Skocz do zawartości

Zdjęcie

Renault czy Zetor

115 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 01 styczeń 2009 - 11:23

Renault czy Zetor wiesz ze niektorzy handlarze odradzaja cos tanszego a pozniej przekonuja na cos drozszego ale nie zawsze lepszego. poprostu handlarz mysli tylko o tym jak najlepiej zarobic.
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Renault czy Zetor Dzisiaj, 19:20
  •  

#42 Share szczygel18

szczygel18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów
  • Zainteresowania:Przede wszystkim wieś a zwłaszcza aspekty ekonomiczne, prognozowe itp

Napisany 07 styczeń 2009 - 22:21

Renault czy Zetor Drodzy zwolennicy MF mam podstawowe pytanie do was. Mianowicie jak usprawiedliwicie niską wartości rynkową MF czy nawet Renówek a z tego co wiem Zetor jest dorszy od tych dwóch marek pokuszę się o stwierdzenie że ceny oscyluje na poziomie takich ciągników jak JD NHcase itp. Zasada rynku wturnego coś co jest dobre musi kosztować ps. :P
Rolnictwo to nie tylko zawód jak wiele innych to tradycja, ideologia!!!

#43 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 styczeń 2009 - 22:34

Renault czy Zetor Prostota Zetora powoduje, że rolnicy nie boją się obsługi i napraw. Który rolnik starej daty kupi MF skoro tam nawet podnośnik jest na prąd? Proponował bym sprawdzić jakie ceny ma Zetor na zachodzie Europy.
Ja jakoś nie żałuje wyboru i jestem w miarę zadowolony z MF, osiągami i komfortem bije Zetora na głowę, a cena prawie taka sama.

#44 Share tomu

tomu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 07 styczeń 2009 - 22:39

Renault czy Zetor Pierwsze słysze że w Renaulcie jest skrzynia z MF-a, mi zawsze mówili że z Fendta?? I jaśli chodzi o skrzynie to mój znajomy ma reno 80km z turem już jakieś 4 może 5 lat, przez ten czas do niczego nie zaglądał, tylko jakiś rok temu sam w swoim zakresie wymienił sobie tarcze sprzęgłowe i śmiga dalej.
Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

#45 Share bolek1992 bolek1992

bolek1992
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 styczeń 2009 - 09:46

Renault czy Zetor Mój wujek ma Renaulta 120.14 turbo 125KM silnik Fendta a skrzynie z MF :)

#46 Share tomu

tomu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 20 styczeń 2009 - 10:04

Renault czy Zetor Z tego co ostatnio się dowiedziałem to skrzynia biegów z MF'a jest w Aresach, a w tych starszych jest z Fendt'a

#47 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1848 postów

Napisany 20 styczeń 2009 - 13:58

Renault czy Zetor

Mój wujek ma Renaulta 120.14 turbo 125KM silnik Fendta a skrzynie z MF :)

Odkiedy to jest tam silnik Fendt'a kiedy sam Fendt stosuje w swoich ciągnikach od niepamiętnych czasów silniki MWM, KHD (Deutz) oraz MAN. Jakąś oddzielną linię produkcyjną specjalnie dla Renault'a założyli czy co

#48 Share bolek1992 bolek1992

bolek1992
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 styczeń 2009 - 17:37

Renault czy Zetor No to silnik taki sam jaki jest w Fendtcie... Jak zadajecie takie pytania to ja też zadam ok??

Od kiedy to w Renaulcie 120.14 jest silnik turbo?? który ma 125 KM widocznie jest tak jak jest.

Wypowiadam sie w tej sprawie bo jestm pewny i mam podstawy bo mój wujek ma ten ciągnik, a nie że przeczytałem w necie na stronce i sie mądrze. :)
to jest moje zdanie na ten temat.

#49 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 20 styczeń 2009 - 18:27

Renault czy Zetor no wlasnie od kiedy 120.14 ma 125 KM??? on raczej ma 110 KM

#50 Share bolek1992 bolek1992

bolek1992
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 styczeń 2009 - 18:36

Renault czy Zetor no właśnie, to było pytanie dla tych,którzy nie czytają ze zrozumieniem. Mój wujek ma w nim silnik z Fendta turbo 125 koni "Turbo".

a ogólnie z tego co wiem to te ciągniki maja nie tylko 110.

rozpiętość mocy zależy od konfiguracji silnika np. 4 lub 6 cylindry itd. Te silniki mają rozpiętość od 100-120 KM a niektóre jak mojego wujka 125KM

dowód: http://www.mascus.pl...A284BFDA31.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 20 styczeń 2009 - 19:10

Renault czy Zetor ja Ciebie teraz nie rozumiem. skoro juz model 110.14 ma silnik 6-cio cylindrowy to jakim cudem 120.14 moze miec 4 cylindrowy?? jak juz to model 133.14 ma 125 KM.

#52 Share bolek1992 bolek1992

bolek1992
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 styczeń 2009 - 20:16

Renault czy Zetor Ja też tego nie rozumiem jak ci pisze,że tak jest to tak jest.

A ja dałem taki przykład,że np. jeden ma 4 cylindry drugi ma 6 cylindry. To był tylko taki przykład mi chodzi,że poprostu różne konfiguracje są silników nie tylko cylindry a po 2 to na pisałem już i jeszcze raz juz chyba praz 3 napisze,że mój wujek ma silnik turbo w swoim ciągniku, czyli może być jakiś podpicowany.

#53 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 20 styczeń 2009 - 21:29

Renault czy Zetor A propo silników, czy zauważyliście że renaulty od modeli 110-133 mają te same silnik, taką sama pojemność czy ta różnica w mocy to tylko dawka paliwa, czy coś jeszcze jest modyfikowane, bo nasuwa się pytanie czy takiego 110 można bezpiecznie podkręcić na 120?

#54 Share tomu

tomu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 20 styczeń 2009 - 23:07

Renault czy Zetor Mają chyba też inne wielkości tłoka, ale myśle że moc zależy od dawki paliwa, co wiąże się ze spalaniem

#55 Share 90mateusz

90mateusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 21 styczeń 2009 - 09:03

Renault czy Zetor Ja bym CI radzil kupić Renault tylko ze z silnikiem fenda mam takiego i jestem bardzo zadowolony zero awari i strasznie malo pali

#56 Share bolek1992 bolek1992

bolek1992
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 styczeń 2009 - 09:41

Renault czy Zetor A jakiego masz? ten mojego wujka na 1 ha orki spala ok 10-11 litrów

#57 Share 90mateusz

90mateusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 21 styczeń 2009 - 12:21

Renault czy Zetor ja mam Renault 85-34 i w orce z plugami 4 skibowymi z 40cm odkładniami pali niecałe 5 litrów

#58 Share bolek1992 bolek1992

bolek1992
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 styczeń 2009 - 13:01

Renault czy Zetor No to człowieku świat i ludzie :) Renaulty to są spoko maszyny a co do części to nie są tak słabo dostepne a i jeszcze dlatego może być ich mniej poniewaz malo jest tych ciagnikow w Polsce

#59 Share 90mateusz

90mateusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 21 styczeń 2009 - 13:34

Renault czy Zetor sam nie mogłem uwierzyc jak obliczyłem ile pali ale to prawda w Reno jest bez róznicy prawie czy jedziesz na pusto czy coś robisz jak przywieżli nam renówke to powiedzieli ze wypali tyle co 3p a my sie z tego śmialiśmy ale puźniej okazało sie ze to prawda mamy go rok i nic w nim nie robilismy poprostu zero usterek .No warto tez podkreślić ze mieliśmy szczęście ze kupiliśmy go od porzadnego faceta ktory sprowadza zawsze sobie po dwa ciagniki i sprzedaje ale tylko reno i z silnikiem fenda

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 21 styczeń 2009 - 13:42

Renault czy Zetor

ja mam Renault 85-34 i w orce z plugami 4 skibowymi z 40cm odkładniami pali niecałe 5 litrów

To gratulacje, a na jaką głębokość?
Ha w 2 godzinki zaorzesz?

Dodaj odpowiedź