Zaloguj się, aby obserwować  
Cree

Problem z kosą, pomóżcie

Polecane posty

Cree    0

Kosa odstaje od stalek w innym miejscu wyciera nadmiernie stalki na bagnetch, dodam że to nie wina docisków od góry (wymieniłem wszystkie na nowe). Po prostu bagnety są do bani ustawione jeden bardziej pocholony do dołu drugi do góry. Może tam pod nie się coś od spodu podkłada, może są jakieś blaszki, odpiszcie może jakieś zdjęcie możecie dodać jak to zrobić.

 

PS. CHŁOPAKI Z GÓRY DZIĘKI!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

ja to zawsze robie mlotkiem ;) zawsze pomaga


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

Na ten problem co opisałeś, to ja wkładam rure na każdy bagnet, który jest zgięty i przeginam je odpowiednio jak trzeba... Bo jak kosa zaczepia o bagnety to zdarza się, że pęka bagnet albo stalka od kosy się urywa...


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kacu    4

Ja to miałem po wymianie stalek,ale w innym kombajnie.Ja szlifowałem bagnety w miejscu gdzie się je przykręca.Trochę mi to zajęło,ale w moim kombajnie nie da się przygiąć bagnetu.


Zapraszam do oglądania moich fotek.
Jesteś ze świętokrzyskiego??Napisz na PW!!
Sprzedam rozdzielacz do Ursusa C-330(ten na błotnik).
Info na gg o PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

U mnie i ojciec i dziadek i kombajnista który jeździ już 38smy sezon kiedyś w kółkach i skreach teraz u mnie zawsze rurka albo młotek

 

Błędy!

Edytowano przez krolikNH
Ortografia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinJvD    8

wystarczy kogos poprosić ceby ci jaką ś kartką zatykał kolejny bagnet od jednej strone hederu i jak jakies ci odstaje to go prostujesz to tych poprzednich i tak wszyskie i nie ma problemu.

P.S. nowe cześci sa gorsze od tych starych:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

A my docinamylistewki stalowe i podkładamy z tej sprony śruby zależnie gdzie ma się przechylić bagnet, a nie są winne bagnety, lecz kątownik w hederze, na którym są poprzykrencane bagnety, bo i korozja to zobi i zmęczenie materiału, być może, że w tym miejscu zaryłeś w ziemie, trafił się kamień i się podgioł. A te listewki to takie paski wycięte z arkusza blachy na gilotynie ( można boszkoą ;) ) , chyba 1 blacha to była, i pasek szerokości bagneta, a wysokości może cyntymetr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerzy60    0
Kosa odstaje od stalek w innym miejscu wyciera nadmiernie stalki na bagnetch, dodam że to nie wina docisków od góry (wymieniłem wszystkie na nowe). Po prostu bagnety są do bani ustawione jeden bardziej pocholony do dołu drugi do góry. Może tam pod nie się coś od spodu podkłada, może są jakieś blaszki, odpiszcie może jakieś zdjęcie możecie dodać jak to zrobić.

 

PS. CHŁOPAKI Z GÓRY DZIĘKI!!!

 

może być młotek,może być rurka.ja po dwudziestu paru sezonach od nowości wymieniłem wszystkie bagnety,ale...kupiłem bagnety od rekorda,czy nie wiem od jakiego...to są bagnety też podwójne ale bez rybek.chodzi 4 sezon.takie bagnety kupiłem po 23 złote.później w innym miejscu widziałem po17zł

Posta piszemy w oknie "białym"!!!

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

a ja przecinam blaszki te co pod dociski są i podkładam pod bagnety zależnie czy trzeba podniesc czy opuścic to albo z przodu albo z tyłu bagneta.a młotkiem i rurką nie prostuje bo jak bagnet z żeliwa to pęknąć lubi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11
może być młotek,może być rurka.ja po dwudziestu paru sezonach od nowości wymieniłem wszystkie bagnety,ale...kupiłem bagnety od rekorda,czy nie wiem od jakiego...to są bagnety też podwójne ale bez rybek.chodzi 4 sezon.takie bagnety kupiłem po 23 złote.później w innym miejscu widziałem po17zł

Posta piszemy w oknie "białym"!!!

 

 

Kolego , zapewne chodzi ci o o bagnety bezstalkowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kadman    0

W sobotę przekładałem przeguby przy kosie i zauważyłem że przegub ten przy kosie to podnosi kose do góry i stalki wycierają się o bagnety czy jest jakaś regulacja co pozwoli opuścić kose aby nie chodziła krzywo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ochen    65

Ja miałem też taki problem to opuściłem całe ramie(to w którym spotykają się przeguby kulowe od kosy i targańca) wystarczy poluzować 4 śruby i ustawić odpowiednio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

Dokładnie tak jak napisał kolega wyżej, poluzuj 4 śruby i opuść cały mechanizm, który odpowiada za poruszanie się kosy, dodatkowo ustaw kosę tak żeby po pełnym obrocie wybrana stalka trafiała ze środka jednego bagnetu do drugiego i z powrotem, bo w innym wypadku kosa nie będzie docinać i będzie bardzo hałasować.


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Audi213
      Czy ktoś może przerabiał wózek od Bizona, tak żeby heder ze stołem stabilnie na nim stał i dało się nim jechać?
    • Przez kingway
      Witam , czy ma ktoś instrukcję naprawy silnika SW 400 i 6CT107 taką od A do Z gdzie jest wszystko pokazane jak i co zrobić aby było dobrze ? Czy wql coś takiego istnieje ? Jeśli tak to gdzie to mogę dostać ?  
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie , gdzie mogę znaleść cześci do bizona rekorda niebieskiego , chodzi mi o półoś nowego typu . Mile widziane jakieś namiary , wiem , że zwolnice do Bizona rekorda pasują także od BSa niebieskiego , także może być i BS . Może ktoś wie gdzie taki stoi po spaleniu czy ogólnie ktoś takie coś rozkręca na części  
    • Przez Ukson
      Czy cała woda wyleci z chlodnicy i bloku przez kranik w chlodnicy w bizonie?
    • Przez Kurwer21
      Cześć, pytanie z ciekawości, wie ktoś może czy do produkcji bizonów fabryka przykładała się? Słyszałem kiedyś, że bizony fabrycznie potrafiły wyjeżdżać z fabryki niedomalowane w niektórych miejscach, albo z zaciekami, a kiedyś spotkałem się z bizonem (podobno oryginalny), który miał krzywo ponaklejane naklejki. Co wiecie na ten temat?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj