Skocz do zawartości

Zdjęcie

kosiarka dyskowa vs bębnowa a jakość paszy?

35 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Kuki19

Kuki19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 28 grudzień 2008 - 20:06

kosiarka dyskowa vs bębnowa a jakość paszy? pytanie narazie czysto teoretyczne uzytkuje zwykłą famarolkę już dość stara 1,65m ale w tym roku zauważylem że siano koszonekosiarką sztangową i dyskówką było chętniej zjadane przez moje bydlęta a było to siano z łąk ekologicznych koszonych po 1 lipca (znajomi oddawali skoszone) jak tylko pojawiały się kosiarki rotacyjne znawcy twirdzili że po takiej kosiarce bydło nie będzie zbyt chętnie jadło siana b za dokładnie i za nisko taka kosiarka goli, węc jeśli dyskówka przynajmneij ze względu na szwrokość niedokasza pewnych miejsc to pasza będzxie lepsza? a może lepiej zwiększyć wysokość koszenia w zwykłej kosiarce? ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
kosiarka dyskowa vs bębnowa a jakość paszy? Dzisiaj, 05:56
  •  

#2 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 28 grudzień 2008 - 21:20

kosiarka dyskowa vs bębnowa a jakość paszy? ja tez o tym słyszałem że po dyskowej jest lepsze siano.nie wiem dokładnie ale dziadek mi mówił że trawa podobnie jak inne rośliny np kukurydza przy ziemi zawiera substancje które nie są pożądane.ale z drugiej strony wyżej ciąć tez się nie powinno bo to z kolei źle wpływa na łąkę.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#3 Share Kuki19

Kuki19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 28 grudzień 2008 - 21:40

kosiarka dyskowa vs bębnowa a jakość paszy? no jak zle przciez lepiej odrasta

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 28 grudzień 2008 - 22:04

kosiarka dyskowa vs bębnowa a jakość paszy? może i lepiej odrasta ale czytałem w gazecie że źle to wpływa na trawę.ja ścinam coś ok 5cm i na odrastanie nie narzekam.tylko mam sąsiada co praktycznie do ziemi goli.po 2 tyg od ścięcia łąka dopiero się zazielenia.czytałem że powinno się ścinać 3-5cm a przed zimą ciąć na 8 cm.że wtedy jest najlepiej dla łąki.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#5 Share Kamillo0

Kamillo0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 02 styczeń 2009 - 12:20

kosiarka dyskowa vs bębnowa a jakość paszy? Kiedyś czytając rpt natknąłem się na tekst właśnie o kosiarkach dyskowych i bębnowych czyli tzw. rotacyjnych.
Tak naprawdę to tam było tak napisane,że sam się pogubiłem i nie zrozumiałem,która lepsza.
Ale rotacyjną można cofać z opuszczoną do ziemi,a dyskową nie.
Rotacyjna jest podobno lepsza do wyższej trawy i lucerny,podobno lepiej sobie z nią radzi a dyskowa ma trudności.
Dyskowe maja też zgniatacz pokosu i roztrząsacz,co daje nam szybsze schnięcie i oszczędność paliwa.

I też się cały czas zastanawiam,która jest lepsza.
Ale chyba dyskowa,bo właśnie trawa szybciej odrośnie i lepsza jakość paszy jest jak wyżej się kosi.
Teraz częściej kupuje się nowe dyskowe kosiarki niż rotacyjne i nie są wcale takie drogie jak na wyposażenie jakie mają,czyli te zgniatacze i szarpacze.

#6 Share maciek7

maciek7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 200 postów

Napisany 02 styczeń 2009 - 12:39

kosiarka dyskowa vs bębnowa a jakość paszy? Bębnowe też mogą byc wyposażone w spulchniacze. A dyskowe nie wszystkie je mają. Ja mam dyskową bez spulchniacza.
my dream... JP :)
ostatnio w głowie tylko Moto :D

#7 Share Kamillo0

Kamillo0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 02 styczeń 2009 - 22:16

kosiarka dyskowa vs bębnowa a jakość paszy? No tak ale chyba w dyskowej spulchniacz lepiej rozrzuca niż w bębnowej.

#8 Share maciek7

maciek7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 200 postów

Napisany 02 styczeń 2009 - 22:54

kosiarka dyskowa vs bębnowa a jakość paszy? A czym one się różnią?

#9 Share Kamillo0

Kamillo0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 03 styczeń 2009 - 21:44

kosiarka dyskowa vs bębnowa a jakość paszy? bo w bębnowej ci robi pokos a w dyskowa,rzuca za siebie,takie małe pokosiki robi i lepiej rozrzuca.
Mój wujek ma dyskową ze spulchniaczem i mówi,że lepiej rozrzuca niż jego stara bębnówka też ze spulchniaczem.
Tyle,że do bębnówki oddzielnie spulchniacz kupował, u innego dealera,więc możę zły kupił, nie do tego modelu kosiarek.

#10 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 03 styczeń 2009 - 23:22

kosiarka dyskowa vs bębnowa a jakość paszy? Ja wole dyskową, choćby z tego względu że potrzebuje dużo mniejsze zapotrzebowanie na moc. Myślimy o takiej, ale jak jeszcze będzie lepsze siano, to jeszcze lepiej ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share maciek7

maciek7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 200 postów

Napisany 03 styczeń 2009 - 23:28

kosiarka dyskowa vs bębnowa a jakość paszy? No dyskowa ma bardzo małe zapotrzebowanie mocy (nie wiem jak z kondycjonerem) i dzięki temu mniej idzie paliwa.

#12 Share Kuki19

Kuki19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 04 styczeń 2009 - 08:16

kosiarka dyskowa vs bębnowa a jakość paszy? fajnie to może jakieś przykłady ile potrzebne jest litrów paliwa na skoszenie kosiarką dyskową 1 ha łąki? (np. ciągnik 50-60km potrzebuje około 4-5 ropy a ile ten sam ciągnik spalił by z dyskówką 2,1m, lub większy ciągnik z kosiarką 2,4m?
a i z jaką największą dyskówką poradził by sobie jaki ciągnik np. ile min trzeba na 2,6m (6 dysków) a ile km na 7dysków?

#13 Share maciek7

maciek7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 200 postów

Napisany 04 styczeń 2009 - 12:15

kosiarka dyskowa vs bębnowa a jakość paszy? 80KM NH z kosiarką 2,45 dyskową na 1 ha spali tak 5,5 litra do 6.

#14 Share Kuki19

Kuki19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 04 styczeń 2009 - 12:17

kosiarka dyskowa vs bębnowa a jakość paszy? to jak dla mnie dużo a ile czasu kosisz 1 ha?

#15 Share maciek7

maciek7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 200 postów

Napisany 04 styczeń 2009 - 12:24

kosiarka dyskowa vs bębnowa a jakość paszy? Czasu nie mierzyłem nigdy, ale dość szybko. Pali tyle bo nie ma obrotów 540E i musze na 540, a co za tym idzie więcej gazu.

#16 Share Kamillo0

Kamillo0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 04 styczeń 2009 - 17:11

kosiarka dyskowa vs bębnowa a jakość paszy? Jak dla mnie to nie tak dużo,palą więcej i nie narzekają.
A z bębnówką to by jeszcze więcej spalił i więcej czasu kosił,bo by mniejsza była na 80KM.

#17 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 04 styczeń 2009 - 17:26

kosiarka dyskowa vs bębnowa a jakość paszy? koledzy ale piszcie na temat, bo powoli robi się o niczym, temat o kosiarkach dyskowych już jest...

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#18 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 04 styczeń 2009 - 18:13

kosiarka dyskowa vs bębnowa a jakość paszy? no ale na strasznie nierównych z dużą ilością kretowisk rotacyjna niezastąpiona

#19 Share Kuki19

Kuki19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 04 styczeń 2009 - 19:04

kosiarka dyskowa vs bębnowa a jakość paszy? Koledzy z podwórka wiem że rozsądnie pracująć c 360 lub z5211 z kosiarką rotacyjną 1,65m można na 4l ropy opendzlować 1 ha, bo na godz około 4l taki ciagnik tłoczy a około 55min mozna hektarek połozyć więc gdzie tu ekonomika dużego ciągnika z dużą dyskówką? skoro podajecie że trzeba więcej paliwa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 04 styczeń 2009 - 20:20

kosiarka dyskowa vs bębnowa a jakość paszy? ja tak troche z innej beczki do was, mam takie pytanie ktora z kosiarek jest lepsza chodzi mi o bebnowa i dyskowa mysle o takiej szerokosci okolo 3m.??
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.