Skocz do zawartości

Zdjęcie

C 385 przeróbka z serwa na orbitrol

350 odpowiedzi na ten temat

#181 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 08 marzec 2013 - 23:48

C 385 przeróbka z serwa na orbitrol Elegancko :D

Ej a wiecie może jak uszczelnić te widełki co wychodzą z serwa??Bo mi tam olej leci...
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
C 385 przeróbka z serwa na orbitrol Dzisiaj, 23:17
  •  

#182 Share azifelek115622

azifelek115622

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów
  • Zainteresowania:mechanika, rolnictwo ,konstruktor

Napisany 09 marzec 2013 - 20:22

C 385 przeróbka z serwa na orbitrol daj na regeneracje , najprosciej ;]

#183 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów

Napisany 09 marzec 2013 - 22:58

C 385 przeróbka z serwa na orbitrol Ta....Będę płacił 350 zł albo więcej....jak mi tam tylko olej leci...W 904 w styczniu wymieniałem simering na wąsie bo mi tam olej leciał.
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#184 Share UrsusFan1222

UrsusFan1222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze,brunetki,muzyka klubowa

Napisany 10 marzec 2013 - 21:30

C 385 przeróbka z serwa na orbitrol @ Locke możesz coś więcej napisać o wymianie uszczelniacza na wąsie? bo u mnie też coś się poci :unsure: ( mam pół serwo)
W życiu nie można mieć wszystkiego :)

#185 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 21:49

C 385 przeróbka z serwa na orbitrol @Locke mi w orbitrolu też tylko delikatnie olej się lał, rozebrałem wymieniłem oringi i :o trzeba było 150 za złożenie dać bo samemu to nie możliwe jak się nie robi znaków podczas rozbierania :(

:) :)

#186 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 23:02

C 385 przeróbka z serwa na orbitrol

@ Locke możesz coś więcej napisać o wymianie uszczelniacza na wąsie? bo u mnie też coś się poci :unsure: ( mam pół serwo)

No spoko :) To wyciągasz serwo i zdejmujesz taki dekielek zabezpieczony pierścieniem.I tam pod nim będzie nakrętka to ją odkręcasz.Następnie zabierasz się od spodu, odkręcasz lekko taką nakrętkę i i patrzysz czy ci wyjdzie lekko, jak nie to możesz puknąć z góry.I jak odkręcisz to wyciągasz cały wąs z ta zębatką taką i teraz musisz sobie na punktować jak jest wsadzona zębatka w wąs,tylko wyraźnie zrób to wyraźnie bo będziesz się z tym brandzlował pół dnia tak jak my, dobrze że zdjęcie zrobiłem...to ustawiliśmy :) I i zdejmujesz taką dużą nakrętkę i tam będzie jeden simmering i taka plastikowa podkładka.W sumie to tam są dwa simmeringi i jedna taka plastikowa podkładka.My ja założyliśmy starą bo nowej nigdzie nie było :P zobacz sobie najpierw w katalog części.To zrobisz raz dwa :D

#187 Share UrsusFan1222

UrsusFan1222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 11 marzec 2013 - 21:26

C 385 przeróbka z serwa na orbitrol Powiedz czy do wyjęcia pół-serwa na ''stół'' obejdzie się bez wyjmowania chłodnicy ? Czyli hipotetycznie pod wyjęciu serwa z ciągnika, można w domowych warunkach samemu uszczelnić ?, reasumując po odbezpieczeniu nakrętki i odkręceniu (od góry) Następnie zaznaczeniu miejsca w którym wąs się znajduje, wąs powinien bez przeszkód wyjść z obudowy ? nic tam się nie wysypie i tak dalej ? Pewnie po założeniu nowych uszczelnień trzeba dociągnąć nakrętką, tak aby nie było luzu na wąsie mam na myśli łożyska stożkowe. Wiem zadaje pytania jak w przedszkolu, ale nigdy nie miałem okazji tego rozbierać ;) jeszcze jedno te zim meryngi są typowe ? Tak trudno je zdobyć w sklepach ?

#188 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów

Napisany 11 marzec 2013 - 22:36

C 385 przeróbka z serwa na orbitrol No to ja zrobiłem a ty nie dasz rady :D chłodnicę musisz zdjąć.Nic ci się nie posypie, tylko jak będziesz wyciągał wąs to musisz go przechylić bo ci nie wyjdzie.Jak założysz już to tylko skręcasz tą nakrętkę od góry.Zimmeringi są raczej normalne..jak wujek kupował części to wziął stare i mu dali takie same.Ja założyłem i ładnie weszło :)

#189 Share UrsusFan1222

UrsusFan1222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 11 marzec 2013 - 23:18

C 385 przeróbka z serwa na orbitrol Dzięki wielkie, czekam na lepszą pogodę i biorę się za filetowanie serwa :D

#190 Share bartecki

bartecki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 20:38

C 385 przeróbka z serwa na orbitrol JA JESTEM NA ETAPIE SKLADANIA GOTOWEGO KOMPLETU ORBITROL+SIŁOWNIK DWUSTRONNY KOSZT 2090.TYLE ZE TO NIE KONIEC KRZYZAKI NA DRAZKU KIEROWNICZYM I CALA BELKA PRZEDNIA Z SŁUBICAMI DO TELUJOWANIA BO LUZY BYLY OGROMNE A MA NIE BYC PRZY ORBITROLU

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#191 Share ogrodnik70

ogrodnik70

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 17 kwiecień 2013 - 21:25

C 385 przeróbka z serwa na orbitrol Mam przerobione wspomaganie na orbitrol z pól serwem ładnie leko się kreci w końcu :). Ale mam taki problem z olejem wywala mi go korkiem wlewowym do góry :( dodam ze oleju jest pół zbiornika co to morze mieć winę

#192 Share azifelek115622

azifelek115622

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów
  • Zainteresowania:mechanika, rolnictwo ,konstruktor

Napisany 19 kwiecień 2013 - 20:22

C 385 przeróbka z serwa na orbitrol możesz miec gdzieś powietrze jeszcze i sajgon ci robi w zbiorniku, miałem tak i już sie uspokoiło :)

#193 Share bartecki

bartecki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 21 kwiecień 2013 - 16:26

C 385 przeróbka z serwa na orbitrol ja kupilem za 2090,00 w sklepdlarolnika.pl sam zalozylem tyle ze doszlo jeszcze tulejowanie slubic i iwymiana swoznia i tulejowanie słubicy bo była rozbita to calosc wyszło ok 2800.jestem z niego zadowolony tylko trzeba patrzec czy wszystko jest w przesylce i czy nie uszkodzone bo troche siłownik porysowany.i troche niepasowal silownik to musialem 2 sruby scienic od mocowania silnika.pozdro.

#194 Share wojtek8045

wojtek8045

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 05 maj 2013 - 13:17

C 385 przeróbka z serwa na orbitrol ma moze ktoś zdjęcie dorobionego ucha do siłownika ja w moim zetorku nie mam dziur a te ucho co dostałem do zestawu jest troche duże a jak przykładam siłownik w miejsce gdzie ma przyjść to ucho to zabardzo nie ma płaszczyzny ....

#195 Share booster12

booster12

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 21 maj 2013 - 07:38

C 385 przeróbka z serwa na orbitrol Koledzy czym najlepiej zalać wspomaganie jakim olejem?? BOXOL Bo chyba musi być gestym.

#196 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów

Napisany 21 maj 2013 - 15:46

C 385 przeróbka z serwa na orbitrol Rzadszy lepszy.Jakiś hydrauliczny najlepiej :)

#197 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2650 postów

Napisany 21 maj 2013 - 15:52

C 385 przeróbka z serwa na orbitrol Boxol lub Hipol ATF 2D ;) Do wspomagania musi być rzadki.

#198 Share booster12

booster12

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 21 maj 2013 - 16:20

C 385 przeróbka z serwa na orbitrol to ja zalalłem agrolem to troche lipa bendzie ??

#199 Share robson79

robson79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, maszyny rolnicze, mechanika

Napisany 21 maj 2013 - 20:56

C 385 przeróbka z serwa na orbitrol Witam wszystkich!. Może być boxol może być hipol atf (tak mam a c330} a może być L-HL 46 olej hydrauliczny (taki do cyklopa) mam tak w swoim ursusie 912 i jest ok. Pozdrawiam!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#200 Share UrsusFan1222

UrsusFan1222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 20 czerwiec 2013 - 23:07

C 385 przeróbka z serwa na orbitrol Odgrzewam temat po małej przerwie, z racji ze po rozgrzaniu oleju ciężko kręciło się kierownicą przyszedł czas na wymianę pompy ZCT 16 l. Aby skręcać sprawnie i lekko potrzebne były większe obroty, podczas kierowania nie występowały zacięcia czy coś w tym stylu tylko występował wyczuwalny opór podczas skrętu. Który znikał po dodaniu gazu.. Pojawił się mały problem po wymianie pompy na nową, nie ma aż tak kolosalnej różnicy w pracy układu kierowniczego według starej pompy ( sterowany orbitrolem lub jak kto woli pół serwo) Nadal w zakresie 500-700 obr/min ta kierownica pracuje jakoś mało wydajnie, koło 1000 obr jest już lepiej. Nie wiem może za dużo wymagam albo się czepiam, ale wydaję mi się że za dobrych czasów starej pompy ''kręciło się lepiej'' :D
Gdzie szukać przyczyny ?, zapomniałem dodać że wszystkie podkładki na połączeniach są nowe, nie występują nieszczelności, układ zalany nowym olejem Boxol 26, oczywiście nowy filtr.
Na początku układ nie chciał pracować, dopiero po chwili gdy pompa zassała olej koła po kilku obrotach kierownicą zaczęły pracować płynnie.
Czyżby w układzie było jeszcze powietrze ? zrobiłem kilka kółek po placu. Jest jeszcze jedna rzecz która mnie gryzie, olej poprzednio był hipol atf 2 d (ten czerwony), obecnie jest ten wodnisty boxol. Przypuszczam po ''cichu'' że to chyba wina zbyt rzadkiego oleju, bo tak naprawdę na forum nikt nie wie jaki olej powinien się tam znajdować :wacko: każdy pisze co innego. A producent zaleca olej klasy SAE 80, o zakresie lepkości 20-60 cSt. Proszę o pomoc jeśli to możliwe, pozdrawiam Sebastian.