Kuki19

kosiarka dyskowa vs bębnowa a jakość paszy?

Polecane posty

Trafik    0

Poleciłbym Ci Pottingera Novacat 265 H. Szerokość robocza 2.62m, zapotrzebowanie mocy dość nie duże bo około 60km, i waga 725kg. Sam posiadam taką kosiarkę przepracowałem nią już pierwszy sezon i jak narzazie nie mogę się jej nachwalić, skosiła około 70ha trawy w ciągu sezonu i żadnej awarii no i nie ma problemu z nożami, cały sezon skosiła na jednej paczce oryginalnych nożyków. W transporcie też nie jest dość uciążliwa, gdyż składana jest dyskami do tyłu a nie na bok. Jeszcze jedno pytanie jak ciągniczek planujesz do niej czepiać?? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

NH TD 5040, okolo 90 km, podoba mi sie taka kosiareczka bede cos myslal na przyszlosc. A twoja kosiarka jest dyskowa czy bebnowa?


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trafik    0

Dyskowa, współpracuje z Pronarem 82a. Naprawdę niesamowity komfort z pracy. Już się nie mogę doczekać wiosny kiedy znowu będzie zychać trawkę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gryfel    5

Mam problem bo nie wiem czy lepiej kupić nową kosiarkę czołowa dyskowa 3m z Samaszu czy lepiej używaną kosiarkę czołową bębnową z 2006 Pottingera 3m. Cena obu kosiarek jest taka sama. Mam równe łąki. Ma pracować z ciągnikiem 120KM z tyłu będzie bębnowa 1,65m. Proszę o wypowiedzenie się osób które użytkują obie te marki.


moje filmy na YouTube http://www.youtube.com/user/gryfel15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuki19    2

a po co Ci z tyłu jeszcze 1,65m? chyba tylko po to żeby szyby wybijała no i wogóle chyba będzie jeden bęben kosił za kołem ciągnika bo z autopsji wiem że przy 18,4 kole już kosi za kołem?

 

W temacie troche popytałem znajomych co pokupili dyskówki i są zawiedzeni lekko, bo fakt zapotrzebowanie mocy małe ale słabo kopiuje teren bo szeroka strach przydusić i szybciej polatać bo różne łąki są i zaryć można na bruździe czy jakiś korzeń lub pniak co roku może wyleść i można też przydzwonić więc uważać trzeba i najbardziej narzekają że jak jest mocno wyłożona trawa to zostawia, a więc wydajność w porównaniu do 1,65m poprawiła się o 50%- max 70% na małych łąkach w kawałkach 1-2ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stasiek84    2

@Kuki19 znasz prawo utraconych korzyści?? jak kupujesz szerszy sprzęt to słabiej kopiuje i nie ważne czy to kosiarka czy heder w kombajnie.

Z tego co się dowiedziałem to Samaszem szkoda sobie gitary zawracać. Pottingera Nowadisc 225 ciągam za C360 3P 3 sezony chodzi często jak równiarka do kretowisk na łąkach torfowych kosząc do 100ha/sezon, tylko nożyki zakładać jak się stępią i jechać na razie nie było żadnych problemów.

Co do zahaczania to jak dobrze się w coś strzeli to nie ma takiej kosiarki która to wytrzyma, coś ustąpić musi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Kurcze powiedzcie mi czym sie rozni dyskowka od bebnowki??

Mysle nad Viconem CM 269- bebnowka

i CM 2400 kurcze laki mam 12 ha i nie jest ona zabardzo rowna i nie wiem czy dysk czy beben.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Czy do samaszki bębnowej 2,1m można potem dokupić kondycjoner, czy tylko kupując nową z kondycjonerem można miec ten bajer.

 

Czy tak naprawde ten kondycjoner to takie wspanałe urządzenie jak uczą o nich w szkołach? Tzn czy na jakimś drobnym potrawiu lub w słabszej trawie nie narobi tylko sieczki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

No dzis mi koledzy z forum powiedzieli ze w bebnowkach wlasnie o taki sam typ pytalem to mowili ze to jedna wielka lipa. Zapycha sie.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Zdecydowanie fanem Samaszu nie jestem ale mój kolega ma tą kosiarkę z kondycjonerem i nic mu się tam nie zapycha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Jak nei samasz to co famarolka bębnowa 2,1m? czy famarolka ma jakieś inne osłony bo na mój gust to jakby większe te osłony były

 

No ale można to potem dokupić czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez teybe
      Witam. 
      Czy ktoś mi podpowie jaka nakrętka jest na tej osi. Kupiłem nową, ale ci co to sprzedają nie dają nakrętki w zestawie. 
      Pozdrawiam 

    • Przez mlodykom1
      Witam przymierzam się do zakupu kosiarki dyskowej mam na uwadze dwie firmy SAMASZ i VICON. Waszym zdaniem która lepsza??? Obie na centralnym zawieszeniu. Będę wdzięczny za opinie
    • Przez miteszko123
      Witam, potrzebuje namiaru do osoby ktora zajmuje sie plandekami do kosiarek. Chodzi mi o model fella sm320. Na necie sa ale strasznie drogie 


    • Przez rolnik8712
      Witam,
      Czy ktoś z Was używał kosiarki firmy TORO model REELMASTER 108?
      Prośba o opinie
      Dziękuję

    • Przez michaluspl
      Hej, 
      mam pytanie czy do kosiarki Wirax Z-069 165cm (starszy model bo z osłonami na ramce rurkowej)  pasują części od kosiarek jakiegoś innego producenta bo dedykowanych do tego modelu jak na lekarstwo. Czeka mnie odszykowanie takiej przed sezonem na siano a stała kilka lat na dworze bez przykrycia. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj