Skocz do zawartości

Zdjęcie

jak przekonac tate zeby wybral inny ciagnik

89 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 22 listopad 2008 - 13:40

jak przekonac tate zeby wybral inny ciagnik heh... ja bym chyba zrobil wszystko zeby miec nowy ciagnik. np. do mojego 1224 mam bardzo duzy sentyment i by bylo ciezko sie z nim rozstac ale np. z ursuem 902 to... nawet bym sie nie zastanawial aby tylko byl jakis postep w gospodarstwie. ja mam odwrotny problem czyli jakich uzyc argumentow zeby wymienic jakis ciagnik na troche mlodszy lub calkiem nowy i zagraniczny. bo nie wiem czemu ale moj tata wierzy tylko w ursusy i zetory ;) :angry:
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jak przekonac tate zeby wybral inny ciagnik Dzisiaj, 13:30
  •  

#22 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 22 listopad 2008 - 13:44

jak przekonac tate zeby wybral inny ciagnik bo on za to placi.
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#23 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 22 listopad 2008 - 13:54

jak przekonac tate zeby wybral inny ciagnik no wlasnie. za remont tez. a jak mial okazje kupic MF-a 3060 to wolal kupic ursusa 912 a pieniadze byly te same ;)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share majranjd

majranjd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 22 listopad 2008 - 15:40

jak przekonac tate zeby wybral inny ciagnik

lub bedzie sobie na stałę stał z jakąś maszyną ;)

ekonomista z ciebie widze jak nie wiem co... a pozniej sie dziwic ze polskie rolnictwo jest takie a nie inne... jak chcesz sie bawic to złoz wniosek na działalnosc pozarolniczą i otwórz sobie skansen pt. jak to było kiedys... sam widzisz ile mth maja ciagniki sprowadzane z zachodu, czy myslisz ze one sobie tak stoją z maszynami? tu widze jest ponad 60 ha do obrobienia, nie jest to nie wiadomo ile, ale tez trzeba to jakos porządnie i na czas uprawić... wiec lepiej Zrób sobie fotki z nim i w jakis album włóz a do pracy niech pozostaną dwa porządne sprzety.... no chyba ze jest jeszcze bydło... ale to jest juz inna bajka...
DEZERTER

#25 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 22 listopad 2008 - 15:51

jak przekonac tate zeby wybral inny ciagnik Jeszcze raz @LukeClaas, chcesz kupić nowy ciągnik, czy Zetora 7245...??? :D

Bo na początku piszesz coś o nowym ciągniku, a jak ja się zapytałem to napisałeś że chcesz kupić Zetora 7245 (lub 6245)...

Ja na twoim miejscu zgodził bym się z tatą, ale następny ciągnik kupiłbym o mocy co najmniej 100KM, wtedy to on by robił najcięższe prace w gospodarstwie typu orka, uprawa (najlepiej jak byś mu założył agregat uprawowo-siewny), no i w transporcie...

Zetorem 7745 byś kopał buraki, jak byś nie chciał agregatu uprawowo-siewnego to nim byś siał, wywoził obornik, no i transport...

A zadaniem Zetora 3011 były by opryski, siew nawozów, siew buraków, no i jeszcze jakieś tam drobne robótki dookoła gospodarstwa...

@Henius91 mój tata znów odwrotnie, nie chce Ursusa ani Zetora, na razie jest za ciągnikami Massey Ferguson, ale co kupi już sam nie wiem... ;)

#26 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 22 listopad 2008 - 18:59

jak przekonac tate zeby wybral inny ciagnik no to sie ciesz. powinienes jeszcze go przekonac do MF-a.

#27 Share gigix

gigix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 24 listopad 2008 - 11:04

jak przekonac tate zeby wybral inny ciagnik Ja to może skomentuje z tej strony, że może o kupnie i sprzedaży decyduje sytuacja ekonomiczna w gospodarstwie i osoba która płaci za przeglądy, ubezpieczenia i remonty, a nie koledzy z AF i ewentualne sentymenty.

#28 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 24 listopad 2008 - 16:58

jak przekonac tate zeby wybral inny ciagnik a co za roznica czy ubezpiecza zetora czy MF-a. a jesli ma wystarczajaca ilosc ciagnikow w gospodarstwie a chce miec cos bardziej nowszego i oszczedniejszego to kupuje nowy lub troche uzywany ciagnik a jakis ze swoich sprzedaje. ja np. kilka lat temu sprzedalem ursusa c-330 i c-360 a w zamian kupilem 902(najlepszy wybor to nie byl ale byl potrzebny ciagnik do prasy zwijajacej)

#29 Share damian007

damian007

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 24 listopad 2008 - 17:44

jak przekonac tate zeby wybral inny ciagnik Mój tata sprzedał z 4 lata temu ursusa c385 choć był c3603p c330 i ta osiemdziestka i co poradzisz zamyślił i zrobił później kupił ostrówka był z5 miesięcy przyjechał jakiś h.... :angry: inaczej go nie nazwę i co ostrówek poszedł :angry: ;) :angry: . Chłopie nic nie poradzisz jak zaplanował tak zrobi, czas zmienić ciężarówkę ija jestem za mercedesem 814 lub manem 8-156 a on nie bo taki mercedes 410 lub 412 będzie lepszy. przez ten czas co oglądamy te samochody to podobał mu się 1 taki jak i mi mercedes 815 ale chciał faceta przetrzymać na cenie i przetrzymał. Cena atrakcyjna a tu jeszcze rabatu się zachciewa :) . Kombinuj może się uda ale wątpię ja cały czas próbuję i jak na razie to nic z tego nie wychodzi :)
trzymajmy się kupy bo kupy nikt nie ruszy

#30 Share bartez1221

bartez1221

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 25 listopad 2008 - 16:17

jak przekonac tate zeby wybral inny ciagnik myśle że łatwiej bedzie Ci go przekonać do nie sprzedawania ciągnika niż jakbyś miał namawiać na zakup nowego ;) a z drugiej strony to fajne że masz taki sentyment do starego ciągnika :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 25 listopad 2008 - 19:21

jak przekonac tate zeby wybral inny ciagnik masz racje. jak ja mowie ze nam by sie przydal duzy ciagnik z przednim napedem to zaraz zaczyna sie gadka ze nie kupimy bo te co mamy sa dobre a sam widze i z reszta tata tez widzi co sie z nimi dzieje. w 1224 jest do remontu os przednia(wszystkie tuleje itp.), w 912 zginely biegi(1,2,3,4) ale to za sprawa wychaczonych widelek. no i tata mowi ze najekonomiczniejsze bedzie sprzedanie jednej '60' i kupienie zetora 7211(zal) :angry: po co kupowac zetora troche silniejszego od '60' za 30 tys zl. ale i tak wiem ze tej zimy nastapi kupno jakiegos ciagnika a jak nie to chociaz agregatu uprawowo-siewnego lub jakiejs maszyny do siana. juz ja sie o to postaram.

#32 Share bartez1221

bartez1221

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 26 listopad 2008 - 17:50

jak przekonac tate zeby wybral inny ciagnik no tak, tylko my tak byśmy chcieli te nowe ciągniki a nie ukrywajmy- nie ma na to kasy (chyba w prawie każdym gospodarstwie tak jest ;) ) no ale kurcze fajnie by było sie pobujać nowym ciągnikiem po wiosce :)

#33 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystko z nim związane a daleko za tym wszystko co w życiu potrzebne ;)

Napisany 26 grudzień 2008 - 14:39

jak przekonac tate zeby wybral inny ciagnik siemka wlasnie zastanawiamy sie nad kupnem ciagnika i wszystko bylo dobrze zdecydowalismy kupic MF
ale ostatnio ojciec zdecydowal na http://www.allegro.p...guson_3630.html
a ja mysle ze bardziej oplacalo by sie kupic http://www.allegro.p..._fahr_6_30.html
co mam zrobic zeby go przekonac zeby zdecydowal sie na DF

mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

#34 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 26 grudzień 2008 - 15:34

jak przekonac tate zeby wybral inny ciagnik Na mój łep to DF lepszy nawet z wygladu.Ten MF taki jakis złachany no i cena niska co moze troche dziwic. W DF jest na pewno mniej elektroniki a w MF lubi sie czasami cos popsuc w elektronice. A nie chcecie JD??? JD 3640 Te modele sa bardzo dobre i bardzo prosto zbudowane.

#35 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystko z nim związane a daleko za tym wszystko co w życiu potrzebne ;)

Napisany 26 grudzień 2008 - 15:41

jak przekonac tate zeby wybral inny ciagnik szczewko chyba mnie nie zrozumiales ja wiem ze DF jest lepszy tylko jak przemowic mojemu tacie nie ma zaufania do tych ciagnikow a jeszcze znajomy ma MF i naopowiadal mu same plusy a ja czytalem na AF i tak kolorowo to nie wyglada ;)

mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)

#36 Share Piochu

Piochu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo.

Napisany 26 grudzień 2008 - 16:01

jak przekonac tate zeby wybral inny ciagnik Dołączam się do tematu: Jak mam przekonać ojca aby zamiast Fortschritt-a ZT323A kupił jakiegoś Renault-a lub DF-a albo w najgorszym wypadku jakiegoś Ursusa z serii 12** z przednim napędem?
http://www.youtube.com/user/Piochu2 - moje filmy na YT. Pozdrawiam

#37 Share Kuki19

Kuki19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 26 grudzień 2008 - 16:02

jak przekonac tate zeby wybral inny ciagnik oj stary nic nie kombinujesz ile masz lat a ile twój stary? wyczaj kogoś w okolicy kto ma podobnego df-a i spróbuj namówić ojca żeby pdjechać i pogadać z kolesiem a jak ojciec nie chce to zakombinuj coś żeby styknąć ojca z kimś kto ma df-a pod byle pretekstem zagadnic o coś lub poprostu posadz ojca przed kompem i daj pczytać teksty o tych ciagnikach i sam wnioski wyciagnie

#38 Share maciek08 maciek08

maciek08
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 grudzień 2008 - 16:44

jak przekonac tate zeby wybral inny ciagnik najlepiej pokaz mu forum z Agrofoto na temat tych marek. ciekawe co wtedy powie.

#39 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów

Napisany 26 grudzień 2008 - 16:56

jak przekonac tate zeby wybral inny ciagnik no wlasnie u mnie nie ma w okolicy DF i w tym jest problem a przed kompem go posadze ale juz z nim gadalem i troche zwatpil bo powiedzialem mu co pisza o MF i ile trzeba dac za naprawe skrzyni

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 grudzień 2008 - 17:38

jak przekonac tate zeby wybral inny ciagnik Jeśli dla twojego ojca opinie nastolatków, którzy widzieli kiedyś MF, są przekonujące, to najlepiej daj mu poczytać temat na forum konkurencyjnym do naszego:). Jeśli chodzi o opinie użytkowników to skontaktuj się np z rafik256, at horses. Wiadomo wypowiedzi w stylu "znajomy włożył w naprawę skrzyni 40 tyś złotych" mogą przerażać, ale ile w tym prawdy?

Dodaj odpowiedź