'a jesli możesz bd wdzieczny :D
znalazłem to czego szukałem ..:)))

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Filtr od skrzyni w MF 3060 zatyka sie Dzisiaj, 23:21
  •  

#22 Share rutek22kret

rutek22kret

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 25 czerwiec 2009 - 21:09

Filtr od skrzyni w MF 3060 zatyka sie

kolego rutek22, zarzuć jeśli możesz dokładny symbol tego filtra hydrauliki od DAF'a jesli możesz bd wdzieczny :D

witam symbol filtra to OP 626/2 z Filtrona, a jest tak że z Mann Filter koszt około 80 zł pozdrawiam

#23 Share kazik189

kazik189

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 02 styczeń 2011 - 19:57

Filtr od skrzyni w MF 3060 zatyka sie pytanie do jezdzacych na tych filtrach z Dafa, jak one sie sprawuja w porownaniu do oryginalow?

Edytowany przez nasil90, 02 styczeń 2011 - 20:16.
Cytowanie poprzedniego posta

#24 Share BobsMF

BobsMF

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 02 styczeń 2011 - 20:51

Filtr od skrzyni w MF 3060 zatyka sie Jeszcze zależy na jakim Agrolu kto jeżdzi. Agrol U nadaje się do MF 255, Agrol STOU 10w30 będzie OK. ;)

#25 Share michasko

michasko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 03 styczeń 2011 - 14:49

Filtr od skrzyni w MF 3060 zatyka sie Dołanczam sie do pytania Kazika jak to jest z tymi filtrami? Po co płacić 250 zł za filtr jak można założyć tanszy zamiennik;)
Mam jeszcze jedno pytanie a nie chce zakładać nowego tematu. Czy w odstojniku kurzu powinnien być jakiś wkład? bo u mnie nie ma nic w środku

Edytowany przez michasko, 03 styczeń 2011 - 16:50.

#26 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 03 styczeń 2011 - 19:14

Filtr od skrzyni w MF 3060 zatyka sie Np. po to żeby mieć filtr o odpowiedniej przepustowości, zeby pompa cały czas miała odpowiednią ilość oleju a nie chodziła na pusto bo filtr więcej nie puszcza. Tak samo jakbyś jeździł z zapchanym filtrem powietrza. Silnik będzie pracował tylko jaka będzie miał "moc" i jak długo tak pociągnie. Identycznie jest z tym filtrem i pompą. Poza tym czy przypadkiem filtr od dafa nie jest silnikowy?? W środku jest papierowy czy metalowy? Zaoszczędzisz 100 zł na filtrze a później wydasz 10 razy tyle na nowa pompę. ciekawe jeszcze jak wyglada wydajność pompy na tym filtrze?? pewnie nie da się osiągnąć tych 55l/min.

Sprawdził ktoś to wszystko?? czy może dzieje się to na zasadzie: pasuje od dafa i jest tańszy kilka zł to zakładamy bo teraz wszystko jakoś się kręci. Ciekawe co będzie za ten 1000 czy 2000 mth.? Wtedy może się okazać że zaoszczędzone na filtrze pieniądze nie wystarczą na paliwo żeby jeździć po części do skrzyni...

Edytowany przez rafik256, 03 styczeń 2011 - 19:16.

#27 Share BobsMF

BobsMF

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 03 styczeń 2011 - 22:54

Filtr od skrzyni w MF 3060 zatyka sie Wydaje mi się że filtry z oznaczeniem OP Filtrona to filtry silnikowe a nie hydrauliki :lol:
http://www.filtron.p...OP&IDFiltr=5737
Wymiary też jakoś mi nie pasują. :blink:

#28 Share kazik189

kazik189

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 06 styczeń 2011 - 16:28

Filtr od skrzyni w MF 3060 zatyka sie W sumie na dluższą metę to napewno sie nie nadaje ten filtr, ale w moim przypadku to jest potrzebny tylko do rozgrzania oleju w skrzyni, zeby dobrze spuscic z brudem jaki sie znajduje na dnie.
Ostatnio po dluzszym postoju odpalilem ciagnik i po 10min zapchal sie filtr kontrolka sie zapalila+cala hydra przestala dzialac. Spuscilem olej, odkrecilem rowniez pokrywe z filtrem zobaczyc co sie dzieje, przy okazji dostrzeglem dosc duzo brudu na dnie a najwiecej w pokrywie od walka przedniego napedu gdzie umieszczony jest waz ssawny pompy.

Przy okazji mam jeszcze pytanie do tych co widzieli nowe tarczki hamulcow, jakiej sa grubosci okladziny? Mam teraz dobry dostep do nich i tak mniej wiecej widze w jaki stanie sa, przynajmniej na krawedzi zewnetrzenj i wygladaja na dosc cienkie moze milimetr okladziny ktora podobna jest do miedzi.

Moge wrzucic dosc dobre zdjecie jesli ktos bylby w stanie +/- ocenic zuzycie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share rutek22kret

rutek22kret

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 11:26

Filtr od skrzyni w MF 3060 zatyka sie ogólnie to powiem ci że tych okładzin nie jet aż tak grubo max 2 mm także nie wiem ale powinny chyba pochodzić trochę jeszcze

#30 Share lorakw

lorakw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 29 czerwiec 2011 - 16:31

Filtr od skrzyni w MF 3060 zatyka sie Witam! jak najlepiej sprawdzić grubość tarcz hamulcowych? jest do tego jakaś specjalna pokrywa? czy trzeba sie dobierac od strony koła i to wszystko odkręcać?

#31 Share rafal88

rafal88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 01 lipiec 2011 - 10:56

Filtr od skrzyni w MF 3060 zatyka sie Najlepiej to zaczac od odkrecenia kola i skonczyc na tarczy ;) a tak powaznie nie sprawdzisz grubosci okladziny bez rozkrecania, z reszta okladzina raczej sie nie sciera, tylko po jakims czasie odkleja od tarczy :rolleyes:

#32 Share lorakw

lorakw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 01 lipiec 2011 - 11:24

Filtr od skrzyni w MF 3060 zatyka sie to u mnie już się chyba odkleiła. Filtr cały czas się zapycha i widać w nim kawałki takiej okładzin. Bedzie trzeba sie za to zabrac...

#33 Share rafal88

rafal88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 01 lipiec 2011 - 11:45

Filtr od skrzyni w MF 3060 zatyka sie U mnie tez tak bylo, filtr caly czas sie zapychal i byly kawalki okladziny, chyba czeka Cie wymiana tarcz ;) pewnie i docisk trzeba bedzie wyrownac :rolleyes:

#34 Share lorakw

lorakw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 01 lipiec 2011 - 12:41

Filtr od skrzyni w MF 3060 zatyka sie duzo jest roboty przy wymianie tego? na co zwrocic uwage podczas wymiany? jakies doswiadczenia z tym zwiazane?:D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#35 Share rafal88

rafal88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 01 lipiec 2011 - 13:11

Filtr od skrzyni w MF 3060 zatyka sie Ja wiem czy duzo, z ojcem robilismy to bodajze niecale dwa dni na spokojnie, najgorzej zwolnice zdemontowac, w koncu to "kawalek zelaza" ;) najbardziej trzeba uwazac na oringi uszczelniajace docisk, o ile bedziesz go wyciagal :rolleyes: Wedlug mnie prosta robota :rolleyes: