Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki Massey Ferguson

107 odpowiedzi na ten temat

#41 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystko z nim związane a daleko za tym wszystko co w życiu potrzebne ;)

Napisany 28 grudzień 2008 - 14:10

Jaki Massey Ferguson a w sklepach agroma dostane takie oleje jak GL-4 czy STOU albo UTTO ??

mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki Massey Ferguson Dzisiaj, 04:24
  •  

#42 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 28 grudzień 2008 - 14:12

Jaki Massey Ferguson

@macin87
Może nie w temacie ale niektóre oleje klasy GL-5 mogą powodować korozję metali kolorowych w przekładniach gdzie zaleca sie olej GL-4 (np. synchronizatory w niektórych skrzyniach). Nie wszystko jest takie proste jak sie wydaje ;)

Tak zgadza się. Olej klasy GL-5 jest większej lepkości niż GL-4 więc gęstszemu rodzajowi gorzej dostać sie do trudnodostępnych miejsc do smarowania i to może powodować korozję ale części metalowych ale nie kolorowych (w kolorowych nie pamiętam jak sie to nazywa ale powstaje taki nalot)

#43 Share bodzio1108

bodzio1108

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Zainteresowania:Bydło mleczne -wszystko co związane jest z tą dziedziną.<br />Maszyny i sprzęt rolniczy -nowinki techniczne, stare polskie Ursusy, Zetory.<br />BMW serii 3:)))

Napisany 28 grudzień 2008 - 14:24

Jaki Massey Ferguson do @mirasek
No akurat Zetor mi pali o wiele mniej niż tamten MF, a moc praktycznie ta sama :) Ciekawe który z tych MFów wytrzyma 15000mth? :) Pretensje to mogę mieć do siebie że kupiłem taką lipną marke ciągnika ;)
do @rafik256
to doczytaj i zrozum! :angry: Niedziałało wogóle sprzęgło, było "mięciutkie". Ten gościu od którego go kupiłem przez telefon stwierdził że to pompka, więc dał drugą, po wymianie było to samo. Woziliśmy gnój, wszystko działało jak należy po skończonej robocie postawiony do wiaty, na drugi dzień rano sprzęgło nie działa :P Miał skrzynie 16/16.
Olej niebył dolewany :angry:
Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

#44 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 28 grudzień 2008 - 14:43

Jaki Massey Ferguson Tak oczywiście MF nie wytrzyma 15tys mth a Zetor tak. ;) Zetor nie jest złą marką ale nie ma co go wywyzszac ponad inne marki.
Jak sie ma cięzka noge to i MF potrafi wychlac.
A to że cie stac na nowy ciagnik to nie znaczy ze musisz mówic ze uzywany to szrot...

Ale olej nie był takze wymieniany pewnie :P , więc sie nie dziw.
(zeby wymieszac oleje wystarczy cos pod hydraulike podczepic z jakims słabym olejem)

#45 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 28 grudzień 2008 - 14:53

Jaki Massey Ferguson bodzio wymieniłeś pompkę sprzęgłowa no ale co to ma do awarii skrzyni i co to była za awaria jakie objawy bo niczego takiego nie napisałeś ciagle piszesz że wymieniłes pompke i nie pomogło no i nic dziwnego.

#46 Share bodzio1108

bodzio1108

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Zainteresowania:Bydło mleczne -wszystko co związane jest z tą dziedziną.<br />Maszyny i sprzęt rolniczy -nowinki techniczne, stare polskie Ursusy, Zetory.<br />BMW serii 3:)))

Napisany 28 grudzień 2008 - 14:54

Jaki Massey Ferguson

Tak oczywiście MF nie wytrzyma 15tys mth a Zetor tak. ;) Zetor nie jest złą marką ale nie ma co go wywyzszac ponad inne marki.
Jak sie ma cięzka noge to i MF potrafi wychlac.
A to że cie stac na nowy ciagnik to nie znaczy ze musisz mówic ze uzywany to szrot...

Ale olej nie był takze wymieniany pewnie :P , więc sie nie dziw.
(zeby wymieszac oleje wystarczy cos pod hydraulike podczepic z jakims słabym olejem)

Ja nie wywyższam Zetora tylko porównałem te dwa ciągniki. Popatrz lub popytaj na forum właścicieli Zetorów po ile niektórzy mają mth w swoich i chodzą w orginale, a znajdź mi właściciela MFa żeby miał też tyle mth i żeby nic nie było ruszane :) a i w zetorach wolniej mth się nabijają :) I znajdź mi ciągnik (marke)na forum która ma tak dużo tematów i postów nt. rozpadających sie skrzyń :)
Sprzedam:

kontakt na pw lub gg

#47 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 28 grudzień 2008 - 14:56

Jaki Massey Ferguson

Tak zgadza się. Olej klasy GL-5 jest większej lepkości niż GL-4 więc gęstszemu rodzajowi gorzej dostać sie do trudnodostępnych miejsc do smarowania i to może powodować korozję ale części metalowych ale nie kolorowych (w kolorowych nie pamiętam jak sie to nazywa ale powstaje taki nalot)

Klasyfikacja lepkościowa nie ma tu nic do rzeczy. Stosowanie oleju klasy GL-5 w skrzyniach, w których producent zaleca tylko GL-4 może powodować korozję chemiczną stopów metali kolorowych. Wyjątek stanowią oleje spełniające jednocześnie wymagania GL-4 i GL-5 :)

do @mirasek
No akurat Zetor mi pali o wiele mniej niż tamten MF, a moc praktycznie ta sama ;) Ciekawe który z tych MFów wytrzyma 15000mth? :P

Więszkość tych ściągniętych z zachodu już wytrzymała tyle. Zwróć uwage że seria 30xx nalicza motogodziny jako godziny zegarowe, Zetor nalicza zależnie od obrotów. Pisałes że Zetorem...

Zależnie od obrotów, np. w orce staram sie utrzymywać 1800-1900max to 1mth. wychodzi w jakieś 50min. A tak średnio to w godzinke. Także na mth w orce wyjdzie zależnie od tego kto robi jak ja to bedzie pewnie max ze 12l, a jak ojciec to ze 13l.

...czyli (12 / 50) x 60 = 14,4 l/godzinę zegarową.
Potem napisałeś że MF...

w pługu z 13l nie schodziło

...czyli 13 l/mth = 13 l/godzinę zegarową.

No rzeczywiście Zetor pali wiele mniej jak MF :)

#48 Share bodzio1108

bodzio1108

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów

Napisany 28 grudzień 2008 - 14:59

Jaki Massey Ferguson

bodzio wymieniłeś pompkę sprzęgłowa no ale co to ma do awarii skrzyni i co to była za awaria jakie objawy bo niczego takiego nie napisałeś ciagle piszesz że wymieniłes pompke i nie pomogło no i nic dziwnego.

Przeczytaj uważnie to co pisałem wcześniej(wszystkie moje posty) :angry: Nie działało sprzęgło(pedał był miękki, i niedało się biegów wrzucać). Ten gościu od którego go kupiłem go zabrał i oddał kase. Potem go wlepił jakiemuś typowi z okolic Wrocławia. Jak gadałem z tym gościem na gg to mówił że to jakieś trybiki w skrzyni sie wykruszyły i naprawa kosztowała 7tyś. ;)
Sprzedam:

kontakt na pw lub gg

#49 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 28 grudzień 2008 - 15:01

Jaki Massey Ferguson Nie ma takich przebiegów bo w tych latach w których były produkowane nie mozna było ich dostać w Polsce więc nie ma pierwszych włascicieli a liczniki lubia byc cofane wiec wiesz...

A jak ludzie nie wiedzą co to wymiana filtrów i olejów w ciagniku to co sie dziwic ze skrzynie siadaja.
Ja wiem jak wójek uzytkuje swoje 3P niby dobry ciągnik a ciągle sie cos wali ale olej z tego ciągnika nie nadaje się nawet do posmarowania pługów A jesli ludzie tak jeżdza a jeźdza MF-ami z tej serii to skrzynie siadają a w dodatku zazdrośni sasiedzi mówia ze dało sie za naprawe 15tys zł chociaż tak naprawde to było 3 tyts. ;) i plotki sie roznosza.

O Fortrrach tez takich super opinii nie ma więc wiesz...
A ogólnie o Zetorach panuje takze opinie ze chlają jak smoki która tez jakoś strasznie sie nie sprawdza wiec nie widze sesu mówienia ze w MF skrzynie siadają same z siebie.

#50 Share bodzio1108

bodzio1108

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów

Napisany 28 grudzień 2008 - 15:11

Jaki Massey Ferguson

Więszkość tych ściągniętych z zachodu już wytrzymała tyle. Zwróć uwage że seria 30xx nalicza motogodziny jako godziny zegarowe, Zetor nalicza zależnie od obrotów. Pisałes że Zetorem...

...czyli (12 / 50) x 60 = 14,4 l/godzinę zegarową.
Potem napisałeś że MF...

...czyli 13 l/mth = 13 l/godzinę zegarową.

No rzeczywiście Zetor pali wiele mniej jak MF ;)

Z 13l nie schodziło,a nawet jak orałem po kuku to wyszło 14,5l na mth/godzine, hektar sie robiło jakąś 1:15h. Czyli minimalnie wychodziło 13l. A Zetorem na max.12l na mth, hektar się robi bez problemu w godzinke. A w lekkich pracach tym i tym mth się równa godznie i Zetor mi nie spali więcej od 5l a MF palił 8-9l, także jest różnica :P

Nie ma takich przebiegów bo w tych latach w których były produkowane nie mozna było ich dostać w Polsce więc nie ma pierwszych włascicieli a liczniki lubia byc cofane wiec wiesz...

A jak ludzie nie wiedzą co to wymiana filtrów i olejów w ciagniku to co sie dziwic ze skrzynie siadaja.
Ja wiem jak wójek uzytkuje swoje 3P niby dobry ciągnik a ciągle sie cos wali ale olej z tego ciągnika nie nadaje się nawet do posmarowania pługów A jesli ludzie tak jeżdza a jeźdza MF-ami z tej serii to skrzynie siadają a w dodatku zazdrośni sasiedzi mówia ze dało sie za naprawe 15tys zł chociaż tak naprawde to było 3 tyts. :) i plotki sie roznosza.

O Fortrrach tez takich super opinii nie ma więc wiesz...
A ogólnie o Zetorach panuje takze opinie ze chlają jak smoki która tez jakoś strasznie sie nie sprawdza wiec nie widze sesu mówienia ze w MF skrzynie siadają same z siebie.

Ale jak tacy sami ludzia mają Ursusy, Zetory, JD, DFy i jeszcze różne inne ciągniki i też tak nie wymieniają olejów i filtrów to czemu one sie tak nie psują jak te MFy?
Ja o Ferterach nic nie mówiłem że są dobre czy złe...
O tych skrzyniach tylko mówie jak jest i co wiem. Sam takiego miałem i w tym samym czasie jeszcze dwóch innych kupiło u nas w okolicy MFy i wszystkie prawie w tym samym czasie sie posypały :) A pozatym na forum jest chyba najwięcej tematów i postów nt. awaryjności tych MFów :)
Sprzedam:

kontakt na pw lub gg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 28 grudzień 2008 - 15:23

Jaki Massey Ferguson Cóż, pozostaje mi tylko uwierzyć na słowo :) W moim MF spalanie kształtuje sie w przedziale 5 - 12 l/godzinę dlatego moge mieć obiekcje co do podanego przez Ciebie spalania w lekkich pracach ;)

Ale jak tacy sami ludzia mają Ursusy, Zetory, JD, DFy i jeszcze różne inne ciągniki i też tak nie wymieniają olejów i filtrów to czemu one sie tak nie psują jak te MFy?

Nie psują sie? :P Oj to mało widzałeś, bardzo mało... :)

#52 Share bodzio1108

bodzio1108

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów

Napisany 28 grudzień 2008 - 15:27

Jaki Massey Ferguson

Cóż, pozostaje mi tylko uwierzyć na słowo :) W moim MF spalanie kształtuje sie w przedziale 5 - 12 l/godzinę dlatego moge mieć obiekcje co do podanego przez Ciebie spalania w lekkich pracach ;)

Chcerz wierz, niechcesz nie wierz,Twoja sprawa :) Mówie prawde tak samo o MFie i o Zetorze :P Jakie te lekkie prace wykonujesz i masz na myśli? Bo u mnie to praca turem przy ładowaniu gnoju.
Sprzedam:

kontakt na pw lub gg

#53 Share bodzio1108

bodzio1108

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów

Napisany 28 grudzień 2008 - 15:31

Jaki Massey Ferguson

Cóż, pozostaje mi tylko uwierzyć na słowo :) W moim MF spalanie kształtuje sie w przedziale 5 - 12 l/godzinę dlatego moge mieć obiekcje co do podanego przez Ciebie spalania w lekkich pracach ;)

Nie psują sie? :) Oj to mało widzałeś, bardzo mało... :)

No u nas w okolicy przynajmniej tak jest :) I na forum chyba najwięcej jest o awaryjności MFów :)

Ale napewno sie nie psują z powodu niewymieniania oleju i filtrów :P
Sprzedam:

kontakt na pw lub gg

#54 Share nasil90

nasil90

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1055 postów

Napisany 28 grudzień 2008 - 15:37

Jaki Massey Ferguson Trochę to dziwne nawet mój Massey 3080 nie pali 13 litrów w pługu a ma 6 cyl może by i spalił gdyby chodził na max obrotach
Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
Technik Węgrów solidna firma polecam.!!

#55 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 28 grudzień 2008 - 15:38

Jaki Massey Ferguson Ja nie wirze w bajki ze ciągniki sie psuja same z siebie... albo nie z tego że mają logo MF-a na masce ;)

Dziwne ze 3080 @nasil90 pali w prasie ok. 6l/mth a ma 6cyl. nie?

A najwiecej jest o MF-ach bo to jest najbardziel popularny uzywany zachodni ciągnik w Polsce.

U mnie sasiad dał 5 tys za wałek w skrzyni do JD a i jeszcze wczesnij kupił podróbke za 2 tys czyli włozył za sam wałek(nie wiem jaki dokładnie) 7tys zl i tez mógłby powiedziec ze Jd to dziadostwo bo tyle dołozył.

#56 Share bodzio1108

bodzio1108

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów

Napisany 28 grudzień 2008 - 15:38

Jaki Massey Ferguson

Trochę to dziwne nawet mój Massey 3080 nie pali 13 litrów w pługu a ma 6 cyl może by i spalił gdyby chodził na max obrotach

Jaki masz pług do niego, jaka ziemia? U mnie pług 4x40 ziemia III/IV klasa
Sprzedam:

kontakt na pw lub gg

#57 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 28 grudzień 2008 - 15:41

Jaki Massey Ferguson do miraska
Poczytaj sobie: GL-4 i GL-5 róznia się tylko ilością środków smarnych (a producent zaleca stosowanie odpowiedniej klasy oleji dlatego, że to on wie jak jest obciążona skrzynia) http://www.off-road....o...7&Itemid=93

#58 Share nasil90

nasil90

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1055 postów

Napisany 28 grudzień 2008 - 15:51

Jaki Massey Ferguson

Jaki masz pług do niego, jaka ziemia? U mnie pług 4x40 ziemia III/IV klasa

Mam Stal Tech 4x40 z regulacją i jest ustawiony na 4.45 ziemie mam podobne ;) prędkość orki 8-9 km/h :P

A tak wogółe czy remon jest drogi to bym dyskutował w Deutzu 1 mała śrubka w skrzyni narobiła szkód za 15 tys zł

#59 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 28 grudzień 2008 - 16:25

Jaki Massey Ferguson Olej w przekładni i filtr wymienia się co około 1200mth.Co do awarii skrzyń to ja w żadne wady nie wierze ciągnik który był produkowany z takich ilościach z wadą skrzyni biegów nie wierzę żeby konstruktorzy w tamtych latach wypuścili serię ciągnika w takich ilościach na Europe a tym bardziej że od 86 roku ile lat przecież są te skrzynie montowane jakby była wada bardzo szybko by je wycofano.Zgodzę się z poprzednikami że skrzynie w MF są bardzo wrażliwe,wymagają dobrej jakości oleju i oleje typu np:Hipol są zabójstwem dla przekładni gdyby nie to forum kto wie może by już mój ciągnik ciągał przyczepkę w której jest olej od Ursusa Hipol i kto wie co by się działo napiszę jeszcze raz że w mojej okolicy ciągniki marki MF mają dobrą opinie jest ich naprawdę najwięcej z zachodnich używanych ciągników wujek kupił Mfa z serii 30XX 120km i jest bardzo zadowolony dodam że ma skrzynie dynashift i uwaga kupił ten traktor od polskiego rolnika,nie żałuje sprawuje mu się świetnie ciąga agregat pług 4obracana i rozrzutnik 8t robi sporo mth ja na swojego nie narzekam aby tak dalej się sprawował.Czy może mi ktoś podać numer katalogowy filtra hydraulicznego albo zamiennika do MF6140 chcę wymienić olej chyba nie ma co kombinować i zalać olejem BP terrac,bo różne są opinie myślałem o Totalu czytałem że źle się sprawuje w niskich temperaturach a Agrol-u to odpada nie ma dobrej opinii ostatnio nawet pisał do mnie jeden użytkownik że po zmianie na Agrol-u na zimnym nie ma hamulców musi czekać aż się trochę rozgrzeje.

"Nasil90"jak ci się sprawują pługi Stal-tech kupiłem takie nie dawno jak po skręceniu orzą czy nawet do 180cm?bo podają szerokość 160-180cm.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share nasil90

nasil90

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1055 postów

Napisany 28 grudzień 2008 - 16:40

Jaki Massey Ferguson Tak wystarczy rozkręcić tą śrubę i masz 180 sprawują sie bardzo dobrze jestem z nich zadowolony

Dodaj odpowiedź