Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prasa kostkujaca sipma Z-550

14 odpowiedzi na ten temat

#1 Share orzel1009

orzel1009

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 27 grudzień 2008 - 00:49

Prasa kostkujaca sipma Z-550 Witam wszystkich.Jestem nowym użytkownikiem i nie zapoznałem się z całym materiałem na forum(brak czasu) ale mam ogromną prośbę o podzielenie się jakimikolwiek informacjami na temat prasy Sipma Z-550.Szczególnie interesuje mnie wydajność tej maszyny w słomie rzepakowej ponieważ głównie taką mam zamiar prasować dla potrzeb wytwarzania brykietu.Jakie ma zapotrzebowanie ma moc itp... Projektem produkcji brykietu zainteresowalem sie niedawno i jestem dopiero w fazie orientowania się jaki sprzęt byłby mi potrzebny.Z tego co się zdążyłem zorientować będę musiał sprasować około 1000 ha słomy-głównie rzepaczanej rocznie i zdaję sobie sprawę że jeden zestaw nie wystarczy, dlatego proszę napiszcie jakie macie doświadczenia z innymi prasami wielkogabarytowymi.Podoba mi się bardzo prasa Krone Big Pack tyle tylko że jest droga(za droga) i nie podają nigdzie wydajności tej maszyny(no i to zapotrzebowanie na moc!!-160 KM).

Proszę o konkretne informacje posiadaczy pras wielkogabarytowych

Za poświęcony czas z góry dzieki
Łukasz ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prasa kostkujaca sipma Z-550 Dzisiaj, 10:36
  •  

#2 Share caseon

caseon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO
    SAMOCHODY

Napisany 27 grudzień 2008 - 09:00

Prasa kostkujaca sipma Z-550 http://www.sipma.pl/...wielogabarytowe tu masz zapotrzebowanie mocy itd. to sipma ma troche mniejsze bo 150KM ale to wszystko wychodzi w robocie ;) Ale wydaje mi sie ze predzej kupisz jakiegos uzywanego Claasa niz te nowe Sipme

#3 Share orzel1009

orzel1009

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 27 grudzień 2008 - 11:35

Prasa kostkujaca sipma Z-550 Dzięki za link.Oglądałem wcześniej:) Bardzo mnie interesuje czy ktoś z WAS pracował z taką prasą w polu i jak to wyglądało.ze wzgledu na cenę i dopłaty wchodzi w grę tylko nowa maszyna niestety no i to prawdopodobnie Sipma, bo jest najtańsza.pozdro ;)

#4 Share Axial

Axial

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 28 grudzień 2008 - 23:47

Prasa kostkujaca sipma Z-550 Czy tę Sipmę produkują seryjnie czy tylko na zamówienie?
Czy odpowiada Ci wymiar beli 0.8m x 0.7m - trochę to niestabilne w stertowaniu i transporcie.
Do zastosowań profesjonalnych polecałbym jednak firmę Krone bo Sipma to wielkiego doświadczenia w "dużej kostce" raczej nie ma...
A co do fotki ze strony Sipmy to wygląd kostek /z siana/ jest mało zachęcający. Gdybym ja takie "wyprodukował", to nie miałbym się co pokazywać na polu...
Dla porównania podobny materiał i prasa JD /Krone/:Prasa JD
Pozdrawiam
Wiśta, Wio! Łatwo powiedzieć...

#5 Share funkmaster1993

funkmaster1993

Młody Przyszły Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1290 postów

Napisany 28 grudzień 2008 - 23:54

Prasa kostkujaca sipma Z-550 Tą prasę produkują na zamówienie. A co do kosztów to żebym się nie pomylił ale chyba ponad 230 tys. zł.
FUNKMASTER

#6 Share Dominik1634

Dominik1634

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 30 grudzień 2008 - 20:02

Prasa kostkujaca sipma Z-550 Tam nad pierwszym obrazkiem jest filmik do pobrania przedstawiający Sipme Z-550 w akcji Sipma- 550

#7 Share caseon

caseon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO
    SAMOCHODY

Napisany 30 grudzień 2008 - 20:04

Prasa kostkujaca sipma Z-550 Niedziala ten link

#8 Share Dominik1634

Dominik1634

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 30 grudzień 2008 - 20:06

Prasa kostkujaca sipma Z-550 Teraz jast OK ^_^ link działa . Prosze nawet Słowaccy rolnicy kupują "nasze" maszyny.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 9198 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 30 grudzień 2008 - 20:26

Prasa kostkujaca sipma Z-550 na słowacji jest sporo maszyn polskich.w te wakacje kuzyn był na Słowacji i mówił że ciągniki to zazwyczaj zetory ale kombajny zazwyczaj Bizony Rekordy a Prasy sipmy.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#10 Share MFJD

MFJD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 01 styczeń 2009 - 16:39

Prasa kostkujaca sipma Z-550 Czy sipma produkuje tą prasę na licencji czy to jest dzieło ich od podstaw?

#11 Share zenit

zenit

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 01 styczeń 2009 - 16:49

Prasa kostkujaca sipma Z-550 Jak byłem ostatnio na słowackiej wsi to ludzie jescze koniem i snopowiązałko robią (spotkałem w okolicach dawnego PGR - jednego ZTS) to co się dziwić , że kupują polskie tańsze maszyny

#12 Share xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 01 styczeń 2009 - 16:57

na słowacji jest sporo maszyn polskich.w te wakacje kuzyn był na Słowacji i mówił że ciągniki to zazwyczaj zetory ale kombajny zazwyczaj Bizony Rekordy a Prasy sipmy.

gdzie on na tej slowancji byl... jak ja tam bylem w zniwa to same lexiony zadko kiedy stare zetory a przewaznie z przyczepami lataly nowe zachodnie ciagniki powyzej 160km
nigdzie niewiedzialem ugorow i malych pol ( takich ponizej 5ha)
Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

#13 Share Dominik1634

Dominik1634

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 01 styczeń 2009 - 16:59

Prasa kostkujaca sipma Z-550 Odnosze wrażeniw że od podstaw. Z tego co słyszałem Sipma pracuje nad nowymi modelami do dużej kostki, o efektach będziemy wiedzieć może w połowie tego roku.

#14 Share zenit

zenit

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 01 styczeń 2009 - 17:04

gdzie on na tej slowancji byl... jak ja tam bylem w zniwa to same lexiony zadko kiedy stare zetory a przewaznie z przyczepami lataly nowe zachodnie ciagniki powyzej 160km
nigdzie niewiedzialem ugorow i malych pol ( takich ponizej 5ha)

To w takim razie w jakiej ty wsi byłeś ? Dodam jescze, że na słowacji jest dużo górzystych terenów i jest sporo takich małych kawałków a nawet ugorów
Ale ta Słowacja to tak na marginesie bo za dużo od tematu zbaczamy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15 Share xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 01 styczeń 2009 - 17:11

Prasa kostkujaca sipma Z-550 no gorki sa, miejscami sie dziwielem jak oni tam ciagnikami jezdza. Ale sobie radza na mocno gorzystym terenie wypasaja zwierzyne i byly wielkie pastwiska niezdziwilbym sie jakby one mialy ponad 100 ha... wielkie byly :/ miejscowosc to chyba liptowski mikulasz czy tak jakos:P
Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.