pawel

C 385 przeróbka z serwa na orbitrol

Polecane posty

ramzeus    0

Zawór zamówiłem udało się znaleźć, ostatni, 160 zeta z przesyłką.  Zobaczymy jaki efekt jak nie pomoże to pompę wymienię i chyba na półserwo przerobię.

Edytowano przez ramzeus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ramzeus    0

Wie ktoś jaki orbitrol ma być przy półserwie, 100 czy 160. Szukam takiej informacji ale jakoś nie znalazłem, pewnie przeoczyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

Przy półserwie mam  250  i  od  max lewej strony do max prawej robię 3 pełne obroty kierownicą, na polu  wygodna rzecz, ale jadąc po drodze kierownica czuła jak cholera, po czasie się przyzwyczaiłem. Powszechnie  były montowane 160 .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

160, powinno być ok, możesz wymienić koło kierownicze na mniejsze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995

A gdzie ja pisze że to ciśnienie... 

160 ma zapotrzebowanie od 12 do 18 litrów i ta pompa więcej nie poda.... 

Screenshot_20220314-130153.png

Ja osobiście wstawił bym mniejszy 125.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Orbitrol dobierasz do siłownika nie do pompy, przepływ pompy do zaworu skrętu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

Te orbitrole mają taką samą przepustowość, różni je  tylko grubość rotora  a to właśnie przekłada sie na wydatek na obrót 

Edytowano przez Pigmei
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995
2 minuty temu, hubertb napisał:

Orbitrol dobierasz do siłownika nie do pompy, przepływ pompy do zaworu skrętu. 

I dlatego lepiej brać mniejszy i mieć więcej obrotów kierownica... 

Lżej się kręci i jest stabilniejsza jazda 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Zbyt mała wydajność pompy spowoduje wrażenie ciężkiego obracania kierownicą. Po przeróbce zawór który wysyłałem w linku należy ustawić ponownie na wyższe ciśnienie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

Bogdan, co kto lub, jak chcesz to w swoim ciagniku z turem  zamontuję 80 i wsadzę Cie za kółko, nie będziesz zadowolony 😛

Tak jak mam obecnie to  prędkość obracania kierownicą ograniczany jest przez wydatek pompy, to żaden problem,  przy mniejszym orbitrolu  tylko szybciej będę machał fajera a koła będą się skręcać tak samo wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995

Montuj sobie co chcesz.... To ma być dobrane żeby lekko się skręcało i lepiej robić 2 obroty kierownica więcej i tyle.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Nie, najpierw ustala się siłę(wielkość tłoka siłownika przy danym ciśnieniu), potem ustala się objętość jaka będzie potrzebna do wykonania pełnego ruchu kół, potem dzieli na zakładaną ilość obrotów kierownicą. Na końcu jest wielkość pompy. W tym przypadku najważniejsze jest raczej podbicie ciśnienia na linii by-pass bo inaczej i tak będzie kupa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

Rzecz w tym że ta pompa wytrzymuje więcej niz 120 bar, popatrz na gotowe zestawy wspomagania, podłączasz je bezpośrednio pod pompę i ciśnienie jest takie jakie jest ustawione na orbitrolu  . Po okolicy jeszcze troche kręci sie Zetorów i Ursusów z orbitrolem, wszystkie mają pompę podłączoną bezpośrednio pod orbitrol i mimo wszystko  działają. 🤔

Jak parę lat temu u siebie robiłem przeróbkę to podłączyłem się pod zawór w zbiorniczku, nie wiem czy to było konieczne, grunt że jest lepiej niż było na wymęczonym serwie .

 

Edytowano przez Pigmei

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995

Ciśnienie jest takie jakie wyda pompa i tyle.... .... A cudow ona nie zrobi. 

 

Edytowano przez Bogdan_ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

Nie do końca, ciśnienie będzie takie na jakie zawór w orbitrolu pozwoli (150, 175, 190 bar zależnie od modelu) , gdyby nie on to pompę by zwyczajnie  rozsadziło. Cudów nie będzie ale  w tych ciągnikach to i tak będzie zauważalna poprawa.

Edytowano przez Pigmei
Dopisek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Michal385385
      1) Witam, otóż pierwszym moim pytaniem jest - gdzie dostanę taki filtr do wspomagania C385 DE LUXE? Po odkręceniu w środku znajduje się kilka małych okrągłych sitek. Czy będzie tu pasował filtr wkręcany bodajże PP 8.4 ?
      2) Jak prawidłowo powinno się zalewać nowy olej, a następnie odpowietrzać wspomaganie serwomechanizmu? Bo według instrukcji jest napisane, aby kręcić po 10razy w lewo i prawo do oporu, lecz problemem jest to, że po chwili kręcenia w lewo, czy też prawo powstaje tak ogromny opór, że za chiny dalej nie chce się przekręcić kierownica.
      Z góry dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam i miłego dnia / wieczoru życzę!


    • Przez Maciekkkk
      Ursus 914 wyrzuca olej ze zbiornika oleju od wspomagania i ciężko sie kręci, czy to moze być wina pompy wspomagania ? 
    • Przez ursusikc330m
      Mam pytanie,ciężko się kieruje w ursusie 1634 i niewiem czy wina leży po stronie pompy czy orbitrol?
    • Przez ursusikc330m
      Mam pytanie czy montował ktoś wzmacnianą pompę wspomagania w dużym ursusie bo moja obecna kwalifikuje się do wymiany i zastanawiam się czy kupić taką jak była w oryginale czy taką o większej wydajności
    • Przez ursusikc330m
      Witam,ciężko się kieruje kierownicą w moim 1634 orbitrol był robiony i dalej to samo
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj