pawel

C 385 przeróbka z serwa na orbitrol

Polecane posty

Arek    218

Fabrycznie też takie wychodziły. Znajomy ma zetora 12145 i ma właśnie fabryczny orbitrol ale nie ma siłownika tylko coś na wzór serwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

To jest tylko serwo z dwoma deklami,do których zakłada się węże.I wtedy to jest siłownik.A orbitrol można założyć pod sprężarkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam kolega"Arek" ma rację jest coś takiego to się nazywa Hydrostatyczny układ kierowniczy czyli orbitrol w połączeniu z serwem (bez rozdzielacza)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

To jest tylko serwo z dwoma deklami,do których zakłada się węże.I wtedy to jest siłownik.A orbitrol można założyć pod sprężarkę.

 

Po co orbitrol pod sprężąrke? Przecież jak to będzie działac, ja mam orbitrol pod kierownicą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576
http://www.autogielda.pl/maszyny_rolnicze_ciagniki_ursus,ciagnik_ursus_u-1224,II0XCRYT.html To jest mój ciągnik który przerabiałem i już sprzedałem.Miałem serwo a założyłem orbitrol i te serwo bez orbitrola.Bo założenie siłownika to był 1tyś zł a serwo wymieniłem za 200 i bez żadnych przeróbek założyłem.Założyłem tak orbitrol bo jest najprościej i najszybciej.Myślałem o założeniu pod kierownicę ale to jest dużo roboty.Po co sobie komplikować jak tak jest dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

po co tak - lepiej dać orbitrol przy kierownicy a do tego jakby serwa przewody dać - eliminujemy wtedy drążek na którym mogą powstawać luzy

 

PS - a co to jakieś inne filtry oleju ona ma ta 12tka w tym ogłoszeniu? co to daje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

To są zwykłe filtry od nowszych ciągników.To daję że jak na bąku miałem na min 1 atu ciśnienia a na max do 5,to po założeniu filtrów na min miałem 1,5 ale silnik poniżej 500 obr.a na max to było 10atu.Musiałem jeszcze zmieniać zawór na pompie oleju bo filtry rozsadzało.Po zmianie zaworu miałem do 5 atu.

No i jeszcze jakość filtracji.

No masz rację ale to trochę roboty a mi zależało na czasie bo miałem dość serwa a do pola trza było jechać.Też myślałem pod kierownicę usiadłam dobrze obejrzałem i doszedłem do wniosku że to nie ma sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogrodnik70    0

Witam mam zamiar przerobic wspomaganie w mojej 80 bez napedu na orbitrol i tłok bo serwo mi siadło czy idzie to przerobic i jak ma ktos tak to bym prosił o fotki z góry dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenekbizon    6

Znajomy zlecił mi to zadanie i z tego co się orientowałem to nie idzie dostać belki osi .... też bym chętnie poczytał i pooglądał foty na ten temat ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenekbizon    6

Ogrodnik70@ ja ci powiem tyle może by przodek założyć 4x4 i by było wspomaganie i jeszcze przodek który jest bardzo przydatny;)co powiesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niebieski    31

Witam.

U mnie tez siadlo serwo ale dalem do regeneracji i chodzi lux, wg mnie niema sensu pakowac sie w koszta chyba ze dla wlasnej satysfakcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niebieski    31

orbitrol to piękna rzecz, tyle tylko że jeśli walnie wąż lub nie zauważysz jakiejś nieszczelności i stracisz olej ze wspomagania to stoisz na środku drogi lub pola i musisz zrobić na miejscu lub laweta, bo na holowanie odpada, nie ma możliwości sterowania. Na serwie zawsze wrócisz do domu, najwyżej ręce będą bolały od kręcenia.

Też miałem problemy ze serwem, ciekło, zacinało się, mechanicy naprawiali, kasowali a pomagało na tydzień, aż trafiłem do warsztatu gdzie mechanik wywalił wszystko ze środka, włożył swoje, poskładał, działa już drugi rok bez zarzutu. Był to serwis niedaleko Wrocławia, a kosztowało mnie to taniej niż jedna wizyta u innego mechanika.

Ale każdy robi jak woli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Koszt regeneracji serwa to w granicach 450 zlotych. Ja jesienia dalem zrobic i jestem zadowolony,ale samemu przy serwo grzebac nie radze. Koszt przerobki na orbitrol taki maly nie bedzie i nie wiem czy warty swieczki.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogrodnik70    0

Tylko jak ktos ma olej w głowie to dyzo zeczy sam

zrobi

tylko tłok kupic trzeba orbotrol uzywany weze i troche pomyslunku i zrobi ja mam jusz na to pomysł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Chyba ze przerobic mozna wszystko tylko moim zdaniem z orbitrolem tez moga byc problemy z przeciekami, no moze pozniej miej roboty z wymiana jeszcze zalezy jak to przerobisz czy na silownik czy wyjmiesz rozdzielacz z serwa i go zaslepisz bo wtedy tez moze przeciekac tak samo jak serwo ale to moje zdanie zrobisz jak uwazasz,a co do krecenia to az takiej roznicy ja nie widze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zgadzam sie z niebieskim w stu procentach mialem to samo a po remoncie nie ma zadnego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenekbizon    6

panowie głuwnie jest problem z jednym gdzie zamocować siłownik i tyle powiedzcie mi to i zrobię to znajomemu i fotek macie 5 przynajmniej tylko to jedno jest mi potrzebne <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niebieski    31

Za regeneracje zapłaciłem, jeśli dobrze pamiętam, 350 pln + 100 za zawór bo mój był zapieczony. Serwo woziłem bezpośrednio do punktu gdzie regenerują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogrodnik70    0

Witam mam pytanie przerabiam ursusa c385 na krotkie serwo z orblitrolem od fortschritta E512 o przepłyeir 16/160 i mam takie pytanie czy musi byc dodatkowy zawor przeciezeniowy czy nie. I czy orbitrol ten mam sam w sobie taki zawor ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogrodnik70    0

I d*pa zamontowałem orbitrol i szarpie kierownica i bardzo cieżko krecie sie. Na zgaszonym silniku idzie krecic kierownica bez oporu i koła ani drgna, dopiero po chwili jest opór i koła jakby chciały ruszac. Gdzie szukac przyczyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal_90    0

Witam mam problem ten sam co ostatni pan, zmieniłem serwo na orbitrol w ursusie 1224 z turem i po prostu sie załamałem wszystko założone na wzór zetora tej samej mocy i o tym samym silniku kierownica szarpie praktycznie na postoju nie da się skręcać już wole nie myśleć gdy będe miał wycinak kiszonki lub mokre bele na ładowaczu na obrotach wysokich i niskich jest to samo w czasie jazdy da się kierownicę ukręcić, ale na serwie było lepiej! podmieniałem pompę wspomagania z ursusa 912 żadnej zmiany w pompie od 1224 zmieniłem usczelnienia zero efektu. Olej w serwie był typu lux więc zostawiłem go ale wątpię czy może być to przyczyną.odpowietrzałem siłownik olej jest dziwnie białawy jakby powietrze gdzieś łapał chociaż układ wydaje się być sczelny, bawię się już z tym 4 dzień po prostu brak słów 2 tysiące utopione w rzecz która truje mi zdrowie od kilku dni. Jeśli wie ktoś co może być przyczyną niech mnie oświeci. Orbitrol firmy agtech reszta składak.

 

problem rozwiązany, trzeba było ominąc zawór bezpieczeństwa na zbiorniczku od oleju wspomagania

Edytowano przez Michal_90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusFan1222    23

@Michał 90 bardzo fajnie że piszesz w każdym temacie o swoim problemie robiąc bałagan na forum.

Mam pytanie niedługo szukuję się do wymiany pompy wspomagania w ursus 912,układ sterowany orbitrolem.

Jakim olejem zalać układ?

-lux ?

-hipol ATF(czerwony)?

-Boxol 26?

-HL 46?

-olej hydrauliczny stosowany w koparkach przenaczony do układu hydraulicznego?

Który olej będzie dobrze spełniał swoje zadanie podczas niskich i wysokich temperatur?

Według producenta pompy zalecany olej o oznaczeniu SAE 80?

Edytowano przez UrsusFan1222

W życiu nie można mieć wszystkiego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maciekkkk
      Ursus 914 wyrzuca olej ze zbiornika oleju od wspomagania i ciężko sie kręci, czy to moze być wina pompy wspomagania ? 
    • Przez ursusikc330m
      Mam pytanie,ciężko się kieruje w ursusie 1634 i niewiem czy wina leży po stronie pompy czy orbitrol?
    • Przez ursusikc330m
      Mam pytanie czy montował ktoś wzmacnianą pompę wspomagania w dużym ursusie bo moja obecna kwalifikuje się do wymiany i zastanawiam się czy kupić taką jak była w oryginale czy taką o większej wydajności
    • Przez ursusikc330m
      Witam,ciężko się kieruje kierownicą w moim 1634 orbitrol był robiony i dalej to samo
    • Przez tom31
      Miał ktoś podobny problem ze wspomaganiem w 1224?Otóz sytuacja wyglada nastepujaco,podczas długiej pracy ciągnikiem od czasu do czasu kierownica zrobi sie twarda [jak by ciagnik był zgaszony nie idzie ukrecic kierownicą] a koła samoczynnie skrecaja w prawo i lewo siłownik wymienione uszczelnienie bo pierwsze podejrzenie ze przepuszcza drugie pompa przy obrotach silnika 1500 pokazuje 100bar a przy 1000 800 czyli cisnienie prawidłowe.Czy to wina orbitrola bo raczej pompa odpada bo cisnienie ma,Miał ktoś kiedys podobną usterke?Podzielcie się spostrzezeniami mysle ze chyba najlepeij bedzie zacząc od wymontowania orbitrola i dania go do sprawdzenia w jakimś zakładzie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj