Gość marcin12145

wymiana oleju w skrzyni biegów

Polecane posty

Gość marcin12145   
Gość marcin12145

Witam. Mam do was dwa pytania

 

1.Co ile jest najlepiej wymieniać olej w skrzyni biegów w 12145 i ile faktycznie powinno go być w środku ??

2. Czy długo nie wymieniany olej w skrzyni biegów może doprowadzić do uszkodzenia wzmacniacza momentu ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamvet1    0

Witam. W 8045 przez 5 lat użytkowania ani razu nie był wymieniany olej w skrzyni i jakoś się nic nie posypało. Jak coś to trzeba patrzyć filtrów oleju w skrzyni które są pod lewym wejściem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U nas w Zetorze 8045 jak jest mało to dolewamy. Ostatnio rok temu był wymieniany. Za rok znowu się zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Liloboot    0

Panowie jakiej klasy olej powinien być w skrzyni biegów 12245 ?

ja planuje zalać gl5 85-w90 czy to dobry pomysł?

p.s czy wiecie gdzie można kupić instrukcje obsługi tego ciągnika?

kupiłem oryginalny katalog ale tam nie ma takich rzeczy użytkowych ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz12145    0

ja wymieniam olej w skrzyni raz na 4 lata

a i nie lej ani za zadkiego ani za gestego do skrzyni bo bedziesz maił problemy z wałkiem i wzmacniaczem

a i nie lej boxolu :) :) bo wiesz co sie bedzie działo

kolega nalał i ... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zts    41

80W wystarczy, hipol lub agrol. wchodzi tam 45 l. Instrukcję można kupić na allegro, pasuje od ursusa 912 czy 932 i pochodnych. Czynności obsługowe są takie same w tych ciągnikach jako UR II.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Liloboot    0

do ursusa mam

ale nie dokońca jest to samo bo na przykład - inne są wielkości uszczelniaczy i i wałków

w zwolnicach bo właśnie je uszczelniałem i są różne niż w ursusach nie wiem tyko dlaczego

i dlatego pytałem o olej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemcioo    0

Tak jak kolega wspomniał spokojnie możesz zalać hipolem. A instrukcji poszukaj na allego. Lub innych stronach w internecie ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tompil    3968

Witam.

Może ktoś wie ile litrów oleju wchodzi do skrzyni w 8045, do tylnych i przednich zwolnic oraz przedniego mostu. Bo chcę wymienić wszystkie te oleje, a na razie nie wiem ile tego dokładnie jest.

Chyba podałem wszystkie oleje w tym ciągniku oprócz wspomagania i silnikowego??

Dziękuje za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

whodzi ok 45 litrow . a masz miarke to bedziesz wiedzial . ja oleju nie zmienialem przez 7 lat a kupilem uzywany traktor tylko trzeba filtry wymieniac i ten drugi czyscic i wszystko ok a jak nie wyczyscisz to rozdzielacz sie moze zacinac ja tak mialem jak sie rozdzielacz zacinal to wymienialem filtr i spokoj na rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tompil    3968

Ale te 45 litrów tylko w skrzyni, a w pozostałych miejscach?? Chciałbym w miarę wiedzieć ile muszę tego oleju kupić. Chcę jeszcze wymienić w 3P w skrzyni i zwolnicach i może kupie hurtowo beczkę 200l. Bo razem pewnie ze 100l potrzeba będzie. A na pewno olej będę wymieniał bo zetor jest u mnie z 5 lat i nie był wymieniany, a 3p ma 20 lat i też nie był ruszany, więc nie ma na co czekać. Poza tym olej w skrzyni w zetorze w zimę jest za gęsty i muszę czekać, aż się rozgrzeje, zanim zacznie np. napęd działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tompil    3968

No z tym jest problem bo chcę wymienić na olej firmy texaco którego nigdzie luzem nie dostanę, a cena w opakowaniu 5l wynosi 15zł za litr. Więc będę chciał kupić całe 200 l, żeby wyszło taniej. Spytasz zaraz dlaczego ten olej:) no to od razu napisze, że mam farmtraca który jest zalany tym olejem i chciałbym przez to ujednolicić oleje we wszystkich ciągnikach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Ja polecam agrol bo na hipolu przy niskich temperaturach będziesz miał problem z hydrauliką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tompil    3968

a czy może mi ktoś powiedzieć, czy przy tym texaco 15w-30 nie będzie problemów przy niskich temperaturach??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Nie będzie problemów bo to rzadki olej ale wg. mnie szkoda przepłacać za taki olej do starego zetora, który takiego oleju nie potrzebuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david85    3

Jeżeli twój zetor ani sześdziesiątka nie mają wycieków to dobry pomysł z tym olejem szczególnie jeżeli współpracują z tymi samymi maszynami sam mam problem z mieszaniem olejów ale wole sobie do NH założyć dodatkowy obieg hydrauliki wyjdzie taniej niż wymiana oleju w trzech ciągnikach (w moim przypadku )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tompil    3968

Żadnych większych wycieków nie mają. Tylko trochę poci się 3P na uszczelce od podnośnika, ale niewiele tego przez cały rok ucieknie. Oleje i tak muszę wymienić bo nigdy nie były zmieniana więc już pora się za to wziąć. Hipolem nie chcę już zalać zetora bo zimą są problemy z hydrauliką. Poza tym jeśli kupię całą beczkę cena już nie jest taka straszna, bo wyjdzie 10 zł/litr. A nie będę miał także problemów z mieszaniem się oleju. Po świętach zamówię ten texaco. Wielkie dzięki za wasze odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Tylko żebyś tak na rzadkim oleju nie miał problemów z napędem i zającem w ciężkich pracach w gorące dni....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawelekkk
      Witam. Mam Zetora Proxima 8441 z 2007 roku i wystąpił problem w nim że sprzęgłem ręcznym Wom. Mianowicie po zaciągnięciu sprzęgła i próbie włączenia dźwigni wom jest zgrzytanie. Gdy się już włączy i chodzi to przy próbie wyłączenia wom poprzez podniesienie  dźwigni sprzęgła ręcznego wałek dalej się obraca .  Gdy chcę dźwignie wom podnieść do góry żeby wyłączyć również jest zgrzytanie. Będę bardzo wdzięczny za pomoc.
    • Przez endrju321
      Cześć, 
      można wymienić sprzęgło "słoneczko" na "łapkowe"? 
      Robił ktoś coś takiego? Polepszyłoby to wysprzęglanie? 
    • Przez Czarekczar
      Witam od niedawna jestem posiadaczem claasa ariona 630 . Nigdy wcześniej  nie użytkowałem takiej skrzyni . Chciałbym wiedzieć jak na niej jeździć by nie skrócić jej żywotności.  Jak na niej jeździć w polu i po drodze , lub czego nie robić .Jeżdżąc po drodze na automacie , zdejmując nogę z gazu strasznie mocno zrzuca biegi szarpiąc,  nie wiem czy to normalne , czy cos źle robie . Z góry dziękuję za pomoc .
      Pozdrawiam 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam. 
      Gdzie szukać problemu, otóż podczas jazdy Zetorem 8045 i rozgrzaniu się oleju mam problem ze zmianą biegów, ciężko wbić wyższy bieg, podczas prac polowych żeby wbić bieg muszę wybijać biegi terenowe. Przedtem zalany był olejem przekładniowym (poprzedni właściciel takim zalał) to nie dało się normalnie ruszyć tylko szarpał. Teraz zalałem go hydraulicznym, nie szarpie ale biegi ciężko wchodzą. Teraz pytanie czy sama zmiana oleju na hydrauliczno-przekladniowy wystarczy? Czy trzeba zaglądać do skrzyni lub do sprzęgła? 
    • Przez Adam16482
      Witam. Czy w swoim zetorze wymienię wysprzeglik przez lewe okienko po demontażu pompy podnośnika?? Czy należy go rozpołowić? Bo raz mi się o uszy obiło że należy rozpołowić ale mi się zbytnio nie chce w to wierzyć aby do wymiany wysprzeglika było trzeba rozpoławiać bo widać go odrazu za pompą.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj