Zaloguj się, aby obserwować  
grego

Renault czy Zetor

Polecane posty

Finek    2

Moim zdaniem gość sie pomylił z tym rokiem może 1990 bo 1999 to za taką cenę to okazja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
hehe zrozumialem Cie ale Finek to moj kumpel hehe i chcialem go odciazyc od tego hihih

Więc nie rób sobie ze mnie żartów, rozumie wszystko ale bez przesady...

 

 

Oj straci straci na mocy i to nie jest za dobre dla silnika jak ma za mała dawke paliwa.

Fabryka wie co robi a poprawianie dawki paliwa nic dobrego nie da.

Jesli uważasz inaczej to sie grubo mylisz.

Oczywiscie ze masz racje, mielismy taką pompę paliwową w c-360 naprawdę mało paliła, polowę tego co powinna, ale siłe to miała taką ze na 5biegu po asfalcie nie mogła sie wkręcic na max obr. na pusto :)

 

Ale w końcu padła pompa... załozylismy drugą, ciągnik rakieta... spalanie masakra... z początku jak zmianie to nie raz z pola sie szło, albo dzwoniło do domu by dowieźli paliwa...

 

Jednym słowem szkoda ze trzeba było zmieniać pompę bo drastycznie na spalaniu się to odbiło a ciągnik pracuje tylko z opryskiwaczem, cyklop, maszt od widlaka itd.

 

Ale c-360 od lat pracowała na opale, pracuje, i będzie pracować ;)

 

 

 

Ale mod zaraz mnie pogoni za OT :P


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

dobra nie denerwuj sie tak sorki ;)

 

a zakladaliscie pompy od wiekszych ciagnikow


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczygel18    1

jeżeli tam jest skrzynia od MF w tej renówce no to sorry ale nie radze a Zetorek owszem masywny wól do roboty jeszcze ze skrzynią 40 nadaje sie do transportu części w każdym kiosku ja kupił bym zetorka. Zauważcie że ceny zetorów są bardzo podobne do cen JH NH odpowiednio rocznikami a cene ustala rynek (rynek twierdzi że zetor nie jest gorszy) Niewiem czemu ale ja mam "dystans do tego ekskluzywnego sprzętu"


Rolnictwo to nie tylko zawód jak wiele innych to tradycja, ideologia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

no i nastepny co mowi ze cos zwiazane z MFem to zaraz gorsze. w MFach to tylko pare egzemplarzy bylo felernych ale nawet i w to watpie bo jezeli dobrze go obslugujesz, wymieniasz filtry i oleje to pochodzi przez dluuuugie lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Tak jabyście nie widzieli ze skrzynia jak w MF-ie to Renault super ciagnik i nikt nie narzeka na awarie.

A jak skrzynia MF to już jest jedno wielkie G*** i się psuje tak???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

no i wedlug mnie ta opinia o tych skrzyniach odstrasza niektorych rolnikow od kupna MFa. nie sluchaj tych co mowia ze zetor jest lepszy. mowia tak tylko milosnicy zetorow i tacy co tylko takim wlasnie zetorem jezdzili. to nie prawda ze czesci do renaulta sa trudno dostepne. moze i drogie ale juz rownie dostepne jak do zetora a co z tego ze drogie ale przeciez taki ciagnik moze byc mniej awaryjny od zetora. no a zetor wyrobil sobie opinie pijaka. juz nie raz slyszalem jak uzytkownicy zetorow 12145 mowil ze pala wiecej niz ursus 1224.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Ja tez sie właśnie kiedys tego bałem ze skrzynia się sypie ale jeśli posłuchać uzytkowników a nie plotek to te ciągniki naprawde nie sa złe.

A Renault to ma skrzynie od jakiej serii MF-ów 30xx?? tak

 

Bo jesli np 3080 @nasil90 w prasie pali ok 6l/mth która jest równa godzinie zegarowej to nie jest duzo jak na 6cyl. No ale to nie temat o MF.

 

Ja mysle że warto kupic Renault bo to bardzo trwały i masywny ciagnik

Waga 110.54 z konedaty wynosi 5400kg tylko nie wiem z czym ta masa jest podawana ale pewnie bez obciązników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m44w    0

Ja proponuje ZETORA

 

Już w którymś z kolei temacie takie wypociny, dostajesz ostrzeżenie!!

Edytowano przez robertbara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

nastepny mlodzieniec co jego rodzice posiadaja zetora a renaulta na oczy nie widzial. moze jakies argumenty?? czy tylko posty nabijasz?? i pamietaj ze zetor Forterra to juz zupelnie inna bajka niz np. 12245. czekam na rozwiniecie Twojej propozycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385
Ja tez sie właśnie kiedys tego bałem ze skrzynia się sypie ale jeśli posłuchać uzytkowników a nie plotek to te ciągniki naprawde nie sa złe.

A Renault to ma skrzynie od jakiej serii MF-ów 30xx?? tak

 

Bo jesli np 3080 @nasil90 w prasie pali ok 6l/mth która jest równa godzinie zegarowej to nie jest duzo jak na 6cyl. No ale to nie temat o MF.

 

Ja mysle że warto kupic Renault bo to bardzo trwały i masywny ciagnik

Waga 110.54 z konedaty wynosi 5400kg tylko nie wiem z czym ta masa jest podawana ale pewnie bez obciązników.

 

Z tą skrzynią to pewności nie mam jakie modele, 30xx raczej nie bo te są 16/16 + powershiftem, a w Renault jest 16/16 prosta sterowana mechanicznie a nie na elektrozaworach, ale w mf takie prostsze też były.

Może kolega @RobertN coś więcej wie na ten temat

http://www.agrofoto.pl/forum/RENAULT-11314...ndt-t14146.html

Tu są fajne fotki skrzyni Reni może ktoś pozna podobieństwa do jakiegoś MF ;)

http://www.allegro.pl/item512640687_renaul...kie_modele.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Mi nawet handlarz odradził renie z powodu skrzyni, a mial wtedy 2 na placu.., a jeżdzi troche chłop po zachodze i sie zna raczj dobrze, tez te Renie drogie nie są. A pozatym za 40 tys 12245 superanckiego nie kupisz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczygel18    1

Drodzy zwolennicy MF mam podstawowe pytanie do was. Mianowicie jak usprawiedliwicie niską wartości rynkową MF czy nawet Renówek a z tego co wiem Zetor jest dorszy od tych dwóch marek pokuszę się o stwierdzenie że ceny oscyluje na poziomie takich ciągników jak JD NHcase itp. Zasada rynku wturnego coś co jest dobre musi kosztować ps. :P


Rolnictwo to nie tylko zawód jak wiele innych to tradycja, ideologia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Prostota Zetora powoduje, że rolnicy nie boją się obsługi i napraw. Który rolnik starej daty kupi MF skoro tam nawet podnośnik jest na prąd? Proponował bym sprawdzić jakie ceny ma Zetor na zachodzie Europy.

Ja jakoś nie żałuje wyboru i jestem w miarę zadowolony z MF, osiągami i komfortem bije Zetora na głowę, a cena prawie taka sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomu    5

Pierwsze słysze że w Renaulcie jest skrzynia z MF-a, mi zawsze mówili że z Fendta?? I jaśli chodzi o skrzynie to mój znajomy ma reno 80km z turem już jakieś 4 może 5 lat, przez ten czas do niczego nie zaglądał, tylko jakiś rok temu sam w swoim zakresie wymienił sobie tarcze sprzęgłowe i śmiga dalej.


Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bolek1992   
Gość bolek1992

Mój wujek ma Renaulta 120.14 turbo 125KM silnik Fendta a skrzynie z MF :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomu    5

Z tego co ostatnio się dowiedziałem to skrzynia biegów z MF'a jest w Aresach, a w tych starszych jest z Fendt'a


Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257
Mój wujek ma Renaulta 120.14 turbo 125KM silnik Fendta a skrzynie z MF :)

 

Odkiedy to jest tam silnik Fendt'a kiedy sam Fendt stosuje w swoich ciągnikach od niepamiętnych czasów silniki MWM, KHD (Deutz) oraz MAN. Jakąś oddzielną linię produkcyjną specjalnie dla Renault'a założyli czy co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bolek1992   
Gość bolek1992

No to silnik taki sam jaki jest w Fendtcie... Jak zadajecie takie pytania to ja też zadam ok??

 

Od kiedy to w Renaulcie 120.14 jest silnik turbo?? który ma 125 KM widocznie jest tak jak jest.

 

Wypowiadam sie w tej sprawie bo jestm pewny i mam podstawy bo mój wujek ma ten ciągnik, a nie że przeczytałem w necie na stronce i sie mądrze. :)

to jest moje zdanie na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bolek1992   
Gość bolek1992

no właśnie, to było pytanie dla tych,którzy nie czytają ze zrozumieniem. Mój wujek ma w nim silnik z Fendta turbo 125 koni "Turbo".

 

a ogólnie z tego co wiem to te ciągniki maja nie tylko 110.

 

rozpiętość mocy zależy od konfiguracji silnika np. 4 lub 6 cylindry itd. Te silniki mają rozpiętość od 100-120 KM a niektóre jak mojego wujka 125KM

 

dowód: http://www.mascus.pl/Rolnictwo/Uzywane-Tra...A284BFDA31.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj