Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co sądzicie o pługach z firmy Pottinger???

32 odpowiedzi na ten temat

#1 Share menos

menos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 17 kwiecień 2007 - 20:47

Co sądzicie o pługach z firmy Pottinger??? widziałem te pługi w kilecach i bardzo mi sie podobaja interesuje mnie 3 obrotowy do proximy 8441 a cena to 20 brutto i mam niedaleko delera ok 30 km

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co sądzicie o pługach z firmy Pottinger??? Dzisiaj, 05:31
  •  

#2 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, muzyka, turystyka

Napisany 18 kwiecień 2007 - 18:10

Co sądzicie o pługach z firmy Pottinger??? ja uważam ze rama w pługach pottingera jest stanowczo za cienka (chyba, że jest ona pełna czego nie wiem). jedyną osobą na AF która ma pług tej formy to hospodar, ale to 7 skib przecież :wacko:

#3 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 18 kwiecień 2007 - 18:54

Co sądzicie o pługach z firmy Pottinger??? ta 160 x 160 to juz powinna dac rade, oprocz tego sa jeszcze 140 x 140 i 120 x 120
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#4 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 18 kwiecień 2007 - 18:55

Co sądzicie o pługach z firmy Pottinger??? ta ramam napewno swoje wytrzyma :wacko: pozatym jest jakis model pługa tej firmy w którym wszystkie regulacje można dokonać z kabiny ciągnika.... ale on chyba kosztuje troche więcej niż 20 tyś :P

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#5 Share menos

menos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 29 kwiecień 2007 - 10:04

Co sądzicie o pługach z firmy Pottinger??? chyba kupie tego potingera mi pasuje taki do proximy 8441 jeszcze zastanawiam sie nad Voglem

#6 Share farmerak

farmerak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 28 grudzień 2008 - 20:19

Co sądzicie o pługach z firmy Pottinger??? Witam was moi drodzy :P Mam do was pytanie co sądzicie o pługach z firmy Pottinger ?Czy te pługi są godne swojej ceny i jakości wykonania ???Zamierzam kupić plug do John Deere 6230 Premium i myślę nad zakupem 4 obrotowej z tej firmy.
Proszę o opinie na temat tych pługów ;)
Pozdrawiam!!!
Green power ;]

#7 Share SZYMON178

SZYMON178

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 28 grudzień 2008 - 21:33

Co sądzicie o pługach z firmy Pottinger??? Przy mnie koleś kupował nowe dłuta do swojego pługa marki Pottinger i mówił że 2 lata u niego chodziły tylko nie powiedział ile orał rocznie .
Traktor jest bogiem,Oranie nałogiem,Żniwa zabawą,a Ropa podstawą

#8 Share bodzio1108

bodzio1108

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Zainteresowania:Bydło mleczne -wszystko co związane jest z tą dziedziną.<br />Maszyny i sprzęt rolniczy -nowinki techniczne, stare polskie Ursusy, Zetory.<br />BMW serii 3:)))

Napisany 02 styczeń 2009 - 13:49

Co sądzicie o pługach z firmy Pottinger??? Mój znajomy kupił wiosną Servo?? do Valtry N111 na 60ha ziemi ornej. Jak gadałem z nim no to mówił że pług bajka, nie to co stary 3skibowy UG. Ma zabezpieczenia chyba hydrauliczne, mówił że sie pięknie spisują. Jednym słowem polecał ale ma go niespełna rok. Jak bede sie z nim widział to wypytam sie więcej szczegółów ;)
Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

#9 Share fdt309ci

fdt309ci

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 02 styczeń 2009 - 14:16

Co sądzicie o pługach z firmy Pottinger??? Ilo skibowy ma ten pług ? ;)

Nie cytujemy ostatniego posta

Edytowany przez lysyrolnik, 02 styczeń 2009 - 14:45.

#10 Share farmerak

farmerak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 02 styczeń 2009 - 14:51

Co sądzicie o pługach z firmy Pottinger??? A czy w pługach tej firmy jest jak w innych firmach pacomat?
Green power ;]

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share bodzio1108

bodzio1108

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Zainteresowania:Bydło mleczne -wszystko co związane jest z tą dziedziną.<br />Maszyny i sprzęt rolniczy -nowinki techniczne, stare polskie Ursusy, Zetory.<br />BMW serii 3:)))

Napisany 02 styczeń 2009 - 18:38

Ilo skibowy ma ten pług ? :)

Nie cytujemy ostatniego posta

4 skibowy, oczywiście obrotowy, a szerokość to pewnie regulowana ;) Niechce nikogo wprowdzić w błąd ale dał za niego chyba przeszło 40tyś, ale nie wiem dokładnie :P
Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

#12 Share ozon87

ozon87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 536 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 16:24

Co sądzicie o pługach z firmy Pottinger??? Odswierzam temat :D Dzisiaj słyszałem od znajomego który posiada pług 4 pottingera 55cm na korpus że są w sprzedaży pługi tej firmy które mają odległość między korpusami 115cm i zabierają na korpus aż 65cm. Nie wiecie czy to prawda? Bo szukam właśnie takiego pługa do orania kukurydzy.

#13 Share Atsihosam

Atsihosam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 17:28

Co sądzicie o pługach z firmy Pottinger??? Co do pottingera to nie wiem czy takie są ale np. Lemken robi rozstaw nawet do 120cm i 60lub65cm na skibę(dokładnie nie pamiętam) więc możliwe że i pottinger taki robi.

#14 Share MrDragon

MrDragon

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa

Napisany 28 grudzień 2011 - 18:25

Co sądzicie o pługach z firmy Pottinger??? Mam stary prospekt w którym sjest servo 45s do 60cm na korpus, nie wiem czy jeszcze to jest aktualne, a z tego co widzę na stronie Lemkena do 60cm na korpus
www.up.poznan.pl/knir/

#15 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 19:13

Co sądzicie o pługach z firmy Pottinger??? Obecnie wszystkie informacje o rozstawie korpusów i dostępnych szerokościach roboczych dla danego pługa można znaleźć na http://www.poettinger.at/pl/

#16 Share Zolwik1990

Zolwik1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 20 styczeń 2012 - 22:08

Co sądzicie o pługach z firmy Pottinger??? witam jak u was ceny nowych pottingerów?? interesuje mnie servo 35, 4 obrotowa zabezpieczenie hydrauliczne. max 54 na skibę.

#17 Share jakub16

jakub16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne ciągniki i maszyny rolnicze.

Napisany 21 styczeń 2012 - 09:48

Co sądzicie o pługach z firmy Pottinger??? w czerwcu servo 25 w standardzie z gumowym pojednczym kołem i ścigaczami wycenili na 6 tys euro netto
Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

#18 Share kapsel1m

kapsel1m

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 21 styczeń 2012 - 13:40

Co sądzicie o pługach z firmy Pottinger??? Byłem w Austrii w fabryce Pottingera , zrobiła na mnie ogromne wrażenie . Jak będę miał w planach kupno pługa to będzie to Pottinger .

#19 Share ejczbio

ejczbio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 22 styczeń 2012 - 15:46

Co sądzicie o pługach z firmy Pottinger??? Takie samo wrażenie zrobiłyby fabryki innych znanych producentów pługów :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 22 styczeń 2012 - 17:15

Mam stary prospekt w którym sjest servo 45s do 60cm na korpus, nie wiem czy jeszcze to jest aktualne, a z tego co widzę na stronie Lemkena do 60cm na korpus

Te 60cm to nie taka fajna sprawa jak się wydaje.
Oczywiście w kukurydzy im szerzej rozstawiony pług tym lepiej ale trzeba głęboko i szybko orać.
Orałem kukurydzę przy rozstawie 57-58cm na skibę i na lepszej ziemi orałem głęboko na 30cm i przy prędkości 9km/h to było w miarę dobrze, ale jeśli zwalniałem do ok 7km to już nie dorzucały.
Cudów nie ma jak chce się dorzucić tak szeroką skibę to trzeba mieć czym pogonić.
Druga sprawa to głębokość, żeby było czym dorzucać i czym przykryć słomę to trzeba orać na minimum 27cm. Bo jak płycej to za mało idzie ziemi na lemiesz żeby było czym dorzucić.
Poza tym to i tak stosunek 2:1 długość do głębokości (60-30cm)
Nie orałem jeszcze po rzepaku czy pszenicy ale jak bym orał na te 22-25cm i żeby to było równo rozsypane to nie wiem czy i przy 10km/h będzie czym to ładnie obrócić i dorzucić. Po prostu to za mało ziemi na głębokość.