Skocz do zawartości

Zdjęcie

C 385 przeróbka z serwa na orbitrol

350 odpowiedzi na ten temat

#261 Share hecktor2

hecktor2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 06 luty 2014 - 17:14

C 385 przeróbka z serwa na orbitrol Uwaga! Mam rozwiązanie problemu gdy SERWO wspomaga tylko w jedną stronę, lub też w żadną!

Moja historia zaczęła się od tego, że kupiłem "zregenerowane" serwo. Nic nie działało. Wymieniłem WSZYSTKO. Dalej nic. Po kolejnych wymianach oleju wspomaganie zaczęło działać, ale tylko w prawą stronę. To nas poruszyło. "Czemu tylko działa w prawo, a w lewo już nie?". Rozwiązanie jest nazdzyczaj proste! Nawet nie trzeba wyjmować serwa, wystarczy wyjąć obciążniki. Regeneracja serwa to FIKCJA! Oni nic nie robią. Po prostu pomalują serwo i na tym kończy się "regeneracja".

Na początek rozkręcamy tą część serwa:
Dodany obrazek

Nie należy się niczego obawiać. Tam nam nic się nie rozleci. Jedynie wypłynie nam trochę oleju. Wskazówka: Przy rozkęcaniu tego najlepiej mieć skręcone koła w prawą stronę (wtedy mamy tłok jest wysunięty bliżej tego dekla i mniej stracimy oleju).

Tutaj niestety nie mam zdjęć, bo nie znajdę ich, a nie robiłem zdjęć. Pomogę jednak zdjęciem z katalogu ;)
Dodany obrazek

To taka mała pierdółka oznaczona w katalogu jako "41 Zawór kompletny: ;) Po "regeneracji" na tłoku było tyle syfu, że zapchał ten zaworek. A jeśli jest on zapchany mamy możliwość nie działania wspomagania w prawo, lewo, lub nawet w dwie strony (zaworek jest dwustronnego działania).

Gdy nie działa wspomaganie serwa (nie patrzcie na to, że serwo jest regenerowane) pierwsze co to patrzcie tam! Roboty bardzo mało, a efekt jest niesamowity! W tym momencie jednym palcem skręcam w prawo i lewo. Po 6 latach mordęgi doszedłem do tego.

Pozdrowionka ;)

Edytowany przez hecktor2, 06 luty 2014 - 17:32.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
C 385 przeróbka z serwa na orbitrol Dzisiaj, 01:49
  •  

#262 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3182 postów

Napisany 06 luty 2014 - 17:54

C 385 przeróbka z serwa na orbitrol Kiedyś też wspomaganie w mojej 904 działało z oporem i wolno, ale dało się kręcić. Po wymianie filtra i oleju od razu była poprawa i kręciło się dość lekko. W tej chwili nie jestem jednak zadowolony, bo niby kręci się lekko(nie jednym palcem) jednak działa to z lekkim opóźnieniem(nie da się szybko skręcić) i obroty nie mają dużego wpływu na pracę. Jak myśli warto zajrzeć do serwa i sprawdzić ten zawór?

#263 Share mocher

mocher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja, komputery

Napisany 06 luty 2014 - 18:14

C 385 przeróbka z serwa na orbitrol właśnie u mnie w 1224 też cięzko się kręci ale idzie jeszcze się przemęczyć, pompa nowa, olej , filtr również, więc z tego co piszesz pozostaje zajrzeć do tego zaworka. Jak @hecktor2 sądzisz da to coś? trzeba go wykręcić i wyczyścić? Na co trzeba zwrócić uwagę przy wyciąganiu tego zaworku, trzeba coś zaznaczać sobie jak był tam wkręcony czy nie ma różnicy ?
Pomogłem, napisałem coś z sensem? kliknij zielony kwadracik ze strzałką :) To się opłaca xD

#264 Share Stefano1

Stefano1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 360 postów

Napisany 06 luty 2014 - 22:06

C 385 przeróbka z serwa na orbitrol Zajrzałem do pewnej magicznej książeczki i w pewnej tabeli prezentującej usterki serwomechanizmu, w rubryce "słabe wzmocnienie mechanizmu" są podane tylko 2 możliwe przyczyny usterki: "uszkodzone przewody" i "wadliwy zawór kompletny". ;) Sprawne serwo działa tak, jak pisze hektor ;)

#265 Share qawsedr

qawsedr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 06 luty 2014 - 22:42

zapewne tak tylko wiekszy siłownik sie nie zmiesci :( z tad moje pytanie czy mozna zostosowac dławiki przy siłowniku zeby olej wolniej dopływał tylko czy to innym czescia układu nie zaskodzi pompie orbitrolowi

Skoro nie zmieści się większy siłownik, to zmień orbitrol na mniejszy, np. 100 Ile masz obrotów kołem kierownicy od jednego skrajnego położenia do drugiego?

#266 Share masiew

masiew

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 07 luty 2014 - 08:07

C 385 przeróbka z serwa na orbitrol a gdyby ten "zawór kompletny" wyrzucic, i zastosować zamiast niego jakaś zaślepkę?
wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

#267 Share fezoi

fezoi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 728 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,rolnictwo,

Napisany 07 luty 2014 - 09:28

C 385 przeróbka z serwa na orbitrol Zawór kompletny wyrzucamy gdy przerabiamy serwomechanizm na "półserwo". W normalnym serwie ma do spełnienia rolę przelewu i bezpieczeństwa, jak jego nie będzie to coś "wywali" .

#268 Share hecktor2

hecktor2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 07 luty 2014 - 09:31

C 385 przeróbka z serwa na orbitrol Thomas2135 Podejrzewam, że to ten zaworek. u mnie tak samo nie było różnicy czy silnik działa na 500obr czy na 2 tys. Cały czas nie działało. Choćbyś się chciał zesrać to nie ukręcisz. Rozbieraj- roboty mało, a pozbędziesz się jednej z możliwych opcji nie działania serwa.

mocher rwij ten zaworek i na nic nie patrz ;) Tam nie ma się co zepsuć przy rozbieraniu, ale zdawaj relację jaki efekt (tak dla potomności ;) )

Stefciu Widzę, że po wczorajszej rozmowie zagoniło Cię w ten temat :D Dokładnie tak jak piszesz- zapchany zawór przepuszcza olej i wspomaganie NIE DZIAŁA. Do piąteczku :piwo: P.S. Nie bądź samolub, tylko wrzuć tą magiczną książkę ;)

masiew Nie ma możliwości. On zabezpiecza że przy pełnym skręcie nie rozerwiesz obudowy. Zaworek MUSI BYĆ. Poza tym nie masz się czego bać. On jest prosty jak budowa cepa na łożyskach :D Tam nawet gumek uszczelniających nie ma. Wszystko działa na zasadzie przylegania (jak sprzęgło w Emzecie :D ) Rozbieraj, przeczyść i będzie działać ;) P.S. Czekam na relację ;)

P.P.S. Roboty mało, a efekt jest Nie bójcie się tego rozbierać. Jest strasznie prosty zaworek dwustronnego działania. A jeśli jest jedna strona zacięta to wspomaganie nie będzie działać w jedną stronę. A jeśli zaworek zacięty w dwie strony wspomaganie W OGÓLE nie będzie działać.

Działajcie Panowie i pamiętajcie: Regeneracja serwa to FIKCJA!

Edit:

Fezoi Ma zdecydowanie rację. Zawór spełnia rolę zaworu bezpieczeństwa.

Edytowany przez hecktor2, 07 luty 2014 - 09:34.

#269 Share mocher

mocher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów

Napisany 07 luty 2014 - 11:47

C 385 przeróbka z serwa na orbitrol ja jako że mam jedno wolne serwo w garażu, takie nie działające to go rozkręciłem. Wykręciłem dekielek i zobaczyłem ów zawór ale za nic nie mogę go dalej odkręcić jest bardzo mocno dokręcony a z racji tego że serwo jest na stole to się wszystko kręci ale jeszcze będę z tym próbował walczyć żeby go całkiem wykręcić. A jeszcze jedno wykręcać go tą częścią co jest na klucz 27 czy 22 ?
http://www.fotosik.p...852f4450f5.html

Edytowany przez mocher, 07 luty 2014 - 12:05.

Pomogłem, napisałem coś z sensem? kliknij zielony kwadracik ze strzałką :) To się opłaca xD

#270 Share fezoi

fezoi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 728 postów

Napisany 07 luty 2014 - 12:56

C 385 przeróbka z serwa na orbitrol 27 to go wykręcasz, a 22 rozkręcasz na czynniki pierwsze .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#271 Share hecktor2

hecktor2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 07 luty 2014 - 13:46

C 385 przeróbka z serwa na orbitrol [b] Rezoi [/b] Ma rację. Musisz rozkręcić 27 potem a potem w imadło i rozkęcasz kluczem 22 na czynniki pierwsze. Powietrzem przedmuch*jesz, przeczyszczasz i ma działać ;)

Edytowany przez hecktor2, 07 luty 2014 - 13:49.

#272 Share masiew

masiew

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 07 luty 2014 - 14:23

C 385 przeróbka z serwa na orbitrol chodzi mi o to, żę kupilem niedawno zetora z turem. na pusto działa fajnie, ale gdy jade np. z bela, na postoju nie ma możliwości kręcenia i chodzi mi o to, czy jak bym zastąpił ten zaworek zaślepką, to czy by pomogło

#273 Share mocher

mocher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów

Napisany 07 luty 2014 - 16:05

C 385 przeróbka z serwa na orbitrol dałem rade w środku wyglądało to tak
http://www.fotosik.p...2e264413b9.html
http://www.fotosik.p...6203978201.html

Edytowany przez mocher, 07 luty 2014 - 16:10.

#274 Share fezoi

fezoi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 728 postów

Napisany 07 luty 2014 - 16:32

chodzi mi o to, żę kupilem niedawno zetora z turem. na pusto działa fajnie, ale gdy jade np. z bela, na postoju nie ma możliwości kręcenia i chodzi mi o to, czy jak bym zastąpił ten zaworek zaślepką, to czy by pomogło

Nie tędy droga . Sprawdzałeś inne elementy układu ?: pompa ,olej, zawór na zbiorniczku , rozdzielacz , manszety w serwie , gładzie w serwie , na końcu zaworek o którym mowa wyżej .

#275 Share ursus1991

ursus1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, komputery, muzyka, motoryzacja

Napisany 07 luty 2014 - 17:16

C 385 przeróbka z serwa na orbitrol Jak powinno działać prawidłowo serwo w ursusie c-385? Pytam sie bo nie mam porównania, a u mnie na wolnych obrotach ( ok 800obr/min) bardzo wolno sie skręca, a przy wyższych obrotach ok 1500-1600 jest dobrze. Czasami jest to denerwójące, np jak jadę na wyższym biegu i na małych obrotach i mam dość ostry zakręt to czasami ciężko jest się wyrobić. Czy to normalne?

#276 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 07 luty 2014 - 18:25

C 385 przeróbka z serwa na orbitrol Nie,na rozgrzanym oleju powinno lekko się kręcić.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#277 Share ursus1991

ursus1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, komputery, muzyka, motoryzacja

Napisany 07 luty 2014 - 18:51

C 385 przeróbka z serwa na orbitrol a może być to wina tego zaworu w serwie?

#278 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3182 postów

Napisany 07 luty 2014 - 21:53

C 385 przeróbka z serwa na orbitrol Mocher były jakieś opiłki i inne syfy w zaworze? Zauważyłeś jakieś oznaki niesprawności w zaworze po rozkręceniu?

#279 Share mocher

mocher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów

Napisany 07 luty 2014 - 23:53

C 385 przeróbka z serwa na orbitrol Z tego co pamiętam to serwo chodziło ładnie a pompa była walnięta i miał zerwane mocowania i dlatego zostało wyjęte. Opiłków nie było, obydwa zaworki pracowały, z tym że jedno ciężko wychodziło z tej tulejki, i ta sprężyna od zaworków była trochę zdeformowana. Poza tą sprężyną nie stwierdziłem jakichś nieprawidłowości co mogły by się przyczynić do niesprawności tego układu, jeżeli był nie sprawny. Po niedzieli pewnie w 1224 będę rozbierał tak samo serwo to będę miał porównanie tu i tam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#280 Share masiew

masiew

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 08 luty 2014 - 08:07

Nie tędy droga . Sprawdzałeś inne elementy układu ?: pompa ,olej, zawór na zbiorniczku , rozdzielacz , manszety w serwie , gładzie w serwie , na końcu zaworek o którym mowa wyżej .

widzisz, ja pytałem tak bardziej teoretycznie, bo za rok prawdopodobnie będę zakładał przedni napęd do tego ciągnika, więc wtedy zamontuje orbitrol. a ten rok się jakoś przemęcze