wyrebski1

Palmtop GPS a Nawigacja GPS

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wyrebski1    103

Witam! Zamierzam kupić nawigację samochodową ale coraz częściej się zastanawiam czy nie dać trochę więcej kasy i kupić Palmtopa-dlatego że dodatkowo mógłbym używać go po wgraniu odpowiedniego oprogramowania do pomiarów pola. Bo rozumiem, że Nawigacja GPS nie ma takiej możliwości? A w ogóle jaka jest różnica między tymi dwoma urządzeniami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

dla mnie nie ma roznicy pomiedzy oba urządzeniami - dla mnie to tylko "chłyt marketingowy"


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

nawigacja to nawigacja, kwestia tylko wymogów aplikacji do pomiarów pol, oraz blokad jakie sa na urzadzeniu.

wiekszosc tego typu urzadzen działa na systemie operacyjnym Windows CE jesli aplikacja do pomiarów pol działa na takim systemie to bedzie działac.

Jak kto sobie nazywa takie urzadzenie to kompletnie nie ma żadnego znaczenia - gps to jest nawigacja, wiec nazywanie nawigacja samochodowa czy nawigacja GPS to takie masło maślane


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

jeśli chcecie mierzyć pola, to takie urządzonka pozbawią Was części dopłat na 100% ;) Jak dzwoniłem do firmy która zajmuje się dystrybucją Garmina, to urządzenie które posiada odpowiednią dokładność kosztuje około 4000pln

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

tak, tylko ze chłopaki na kontroli maja sprzet za 1800 ;)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

no tak a palmtopy zaczynają się od ok 400 zł a więc pewnie z tą dokładnością w tym przypadku będzie różnie. A więc nie ma co kombinować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

widzac jaka obecnie jest promocja w agropower - ci od agronoma 2007, to chyba sobie u nich kupie Palmtopa MIO p560 z ich aplikacja do pomiarów i Automapa - urządzenie powinno byc uniwersalne a cena jeszcze jako taka


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90
tak, tylko ze chłopaki na kontroli maja sprzet za 1800 ;)

dlatego też u nas była afera, bo pewne duże gospodarstwo wynajęło firmę do pomiarów pól, później była kontrola i były 5 % różnice. Przyjechała następna kontrola z agencji następnego szczebla i uznali rację gospodarstwa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

ja mam to szczescie ze ponad polowe mam pola o granicach naturalnych więc watpie aby mi się droga przesuneła, tory kolejowe albo rów, przy sasiadach tez nie ma wiekszego kłopotu bo mamy drzewo w miedzy zasadzone i widac jak sie orze


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
glapsson    0
tzn do nawigacji samochodowej też mogę wgrać oprogramowanie do pomiaru pól? Hmm! :(

 

Witam

 

pomiar pola LARK 35.4 oziexplorer bez odblokowania

 

Oto moje opracowanie na Lark 35.4 dotyczące uruchomienia programu do pomiaru pola

wszystkie informacja w pliku łącznie z obrazkami co i jak

szczegółowa instrukcja (dla blondynki) dotyczaca uruchomienia i wgrania mapy

dodam że to samo oprogramowanie może nam pomagać chodzić po szlakach turystycznych o ile posiadamy odpowiednie mapy instrukcja w przygotowaniu

 

http://rapidshare.com/files/192046714/POMI..._bez_link_w.rar

 

w ten sam sposób możemy uruchomic na larku mapy bezinstalacyjne

np lark 35.4 automapa 5.0.5 (553)

 

proszę o ewentualne opinie i co można poprawić

 

[ Dodano: 2009-01-23, 21:29 ]

No i jest instrukcja wyliczenia pola

http://rapidshare.com/files/192043384/OBLI..._bez_link_w.rar

w przygotowaniu kalibracja map

 

Automapa sprawuje się super również bez konieczości odblokowania

 

czy może ktoś sprawdzić czy działa na innych larkach ?? w ten sam sposób

 

ceny larka wyglądają tak na ceneo np w komputroniku http://www.ceneo.pl/1735343

 

proszę o wpisywanie opini i uwag mogłem coś pokręcić lub o czymś zapomnieć a może jakąś opcję da się usprawnć

 

Nie opisuję dokładności bo szczeółowych pomiarów dokonam 25 stycznia w zaprzyjaźnionym gospodarstwie

 

 

kalibracja mapy oziexplorer

http://rapidshare.com/files/196047796/Kalibracja_map.rar

 

teraz pozostaje przygotować to jak taka mapę wrzycić do navi

 

a propos dokładności są pewne rozbieżności jeżeli ktoś zdecyduje się na taki rodzaj pomiarów proponuję wrzucać więcej punktów i każdą działkę mierzyć 2 może 3 razy wstawiając punkty trochę w innych miejscach i wyciągać średnią

ogolnie wypadło dobrze

ale pamiętajmy jaka mamy dużą działkę i myślmy co robimy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

mam nadzieje ze pod tymi linkami jest tylko opis a nie lewy soft, poza tym linki nie działają


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
glapsson    0
mam nadzieje ze pod tymi linkami jest tylko opis a nie lewy soft, poza tym linki nie działają

wrzucam linki jeszcze raz nie sprawdziłem skopiowałem całą stronę z innego forum na którym się wypowiadałem i pewnie coś wywaliło

sorry

 

http://rapidshare.com/files/192046714/POMI..._bez_link_w.rar

 

http://rapidshare.com/files/192043384/OBLI..._bez_link_w.rar

teraz jest OK

w linkach jest opis co się tyczy oprogramowania ozi można sciągnąc legalnie ze strony producenta ale chyba trial ja używałem do testów wersji opisanej w instrukcji ale tylko do sprawdzenia czy da się to uruchomić bez zdejmowania blokady na larku raczej szkoda płacić ciężkie pieniądze za coś co nie będzie działać no nie?

 

Jeżeli miałbym naruszyć tym regulamin proszę zablokować te wypowiedzi i dać info to przeedytuje dokumenty tak aby nie było problemów ... pozdrawiam

Zależało mi raczej na oświeceniu że się da niż innej działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

opis dosc ciekawy - z racji tego ze mam ograniczony dostep do neta prosze tylko abyś sprawdził legalność linków które podałes w wordzie - lepiej podac link do wersji demo i tyle, jak ktos bedzie bardzo dociekliwy to albo kupi sobie program albo dostanie od znajomego, ja jednak nie moge dawac przyzwolenia na umieszczanie linków do pirackiego softu.

POWTARZAM - tych linków nie sprawdzałem wiec może się okazać ze sa OK - prosze autora o sprawdzenie


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
glapsson    0
opis dosc ciekawy - z racji tego ze mam ograniczony dostep do neta prosze tylko abyś sprawdził legalność linków które podałes w wordzie - lepiej podac link do wersji demo i tyle, jak ktos bedzie bardzo dociekliwy to albo kupi sobie program albo dostanie od znajomego, ja jednak nie moge dawac przyzwolenia na umieszczanie linków do pirackiego softu.

POWTARZAM - tych linków nie sprawdzałem wiec może się okazać ze sa OK - prosze autora o sprawdzenie

 

Już nie ma żadnych wątpliwości zmieniłem opracowania tak że nie ma w nich linków do programów są tylko nazwy decyzję o zakupie lub poszukiwaniach pozostawiam zainteresowanym tematem czytelnikom

raczej były to triale i działały ale nie wykluczam że gdzieś tam ktoś nie wrzucił jakichś modyfikacji więc sprawę kończę tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

takie podejscie do tematu jest najlepsze - wtedy nikt się nie doczepi do tyłka że umieściłeś link do spiraconego programu, śliska sprawa jest z takimi linkami.

a jak ktos bardzo chce to i tak znajdzie taki program, ale wtedy każdy z nas jest czysty - ty jako autor tego opisu a ja jako admin - ze nie udostepnia sie na moim forum linków do spiraconych programów, nikt na tym nie traci


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15

 

:) witam ja mam na palmie GPS tunera i mierzy wyśmienicie prędkość jazdy pozycja i oczywiście areał tylko trzeba troszkę pogrzebać i ustawić ale mierzyłem pola i błąd na poziomie (np przy działce ewidencyjnej 1.11ha GPS tuner pokazał 11095m2) więc myślę że całkiem a nawet bardzo przyzwoicie dodam aby zmierzyć pole nie trzeba całego obejść wystarczy tak obejść aby ostatni punkt pola z pierwszym leżał leżał w Lini prostej (granica pola) i naciskając zakończ obszar mierzony jest automatycznie obrysowany i wyliczony. Super program.


odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BaKoS    1

kup sobie na allegro tak jak ja palmtop Mio P360 na jakies hm 500zł ja za 400 kupiłem z allegro do tego musisz sobie kupic licencje na program AgroPomiar GPS za hm tu masz podane https://www.agropower.pl/?h=produkty z tąd mam licencję do pomiarów bo demo to badziewie (musisz mieć orginalny system na kompie stacjonarnym przykładowa vistę bo jak chcesz połaczyc tego palmtopa to szybko wykryje czy orginał czy nie:P) i na tego właśnie pamtopa ściagasz z neta sobie automapa6 i mozesz jeździć z nią samochodem a potem przełączasz sobie na agropomiar i mierzysz pole lub cos innego. Pozdro:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

ja również miałem larka 3.5 a kupiłem teraz używanego palmtopa mio P560 za 400 zł z pkrowcem skórzanym i kartą 4 gb działa na nim dużo aplikacji do mierzenia


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

delta 4.7 poki co testuje


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszhl955
      Witam zakupiłem ciągnik steyr profi 6145 fabryczne przygotowany pod gps. Tutaj pytanie co to dokładnie znaczy i co musze dokupić aby gps działał z dokładnością do 2,5cm
      ogarnę to sam czy musze wołać serwis ?
    • Przez johnyrs
      Witam
      Kupiłem ciągnik z nawigacją Trimble FMX, szukam kogoś kto pomógł by mi to ogarnąć i wytłumaczyć jak to uruchomić. W tym temacie jestem laikiem. 
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam , po raz 3 odnawiam temat
      Jakie są alternatywne wersje anten do aplikacji nawigator polowy [ nie chodzi tu o dokładność 5 cm] obecnie ciężko znaleźć jakąkolwiek działającą antenę która dobrze bedzie współgrać z tą aplikacją.
      Na ten moment znalazłem tylko garmin glo 2 które daje skalę błędu 60 cm, użytkowników posiadających te antenę zapraszam do dyskusji a osoby posiadające inne anteny o informację jaka to antena i jaką ma dokładność, dziękuje za wszelkie odpowiedzi i pozdrawiam.
    • Przez Moscov
      Witam serdecznie, poszukuje jakiegoś patentu na tanią nawigację do ciągnika kropka Nie potrzebuję rtk i tym podobnych, potrzebuje jej wyłącznie do opryskiwacza i rozsiewacza. 
      Posiadam tablet z Windowsem, co więcej potrzeba żeby ogarnąć coś sensownego? 
      Będę z góry wdzięczny za odpowiedzi 
    • Przez rolstudent
      Cześć od jakiegoś czasu interesuje się programem AgopenGps. Czy są tu użytkownicy tego systemu. 
      Kolega @Jarczewski ma już chyba spore doświadczenie.
      Zqmowilem https://www.autosteer.cc/produkt/arudusimple-f9p-annmb/
      I trochę się tym pobawię w ramach hobby 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj