Skocz do zawartości

wymiana oleju w skrzyni biegów

18 odpowiedzi na ten temat

#1 Share marcin12145 marcin12145

marcin12145
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 grudzień 2008 - 14:02

wymiana oleju w skrzyni biegów Witam. Mam do was dwa pytania

1.Co ile jest najlepiej wymieniać olej w skrzyni biegów w 12145 i ile faktycznie powinno go być w środku ??
2. Czy długo nie wymieniany olej w skrzyni biegów może doprowadzić do uszkodzenia wzmacniacza momentu ??

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Zetor 7211

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Zetor/ ZTS
  • 30000.00 PLN
  • 31 mar 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
wymiana oleju w skrzyni biegów Dzisiaj, 14:33
  •  

#2 Share adamvet1

adamvet1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 30 grudzień 2008 - 21:42

wymiana oleju w skrzyni biegów Witam. W 8045 przez 5 lat użytkowania ani razu nie był wymieniany olej w skrzyni i jakoś się nic nie posypało. Jak coś to trzeba patrzyć filtrów oleju w skrzyni które są pod lewym wejściem

#3 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 grudzień 2008 - 21:53

wymiana oleju w skrzyni biegów U nas w Zetorze 8045 jak jest mało to dolewamy. Ostatnio rok temu był wymieniany. Za rok znowu się zmieni.

#4 Share Liloboot

Liloboot

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 09 czerwiec 2009 - 16:58

wymiana oleju w skrzyni biegów Panowie jakiej klasy olej powinien być w skrzyni biegów 12245 ?
ja planuje zalać gl5 85-w90 czy to dobry pomysł?
p.s czy wiecie gdzie można kupić instrukcje obsługi tego ciągnika?
kupiłem oryginalny katalog ale tam nie ma takich rzeczy użytkowych ?

#5 Share lukasz12145

lukasz12145

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 12 czerwiec 2009 - 19:55

wymiana oleju w skrzyni biegów ja wymieniam olej w skrzyni raz na 4 lata
a i nie lej ani za zadkiego ani za gestego do skrzyni bo bedziesz maił problemy z wałkiem i wzmacniaczem
a i nie lej boxolu :) :) bo wiesz co sie bedzie działo
kolega nalał i ... :P

#6 Share zts

zts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 13 czerwiec 2009 - 10:14

wymiana oleju w skrzyni biegów 80W wystarczy, hipol lub agrol. wchodzi tam 45 l. Instrukcję można kupić na allegro, pasuje od ursusa 912 czy 932 i pochodnych. Czynności obsługowe są takie same w tych ciągnikach jako UR II.

#7 Share Liloboot

Liloboot

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 13 czerwiec 2009 - 13:36

wymiana oleju w skrzyni biegów do ursusa mam
ale nie dokońca jest to samo bo na przykład - inne są wielkości uszczelniaczy i i wałków
w zwolnicach bo właśnie je uszczelniałem i są różne niż w ursusach nie wiem tyko dlaczego
i dlatego pytałem o olej

#8 Share Przemcioo

Przemcioo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 19 czerwiec 2009 - 15:19

wymiana oleju w skrzyni biegów Tak jak kolega wspomniał spokojnie możesz zalać hipolem. A instrukcji poszukaj na allego. Lub innych stronach w internecie ..

#9 Share tompil

tompil

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 993 postów

Napisany 28 marzec 2010 - 10:17

wymiana oleju w skrzyni biegów Witam.
Może ktoś wie ile litrów oleju wchodzi do skrzyni w 8045, do tylnych i przednich zwolnic oraz przedniego mostu. Bo chcę wymienić wszystkie te oleje, a na razie nie wiem ile tego dokładnie jest.
Chyba podałem wszystkie oleje w tym ciągniku oprócz wspomagania i silnikowego??
Dziękuje za pomoc.

#10 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 28 marzec 2010 - 11:46

wymiana oleju w skrzyni biegów whodzi ok 45 litrow . a masz miarke to bedziesz wiedzial . ja oleju nie zmienialem przez 7 lat a kupilem uzywany traktor tylko trzeba filtry wymieniac i ten drugi czyscic i wszystko ok a jak nie wyczyscisz to rozdzielacz sie moze zacinac ja tak mialem jak sie rozdzielacz zacinal to wymienialem filtr i spokoj na rok

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share tompil

tompil

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 993 postów

Napisany 28 marzec 2010 - 16:54

wymiana oleju w skrzyni biegów Ale te 45 litrów tylko w skrzyni, a w pozostałych miejscach?? Chciałbym w miarę wiedzieć ile muszę tego oleju kupić. Chcę jeszcze wymienić w 3P w skrzyni i zwolnicach i może kupie hurtowo beczkę 200l. Bo razem pewnie ze 100l potrzeba będzie. A na pewno olej będę wymieniał bo zetor jest u mnie z 5 lat i nie był wymieniany, a 3p ma 20 lat i też nie był ruszany, więc nie ma na co czekać. Poza tym olej w skrzyni w zetorze w zimę jest za gęsty i muszę czekać, aż się rozgrzeje, zanim zacznie np. napęd działać.

#12 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 28 marzec 2010 - 19:24

wymiana oleju w skrzyni biegów a po co kupywac 100 w zapasie kup 100 luzem i wymien wszystki jak braknie to dokupisz jeszcze

#13 Share tompil

tompil

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 993 postów

Napisany 28 marzec 2010 - 22:45

wymiana oleju w skrzyni biegów No z tym jest problem bo chcę wymienić na olej firmy texaco którego nigdzie luzem nie dostanę, a cena w opakowaniu 5l wynosi 15zł za litr. Więc będę chciał kupić całe 200 l, żeby wyszło taniej. Spytasz zaraz dlaczego ten olej:) no to od razu napisze, że mam farmtraca który jest zalany tym olejem i chciałbym przez to ujednolicić oleje we wszystkich ciągnikach.

#14 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3630 postów

Napisany 31 marzec 2010 - 20:59

wymiana oleju w skrzyni biegów Ja polecam agrol bo na hipolu przy niskich temperaturach będziesz miał problem z hydrauliką.

#15 Share tompil

tompil

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 993 postów

Napisany 02 kwiecień 2010 - 18:21

wymiana oleju w skrzyni biegów a czy może mi ktoś powiedzieć, czy przy tym texaco 15w-30 nie będzie problemów przy niskich temperaturach??

#16 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3630 postów

Napisany 02 kwiecień 2010 - 20:37

wymiana oleju w skrzyni biegów Nie będzie problemów bo to rzadki olej ale wg. mnie szkoda przepłacać za taki olej do starego zetora, który takiego oleju nie potrzebuje.

#17 Share david85

david85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 02 kwiecień 2010 - 20:48

wymiana oleju w skrzyni biegów Jeżeli twój zetor ani sześdziesiątka nie mają wycieków to dobry pomysł z tym olejem szczególnie jeżeli współpracują z tymi samymi maszynami sam mam problem z mieszaniem olejów ale wole sobie do NH założyć dodatkowy obieg hydrauliki wyjdzie taniej niż wymiana oleju w trzech ciągnikach (w moim przypadku )

#18 Share tompil

tompil

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 993 postów

Napisany 03 kwiecień 2010 - 13:08

wymiana oleju w skrzyni biegów Żadnych większych wycieków nie mają. Tylko trochę poci się 3P na uszczelce od podnośnika, ale niewiele tego przez cały rok ucieknie. Oleje i tak muszę wymienić bo nigdy nie były zmieniana więc już pora się za to wziąć. Hipolem nie chcę już zalać zetora bo zimą są problemy z hydrauliką. Poza tym jeśli kupię całą beczkę cena już nie jest taka straszna, bo wyjdzie 10 zł/litr. A nie będę miał także problemów z mieszaniem się oleju. Po świętach zamówię ten texaco. Wielkie dzięki za wasze odpowiedzi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#19 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3630 postów

Napisany 03 kwiecień 2010 - 15:05

wymiana oleju w skrzyni biegów Tylko żebyś tak na rzadkim oleju nie miał problemów z napędem i zającem w ciężkich pracach w gorące dni....