Skocz do zawartości

Reklama

C 385 przeróbka z serwa na orbitrol

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
299 odpowiedzi na ten temat

#41 gintek

gintek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów
  • 5899205
  • Zainteresowania:Przerabianie wszystkiego co się da a zwłaszcza ciągnika c 4011, konstruowanie różnych maszyn i urządzeń

Napisany 21 luty 2009 - 10:17

Witam wszystkich moze ktos rozbierał serwo a konkretnie ten rożdzielacz bo u mnie cieknie olej przes ten wałek co idzie od kierownicy i ma straszne luzy.jak rozbiorę ten rozdzielacz to czasem niebędzie tak jak z orbitrolem ze juz niemozna złozyc tak zeby działał

#42 Elektrotechnik

Elektrotechnik

"AGRO-SERWIS"

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2759 postów
  • 5010233
  • Zainteresowania:Elektronika

Napisany 21 luty 2009 - 10:48

Jeżeli nie masz doświadczenia to raczej nie próbuj samodzielnie rozbierać serwa. Z tymi mechanizmami jest tak, że nawet po naprawie u dobrego fachowca nie działaja tak jak trzeba, a koszty naprawy są duże. Lepiej wymienić serwo na orbitrol i jest spokój na długi czas. Takie jest moje zdanie poparte praktyką. Ale zrobisz jak zechcesz.

"AGRO-SERWIS" Elektronika ciągników, maszyn rolniczych i samochodów.
Diagnostyka komputerowa elektroniki samochodów, ciągników i kombajnów: silników, skrzyń biegów, ABS, SRS, testerem Texa Navigator TXT.
Naprawy i modernizacje instalacji elektrycznych w ciągnikach i kombajnach.
Diagnostyka oscyloskopowa wszelkich układów impulsowych, czujników indukcyjnych i tachoprądniczek.
Szybka diagnostyka oscyloskopowa alternatorów bez demontażu z pojazdu, oraz pełna diagnostyka na stole probierczym.
Naprawa elektroniki sterującej migomatów, spawarek, prostowników, sterowników pomp CO, przerywaczy kierunkowskazów
oraz innych układów elektronicznych.
Profesjonalna regeneracja i sprzedaż alternatorów.
Zapraszam na PW, oraz do galerii http://www.agrofoto....bum/1612-rozne/

Kupię transformator separacyjny 300-400W.

Sprzedam http://olx.pl/oferta...html#ba41d70349

Kupię pług Lemken Opal 90, 2+1. Kontakt na PW.

#43 Rafii

Rafii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • 4862578

Napisany 21 maj 2009 - 19:44

Koledzy na naszym forum znalazłem temat o zmianie serwa na orbitrol. Widzieliście gdzieś coś takiego jak półserwo. Kolega na forum napisał -

"Można zastosować tzw.półserwo bardzo podobne do serwa tylko nie ma tej części do której mocuje się drążek od kierownicy.Jest to w sumie siłownik dwustronnego działania,podłączamy do niego węże od orbitrola,dokręcamy drążki od kół i w drogę."

Spotkaliście się z czymś takim. Gdzie to można kupić i jaki jest koszt.

#44 yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 972 postów

Napisany 22 maj 2009 - 22:26

witam, mam coś takiego w urusie 1204 bo chodzi przy turze. Orbitrol jest w kolumnie kierowniczej, idą z niego dwa węże do serwa. Serwo jest podobne albo takie samo jak normalne. nie ma drążka od kierownicy do serwa tylko przewody. A serwo ma normalnie drążki standardowe. Ale muszę się ojca dokładnie spytać co to za serwo ile kosztuje i gdzie je można kupić. Możliwe ze jest to normalne serwo, nie pamiętam bo to dawno było zakładane.

#45 Rafii

Rafii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • 4862578

Napisany 23 maj 2009 - 11:12

Kolego a mógłbys podesłać mi jakieś fotki jak to jest wszystko zmontowane? Jak pracuje taki układ?Lepiej niż zwykły serwomechnizm

#46 yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 972 postów

Napisany 23 maj 2009 - 18:25

Ten układ pracuje bardzo lekko. Można kręcić jednym palcem. Postaram się w tygodniu zrobić fotki.
Tu nie ma żadnej filozofii. W kolumnie kierowniczej jest orbitrol, ale nie będę tego rozkręcać na potrzeby zdjęcia, z orbitrola węże do serwa i dalej wszystko to samo, nic przy drążkach nie zmieniane. Zdjęcie którego elementu potrzebujesz?

#47 Rafii

Rafii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • 4862578

Napisany 23 maj 2009 - 20:39

Potrzebował bym zdjęcie tego półserwa , tam gdzie przychodzą węże.

#48 sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1890 postów

Napisany 23 maj 2009 - 21:43

Jak dobrze myśle to po prostu w serwie jest podłączony tylko silownik (znajduje się w serwie) a napęd mechaniczny został odrzucony

#49 Rafii

Rafii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • 4862578

Napisany 24 maj 2009 - 07:49

Co sądzicie o tym orbitrolu

http://www.allegro.p...oka_jakosc.html

#50 piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 24 maj 2009 - 08:53

Z taką przeróbką  nie ma problemu wystarczy dorobić zamiast rozdzielacza taki sam dekielek jak jest z tyłu serwa i będzie ono działąć jak siłownik ale i tak lepiej kupić  normalny siłownik

#51 tadzio

tadzio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 28 maj 2009 - 14:27

siemano ja niedawno założyłem na orbitrol do c 385 bo serwo już nie reagowało. orbitrol od bizona, siłowniki gościu produkuje do ciągników, przewody i pięknie się kręci, nie za duży skok kierownicy nie za mały jak w orginale się kręci przy serwo  :P

#52 yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 972 postów

Napisany 07 czerwiec 2009 - 21:18

przeczytaj sobie ten temat
http://www.agrofoto....b....html&st=20
Tam jest opisane to o czym pisałem. Wynika z tego że do C385 możesz założyć półserwo ale nie możesz zrobić wspomagania z siłownikiem ze względu na miękki przód.

#53 krzysiek3120

krzysiek3120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów
  • 12809196

Napisany 11 czerwiec 2009 - 10:35

Ja mam miekki przod w c-385 i mam zalozony silownik

#54 sap

sap

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 18 maj 2010 - 21:17

Zobacz postwojtek2008, o 23 czerwiec 2008 - 21:37, powiedział:

Witam chciałem sie was zapytac czy u was tez strasznie ciezko sie kieruje kierownica na niskich obrotach na serwomechanizmie ? u mnie jest tak ciezko ze wogle prawie sie nieda skecac na niskich obrotach , czy mozna to jakos zmienic ??
jaki lejesz olej?? zmień na rzadszy nap. LH 32 napewno trochę pomoże....

#55 BUSTED

BUSTED

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo maszyny

Napisany 29 wrzesień 2010 - 19:21

witam czy mozna zalozyc wspomaganie na orbitolu do ursusa c385 jaka to cena i czy dalej będzie miał taki sam promień skretu

#56 Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2695 postów
  • 374896

Napisany 30 wrzesień 2010 - 18:29

Promień skrętu bez zmian a cena zależy czy będziesz kupował nowy siłownik i orbitrol czy używane.
Kupię opony 11.2R32 (270/95R32)

#57 Grabcio

Grabcio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 574 postów
  • 1453471
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 01 październik 2010 - 12:33

Promień skrętu zależy od długości drążka. Sąsiad ma w Zetorze 16245 za krótki drążek i żeby skręcić np z drogi polnej w drugą wąską drogę ustawioną pod kątem 90 stopni i większym to musi skręcić, wycofać i jeszcze raz skręcić. :mellow:

#58 Hubert93

Hubert93

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów
  • 8409061

Napisany 01 październik 2010 - 15:36

Orbitrol przy ciagniku ursus C-385 sprawuje sie bardzo dobrze skręt jest praktycznie taki sam :mellow: no i oczywiście oprator jest zadowolony z prowadzenia, serwo miało taką wade że sie przycinało i to przy cofaniu było troche wkurzające bo trzeba bylo wtedy przegazować i operator troche musiał sie namęczyć a więc orbitrol to dobre rozwiązanie moim zdaniem :P

#59 Yoda

Yoda

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 03 październik 2010 - 09:46

Mógłby ktoś wstawić zdjęcie wspomagania na orbitrol, chodzi mi to jak wygląda sprawa założenia drążka i siłownika skoro przód bez napędu ma tylko jeden "wąs" przy zwrotnicy

AgroFoto

• Reklama AgroFoto
  •  

#60 mac1974

mac1974

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 03 październik 2010 - 13:20

Dołączam się do tematu. Też chcę przejść na orbitrol w 912. Proszę o jakieś fotki z umiejscowienia poszczególnych elementów.

Zobacz także