Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki Massey Ferguson

107 odpowiedzi na ten temat

#21 Share bodzio1108

bodzio1108

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 407 postów
  • Zainteresowania:Bydło mleczne -wszystko co związane jest z tą dziedziną.<br />Maszyny i sprzęt rolniczy -nowinki techniczne, stare polskie Ursusy, Zetory.<br />BMW serii 3:)))

Napisany 27 grudzień 2008 - 22:57

Jaki Massey Ferguson

Tylko jakie te ciagniki były w czasie kupna? Jak to mówia widziały gały co brały.

Jak ktos oleje miesza w skrzyni i filtrów nie wymienia to co sie dziwić ze siadają...

Łatwo powiedzieć ze dołóz te 15 tys i bedzie nowsza seria tylko skad wziąsc ty 15tys zł?

A co to ja mam rentgena żeby prześwietlić go i zobaczyć co tam jest w skrzyni i że za parę tygodni sie popsuje? Oglondany był bardzo szczegółowo (nie pierwszy, bo jeździliśmy za ciągnikiem prawie pół roku). Chodził jak pocisk,biegi się lekko włanczało, nie wyskakiwały, EHR też w porządku, palił bez problemu, "nie ulany", tylko chłodnica była dziurawa i po paru dniach przywiózł nam nową, ale ogólnie był w miarę zadbany jak na dwanaście lat i cena była nie wygórowana także czemu by nie kupić? No ale był przyprowadzony do nas w poniedziałek a w niedziele już się pierwszy raz zapowietrzył, no troche nas to zdziwiło ale odpowietrzony i spokój, ale tylko do wtorku, pojechaliśmy "przymierzyć sie do pługa" który stał u gościa który handluje nowymi maszynami niedaleko nas i tam jak zaczepiałem to znowu sie zapowietrzył(wstyd jak cholera) i od tamtego czasu dosłownie codziennie to samo. Telefon do gościa od którego go kupiliśmy i mówimy o tym a on na to że jutro do was wyśle mechanika, niestety mechanik prędko nie dojechał. :P Mijały dni, tygodnie, niecałe dwa miesiące i popsuła sie skrzynia. Znowu telefon do gościa mówimy że tak i tak on na to "jutro jestem z mechanikiem, i robimy go" . Po tygodniu przyjechał sam i przywiózł pompke sprzęgła, wymieniliśmy i nadal to samo. Znowu telefon i o dziwo na drugi dzień przyjechał z mechanikiem, obczaił, obcykał i powiedział że to coś w skrzyni i naprawa będzie bolesna dla portfela. No i ten handlarz na to że on nam nie będzie go remontował tylko go weźmie i odda kase. No to jak tak to dobra powiedział ojciec. Kupiony był na koniec września 2006, ten cyrk ze sprzęgłem dział się w listopadzie a zabrał go dopiero w maju 2007.
Ps.Olej w skrzyni był pomiędzy kreskami i niebył dolewany, a olej w silniku i wszystkie filtry były wymieniane jak wymieniali w nim chłodnice, czyli po jakiś dwóch tygodniach ;)
Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki Massey Ferguson Dzisiaj, 06:10
  •  

#22 Share jendrula

jendrula

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 28 grudzień 2008 - 11:37

Jaki Massey Ferguson Witam wszystkich , dzięki za podpowiedź co myślicie o tym http://otomoto.pl/ci...095-B76883.html ma to być ciągnik na areał pow. 30 ha .

#23 Share nasil90

nasil90

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1055 postów

Napisany 28 grudzień 2008 - 11:48

Jaki Massey Ferguson Z wyglądu może być ale o ile pamietam to 3095 ma 107 km a nie 125 ale moge się mylić a na 30 ha spokojnie wystarczy ja mam 35 ha i mf 3080
Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
Technik Węgrów solidna firma polecam.!!

#24 Share jendrula

jendrula

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 28 grudzień 2008 - 12:08

Jaki Massey Ferguson No właśnie 107 KM teraz to chyba nikt nie mówi prawdy , i jak ci się spisuje MF i który rok produkcji

#25 Share nasil90

nasil90

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1055 postów

Napisany 28 grudzień 2008 - 12:11

Jaki Massey Ferguson rok 89 miał wymienioną pompe paliwową poza tym jest super od czerwca przepracował 150 mth

#26 Share jendrula

jendrula

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 28 grudzień 2008 - 12:45

Jaki Massey Ferguson Myślę nad MF lub JD , JD mniejszy komfort niż w MF tylko dlaczego MF mają opinie dość awaryjnych ?

#27 Share gasnica

gasnica

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 28 grudzień 2008 - 12:48

Jaki Massey Ferguson według mnie nie można wcale porównywać tych ciągników np z ursusami czy zetorami. Mf z tamtych lat są dotej pory lepsze, wygodniejsze i napewno oszczędniejsze niż ursusy produkowane obecnie

#28 Share Avendrion

Avendrion

Red Power

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów

Napisany 28 grudzień 2008 - 12:56

Jaki Massey Ferguson

Myślę nad MF lub JD , JD mniejszy komfort niż w MF tylko dlaczego MF mają opinie dość awaryjnych ?

Dlaczego? Ponieważ ludzie do nich zamiast pożądny olej to leją jakieś stare mieszanki i później piszą że się psuja...
Taki moje zdanie ;)
Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

#29 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 28 grudzień 2008 - 13:04

Jaki Massey Ferguson Pierwsza rzecz po kupnie MF-a z tej serii to wymiana oleju w skrzyni i nie kupowanie od polskiego rolnika tylko do handlarza najlepiej jakoś swierzo sprowadzony bo u nas to duzo ludzi nie wie że Hipol i inne oleje z Ursusów poprostu rozpuszaczają okładziny hamulcowe i się zaczyna syf w skrzyni robic a niczym dobrym to sie nie konczy.

Ja tez jestem zdania że większosc opini o awaryjności MF-ów jest z winy uzytkowników bo ciągnik jest wart zainteresowania. Wiadomo ze nowy lepszy ale nie kazdego na niego stac.

#30 Share Avendrion

Avendrion

Red Power

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów

Napisany 28 grudzień 2008 - 13:12

Jaki Massey Ferguson Możemy też przypuścić taką tezę że sąsiad ma MF z seri 30XX a ty jeździsz C-330 i ludzie z zazdrości rozgadują że ciągnik się psuje ;)
Ale to co napisał Pablo21 to prawda, ludzie wlewają jakieś shity i później tak jest.
Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystko z nim związane a daleko za tym wszystko co w życiu potrzebne ;)

Napisany 28 grudzień 2008 - 13:14

Jaki Massey Ferguson to jaki olej trzeba wlewac?? i jak czesto zmieniac

mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

#32 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 28 grudzień 2008 - 13:24

Jaki Massey Ferguson Co do oleju to prawda że trzeba nalać odpowiedniego a nie jakiś bubel. A co do rozpuszczania się okładzin to chyba jakięś żarty i niech nikt tak nie pisze, bo nie moge tego czytać. Jakiś ktoś komuś coś powiedział a ten chodzi i powtarza ;) takie głupoty :P

#33 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystko z nim związane a daleko za tym wszystko co w życiu potrzebne ;)

Napisany 28 grudzień 2008 - 13:26

Jaki Massey Ferguson no wszyscy mowice ze trzeba dobry olej lac ale nikt nie napisze jaki wlewa ^_^

mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)

#34 Share nasil90

nasil90

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1055 postów

Napisany 28 grudzień 2008 - 13:28

Jaki Massey Ferguson poczytaj na forum tam jest dużo tematów o olejach
http://www.agrofoto....zyni-t8070.html
http://www.agrofoto....obne-t9046.html

#35 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów

Napisany 28 grudzień 2008 - 13:29

Jaki Massey Ferguson no wrescie ktos dzieki wielkie

#36 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 28 grudzień 2008 - 13:37

Jaki Massey Ferguson

Co do oleju to prawda że trzeba nalać odpowiedniego a nie jakiś bubel. A co do rozpuszczania się okładzin to chyba jakięś żarty i niech nikt tak nie pisze, bo nie moge tego czytać. Jakiś ktoś komuś coś powiedział a ten chodzi i powtarza ;) takie głupoty :P

Dobra to powiedz dlaczego niby to jest zart z tymi okładzinami? Przeciez one sa zanurzone w tym samym oleju co w skrzyni.

#37 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 28 grudzień 2008 - 13:40

Jaki Massey Ferguson

MFa nie polecam bo mają skrzynie jakieś wadliwe i wcale tak mało nie palą, jednym słowem to złom!:)

No, a Zetor Proxima Plus jest za***isty i mało pali :) Ciesz sie że masz nowy ciągnik ale pogadamy jak ten Twój Zetor dokula 15000 mth, wtedy okaże sie co jest złomem... Masz traume bo kiedyś kupiłeś używany ciągnik o nieznanej historii, z nieznanym przebiegiem i coś tam nie działało - to dopiero zaskoczenie, co? Ja bym nie miał pretensji do MF tylko do samego siebie. Czy to wina MF że mijały miesiące a mechanik nie przyjeżdżał? :)

Co do oleju to prawda że trzeba nalać odpowiedniego a nie jakiś bubel. A co do rozpuszczania się okładzin to chyba jakięś żarty i niech nikt tak nie pisze, bo nie moge tego czytać. Jakiś ktoś komuś coś powiedział a ten chodzi i powtarza ;) takie głupoty :P

Nie wiem czy coś tam sie "rozpuszcza" ale napewno zużywa ścierając, dlatego trzeba okresowo wymieniać olej w skrzyni. Okładziny nie są wieczne a opiłki tarcz mogą uszkodzić pompe hydrauliczną. Dotyczy to wszystkich ciągników gdzie hamulce są we wspólnym oleju ze skrzynią.

W skrzyni MF jest 50-70 litrów oleju, mała ilość innego raczej nie zaszkodzi, wiem z autopsji. Zaszkodzić może brak okresowej wymiany, bo czyściutki na początku olej po 1000 mth nadawał sie już tylko do konserwacji pługów czy rozrzutnika.

#38 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 28 grudzień 2008 - 13:52

Jaki Massey Ferguson

Dobra to powiedz dlaczego niby to jest zart z tymi okładzinami? Przeciez one sa zanurzone w tym samym oleju co w skrzyni.

A skąd ty takie stwierdzenie wytrzasnołeś że okładziny się rozpuszczają? Olej to mieszanina różnych składników. Różnią się tylko składem chemicznym a co za tym idzie zastosowaniem. Jeden olej jest do silnika, drugi rodzaj do skrzyni, a trzeci do hydrauliki. Składniki są są te same (zależnie od zastosowania) w różnych proporcjach. Olej jest do tego żeby ograniczyć tarcie do minimum ;) , a nie niszczyć podzespoły maszyny.

#39 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 28 grudzień 2008 - 14:00

Jaki Massey Ferguson bodzio jak czytam te twoje posty i piszesz ze siadła ci skrzynia a ty wymieniałeś pompkę sprzęgła to musze przyznac że twoja orientacja w w tym temacie jest dość dyskusyjna. Jezeli dajesz sobie wcisnąć takie rzeczy to wcale bym sie nie zdziwił że kupiłeś ciągnik z juz uszkodzona skrzynia lub tez sam ją uszkodziłes. Jaką skrzynie miał twój ciągnik???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 28 grudzień 2008 - 14:03

Jaki Massey Ferguson @macin87
Może nie w temacie ale niektóre oleje klasy GL-5 mogą powodować korozję metali kolorowych w przekładniach gdzie zaleca sie olej GL-4 (np. synchronizatory w niektórych skrzyniach). Nie wszystko jest takie proste jak sie wydaje ;)

Dodaj odpowiedź