Skocz do zawartości

Zdjęcie

C 385 przeróbka z serwa na orbitrol

350 odpowiedzi na ten temat

#61 Share BUSTED

BUSTED

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 406 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo maszyny

Napisany 03 październik 2010 - 13:27

C 385 przeróbka z serwa na orbitrol właśnie jak ktoś ma zrobione wspomaganie na orbitolu bez przedniego napedu to prosze o fotki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
C 385 przeróbka z serwa na orbitrol Dzisiaj, 16:32
  •  

#62 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6299 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 03 październik 2010 - 13:54

Orbitrol przy ciagniku ursus C-385 sprawuje sie bardzo dobrze skręt jest praktycznie taki sam :) no i oczywiście oprator jest zadowolony z prowadzenia, serwo miało taką wade że sie przycinało i to przy cofaniu było troche wkurzające bo trzeba bylo wtedy przegazować i operator troche musiał sie namęczyć a więc orbitrol to dobre rozwiązanie moim zdaniem :lol:

W Z10145 mamy serwo - żadnego przegazowywania nie muszę robić.
W MTZcie jest orbitrol. Sorki ale wolę serwo jakie mam w Zetorze.
Serio, ten orbitrol to nie jest taka super sprawa tylko większość ma rozwalone serwa bo nie dba o to i myśli że z orbitrolem będzie super itp. Ogólnie jeżeli serwo działa poprawnie to nie widzę sensu wymieniać na orbitrol. Ja bym się skusił na orbitrol w zetorze tylko wtedy gdy chciałbym wstawiać klimę bo wtedy napęd klimy łapałbym pod sprężarką powietrza a tam obecnie idzie wałek od układu kierowniczego.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#63 Share BUSTED

BUSTED

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 406 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo maszyny

Napisany 03 październik 2010 - 16:56

C 385 przeróbka z serwa na orbitrol no ale na orbitolu to krecisz sobie jednym palcem a na serwo to tak troche nie bardzo

#64 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 03 październik 2010 - 17:51

C 385 przeróbka z serwa na orbitrol Do ciągnika bez napędu nie ma sensu zakładać orbitrolu.Lepiej serwo wymienić za 400 zł i po kłopocie Przeróbka z serwa na orbitrol wyniesie przynajmniej z 1,5 zł albo lepiej.

Ja w tamtym roku zakładałem do 1224 [z napędem]sam orbitrol a serwo zostało, [założyłem z deklami] to wyniosło 1000 zł a założenie siłownika to drugi 1000 zł.

#65 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 04 październik 2010 - 06:03

C 385 przeróbka z serwa na orbitrol Trochę przesadziłeś z tymi cenami. Siłownik kosztuje 250zł, mocowania siłownika koło 200, orbitrol 600. Więc całość nie powinna przekroczyć 1500.

#66 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 04 październik 2010 - 06:38

C 385 przeróbka z serwa na orbitrol Nie policzyłeś węży, redukcji i wałków.

#67 Share Hubert93

Hubert93

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 04 październik 2010 - 07:09

W Z10145 mamy serwo - żadnego przegazowywania nie muszę robić.
W MTZcie jest orbitrol. Sorki ale wolę serwo jakie mam w Zetorze.
Serio, ten orbitrol to nie jest taka super sprawa tylko większość ma rozwalone serwa bo nie dba o to i myśli że z orbitrolem będzie super itp. Ogólnie jeżeli serwo działa poprawnie to nie widzę sensu wymieniać na orbitrol. Ja bym się skusił na orbitrol w zetorze tylko wtedy gdy chciałbym wstawiać klimę bo wtedy napęd klimy łapałbym pod sprężarką powietrza a tam obecnie idzie wałek od układu kierowniczego.

Bo ja cie rozumiem z tym serwem ze masz dobre i ze za czesto sie nie psuje to po co ci orbitrol ale jak bys mial dawac serwo 2 -3 razy w roku do mechanika to wiesz ja to jest to juz lepiej zalozyc orbitrol i miec spokój

Jakies zdjecia tego orbitrolu mam to wstawie na mój profil i mozecie sobie obejrzec :D

#68 Share Yoda

Yoda

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 04 październik 2010 - 09:03

C 385 przeróbka z serwa na orbitrol Ja mam podobnie, odkąd założyłem Tura to 2-3 razy do roku serwo do remontu i cieknie dalej pomimo tego że już nawet zalewam gestym olejem. Policzyć wszystko to dawno przekroczyło 2 tys. a myślałem że oddam do regeneracji i problem z głowy. Na allegro jest całe wspomaganie ale do ciągnika z napedem za 1,5tys

#69 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6299 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 04 październik 2010 - 11:44

C 385 przeróbka z serwa na orbitrol Naprawde panowie serwo odkąd kupiliśmy zetora nie było robione, nikt tam nie zagląda poza tym że jak go kupiliśmy to wymiana filtra i płynu i tyle.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#70 Share Hubert93

Hubert93

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 04 październik 2010 - 15:10

C 385 przeróbka z serwa na orbitrol No Nikita_Bennet zgadzam sie z tym że przy zetorze serwo jakos lepiej sie sprawuje ale przy osiemdziesiatce stale sa jakies problemy czy dbasz czy nie policzysz remonty serwa ktore ci sie psuje co jakis czas to juz za to masz nowiutki orbitrol i sprawa załatwiona;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share Yoda

Yoda

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 18 listopad 2010 - 13:05

C 385 przeróbka z serwa na orbitrol Dowiadywałem sie w sklepie to kompletne wspomaganie na orbitol kosztuje 1590 + drążek poprzeczny. Więc sporo. Myślę czy aby samemu nie zrobić serwa bo dopóki ma olej kręci się bardzo lekko jedynie wycieki to problem a za kilka uszczelniaczy zapłace grosze. Co myślicie o tym?

#72 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 18 listopad 2010 - 13:50

C 385 przeróbka z serwa na orbitrol Na orbitrolu znacznie lżej kręci się kierownicą ale jeśli jest wystarczająco dla ciebie to chyba rachunek jest prosty i wystarczy naprawić serwo. Swoją drogą u mnie serwo z turem chodzi 9 lat i działa, nie kręci się tak lekko jak na orbitrolu ale nie jest źle.

#73 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 18 listopad 2010 - 21:02

C 385 przeróbka z serwa na orbitrol Półserwo załóżcie - wtedy jest i serwo i orbitrol, dobre rozwiązanie, nie trzeba siłownika i nic nie trzeba zmieniać przy drążkach itp, montujesz orbitrol a potem wężę idą z orbitrola do serwa i dalej po staremu. Tylko to tam w serwie trzeba coś zmienić. Poprostu eliminowany jest drążek od kierownicy do serwa i to dużo daje. Kręci się paluszkiem. I serwo wytrzymuje przy turze jakies 4-5 lat ale naprawdę dużo ciągnik robi

#74 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 18 listopad 2010 - 21:59

C 385 przeróbka z serwa na orbitrol To jest jest serwo bez orbitrola.Ale trzeba dać na wymianę stare serwo i dogadać się o tamto. Przeważnie nie ma problemu.

#75 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 18 listopad 2010 - 23:54

C 385 przeróbka z serwa na orbitrol Znaczy jest orbitrol przecież. Tylko nie ma siłownika który popycha wąsy.

#76 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 19 listopad 2010 - 00:31

C 385 przeróbka z serwa na orbitrol Fabrycznie też takie wychodziły. Znajomy ma zetora 12145 i ma właśnie fabryczny orbitrol ale nie ma siłownika tylko coś na wzór serwa.

#77 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 19 listopad 2010 - 17:48

C 385 przeróbka z serwa na orbitrol To jest tylko serwo z dwoma deklami,do których zakłada się węże.I wtedy to jest siłownik.A orbitrol można założyć pod sprężarkę.

#78 Share mercedes250d

mercedes250d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Zainteresowania:wszechstronne

Napisany 19 listopad 2010 - 18:35

C 385 przeróbka z serwa na orbitrol Witam kolega"Arek" ma rację jest coś takiego to się nazywa Hydrostatyczny układ kierowniczy czyli orbitrol w połączeniu z serwem (bez rozdzielacza)

#79 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 20 listopad 2010 - 17:47

To jest tylko serwo z dwoma deklami,do których zakłada się węże.I wtedy to jest siłownik.A orbitrol można założyć pod sprężarkę.

Po co orbitrol pod sprężąrke? Przecież jak to będzie działac, ja mam orbitrol pod kierownicą

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 20 listopad 2010 - 21:39

C 385 przeróbka z serwa na orbitrol http://www.autogield...4,II0XCRYT.html To jest mój ciągnik który przerabiałem i już sprzedałem.Miałem serwo a założyłem orbitrol i te serwo bez orbitrola.Bo założenie siłownika to był 1tyś zł a serwo wymieniłem za 200 i bez żadnych przeróbek założyłem.Założyłem tak orbitrol bo jest najprościej i najszybciej.Myślałem o założeniu pod kierownicę ale to jest dużo roboty.Po co sobie komplikować jak tak jest dobrze.

Wycinasz kawałek blachy 10-12 mm,wiercisz 4 otwory,jeden toczysz i spawasz do ramy.wałek kupujesz za 30 zł skracasz,i toczysz pod łącznik [krzyżak] i po robocie.Szybko, tanio, dobrze.Yarecki nie bardzo cię rozumiem.Masz orbitrol i chcesz przerabiać, czy dzielisz się spostrzeżeniami jaka to fajna rzecz.