orzel1009

Prasa kostkujaca sipma Z-550

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
orzel1009    0

Witam wszystkich.Jestem nowym użytkownikiem i nie zapoznałem się z całym materiałem na forum(brak czasu) ale mam ogromną prośbę o podzielenie się jakimikolwiek informacjami na temat prasy Sipma Z-550.Szczególnie interesuje mnie wydajność tej maszyny w słomie rzepakowej ponieważ głównie taką mam zamiar prasować dla potrzeb wytwarzania brykietu.Jakie ma zapotrzebowanie ma moc itp... Projektem produkcji brykietu zainteresowalem sie niedawno i jestem dopiero w fazie orientowania się jaki sprzęt byłby mi potrzebny.Z tego co się zdążyłem zorientować będę musiał sprasować około 1000 ha słomy-głównie rzepaczanej rocznie i zdaję sobie sprawę że jeden zestaw nie wystarczy, dlatego proszę napiszcie jakie macie doświadczenia z innymi prasami wielkogabarytowymi.Podoba mi się bardzo prasa Krone Big Pack tyle tylko że jest droga(za droga) i nie podają nigdzie wydajności tej maszyny(no i to zapotrzebowanie na moc!!-160 KM).

 

Proszę o konkretne informacje posiadaczy pras wielkogabarytowych

 

Za poświęcony czas z góry dzieki

Łukasz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
orzel1009    0

Dzięki za link.Oglądałem wcześniej:) Bardzo mnie interesuje czy ktoś z WAS pracował z taką prasą w polu i jak to wyglądało.ze wzgledu na cenę i dopłaty wchodzi w grę tylko nowa maszyna niestety no i to prawdopodobnie Sipma, bo jest najtańsza.pozdro ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axial    9

Czy tę Sipmę produkują seryjnie czy tylko na zamówienie?

Czy odpowiada Ci wymiar beli 0.8m x 0.7m - trochę to niestabilne w stertowaniu i transporcie.

Do zastosowań profesjonalnych polecałbym jednak firmę Krone bo Sipma to wielkiego doświadczenia w "dużej kostce" raczej nie ma...

A co do fotki ze strony Sipmy to wygląd kostek /z siana/ jest mało zachęcający. Gdybym ja takie "wyprodukował", to nie miałbym się co pokazywać na polu...

Dla porównania podobny materiał i prasa JD /Krone/:Prasa JD

Pozdrawiam


Wiśta, Wio! Łatwo powiedzieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

na słowacji jest sporo maszyn polskich.w te wakacje kuzyn był na Słowacji i mówił że ciągniki to zazwyczaj zetory ale kombajny zazwyczaj Bizony Rekordy a Prasy sipmy.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MFJD    2

Czy sipma produkuje tą prasę na licencji czy to jest dzieło ich od podstaw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenit    0

Jak byłem ostatnio na słowackiej wsi to ludzie jescze koniem i snopowiązałko robią (spotkałem w okolicach dawnego PGR - jednego ZTS) to co się dziwić , że kupują polskie tańsze maszyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56
na słowacji jest sporo maszyn polskich.w te wakacje kuzyn był na Słowacji i mówił że ciągniki to zazwyczaj zetory ale kombajny zazwyczaj Bizony Rekordy a Prasy sipmy.

 

 

 

gdzie on na tej slowancji byl... jak ja tam bylem w zniwa to same lexiony zadko kiedy stare zetory a przewaznie z przyczepami lataly nowe zachodnie ciagniki powyzej 160km

nigdzie niewiedzialem ugorow i malych pol ( takich ponizej 5ha)


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominik1634    1

Odnosze wrażeniw że od podstaw. Z tego co słyszałem Sipma pracuje nad nowymi modelami do dużej kostki, o efektach będziemy wiedzieć może w połowie tego roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenit    0
gdzie on na tej slowancji byl... jak ja tam bylem w zniwa to same lexiony zadko kiedy stare zetory a przewaznie z przyczepami lataly nowe zachodnie ciagniki powyzej 160km

nigdzie niewiedzialem ugorow i malych pol ( takich ponizej 5ha)

To w takim razie w jakiej ty wsi byłeś ? Dodam jescze, że na słowacji jest dużo górzystych terenów i jest sporo takich małych kawałków a nawet ugorów

Ale ta Słowacja to tak na marginesie bo za dużo od tematu zbaczamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

no gorki sa, miejscami sie dziwielem jak oni tam ciagnikami jezdza. Ale sobie radza na mocno gorzystym terenie wypasaja zwierzyne i byly wielkie pastwiska niezdziwilbym sie jakby one mialy ponad 100 ha... wielkie byly :/ miejscowosc to chyba liptowski mikulasz czy tak jakos:P


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bastek2210
      Witam mam problem z prasa sipma z224/1 po zerwaniu zabezpieczenia które pociąga iglice i zmianie tej sruby przestała wiązać i wydaje mi się że podgarniacz spotkal się z tłokiem bo ten pierwszy od tłoka został przygiety . Jest ktoś kto ma mozliwosc pokazać zdj jak jest prawidłowo ustawiony rozrząd czy inaczej zapłon w tej prasie? 
       
    • Przez ursus3600
      Witam. Poszukuję mechanika do prasy sipmy z 224 z Małopolski.
    • Przez farmer1999
      Witam. Stoję przed wyborem prasy kostkującej do współ pracy z c-360... do prasowania około 7-10 hektarów rocznie razem z łąkami. Po prostu kostki dla mnie wygodniejsze. Do wyboru nasza polska sipma z224 lub niemka Fortschritt k442. Cenowo jest różnica bo nasza droższa ale po przepytaniu kilku starych operatorów z SKR to stali bardziej za niemką tylko wiadomo części coraz trudniej zdobyć. A na forum co mogą rolnicy doradzić? Za zbędne komentarze typu że nikt już kostek nie robi z góry podziękuje. teraz wiadomo części.
    • Przez Szymonx
      Witam mam problem z prasa kostkująca New Holland 376 robi krzywe kostki są one skręcone w lewą stronę jak mogę to naprawiać bo to przeszkadza w układaniu na przyczepie
    • Przez evolution93
      Witam wszystkich.
      Niestety jak ktoś się nie zna na prasach to musi coś się zepsuć.2 lata temu kupili prasę Welger AP 12.Na początku było z nią w porządku dopóki nie został ruszony mechanizm długości kostki kiedy nie pracowała.Od tej pory prasa prasuje jedną kostkę 0,5m a nie które zdarzały się do 2m.Czasami zawiąże a czasami nie .Robi czasami po 5 słupłów na jednym sznurku.Wiem że ta prasa jest już wiekowa ponad 25 lat .Czy ktoś ma jakieś materiały dotyczące tej prasy lub o jakieś podpowiedzi bo w takim stanie to na pewno jej nie sprzedam bo kto to już kupi tak więc albo będzie mogła służyć albo zrobią z niej nową w hucie.
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj