Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny drzewa w waszym regionie

51 odpowiedzi na ten temat

#21 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystko z nim związane a daleko za tym wszystko co w życiu potrzebne ;)

Napisany 26 styczeń 2009 - 06:36

Ceny drzewa w waszym regionie to zalezy ja do kubikowania drzewa mam ksiazke i miazszoscia drzew i jak trzeba to mierze drzewo (klocek) i wtedy kubikuje a metrowki to w m3 sprzedajemy
a po ile u was drzewo

mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny drzewa w waszym regionie Dzisiaj, 15:59
  •  

#22 Share rolnik6920

rolnik6920

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Zainteresowania:Przede wszystkim rolnictwo i fotografia :)

Napisany 27 styczeń 2009 - 15:21

Ceny drzewa w waszym regionie W województwie Lubuskim za przyczepę drewna pociętego , z przywozem na podwórko trzeba zapłacić 600PLN.

Edytowany przez quercus, 28 styczeń 2009 - 20:29.
Post wielkimi literami

#23 Share MerkavMis

MerkavMis

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 06 luty 2009 - 09:59

Ceny drzewa w waszym regionie Witam,

Czy wie ktoś jakie są orientacjne ceny za drzewo lipowe? Chodzi mi o przybliżoną wartość lip, drzewa ponad 100 letnie, jedna o obwodzie 230cm druga 370cm, obie około 10m wysokości.

Pozdrawiam.

#24 Share Mechaniki

Mechaniki

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 25 luty 2009 - 16:15

Ceny drzewa w waszym regionie 1m3 drzewa opałowego od 80zł do 120, a papierówka od 110 do 160zł

#25 Share pawel74

pawel74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 02 czerwiec 2009 - 20:43

Ceny drzewa w waszym regionie 45zł ale trzeba samemu wyciać i przywieść do domu. :P (sucha sosna)

#26 Share Bawidamek

Bawidamek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 21 marzec 2010 - 18:00

Ceny drzewa w waszym regionie Witam chciałem sie zapytac ile kosztuje kubik dzrzewa tartacznego dokladnie chodzi o sosne? Aha i jeszcze jedno zapomniałem jak sie mierzy drzewo zeby wiedziec ile m3 byla tez taka ksiazka co z niej tez mozna bylo obliczyc ma moze ktos do tego linka lub zeskanowac bede bardzo wdzieczny:)
www.takeagift.pl/polecam:120152 --> Bardzo fajna stronka i mozna duzo narod wygrac POLECAM

#27 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 maj 2010 - 16:46

Ceny drzewa w waszym regionie Taka książka,za moich czasów nazywała się"Geometria" i obowiązywała w szkole podstawowej.Po zapoznaniu się z treścią tej książki,można się dowiedzieć że objętość mierzy się mnożąc pole podstawy przez wysokość.Wzory na pole każdej z figur geometrycznych są dostępne w obecnych podręcznikach szkoły podstawowej lub do gimnazjum ;) lub tutaj http://www.matematyk...etosc bryl.html albo tu http://www.forum.las...opic.php?t=4648

#28 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja, rolnictwo, praca w lesie

Napisany 24 maj 2010 - 17:31

Ceny drzewa w waszym regionie 1,5m3 to kubik :) tak jest u mnie ale tylko w opale czyli w wałkach ,metrowych. a ciete juz w 2.40 to juz inny przelicznik ogólnie na wszystko jest inaczej i nie wiem czemu co najlepsze były lesniczy co jest podlesniczym mówi ze kubik wiekszy jest od metra szesciennego a leśniczy odwrotnie ;) w tym roku za samowyrób opału płace 63 zł oczywiście za kubik ale jednak to drogo bo płaciłem 2 lata temy 43 :) aa sprzedaje po 90zł za m3 :Pi tak jak ktoś juz tu pisał zalezy jaki odwazny wykupujesz 5kubików a przywozisz jeszcze raz tyle :) ja mam średnio na asygnacie 3kubiki  czyli 4.5 m3 a zdarzało się ze było przyworzone nawet 20 m oczywiście wszystko do zyda :) mi takie grube nie potrzebne :)(mowa o sosnie) ale mialismy małą wpadkę ost czasem tzn straznik się doczepił drewna któr stoi w lesie a leśniczy powiedział ze nam nie pozwolił a pozwolił tylko nie wypisałpozwolenia i tak na całym nadlesnictwie wstrzyamany jest opał tzn wyrób a nawet sprzedaz ale to tylko na tej lęsnoiczówce co my jesteśmy :)brzozy brak juz od lutego sprzedałęm 30 m i braki a poszła po 120 zł/m3 w klockach. potrzebuje 30 m3 sosny opał grube najlepsze :)ma ktos ??WLKP powiat czarnkowsko trzcianecki nadleśnictwo krucz :) juz mówie ze sasiadujące nadlesnictwo wronki tez nie mają na jednej leśniczówce był opał ale lesniczego wywalili i tez wstrzymane :)

#29 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 maj 2010 - 19:44

Ceny drzewa w waszym regionie Coś się komuś pomyliło.1m3 to jest kubik.Drewno opalowe sprzedawane jest na metry przestrzenne,a w takowym oprócz drewna występują przestrzenie powietrza.Samego drewna jest dużo mniej, ok 2/3.W 1m3 lub inaczej kubicznym mierzone jest samo drewno i układając je w stos stanowi ok 1,5 metra przestrzennego,lecz czystego drewna jest 1m3 lub inaczej-kubik.

#30 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja, rolnictwo, praca w lesie

Napisany 24 maj 2010 - 20:14

Ceny drzewa w waszym regionie troche lat w tym siedze i sie troche tym inyteresowałem gdy się ustwi stos 1x1x1,5 czyli mamy 1,5m3 to jest wtedy kubik a znowu jak tniemy w 2.40m to wtedy 0,64m3 to jest kubik według lesniczego a wedłyg byłego lesniczego to 0,64kubika to 1m3 ale raczej to pierwsze jest prawdą na asygnacie pisze m3?? a w zeczywistości mam 1,5m3  co do tartacznego i kopalnika to nie wiem bo mi się nie opłaci ytego kupować teraz będe robił cos typu zerdzie a budulec z świerka mowił ze odbije jako zerdzie tyle ze w róznych klasach gróbości ale juz wiem ze dobrze na tym wyjdę  ;) hmm patrze na to co jest napisane i fakt moze byc to przestrzenny a jedenkuit to ten przestrzenny ninus te  powietrze prześwity wazne ze straznik się do tego akurat nie dopieprza i klient nie wie co i jak jest :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 25 maj 2010 - 16:47

Ceny drzewa w waszym regionie Ile liczyć za mb żerdzi sosnowych i balików obciętych na krajzedze więc nie za równo i dokładnie ale takie baliki po około 4-5cm grube i po 10cm szerokie? 2zł/mb to nie za mało? (dokładnei okorowana brzegi)

#32 Share Bawidamek

Bawidamek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 17 lipiec 2012 - 21:04

Ceny drzewa w waszym regionie Witam mam jedno pytanie jaka jest cena drewna opałowego (sosna brzoza)
www.takeagift.pl/polecam:120152 --> Bardzo fajna stronka i mozna duzo narod wygrac POLECAM

#33 Share mlody181

mlody181

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 08 luty 2013 - 10:20

Ceny drzewa w waszym regionie Witam koledzy, jaka jest aktualna cena drewna u was?? Bo u mnie w lasach LP to ok 100-160zł m3 opałowe a prywatnie to 80zł za mp brzozy do 120zł za dąb.

#34 Share robercikj100

robercikj100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 330 postów

Napisany 11 luty 2013 - 18:48

Ceny drzewa w waszym regionie u mnie opałowe z lasów państwowych ok 110 za metr

#35 Share ozon87

ozon87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 536 postów

Napisany 18 luty 2013 - 10:09

Ceny drzewa w waszym regionie Koledzy gdzie można w Polsce tanio kupić drewno opałowe liściaste w wałkach. Potrzebuje sporo do suszarni kukurydzy. Piszcie w jakim rejonie kraju jakie są ceny danego gatunku za m3 lub mp.

#36 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7793 postów

Napisany 18 luty 2013 - 10:48

Ceny drzewa w waszym regionie jakieś tanie to drzewo. Ja w tamtym roku kupowałem w Bolkowie koledze to za dęba 2 gatunek płaciłem 120 zł 8% z vat, a za 1 gatunek płaciłem 180 zł plus 23% vatu.Czyli wyszło po 220 za metr. Drogo mnie się wydało.

#37 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 18 luty 2013 - 11:12

Ceny drzewa w waszym regionie @ozon87 Na transporcie zbankrutujesz. Popytaj u siebie w nadleśnictwie.

@tomek73 1 gatunek to pewnie kupiłeś S2a lub S2b jak z vatem 23% płaciłeś. Mój kierowca ostatnio opał olchę kupował po ok 140zł/m3 go wyszła. Trzeba rozróżniać czy za metr przestrzenny tzw stos czy za m3. 1mp to 0,65m3.

#38 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7793 postów

Napisany 18 luty 2013 - 13:39

Ceny drzewa w waszym regionie No z tym vatem to się zdziwiłem a leśniczy nie umiał mi odpowiedzieć.O co chodzi że tu 8% a tu 23%.
Ale dąb nie był ładny, cienkie kawałki. do 20 cm średnicy.
Za dwie HL 8011 czubate z burtami 120cm zapłaciliśmy 4 tyś

#39 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 18 luty 2013 - 14:30

Ceny drzewa w waszym regionie Na drewno opałowe jest vat 8% a na normalne jest 23%, te do mechanicznego przerobu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share ozon87

ozon87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 536 postów

Napisany 18 luty 2013 - 21:17

Ceny drzewa w waszym regionie

@ozon87 Na transporcie zbankrutujesz. Popytaj u siebie w nadleśnictwie.

@tomek73 1 gatunek to pewnie kupiłeś S2a lub S2b jak z vatem 23% płaciłeś. Mój kierowca ostatnio opał olchę kupował po ok 140zł/m3 go wyszła. Trzeba rozróżniać czy za metr przestrzenny tzw stos czy za m3. 1mp to 0,65m3.

Kupowałem już drewno z samego południa polski a jestem z centrum i źle na tym nie wyszedłem jeżeli jest to cały tir i transport powrotny.
W nadleśnictwie u mnie jest bardzo trudno kupić a jeżeli coś się pojawi to kupują stali odbiorcy...