Skocz do zawartości

Zdjęcie

kosiarka dyskowa vs bębnowa a jakość paszy?

35 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Trafik

Trafik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja.

Napisany 05 styczeń 2009 - 17:03

kosiarka dyskowa vs bębnowa a jakość paszy? To chyba oczywiste ze dyskowa, gdyż lepiej kopiuje teren i jest wydajniejsza. ;)

//Kolego nie cytujemy poprzedniego postu. Zapoznaj sie z regulaminem!!!! obowiązującym na forum

Edytowany przez Balzak, 05 styczeń 2009 - 17:15.
Cytowanie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
kosiarka dyskowa vs bębnowa a jakość paszy? Dzisiaj, 23:50
  •  

#22 Share Kuki19

Kuki19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 05 styczeń 2009 - 22:16

kosiarka dyskowa vs bębnowa a jakość paszy? z bębnowych około 3 m to jest chyba tylko z samaszu na 4ry bębny 2,65m ale kosztuje chyba tyle co i dyskówka więc od razu pytanie która lepsza będzie? która dłuzej popracuje to nikt chyba nie wie ale dla kogo akurat taka bębnówka była by lepsza o dyskówki?
http://www.samasz.pl...TUzNjRmMWUxMDIz

#23 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 06 styczeń 2009 - 07:31

kosiarka dyskowa vs bębnowa a jakość paszy? Ja to myslalem z POETTINGERA bo widzialem i dyskowe takiej szerokosci i bebnowe i wlasnie tak sie chcialem was zapytac.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share Trafik

Trafik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 06 styczeń 2009 - 15:13

kosiarka dyskowa vs bębnowa a jakość paszy? Jeśli można wiedzieć na ile ha trawy będzie ta kosiarka ??

#25 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów

Napisany 06 styczeń 2009 - 15:44

kosiarka dyskowa vs bębnowa a jakość paszy? gdzies na okolo 20 ha

#26 Share Trafik

Trafik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 06 styczeń 2009 - 16:23

kosiarka dyskowa vs bębnowa a jakość paszy? Poleciłbym Ci Pottingera Novacat 265 H. Szerokość robocza 2.62m, zapotrzebowanie mocy dość nie duże bo około 60km, i waga 725kg. Sam posiadam taką kosiarkę przepracowałem nią już pierwszy sezon i jak narzazie nie mogę się jej nachwalić, skosiła około 70ha trawy w ciągu sezonu i żadnej awarii no i nie ma problemu z nożami, cały sezon skosiła na jednej paczce oryginalnych nożyków. W transporcie też nie jest dość uciążliwa, gdyż składana jest dyskami do tyłu a nie na bok. Jeszcze jedno pytanie jak ciągniczek planujesz do niej czepiać?? :P

#27 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów

Napisany 06 styczeń 2009 - 16:26

kosiarka dyskowa vs bębnowa a jakość paszy? NH TD 5040, okolo 90 km, podoba mi sie taka kosiareczka bede cos myslal na przyszlosc. A twoja kosiarka jest dyskowa czy bebnowa?

#28 Share Trafik

Trafik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 06 styczeń 2009 - 16:41

kosiarka dyskowa vs bębnowa a jakość paszy? Dyskowa, współpracuje z Pronarem 82a. Naprawdę niesamowity komfort z pracy. Już się nie mogę doczekać wiosny kiedy znowu będzie zychać trawkę :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share gryfel

gryfel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 05 luty 2009 - 12:27

kosiarka dyskowa vs bębnowa a jakość paszy? Mam problem bo nie wiem czy lepiej kupić nową kosiarkę czołowa dyskowa 3m z Samaszu czy lepiej używaną kosiarkę czołową bębnową z 2006 Pottingera 3m. Cena obu kosiarek jest taka sama. Mam równe łąki. Ma pracować z ciągnikiem 120KM z tyłu będzie bębnowa 1,65m. Proszę o wypowiedzenie się osób które użytkują obie te marki.
moje filmy na YouTube http://www.youtube.com/user/gryfel15

#30 Share Kuki19

Kuki19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 05 luty 2009 - 13:06

kosiarka dyskowa vs bębnowa a jakość paszy? a po co Ci z tyłu jeszcze 1,65m? chyba tylko po to żeby szyby wybijała no i wogóle chyba będzie jeden bęben kosił za kołem ciągnika bo z autopsji wiem że przy 18,4 kole już kosi za kołem?

W temacie troche popytałem znajomych co pokupili dyskówki i są zawiedzeni lekko, bo fakt zapotrzebowanie mocy małe ale słabo kopiuje teren bo szeroka strach przydusić i szybciej polatać bo różne łąki są i zaryć można na bruździe czy jakiś korzeń lub pniak co roku może wyleść i można też przydzwonić więc uważać trzeba i najbardziej narzekają że jak jest mocno wyłożona trawa to zostawia, a więc wydajność w porównaniu do 1,65m poprawiła się o 50%- max 70% na małych łąkach w kawałkach 1-2ha

#31 Share Stasiek84

Stasiek84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 07 luty 2009 - 10:40

kosiarka dyskowa vs bębnowa a jakość paszy? @Kuki19 znasz prawo utraconych korzyści?? jak kupujesz szerszy sprzęt to słabiej kopiuje i nie ważne czy to kosiarka czy heder w kombajnie.
Z tego co się dowiedziałem to Samaszem szkoda sobie gitary zawracać. Pottingera Nowadisc 225 ciągam za C360 3P 3 sezony chodzi często jak równiarka do kretowisk na łąkach torfowych kosząc do 100ha/sezon, tylko nożyki zakładać jak się stępią i jechać na razie nie było żadnych problemów.
Co do zahaczania to jak dobrze się w coś strzeli to nie ma takiej kosiarki która to wytrzyma, coś ustąpić musi.

#32 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów

Napisany 20 marzec 2009 - 20:34

kosiarka dyskowa vs bębnowa a jakość paszy? Kurcze powiedzcie mi czym sie rozni dyskowka od bebnowki??
Mysle nad Viconem CM 269- bebnowka
i CM 2400 kurcze laki mam 12 ha i nie jest ona zabardzo rowna i nie wiem czy dysk czy beben.

#33 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 21 marzec 2009 - 20:47

kosiarka dyskowa vs bębnowa a jakość paszy? Czy do samaszki bębnowej 2,1m można potem dokupić kondycjoner, czy tylko kupując nową z kondycjonerem można miec ten bajer.

Czy tak naprawde ten kondycjoner to takie wspanałe urządzenie jak uczą o nich w szkołach? Tzn czy na jakimś drobnym potrawiu lub w słabszej trawie nie narobi tylko sieczki?

#34 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów

Napisany 21 marzec 2009 - 21:24

kosiarka dyskowa vs bębnowa a jakość paszy? No dzis mi koledzy z forum powiedzieli ze w bebnowkach wlasnie o taki sam typ pytalem to mowili ze to jedna wielka lipa. Zapycha sie.

#35 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 21 marzec 2009 - 21:39

kosiarka dyskowa vs bębnowa a jakość paszy? Zdecydowanie fanem Samaszu nie jestem ale mój kolega ma tą kosiarkę z kondycjonerem i nic mu się tam nie zapycha.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#36 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 22 marzec 2009 - 07:28

kosiarka dyskowa vs bębnowa a jakość paszy? Jak nei samasz to co famarolka bębnowa 2,1m? czy famarolka ma jakieś inne osłony bo na mój gust to jakby większe te osłony były

No ale można to potem dokupić czy nie?