Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki Massey Ferguson

107 odpowiedzi na ten temat

#61 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 28 grudzień 2008 - 17:06

Jaki Massey Ferguson bodzio chyba masz problem ze zroumieniem pytania: co zepsuło sie w tej skrzyni bo twoja odpowiedz że sprzęgło nie działało tzn wcale go nie było i nie dało się wrzucic biegu, a facet zamiast wymienić uszczelnienia na siłowniku sprzęgła przy tarczy musiał wymianiac jakies elementy w skrzyni nie ma dla mnie sensu. Co ma piernik do wiatraka jak nie działa sprzegło to chyba trzeba własnie je naprawić jezeli tylko z nim było problem a jezeli było cos jeszcze w skrzyni to po porostu napisz co było uszkodzone. Tylko nie pisz że nie wiesz co i dlaczego trzeba było wymienić ale wiesz że kosztowało 7 tysięcy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki Massey Ferguson Dzisiaj, 08:40
  •  

#62 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 28 grudzień 2008 - 17:23

Jaki Massey Ferguson Nie chce się czepiać ale jak dla mnie jest trochę dziwne wywalić w naprawę ciągnika 7tyś i nie wiedzieć co były wymieniane lub naprawiane.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#63 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystko z nim związane a daleko za tym wszystko co w życiu potrzebne ;)

Napisany 28 grudzień 2008 - 17:25

Jaki Massey Ferguson wiesz inni wiedza ale on nie. uslyszal troche i mowi ze ciagnik sie psuje a nie wie co sie popsulo takie gadanie nie ma sensu

mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

#64 Share bodzio1108

bodzio1108

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:Bydło mleczne -wszystko co związane jest z tą dziedziną.<br />Maszyny i sprzęt rolniczy -nowinki techniczne, stare polskie Ursusy, Zetory.<br />BMW serii 3:)))

Napisany 28 grudzień 2008 - 18:09

Jaki Massey Ferguson Jak go znajde na gg to sie zapytam co to dokładnie było, wiem że jak z nim gadałem to mówił mi że jakieś trybiki w skrzyni czy coś, sam nie wiem, wiem tylko że kosztowało to 7tyś.
do @pynczor
jak nie wiesz o co chodzi to sie nie oddzywaj :angry:
Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

#65 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystko z nim związane a daleko za tym wszystko co w życiu potrzebne ;)

Napisany 28 grudzień 2008 - 18:10

Jaki Massey Ferguson czemu uwazasz ze nie wiem o co chodzi

mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)

#66 Share bodzio1108

bodzio1108

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:Bydło mleczne -wszystko co związane jest z tą dziedziną.<br />Maszyny i sprzęt rolniczy -nowinki techniczne, stare polskie Ursusy, Zetory.<br />BMW serii 3:)))

Napisany 28 grudzień 2008 - 18:14

Jaki Massey Ferguson

czemu uwazasz ze nie wiem o co chodzi

"wiesz inni wiedza ale on nie. uslyszal troche i mowi ze ciagnik sie psuje a nie wie co sie popsulo takie gadanie nie ma sensu" -o co Ci chodzi w tym zdaniu?
Sprzedam:

kontakt na pw lub gg

#67 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 28 grudzień 2008 - 18:27

Jaki Massey Ferguson Chłopaki nie denerwujcie się to nic nie da,jak uda ci się dowiedzieć co było robione to będziemy wdzięczni i wszystko się wyjaśni ;) .

#68 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów

Napisany 28 grudzień 2008 - 18:31

Jaki Massey Ferguson dobra juz nic nie klocmy sie ;)

#69 Share bodzio1108

bodzio1108

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 28 grudzień 2008 - 18:45

Jaki Massey Ferguson Ja niechce sie z nikim kłócić ;) Tylko powiedziałem to co się działo z moim ciągnikiem i ciągnikami znajomych :P
Sprzedam:

kontakt na pw lub gg

#70 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 28 grudzień 2008 - 19:04

Jaki Massey Ferguson Jakie to jest dziwne że akurat twój ciągnik i takie ciągniki w okolicy wszystkim sie psuja a uzytkownicy ma AF nie mają większego problemu z nimi...
Jak ten facet co od niego kupłes chciał zabrać od ciebie ten ciąnik i oddac kase to on juz musiał wiedziec jaki on jest i nie chce mi sie zbytnio wierzyc ze przy kupnie nie było zadnych nawet maleńkich oznak awarii.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share bodzio1108

bodzio1108

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 28 grudzień 2008 - 19:25

Jaki Massey Ferguson

Jakie to jest dziwne że akurat twój ciągnik i takie ciągniki w okolicy wszystkim sie psuja a uzytkownicy ma AF nie mają większego problemu z nimi...
Jak ten facet co od niego kupłes chciał zabrać od ciebie ten ciąnik i oddac kase to on juz musiał wiedziec jaki on jest i nie chce mi sie zbytnio wierzyc ze przy kupnie nie było zadnych nawet maleńkich oznak awarii.

Nie było do niego papierów i niemożna było go zarejestrować;) Także był troche policją postraszony i za to go zabrał :P

I dziwne jest to że jest tak dużo tematów i postów na forum o awaryjności skrzyń :) Jakbym tylko ja o tym mówił i tylko u mnie by się tak działo to rozumie, ale chyba nikt sobie z palca nie wyssał tego :)
Sprzedam:

kontakt na pw lub gg

#72 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów

Napisany 28 grudzień 2008 - 19:27

Jaki Massey Ferguson no ale skad wiesz ze to wina MF-a duzo juz czytalem ze sa skrzynie delikatne i oleje trzeba dobre lac zaloze sie ze 40% posiadaczy leje oleje nie zalecane do tej skrzyni i dlatego te awarie ale to tylko moje zdanie

#73 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 28 grudzień 2008 - 19:30

Jaki Massey Ferguson Do to jest sprzet uzywany i już mówiłem ze albo ktos kupi zajerzdzony (zdarza sie) albo żle uzytkuje a to w Polsce normalne jest bo jak sie jeżdzi C-360 to sie nie wymienia oleju w skrzyni bo po co a MF to też przeciez ciągnik to po co wymieniac.

A że MF-ów jest najwięcej to jest i najwięcej tematów o awaryjności.

A co w temacie Ursus czy Zetor nie ma one sie nie psuja?

Za 5tys to w MF zrobi sporo w skrzyni a w JD głupi wałek tyle kosztowal.

#74 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 28 grudzień 2008 - 19:52

Jaki Massey Ferguson Powiem ci kolego że naprawdę odważny jesteś ja w życiu bym nie kupił ciągnika tym bardziej jak był sprowadzony bez papierów zapłacić sporo kasy bo nie jest tani duże ryzyko ;).

#75 Share bodzio1108

bodzio1108

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 28 grudzień 2008 - 20:01

Jaki Massey Ferguson

Powiem ci kolego że naprawdę odważny jesteś ja w życiu bym nie kupił ciągnika tym bardziej jak był sprowadzony bez papierów zapłacić sporo kasy bo nie jest tani duże ryzyko ;).

Kosztował 50tyś. Zapłacone było 35tyś i papiery miały być za dwa tygodnie. Ten gościu sprowadza ciągniki na "lewo", kupuje, przywozi, sprzedaje i dopiero potem załatwia papiery na rolnika :P Chyba poto żeby nie płacić jakiegoś tam podatku czy coś takiego :) Ale pojawiły sie chyba problemy z papierami, może niebyło ich wcale?, może był kradziony? niewiem :)
do @pablo21
Gdzie masz najwięcej tych MFów?, bo chyba nie chodzi Ci o AF? :) Najwięcej to jest ich sprowadzane, za grosze bo są wadliwe. Więcej ich do nas przychodzi w porównaniu do innych marek, a nie powiecie mi że na zachodzie najwięcej rolnicy kupowali MFy :)
Sprzedam:

kontakt na pw lub gg

#76 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 28 grudzień 2008 - 20:10

Jaki Massey Ferguson "bodzio1108" a nie powiecie mi że na zachodzie najwięcej rolnicy kupowali MFy ;)

Nad tym bym się zastanowił?
Kto wie możemy wywnioskować z ilości ciągników ile jest u handlarzy.W tamtych latach kiedy wyszła seria 30XX 1986r był to ciągnik dobrze wyposażony i duży komfort na stronie Massey Ferguson podaje link jest coś w jednej zakładce wspomniane o ilości wyprodukowanej serii 30XX.

#77 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 28 grudzień 2008 - 20:11

Jaki Massey Ferguson Tak oczywiscie sa wadliwe... :P

@Bodzio1108 Zaczynasz sie troche smieszny robic bo za wszelką cenę chcesz wmówic ludziom że MF to gó*** i mają wade fabryczna w skrzyni. (to dlaczego wszystkie sie nie sypia tylko trafi sie jeden na iles?) Bez urazy oczywiscie ;)

A Mf-ów jest najwięcej w Polsce z zagranicznych.

#78 Share bodzio1108

bodzio1108

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 28 grudzień 2008 - 20:14

Jaki Massey Ferguson http://www.agrofoto....pols-t6869.html
Tutaj MF jest na piątym miejscu, a jednak najwięcej jest o nim o awaryjności ;)

Chodziło mi o to że jak np. powiecmy że za granicą kupowali po równo, czyli tyle samo ciągników poszczególnych marek, to dlaczego MFów jest sprowadzane najwięcej? Skoro są takie dobre to poco je tam sprzedawają, a te inne marki nadal chodzą?
Sprzedam:

kontakt na pw lub gg

#79 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 28 grudzień 2008 - 20:17

Jaki Massey Ferguson Gdzie jest ich najwięcej
-Anglia
-Francja
-Niemcy
-Turcja
A czy najwięcej ciekawe czy są jakieś dane na temat ilości warto spróbować poszukać,ja myślę że mogło być ich dużo sprzedanych w latach 1987-1992 w tym przedziale jest najwięcej o serii 30XX,widzę że tymi rozmowami zeszliśmy z tematu ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 28 grudzień 2008 - 20:23

Jaki Massey Ferguson W tamtych latach to jednak te MF-y były bardzo nowoczesne i komfortowe więc mysle ze duzo osób zdecydowało się na ich zakup.

Teraźniejszy 80 konny Zetor mysle że nie dorównuje komfortem i szczególnie wyposarzeniem do MF-a 3060.(Prosze nie wzniecac kłutni że obrazam Zetora bo tak nie jest)

Dodaj odpowiedź