pawel

C 385 przeróbka z serwa na orbitrol

Polecane posty

Bogdan_ja    2995

Czleku a wiesz na ile jest fabrycznie ustawiony zawór w zbiorniczku... 😜

Na 8 MPa czyli 80 barów... 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

Wiem doskonale  bo mam łursusa. 😋

Ty też wiesz że  późniejsze modele, także Zetora   wyprodukowane  na orbitrolu pracują bez tego zaworu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995

To ile ten zawór co masz podłączony ci puszcza na ten arbitrol 😁😁😁😁

Ty gieee wiesz a się będziesz spierał dla zasady aby się spierać i tyle... Nie pierwszy raz zresztą.... 

Edytowano przez Bogdan_ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

Tyle na ile był ustawiony przez producenta i narzekam bo mając tura  w miejscu nie skręcę 😋 Pompa , zawór, orbitrol, uszczelnienia tłoka w półserwie były nowe, załozone 8 lat temu 😁

 Mam gdzieś spory , nie poradzę  na modernizacje i na zmiany w produkcji w latach późniejszych .

Edit: Jak chcesz wiedzieć to to  ten orbitrol był fabrycznie montowany we wspomnianych  Ursusach i Zetorach,    zwróć uwagę na parametry  i wszystko będziesz miał czarno na białym  🙂 

https://allegro.pl/oferta/orbitrol-rb160-rb-160-ursus-zetor-mtz-c385-912-91-10717105914

Link do katalogu ;  https://baixardoc.com/documents/instrukcja-napraw-ursus-912-914-1012-1014-1222-1224-1614-5c3cf149cfebc

Edytowano przez Pigmei

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995

Chłopie nie o tym mowa... Twierdzisz że pompa daje nie wiadomo ile i jest tam niby jakieś kosmiczne ciśnienie .. Gdzie ci  zawór już się otwiera prawdopodobnie  przy 80 barów... 

Ja nie twierdzę że to nie działa bo działa i tyle... 

 

Sam coś zmysliles i tyle.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

Ile trzeba Ci tłumaczyć że fabryka wypuszczając ciągniki z orbitrolem nie montowała tych zaworów w zbiorniczku na olej, masz to  pokazane wyraźnie w katalogu a otwiera sie już tylko ten w orbtrolu przy 160 barach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995

Czlowieczku twierdziłeś że jest tam jakieś kosmiczne ciśnienie a go nie ma i tyle.... 😜

To że to działa to tylko obala to co pisałeś i tyle że niby ta pompa daje nie wiadomo ile.. 

Zresztą tu wazniejszy jest wydatek a nie ciśnienie i tyle... 

Edytowano przez Bogdan_ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

Nic nie pisałem o kosmicznym ciśnieniu, jedynie nie zgadzałem sie z twoim twierdzeniem jakoby bez zaworu w zbiorniczku pompa miała by pracować bez ograniczenia ciśnienia bo jest ograniczone zaworem w orbitrolu, a pompa wytrzymuje więcej niż ma na metryczce  -  125 barów ciśnienia . Ona wytrzymuje standardowo więcej , w sumie cały układ na orbitrolu ma 2 x wyższe ciśnienie niż na serwie i o to mi chodzi cały czas.  Warto mieć na uwadze nie tylko   wydajność orbitrola na obrót  ale i na ciśnienie na który jest ustawiony. Nawiasem pisząc mój  nieprawidłowy ma wedle katalogu 210 bar, a to by już rozdupczyło moją  pompę jak nic 

Edytowano przez Pigmei

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ramzeus    0

Panowie gubimy wątek. Myślałem o zakupie takiego zestawu jak we wcześniej podanym linku ze względu na kompletność. Jeżeli będę montował orbitrol to raczej na kolumnie aby zlikwidować krzyżaki i widełki gdzie powstaje luz. Co do używanego orbitrola to Danfoss robi dobre jakościowo rzeczy więc bym się nie obawiał.

Edytowano przez ramzeus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007
2 godziny temu, Bogdan_ja napisał:

Czlowieczku twierdziłeś że jest tam jakieś kosmiczne ciśnienie a go nie ma i tyle.... 😜

To że to działa to tylko obala to co pisałeś i tyle że niby ta pompa daje nie wiadomo ile.. 

Zresztą tu wazniejszy jest wydatek a nie ciśnienie i tyle... 

Wydatek pompy jest ściśle powiązany z ciśnieniem. Ta sama pompa przy 80 bar ma inny wydatek niż przy 150. Niskie ciśnienie w przypadku serwomechanizmu jest związane z połączeniem mechanicznym układu kierowniczego. Zupełnie kłótni która tu wynikała nie rozumiem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995

Czlowieczek coś wymyśla i z tym walczy i tyle... Najpierw stwierdził że piszę o ciśnieniu a potem dorabia jakieś bzdury i tyle.... Czlowieczek zmysla jakieś twierdzenia których nie pisałem i się z tym nie zgadza.... 

Dowiódł tyz że na 80 barach to pracuje jako tako a twierdził że tam jet więcej bo  arbitrol ma takie ustawienia zaworów... 😜

Wydatek pompy jest tyz  powiązany z objętością pompy i tyle.... Mała pompa da ciśnienie a nie da wydatku takiego jak duża pompa przy tym samym ciśnieniu.... 

Jeśli jest jakiś tam zakres przy max obrotach 2500 bo takie są osiągalne w ciągniku dla  danej pompy to więcej nie wyciśniesz i tyle z małej pompy.. 

Edytowano przez Bogdan_ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

No jasne , nic  o ciśnieniu 🤣

7 godzin temu, Bogdan_ja napisał:

Ta pompa nie da więcej jak 120.... Wiec co tu podbijesz? 😜

Da więcej i wytrzyma więcej, podałem w oparciu o parametry orbitrola z którym fabrycznie mogła współpracować 

5 godzin temu, Bogdan_ja napisał:

Ciśnienie jest takie jakie wyda pompa i tyle.... .... A cudow ona nie zrobi. 

 

No właśnie, jakie wyda pompa o ciśnieniu nominalnym 100 bar, maksymalnym 120 bar? 

Wyjaśniłem rzeczowo że wytrzyma 160 bar i takie osiąga w systemie z orbitrolem czy to z siłownikiem czy s półserwem. 

To starego typu serwo miało w swym układzie zawór redukujący ciśnienie do max 80 bar  i to zostało wyjaśnione. 

N

 

Edytowano przez Pigmei

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

To ty zmyślasz i próbujesz swoja niewiedzę w dziwny sposób wybielić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995

Ty nie rozumiesz jak działa taki układ i tyle... 

Szukasz zaczepki od początku i coś dorabiasz a nie rozumiesz co kto pisze... 

Nie pierwszy raz to robisz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

Taaa ,🤣   ale  faktem jest że za twoją logiką konkretami  nie nadążam 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

 u mnie nie przekroczy 80 bo mam puszczone przez zawór w zbiorniku, nie załapałeś tego jak pisałem wcześniej? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995

T pompa zbuduje i 200 barów jak jej zablokujesz przepływ ale nie o tym jest mowa czlowieczku... 

To ty tego nie wiedziałeś nawet że tam jest na zaworze 80 barów i pierdzieli les że niby masz nie wiadomo co bo arbitrol ma na zaworze 160 bar... Puknij się w ten pusty baniak i tyle 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

To ile  twoim zdaniem jest  w orbitrolu ustawione twoim zdaniem biorąc pod uwagę iż olej dostarzcany jest bezpośrednio z pompy ?

Ja podałem ci link do samego orbitrola i do jego danych wiec nie wydziwiaj  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Michal385385
      1) Witam, otóż pierwszym moim pytaniem jest - gdzie dostanę taki filtr do wspomagania C385 DE LUXE? Po odkręceniu w środku znajduje się kilka małych okrągłych sitek. Czy będzie tu pasował filtr wkręcany bodajże PP 8.4 ?
      2) Jak prawidłowo powinno się zalewać nowy olej, a następnie odpowietrzać wspomaganie serwomechanizmu? Bo według instrukcji jest napisane, aby kręcić po 10razy w lewo i prawo do oporu, lecz problemem jest to, że po chwili kręcenia w lewo, czy też prawo powstaje tak ogromny opór, że za chiny dalej nie chce się przekręcić kierownica.
      Z góry dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam i miłego dnia / wieczoru życzę!


    • Przez Maciekkkk
      Ursus 914 wyrzuca olej ze zbiornika oleju od wspomagania i ciężko sie kręci, czy to moze być wina pompy wspomagania ? 
    • Przez ursusikc330m
      Mam pytanie,ciężko się kieruje w ursusie 1634 i niewiem czy wina leży po stronie pompy czy orbitrol?
    • Przez ursusikc330m
      Mam pytanie czy montował ktoś wzmacnianą pompę wspomagania w dużym ursusie bo moja obecna kwalifikuje się do wymiany i zastanawiam się czy kupić taką jak była w oryginale czy taką o większej wydajności
    • Przez ursusikc330m
      Witam,ciężko się kieruje kierownicą w moim 1634 orbitrol był robiony i dalej to samo
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj