Skocz do zawartości

Zdjęcie

C 385 przeróbka z serwa na orbitrol

350 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pawel

pawel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 237 postów

Napisany 05 marzec 2007 - 15:38

C 385 przeróbka z serwa na orbitrol Witam wszystkich czy już ktoś dokonywał takiej przerobki i jak to rozwiązaliście. Za wszystkie podpowiedzi i uwagi na ten temat z gory dziękuję.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
C 385 przeróbka z serwa na orbitrol Dzisiaj, 17:56
  •  

#2 Share kelek

kelek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 06 marzec 2007 - 10:20

C 385 przeróbka z serwa na orbitrol my przerobilismy tak ze załozylismy serwo z ciagnika z przednim napedem i do tego orbitrol jest to dobre rozwiazanie bo kierownica lekko chodzi ale jest za to teraz czuly na jakiekolwiek ruchy kierownica :( w polu ok no a na drodze to trzeba go pilnowac :( no i do tego cena orbitrola i serwa jest to dosc drogie nam sie udało dopasc ze rozbitego ciagnika 914 :rolleyes:

#3 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 07 marzec 2007 - 21:39

C 385 przeróbka z serwa na orbitrol czuły bo moze nie dobrałeś dobrze podzespołów. tak jak ja w c360 zła średnica do wydajności orbitrolu i pompy . włozyłem długoś ta sama silownik ale cylinder grubszy i nie miota mnie po całej szosie a wtedy lecuitko ruszyłem i juz leci mi gdzies na bok .

#4 Share kelek

kelek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 08 marzec 2007 - 10:17

C 385 przeróbka z serwa na orbitrol nie raczej nie podzespoły sa oryginalne nic kombinowane traktor miał zderzenie z samochodem osobowym no i musiał isc do kasacji my z niego wyciagli to co było jeszcze sprawne podzespoły byly oryginale wiec wina nie w tym :( moze to ze jest to załozone w ciagniku bez przedniego napedu :rolleyes: a z tym złym dobraniem elementów to tak miałem tez w c360 jak z poczatku miałem wspomaganie orbitrol z bizona a siłownik z ostrówka no i sie to ni jak sprawowało a potem potem robilismy remont no i zostało to wszystko zmienione przyszła os z sieczkarni Z310 i zaraz siłownik z bizona i orbitrol po regeneracji no teraz to to jest w wspomaganie zdjecie tego ciagnika jest na agrofoto
http://www.agrofoto....t...i&img=11533
bez problemu dźwiga ponad tone i nie ma problemu ze skrecaniem :(

#5 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 08 marzec 2007 - 19:57

C 385 przeróbka z serwa na orbitrol @kelek-wytłumacz mi jak zamontowałeś serwo i orbitrol do jednego ciągnika,jaki to ma sens?

#6 Share kelek

kelek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 09 marzec 2007 - 10:19

C 385 przeróbka z serwa na orbitrol normalnie posadam serwo bez tej przystawki na drazek zamiast niego jest tam dekiel podobny jak z drugiej strony serwa i w tym wypadku jest montowany orbitrol aby olejem strowal te serwo (spelnia one role silownika) serwo jest zamontowane pod kierownica tak jak w nowych ciagnikach z przednim napedem 914 itp. ja mam orbitrol zamontowny obok kompresora i posiadam ten posiadam ten kawałek drazka do kierownicy i przewodami podpiete do serwa :rolleyes: a ma to sens gdyz ni jak zamontowac siłownik w ciagniku bez przedniego napedu a kierownica lzej chodzi :( znajde czas to zrobie temu ciagnikowi zdjecia :(

#7 Share pawel

pawel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 237 postów

Napisany 09 marzec 2007 - 10:25

C 385 przeróbka z serwa na orbitrol Dobra, to że trzeba założyć silownik i orbitrol i razem polączyć to wiem, ale interesuje mnie głownie jak rozwiązać układ drążka poprzecznego i mocowanie siłownika, może ktoś ma jakieś foty albo zeskanuje strone z katalogu.
Barzdzo mi na tym zależy gdyż mam już dość cieknącego serwa a tu niedługo trzeba w pole ruszać.

#8 Share kelek

kelek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 09 marzec 2007 - 10:49

C 385 przeróbka z serwa na orbitrol to zalezy jaki masz ciagnik czy z przednim napedem czy bez???

#9 Share pawel

pawel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 237 postów

Napisany 09 marzec 2007 - 10:55

C 385 przeróbka z serwa na orbitrol jak sama nazwa mowi c 385 czyli bez napędu a i dodam że mam miękki przod bo były taż wersje ze sztywną osią

#10 Share kelek

kelek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 09 marzec 2007 - 11:58

C 385 przeróbka z serwa na orbitrol to jest tam problem zalozyc silownik z tego co slyszalem moze lepiej zalozyc serwo tak ja mam a po drugie to sie jeszcze z taka przerobka nie spotkałem zeby silownik byl załozony ale moze tobie sie uda :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share szczupak

szczupak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów

Napisany 09 marzec 2007 - 17:09

C 385 przeróbka z serwa na orbitrol sorry że się wcinam ale czy taki orbitrol pasowałby do ostrówka?
http://allegro.pl/it...najtaniej_.html
,,Nigdy nie podpisałbym się własnym nazwiskiem pod produktem, który nie ma w sobie tego, co jest najlepsze we mnie'' - John Deere :)

#12 Share mlody87

mlody87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Zainteresowania:heh technika rolnicza;)

Napisany 09 marzec 2007 - 19:11

C 385 przeróbka z serwa na orbitrol Witam

@szczupak jakis tani ten orbitrol i do tego jakies radzieckiej produkcji :( a tak na powaznie to jak bys to kupil to napisz jak sie sprawuje i czy cos wart bo mozna by o takim pomyslec :( a co do ostrowka to ci nie pomoge bo nie wiem jak te w ostrowku wygladaja :rolleyes:

pozdro mlody87
URSUS- dumny, silny, nieokiełzany……..
URSUS- kiedy w tradycji drzemie siła i ktoś rozbudzi jej moc…….
URSUS- partnerem na całe życie…….

KAŻDY NOWY DZIEŃ LEPSZY Z
URSUS- em…………

#13 Share t-tas

t-tas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 10 marzec 2007 - 01:14

C 385 przeróbka z serwa na orbitrol dokładnie to jest to wyrób białoruski, a w ostrówku to był chyba orbitrol z NRD firmy ORSTA-ale nie wiem kto przejął Orstę i produkcję ich wyrobów

#14 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 12 marzec 2007 - 23:11

C 385 przeróbka z serwa na orbitrol znajomy od mercedesa transportowego ma w c385 wspomaganie i mu to ładnie chodzi wszystko jest orginał z merola m i to jest na dwa siłowniki jeden do jednego koła a drugi do drugiego tak ja w ciagnikach tych nowych co teraz są. a zbieznośc to nawet nie wiem jak ustawia nie wiem czy nie ma tam doddatkowo drązka i nim sie nie ustawia zbiezności chodzi mi o drązek miedzy kołami ale juz nie pamietam jak on ma to zamocowane. u wujka w lamborghini premium sa dw siłowniki i nie ma zadnych drazków a jak sie zgrywa to ze zbieznośc jest to nie wiem. mówił ze jak oleju nie bedzie i powietrze pójdzie w siłowniki to i po zbiezności siłowniki kazdy pójdzie w inna strone, jeszcze mu sie to nie zdazylo bo nawy ciagnik tylko mówili mu w serwisie zeby pilnowal stanu aleju. a jak nowy jest to i oleju zbytnio pilnowac nie musi bo wycieków nie ma .

#15 Share 1014tojestto

1014tojestto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów

Napisany 10 maj 2007 - 10:15

C 385 przeróbka z serwa na orbitrol Ja nic nie chce słyszec o serwie : Kupiłem nowe :blink: załozył mi mechanik ruszam nie działa dobra wymienili mi na nowe załozyli pojezdziłem z 2 miesiąc. znów to samo. Mój wuja tez tak miał i pojechał tam gdzie je regeneruja i ich tak wyzwał ze ja nie moge i dobre mu dali heheh i juz dłuuugo na nim jezdzi :D

#16 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 15 maj 2007 - 20:24

C 385 przeróbka z serwa na orbitrol własnie to tak jest z tymi serwami kazdy klnie na te regeneracje ze nie wiem sam własnie bede wymieniał serwo

#17 Share peres100 peres100

peres100
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 styczeń 2008 - 22:51

C 385 przeróbka z serwa na orbitrol czyli trazek kierowniczy montuje sie na orbitrolu. orbitrol po ruszeniu kierownica podaje olej do tloka. a skad sie wezmie olej w orbitrorze?jak go podlaczyc?

#18 Share zts

zts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 26 styczeń 2008 - 18:18

C 385 przeróbka z serwa na orbitrol Bezpośrednio z pompy do bloku orbitrola i wyjscie z niego do filtru oleju który połączony jest ze zbiornikiem oleju, a kolejne dwa wyjścia to na siłownik dwustronnego działania. Jeżeli masz ciągnik z resorowaną osią to musisz zablokować zwrotnice lub wymienić na te nieresorowane żeby podłączyć układ pod siłownik.

#19 Share tomek15h

tomek15h

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,
    motoryzacja ,
    mechanika,
    budowa maszyn

Napisany 27 styczeń 2008 - 12:18

C 385 przeróbka z serwa na orbitrol Witam.Mam w swojej 12-ce wspomaganie przerobione na orbitrol.Siłownik mam oryginalny od ursusa a orbitrol jest od bizona.Sprawa trochę kiepska bo przy wolnych obrotach silnika nie da sie szybko skręcić kołami poza tym od prawej do lewej jest az 7 obrotów kołem kierownicy ,tak czy inaczej skęt trochę trwa czasem musze się zatrzymać aby w porę skręcić,jest tez problem gdy ciągnik jest zimny to w trakcie skrętu coś trzeszczy w tym całym wspomaganiu ale może to problem zbyt niskiego poziomu oleju. Czy macie jakieś pomysły aby doprowadzić to do wszysko do normalnego stanu???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 11 luty 2008 - 21:21

C 385 przeróbka z serwa na orbitrol u to cos nie tak jak w 360 to niecałe dwa obroty i juz jest max skret a na szosie to tak uwazac trzeba ze hohoh