Skocz do zawartości

Zdjęcie

C 385 przeróbka z serwa na orbitrol

350 odpowiedzi na ten temat

#321 Share arab1

arab1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 27 styczeń 2015 - 21:53

Mocher ,tak mam zamontowany orbitrol .Problem rozwiązany był zapowietrzony jeszcze układ teraz działa tylko na wolnych obrotach ciężej a na wysokich to paluszkiem ,ale to wina pompy raczej

Załączone pliki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
C 385 przeróbka z serwa na orbitrol Dzisiaj, 02:27
  •  

#322 Share mocher

mocher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja, komputery

Napisany 27 styczeń 2015 - 23:39

dzięki za fote ;) A czy orientuje sie ktoś czy szerokość przedniego napędu w wersji 4 cylindrowej a w 6 cylindrowej jest taka sama bo widziałem na stronie farmexpert że są dwa rodzaje siłowników ja mam właśnie 1224  więc chyba trzzeba by brać taki jak dla 6 cyl. http://www.farmexper...odukt12008.aspx a dla 4 cyl http://www.farmexper...rodukt1056.aspx i teraz nie wiem który brać czy ten ze skokiem 300 czy 200 żeby nie było lipy że albo będzie maly promień skrętu albo będzie zaczpiać koło o coś... Na allegro znowu piszą że to jeden czort, sam już nie wiem

Edytowany przez mocher, 27 styczeń 2015 - 23:46.

Pomogłem, napisałem coś z sensem? kliknij zielony kwadracik ze strzałką :) To się opłaca xD

#323 Share arab1

arab1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 28 styczeń 2015 - 08:46

Te wszystkie starsze modele raczej miały takie same szerokości mostów i siłownik do nich to skok 200 mm ,

Do typowych mostów nie da się zamontować o skoku 300 bo się zwyczajnie nie zmieści

Patrzyłem i ten siłownik o skoku 300 jest do wspomagania podnośnika

#324 Share mocher

mocher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów

Napisany 28 styczeń 2015 - 23:13

Zbadałem sprawe i faktycznie ten siłownik o skoku 300 nie wejdzie bo przy prostych kołach jest około 560 a on właśnie ma po złożeniu 530 także lipa. Ale jako że nie dawały mi spokoju ceny siłowników, tzn. mocno rozbierzne i po przeszukaniu Allegro oraz drobnych obliczeniach zastosuje ten siłownik http://allegro.pl/cy...5033007709.html Ma on skok 250 ale jest krotszy i przy prostych kołach i ustawionym siłowniku w połowie zakresu na tym siłowniku będzie 555 a na dedykowanym do wspomagania jest 560 także nie wielka różnica ale na plus i dodatkowo promień skrętu na każdą stronę zwiększy sie o 2,5 cm co będzie dużym sukcesem :D

Pomogłem, napisałem coś z sensem? kliknij zielony kwadracik ze strzałką :) To się opłaca xD

#325 Share arab1

arab1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 29 styczeń 2015 - 07:28

C 385 przeróbka z serwa na orbitrol Lepiej nie kombinuj i załóż taki jak ma być,ten co wstawiłeś w linku raczej będzie za długi i jest za cienki

#326 Share exploode

exploode

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów
  • Zainteresowania:Sport, Samochody, Motocykle, Elektrotechnika pojazdowa

Napisany 01 marzec 2015 - 00:22

Panowie, a jak wygląda sprawa w przypadku awarii silnika/pompy, kiedy tracimy ciśnienie w układzie kierowania ? W przypadku serwa jest szansa doholowania do domu (sprawdzone). Jeśli chodzi o orbitrol, to z wyczytanych opinii wydaje się, że pozostaje nam jedynie laweta. Co ciekawe, przeglądając dostępne orbitrole, natrafiłem na informację, że część z nich umożliwia skręcenie nawet w przypadku braku ciśnienia w układzie. Czy ktoś z Was spotkał się z takim przypadkiem - holowanie ciągnika z uszkodzonym silnikiem, który posiadał układ na orbitrolu ? Myślę  że jest to dość istotne dla tych którzy posiadają pola oddalone od Swoich gospodarstw.

#327 Share toorano

toorano

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 01 marzec 2015 - 09:14

Holowałem, jak padł silnik. Trzeba było się nieźle nakręcić, ale powoli dało radę!

#328 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7793 postów

Napisany 01 marzec 2015 - 10:30

Nie ma żadnego problemu z holowaniem ciągnika na orbitrolu bez odpalonego silnika. Orbitrol posiada pompę ręczną która starcza na kierowanie ciągnikiem, po prostu ciężko ale bez problemów.

#329 Share ogrodnik70

ogrodnik70

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 10 marzec 2015 - 19:17

Witam załozyłem nowy orbitrol z granitu do 1222 i sie przycina ten orbitrol i dodam ze jak rusze kierownica to dalej sam skreca . Orbitrol predzej miałem orste 160 tylko mi strasznie ciekł ale po za tym wszystko było ok pompa tez jest nowa 

#330 Share exploode

exploode

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 10 marzec 2015 - 21:26

Czemu nie oddałeś starego orbitrola do regeneracji ? 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#331 Share ogrodnik70

ogrodnik70

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 11 marzec 2015 - 08:22

ja nie wierze tym co to rabia bo zawsze jest cos do kitu 

#332 Share machony

machony

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 11 marzec 2015 - 21:32

witam wszystkich naprawiał ktoś serwo ursusa na własną rękę ???bo ma kilka pytań czytałem ten post związany z zaworkem co jest w środku serwa i w moim przypadku ciężko się kręci kierownica jak doda się gazu jest trochę lżej a na wolnych obrotach ciężko się kręci i tak działa z skokami jaka może być przyczyna możę ktoś z was miał podobny przypadek ???

#333 Share mocher

mocher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów

Napisany 11 marzec 2015 - 21:54

ja bym stawiał na padniętą pompe w twoim przypadku, badałem kiedyś też temat tego zaworka rozebrałem wyczyściłem i nawet zamieniłem z innego starego serwa bo był w lepszym stanie i było może poprawy z 5 %

#334 Share machony

machony

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 11 marzec 2015 - 22:03

zaworek jest doby na zbiorniczku zaraz za zaworkem ma 8mpa czyli 80barów ciśnienia wydaje pompa a na samym serwie na wolnych obrotach nie ma prawie nic jak sieooda gazu to rośnie do 50 barów i to wszystko może być jakieś uszczelnienie w serwie co utrzymuje ciśnienie chyba że sie mylę że całe ciśnienie jest wyrzucane w nadmiar czy gdzieś do serwa i sie tak cieżko kręci nie wiem tylko tak myślę ????

#335 Share mocher

mocher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów

Napisany 12 marzec 2015 - 16:36

według mnie masz za małe ciśnienie na pompie bo jesli dobrze pamiętam to powinna mieć 12 mpa  i według mnie to wina pompy będzie u ciebie, ale może niech innisię wypowiedzą

#336 Share machony

machony

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 12 marzec 2015 - 17:35

wiesz zawór na zbiornika otwiera się przy ciśnieniu 8Mpa tzn 80barów to ja ma ciśnienie dobre tak myślę

#337 Share exploode

exploode

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 13 lipiec 2015 - 20:35

Jestem w trakcie przeróbki serwa na półserwo. Rozdzielacz skrętu usunięty (ten do którego wchodzi wałek kierowniczy), kulki usunięte, nowy dekielek dotoczony, zawór ze środka tłoka usunięty i zaślepiony, uszczelniacze na tłoku wymienione. Czy to już wszystko ? Chodzi mi o to, że po wyjęciu z serwa rozdzielacza skrętu (tego z wałkiem kierowniczym) w tłoku zostaje taka jakby tuleja z 4 otworami, z bieżnia do kulek ślimaka. Dobrze to widać na zdjęciu pt. "serwomechanizm" zamieszczonym przez kolegę Rjurczyka. Czy tą tuleje też należy usunąć z tłoka ? Może to głupie pytanie, ale wole dopytać przed finalnym montażem.

#338 Share sobol91

sobol91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 28 styczeń 2016 - 21:37

C 385 przeróbka z serwa na orbitrol Witam. Mam awarie serwa i chce założyć orbitol i siłownik. Będę sam kompletowal zestaw w agromie ,lecz nie mogę znaleźć czym się różni lapa od zwrotnicy w tym na serwie a na siłowniku. A może da się to oryginalne przerobić. ? Czy jedna muszę kupić lecz gość w sklepie nie wie nic o zmianie tego. Jutro jadę po orbitol i siłownik myślę że w 1000 zł się zmieszcze.

Edytowany przez sobol91, 28 styczeń 2016 - 21:38.

#339 Share sobol91

sobol91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 29 styczeń 2016 - 11:36

C 385 przeróbka z serwa na orbitrol Pomóżcie Panowie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#340 Share fezoi

fezoi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 724 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,rolnictwo,

Napisany 29 styczeń 2016 - 13:48

Chodzi Tobie o oś napędzaną ? Było w tym temacie o tym wąsie (łapie) musisz przekopać cały temat .Pozdrawiam .