menos

Co sądzicie o pługach z firmy Pottinger???

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
menos    7

widziałem te pługi w kilecach i bardzo mi sie podobaja interesuje mnie 3 obrotowy do proximy 8441 a cena to 20 brutto i mam niedaleko delera ok 30 km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

ja uważam ze rama w pługach pottingera jest stanowczo za cienka (chyba, że jest ona pełna czego nie wiem). jedyną osobą na AF która ma pług tej formy to hospodar, ale to 7 skib przecież :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

ta ramam napewno swoje wytrzyma :wacko: pozatym jest jakis model pługa tej firmy w którym wszystkie regulacje można dokonać z kabiny ciągnika.... ale on chyba kosztuje troche więcej niż 20 tyś :P


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
menos    7

chyba kupie tego potingera mi pasuje taki do proximy 8441 jeszcze zastanawiam sie nad Voglem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerak    0

Witam was moi drodzy :P Mam do was pytanie co sądzicie o pługach z firmy Pottinger ?Czy te pługi są godne swojej ceny i jakości wykonania ???Zamierzam kupić plug do John Deere 6230 Premium i myślę nad zakupem 4 obrotowej z tej firmy.

Proszę o opinie na temat tych pługów ;)

Pozdrawiam!!!


Green power ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMON178    0

Przy mnie koleś kupował nowe dłuta do swojego pługa marki Pottinger i mówił że 2 lata u niego chodziły tylko nie powiedział ile orał rocznie .


Traktor jest bogiem,Oranie nałogiem,Żniwa zabawą,a Ropa podstawą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181

Mój znajomy kupił wiosną Servo?? do Valtry N111 na 60ha ziemi ornej. Jak gadałem z nim no to mówił że pług bajka, nie to co stary 3skibowy UG. Ma zabezpieczenia chyba hydrauliczne, mówił że sie pięknie spisują. Jednym słowem polecał ale ma go niespełna rok. Jak bede sie z nim widział to wypytam sie więcej szczegółów ;)


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fdt309ci    1

Ilo skibowy ma ten pług ? ;)

 

 

Nie cytujemy ostatniego posta

Edytowano przez lysyrolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181
Ilo skibowy ma ten pług ? :)

 

 

Nie cytujemy ostatniego posta

 

4 skibowy, oczywiście obrotowy, a szerokość to pewnie regulowana ;) Niechce nikogo wprowdzić w błąd ale dał za niego chyba przeszło 40tyś, ale nie wiem dokładnie :P


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

Odswierzam temat :D Dzisiaj słyszałem od znajomego który posiada pług 4 pottingera 55cm na korpus że są w sprzedaży pługi tej firmy które mają odległość między korpusami 115cm i zabierają na korpus aż 65cm. Nie wiecie czy to prawda? Bo szukam właśnie takiego pługa do orania kukurydzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atsihosam    12

Co do pottingera to nie wiem czy takie są ale np. Lemken robi rozstaw nawet do 120cm i 60lub65cm na skibę(dokładnie nie pamiętam) więc możliwe że i pottinger taki robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrDragon    1

Mam stary prospekt w którym sjest servo 45s do 60cm na korpus, nie wiem czy jeszcze to jest aktualne, a z tego co widzę na stronie Lemkena do 60cm na korpus


www.up.poznan.pl/knir/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zolwik1990    1

witam jak u was ceny nowych pottingerów?? interesuje mnie servo 35, 4 obrotowa zabezpieczenie hydrauliczne. max 54 na skibę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub16    122

w czerwcu servo 25 w standardzie z gumowym pojednczym kołem i ścigaczami wycenili na 6 tys euro netto


Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapsel1m    21

Byłem w Austrii w fabryce Pottingera , zrobiła na mnie ogromne wrażenie . Jak będę miał w planach kupno pługa to będzie to Pottinger .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

Mam stary prospekt w którym sjest servo 45s do 60cm na korpus, nie wiem czy jeszcze to jest aktualne, a z tego co widzę na stronie Lemkena do 60cm na korpus

 

Te 60cm to nie taka fajna sprawa jak się wydaje.

Oczywiście w kukurydzy im szerzej rozstawiony pług tym lepiej ale trzeba głęboko i szybko orać.

Orałem kukurydzę przy rozstawie 57-58cm na skibę i na lepszej ziemi orałem głęboko na 30cm i przy prędkości 9km/h to było w miarę dobrze, ale jeśli zwalniałem do ok 7km to już nie dorzucały.

Cudów nie ma jak chce się dorzucić tak szeroką skibę to trzeba mieć czym pogonić.

Druga sprawa to głębokość, żeby było czym dorzucać i czym przykryć słomę to trzeba orać na minimum 27cm. Bo jak płycej to za mało idzie ziemi na lemiesz żeby było czym dorzucić.

Poza tym to i tak stosunek 2:1 długość do głębokości (60-30cm)

Nie orałem jeszcze po rzepaku czy pszenicy ale jak bym orał na te 22-25cm i żeby to było równo rozsypane to nie wiem czy i przy 10km/h będzie czym to ładnie obrócić i dorzucić. Po prostu to za mało ziemi na głębokość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karat7    33

Pottinger servo 35 od 01.12.2011 po podwyżce cena ok 43000 netto,ale można na składnicy znaleźć nawet z 2010 za 36-38 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zolwik1990    1

Panowie a co powiecie na pottingera servo 35 z zabezpieczeniem hydraulicznym regulowana szerokość orki cena 50 tys netto, max 54 na skibę chyba. Bo cały czas się zastanawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karat7    33

Jeśli masz książkę to bardzo łatwo.Do ustawienia potrzebujesz dwa parametry tj.szerokość między tylnymi kołami i szer.skiby.Następnie dokonujesz regulacji dwóch cięgieł wg.książki :1 cięgło od punktu ciągu,2 od szerokości pierwszej skiby.Jeśli nie masz książki to napisz wyślę ci zeskanowane strony.Cały pług można ustawić bez podłączenia do ciągnika i wszystko się zgadza.Ciągnik prowadzi się bardzo prosto bez uciekania na bok o czym mogłem się niedawno przekonać jako nowy nabywca Pottingera servo 35.

Edytowano przez karat7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zolwik1990    1

Karat7 ja wziołem nowego pottingera. To możesz mi wysłać te zeskanowane strony z tej książki. Z góry wielkie dzięki:)

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj