Skocz do zawartości

Zdjęcie

C 385 przeróbka z serwa na orbitrol

350 odpowiedzi na ten temat

#21 Share kula

kula

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 12 czerwiec 2008 - 18:09

C 385 przeróbka z serwa na orbitrol WITAM MAM URSUSA 912 BEZ PRZEDNIEGO NAPĘDU I CHCE PRZEROBIC WSPOMAGANIE,MOŻE KTO MI JAKIES FOTKI LUB SCHEMAT JAK PODŁĄCZYC OBITROL OD BIZONA Z SERWEM ORGINALNYM OD URSUSA BĘDE BARDZO WDZIĘCZNY :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
C 385 przeróbka z serwa na orbitrol Dzisiaj, 15:26
  •  

#22 Share kula

kula

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 13 czerwiec 2008 - 11:50

C 385 przeróbka z serwa na orbitrol witam czy może ktos mi przysłac jakies fotki lub schemacik jak podłączyc orbitrol z bizona z serwem orginalnym ursusa?

#23 Share wojtek2008

wojtek2008

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 23 czerwiec 2008 - 21:37

C 385 przeróbka z serwa na orbitrol Witam chciałem sie was zapytac czy u was tez strasznie ciezko sie kieruje kierownica na niskich obrotach na serwomechanizmie ? u mnie jest tak ciezko ze wogle prawie sie nieda skecac na niskich obrotach , czy mozna to jakos zmienic ??

#24 Share morowa91

morowa91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 454 postów

Napisany 23 czerwiec 2008 - 21:59

C 385 przeróbka z serwa na orbitrol najlepiej jak kolego przerobisz na orbitrol. Moim zdaniem przyczyną twoich problemów jest za mało oleju w zbiorniczku, sprawdz i dolej olej, a jak to niepomoże to musisz zmienić serwo, ale to juz się wogóle niopłaca tylko załuż se raz orbitrol

#25 Share morowa91

morowa91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 454 postów

Napisany 25 czerwiec 2008 - 23:17

C 385 przeróbka z serwa na orbitrol kolego jak chcesz przerobić wspomaganie na orbitrol to serwo musisz wywalić, kupić węże, orbitrol i siłownik. Ja ma pare fotek podłacznia, bo też przerabiałem w zetorze 12045 więc moge ci wysłać, tylko podaj e-mail

#26 Share rafal13113

rafal13113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 644 postów
  • Zainteresowania:wszystko co piękne

Napisany 25 czerwiec 2008 - 23:42

C 385 przeróbka z serwa na orbitrol ale kolega ma bez przodu i nie założy takiego zastawu jak ty ale można przerobić na orybitrol + siłownik ale trzeba robić siłownik na zamówienie mogę dać zdjęcia bo przerabialiśmy tak w swoim.

#27 Share morowa91

morowa91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 454 postów

Napisany 26 czerwiec 2008 - 07:15

C 385 przeróbka z serwa na orbitrol http://www.agrofoto....trol-t1495.html tutaj se kolego o tym poczytaj ;)

#28 Share wojtek2008

wojtek2008

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 28 czerwiec 2008 - 08:14

C 385 przeróbka z serwa na orbitrol a ja słyszałem ze podobno jest jakis zaworek w zbiorniczku na olej i wystarczy go troche wkrecic , czy to prawda ??

#29 Share kula

kula

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 28 czerwiec 2008 - 16:19

a ja słyszałem ze podobno jest jakis zaworek w zbiorniczku na olej i wystarczy go troche wkrecic , czy to prawda ??

u mnie nie przyniosło to efektu krefci sie tak samo ciezko mozesz sprubowac ale watpie

#30 Share kula

kula

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 28 czerwiec 2008 - 16:25

ale kolega ma bez przodu i nie założy takiego zastawu jak ty ale można przerobić na orybitrol + siłownik ale trzeba robić siłownik na zamówienie mogę dać zdjęcia bo przerabialiśmy tak w swoim.

jak mozesz to wyslij mi moj adres kula-1988@o2.pl dzieki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 28 czerwiec 2008 - 16:33

ale kolega ma bez przodu i nie założy takiego zastawu jak ty ale można przerobić na orybitrol + siłownik ale trzeba robić siłownik na zamówienie mogę dać zdjęcia bo przerabialiśmy tak w swoim.

nie trzeba robić siłownika na zamówienie można dopasować od 914 bądź poszukać oryginalnego od 912, trzeba tez wymienić jeden wąs na taki podwójny jak mamy u siebie w 60 http://www.agrofoto....image18304.html

#32 Share morowa91

morowa91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 454 postów

Napisany 28 czerwiec 2008 - 18:44

a ja słyszałem ze podobno jest jakis zaworek w zbiorniczku na olej i wystarczy go troche wkrecic , czy to prawda ??

to nic nieda, bo najczętszćą przyczyną, jest zepsucie się serwomechanizmu i nawet niemożna tego naprawić, tylko trzeba nowy założyć, tylko że to jest nieopłacalne

#33 Share rafal13113

rafal13113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 644 postów

Napisany 28 czerwiec 2008 - 18:55

C 385 przeróbka z serwa na orbitrol ponoć można kupić tylko gdzie my zamówiliśmy niby zestaw do bez przodu bo ponoć są a co się okazało później mówili że nie ma a kolego gazi jak możesz to rzućzdjęie jak masz zamontowanego go z drugiej strony, ja postaram dodać zdjęcia naszego ale dopiero w poniedziałek.

#34 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 28 czerwiec 2008 - 18:59

C 385 przeróbka z serwa na orbitrol czego chcesz dokładnie zdjęcie??

#35 Share rafal13113

rafal13113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 644 postów

Napisany 28 czerwiec 2008 - 19:59

C 385 przeróbka z serwa na orbitrol mocowania siłownika ale nie przy wąsie jak na tym zdjęciu wyżej a na głównej osi.

#36 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 28 czerwiec 2008 - 20:04

C 385 przeróbka z serwa na orbitrol tylko to mało wniesie do tematu bo to jest przy 60, i siłownik jest przymocowany nie do osi a do "mostka"

http://www.agrofoto....image37553.html
http://www.agrofoto....image12239.html
http://www.agrofoto....image10335.html

#37 Share kula

kula

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 30 czerwiec 2008 - 08:19

C 385 przeróbka z serwa na orbitrol dobra a skąd mam wziąsc taki podwójny wąs od czego????????

#38 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 30 czerwiec 2008 - 08:52

C 385 przeróbka z serwa na orbitrol on jest do 912 do wspomagania na orbitrol

#39 Share amars

amars

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 24 lipiec 2008 - 22:30

C 385 przeróbka z serwa na orbitrol W sprawie wspomagania na orbitrol w C-385 i pochodnych.SERWO NA ZŁOM
1.Potrzebny jest orbitrol 160 (czyli o przepływie 16L)który daje zakres 3 do 4 obrotów kierownicy.W bizonie jest 100 co skutkuje 7-9 obrotów.Dostępne są też 50, 200,250,500,w ciągniku praktycznie nie do zastosowania.
2.Mocowanie orbitrola

a.pod kierownicą w miejscu nagrzewnicy i dalej węże

b.w miesce serwa (można kupić gotową przystawkę do mocowania za ok.300zł)

Orbitrol podłączamy do zasilania serwa.Od rurki wychodzącej z pompy do otworu w orbitrolu oznaczonym P(ten z widocznym zaworkiem) a zawór na górze zbiorniczka oleju przez który przechodzi ta rurka usuwamy lub blokujemy). Powrót oleju z otworu T do złącza z filtrem.Pozostałe dwa wyjśćia z orbitrolu podłączamy do siłownika.

3.Siłownik
a.Można zastosować tzw.półserwo bardzo podobne do serwa tylko nie ma tej części do której mocuje się drążek od kierownicy.Jest to w sumie siłownik dwustronnego działania,podłączamy do niego węże od orbitrola,dokręcamy drążki od kół i w drogę.

b.Siłownik dwustronnego działania mocowany do osi.W modelach z przednim napędem z reguły bez problemu-siłownik chyba 60/30 o skoku 20cm,gotowe lub własnej produkcji mocowanie do osi a druga strona siłownika do wąsa do którego był mocowany drążek od serwa.Po przeciwnej stronie osi drążek łączący koła(jeśli go nie było).
Bez przedniego napędu-problem.Siłownik 50/25 o skoku 30cm(da się wcisnąć 32cm dla większego skrętu)Fabryczne wersje miały przy prawym kole dłuższy wąs z drugą dziurą do siłownika.Element jest praktycznie nie do zdobycia(może komuś się uda).Pozostaje wykonanie go we własnym zakresie(chyba jest to nie zgodne z prawem więc dla odważnych-róbcie solidnie na wszelki wypadek,ja dokręciłem mocowanie do tego orginalnego wąsą wykorzystując otwory od mocowania błotnika rozwiercając je na wylot)
Z drugiej strony siłownik mocujemy przy jego wysunięciu do połowy też elemętem własnej produkcji.Potrzebne swożnie są dostępne w sklepach.(25mm średnicy,jeden prosty ,drugi z częścią stożkową jak końcówka drążka).
Drążki kierownicze zespawujemy w jeden lub kupujemy nowy pojedynczy.

Siłownik musi mieć wachliwe mocowania(te jaja) i wtedy nie potrzeba wymieniać przedniej osi na sztywną jak ktoś tu pisał.
Wszystko sprawdzone,u mnie działa z dwoma snopkami sianokiszonki na turze ;) .

Dla ambityych siłownik dwustronny(wtedy w obie strony jest tyle samo obrotów kierownicą :) )

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share eger

eger

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 04 sierpień 2008 - 09:02

C 385 przeróbka z serwa na orbitrol Witam.
A czy może ktoś wie jaki powinien być orbitrol do sieczkarni Z350/3.
Kupiłem maszynę bez orbitrola /wyciągnięty został wcześniej/ i mam problem z dobraniem nowego.
pozdrawiam
Ryszard 508141306