Zaloguj się, aby obserwować  
Kamillo0

Zetor Forterra + ładowacz -90 czy 100 KM?

Polecane posty

Kamillo0    132

Mamy z sąsiadem mały dylemacik.

Otóż chce on kupić nowy ciągnik z turem,doradziłem mu,żeby kupił nowego zetora,więc ok.

Oczywiście Forterre, full wypas no i Proximy 100 konnej nie ma.

 

Tylko nie wiemy jaki wybrać 90 czy 100 konny z turem oryginalnym zetora.

To będzie tak na jego 20 ha + ileś tam dzierżawy i u jakiegoś gościa na usługi ma robić,wiecie do kuku, zwożenia bel,itp. Taki jest duży farmer, i ma ponad 300 ha, 80 krów to najmuje ludzi ze sprzętem jak dużo roboty ma.

 

No i właśnie nie wiemy jaki lepszy,jak się ma spalanie,moc i oszczędność oraz wytrzymałość.

Nie wiemy czy 100 konny jest dobry bo jakoś rzadko można spotkać jego właścicieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuki19    2

pytasz o dobór mocy czy o konkretny model który lepszy, bo jesli chodzi o moc to pomysl czy zauwazysz różnice jak wypijesz 90ml wódki czy 100ml wódki ;) he he a tak poważnie ja polecał bym na co stać największego nawet i 120 km jak mają to być usługi a do tura to i 70km styknie, a dlaczego zetor? a może coś innego?

ps. proxima 10541 jest chyba tak? i ma 100km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

tak ma 10541 ma ponad 100 km ale jak to ma byc 100 konna forterra to najlepiej 10641 +tl 260 sl ;)


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Ja myśle że jak cena nie gra zbyt dużej roli to zawsze mocniejszy ciągnik się przyda. Te kilka koni a czasem pomoże w wielu sytuacjach. ;)


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

to jak zapadła decyzja ze ma byc zetor to niech bierze 12441 +260 sl heh a co :P

 

 

122 km juz potrafi troche w polu zdziałac ;)


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek7    2

Ja bym bardziej polecił Forterre 100 km niż Proxime 100 km. Forterra jest ciężejsza i dlatego napewno będzie się lepiej sprawować w ładowaczu i w polu. 12441 będzie tylko więcej pali w TURze, a na 20 ha 10641 spokojnie styknie.


my dream... JP :)
ostatnio w głowie tylko Moto :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

A wie może ktoś jakie jest ogumienie na forterrach?

Szczególnie mi chodzi o szerokość. Bo potrzebny jest wygodny,dobry,chwalony i na szerokich gumach ciągnik.

Bo my tak raczej w dołku jesteśmy i mokre tereny tu są.

Kiedyś mój wujo przyjechał do mnie orać ursusem 1634,jak tylko kupił i siadł bo na wąskich kapciach był i potem zmienił na szersze.

 

A zetora wybrałem dlatego,że on się liczy z moim zdaniem,śię mnie radzi a mi się zetory forterki podobają i z turem się dobrze śmiga nimi, no i popularne są w Polsce,części tanie nie skomplikowany ciągnik a wygodny i zwinny.

 

Jeszcze coś do kleje: można do jakiegoś nowego zetora przedni tuz zamontować? Najlepiej oryginalny zetora.

 

//Kolego nie piszemy post pod postem tylko edytujemy i dopisujemy, zapoznaj się z obowiązującym regulaminem, następnym razem polecą %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m44w    0

Polecam forterre 10641 (101km) znam gościa który obrabia 45ha tylko tym ciągnikiem też ma tura i radzi sobie świetnie na razie nie narzeka na niego choć ma już go przeszło 3lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

A nie wiecie jak jest ze spalaniem.

Czy taki 100 konny diabeł nie spali za dużo przy zwykłym ładowaniu bel na polu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jd6230    0

Witam jestem tu nowy ja mam zetora 10641 101km z turem i mam go już 2lata i sprawuje się świetnie jest codziennie odpalany i jeszcze nie miał żadnej awarii a ze spalaniem to różnie bywa to zależy od jazdy i od sprzętu. Polecam zetora!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

jd6230 a jakie masz kapcie na tym zetorku?

 

 

I możesz jakieś fotki wrzucić na agrofoto, tego diabełka,to bym zerknął jak to cacko wygląda,bo nie bardzo mogę znaleźć ten model.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Finek    2

Kup lepiej 100 konnego, lepiej mieć ten zapasa mocy 10 km a w ładowaczu też sie przyda i różnicy w spalaniu nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

A nie wiecie czasem czy można będzie do niego przedni TUZ założyć?

Bo gdzieś widziałem zetora z przednim TUZ ale tego starszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj