zdzich66

Fahr m66-Opinie

Polecane posty

zdzich66    0

Mam zamiar kupić kombajn Fahr m66 3 cylindrowego i chciał bym się dowiedzieć o jego zaletach i wadach



Proszę o odpowiedzi w najbliższym czasie bo możne mnie ktoś uprzedzić z kupnem.




Temat przeniesiony do odpowiedniego działu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dem66    0

witam , Fahr m66 to bardzo fajny kombajnik , idealny do gospodarstwa o powierzchni do 15 h , łatwy w obsłudze i eksploatacji , prosta konstrukcja , można powiedzieć trzy paski na krzyż ;) , silnik 3 cylindrowy jest bardzo ekonomiczny 5-6 l na godzine , dobrze młóci i czyści , tyle jeśli chodzi o zalety główne wady : maly zbiornik , brak obrotomierza , wąski stół hedra co może sprawiac problemy przy koszeniu wysokich zbóż , ale przy odpowiednim ustawieniu motowidła problen znika :) urzytkuje ten kombajn juz 4 lata i nie sprawia mi jak narazie żadnego problemu , bardzo dobrze się sprawuje na małych kawałkach pola a takrze ze względu na mase na podmokłych terenach gdzie ciężkie kombajny nie moga wjechac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andronek    0

Czy masz katalog lub instrukcję obsługi Twojej m66?

Ile sit dolnych potrzeba do koszenia 4 podstawowych zbóż, jakie ustawienia wiatru należy wprowadzić dla konkretnych zbóż?

Właśnie kupuję taki antyczny sprzęt i szukam wszystkich możliwych informacji.

Mój e-mail a_borek@op.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sleny    1

Witam.

Mam zamiar właśnie kupić ten kombajn i chciałbym wiedzieć na co głównie w nim zwrócić uwagę przy kupnie.

Z góry dziękuje za informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tiger3952    8

Fajny sprzęt mieliśmy takiego ale był praktycznie bezawaryjny. Jest ekonomiczny co jest wielką zaletą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andronek    0

Witam.

Mam zamiar właśnie kupić ten kombajn i chciałbym wiedzieć na co głównie w nim zwrócić uwagę przy kupnie.

Z góry dziękuje za informacje.

Temat dość starym, ale może ktoś jeszcze będzie szukał informacji, na co zwrócić uwagę przy zakupie:

1. stan panewek drewnianych na wytrząsaczach (chyba najczęstsza awaria w tym modelu),

2. stan klepiska i bębna młocarni (mimo, że jest separator kamieni, to można trafić na uszkodzenia elementów młócących)

3. stan silnika i elementów napędu (element bardzo istotny w pojeździe, ale duża żywotność silników deutz zmniejsza ryzyko usterek w tej części maszyny)

4. stan pasów (na szczęście nie ma ich dużo i są raczej krótkie, ale kupując maszynę w wieku ponad 30 lat należy rozważyć wszystkie sprawy, żeby koszty po zakupie nie zaskoczyły nowego użytkownika

Poza tym co wyżej należy podejść do zakupu z dużym spokojem, bo jak wszędzie: okazyjna cena nie musi wynikać ze szczęścia nabywcy, ale częściej ze złego stanu elementów, których niedoświadczony klient nie zauważy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg73    11

Witam, pragne się dowiedzieć coś jeszcze m 66,mam takiego na oku po pieniądzach,czy obroty na młocarni zmienia się zębatkami czy da się go przystosować do zbiory fasoli ,bobiku,jak sie spisuje ten przenośnik kłosowy iogólnie otym kombajnie czy bedzie lepszy od Volva 800,jak reguluje sie szczeline na klepisku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekm66    26

prędkość obrotową regulujemy prze zwymianę kół zębatych (powinna byc tabelka z ilością zębów na bębnie młockarni i odrzutnika w zależności do obrotów), szczelinę ustawiamy odpowiednią raczką , co do mółcenia gorchu to nie wiem (ale młóciłem łubin i dało radę) ... nie ma podajnika kłosowego(niewymłóconych kłosów) jest tylko jeden podajnik czystego ziarna ... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg73    11

czy w tym benbnie kłosowym są domłacane kłosy i rzucane na sita ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekm66    26

czy w tym benbnie kłosowym są domłacane kłosy i rzucane na sita ?

poniekąd ... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg73    11

czy brak tego przenośnika kłosowego do młocarni ma wpływ na jakość omłotu,,przekładnia kątowana na silniku czesto się sypie? dzeki za podpowiedzi pozdrawiam


czy brak tego przenośnika kłosowego do młocarni ma wpływ na jakość omłotu,,przekładnia kątowana na silniku czesto się sypie? dzeki za podpowiedzi pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Wszystkie kombajny tej firmy maja taki sam system domłacania kłosów nazywa sie to żubrownik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    701

No nie wiem czy tak to się nazywa. Ja spotkałem się z dwoma nazwami - wentylator kłosowy lub kłosownik. Żubrownik działa niby na podobnej zasadzie. Oryginalnie w instrukcji jest "Wurfelevator". To jest patent DF. Ma to za zadanie odciążyć młocarnie a jakość omłotu raczej będzie podobna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekm66    26
Napisano (edytowany)

czy brak tego przenośnika kłosowego do młocarni ma wpływ na jakość omłotu,,przekładnia kątowana na silniku czesto się sypie? dzeki za podpowiedzi pozdrawiam

czy brak tego przenośnika kłosowego do młocarni ma wpływ na jakość omłotu,,przekładnia kątowana na silniku czesto się sypie? dzeki za podpowiedzi pozdrawiam

raczej nie ma wpływu a wręcz zauważyłem że ma sciernisku jest mniej niewymółconego jak po bizonie , przekładnia kątowa raczej się nie sypie tylko normalnie z czasem  zużywa(te kombajny mają jednak już swoje lata i swoje nakosiły) ja mam kombajn od 10 lat kupiony od chandlarza z niemiec i nic z przekładnią się nie stało ... ale sprzęgło gumowe chyba będę musiał już wymienić (kombajn z 68 roku )

Edytowano przez bartekm66

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg73    11

czy da się go przystosować do omłotu fasoli,bobiku łubinu,byłby to mój pierwszy kombajn czy warto ryzykowaćczy lepiej szukać volvo dzięki z góryza podpowiedzi i sugestie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekm66    26

czy da się go przystosować do omłotu fasoli,bobiku łubinu,byłby to mój pierwszy kombajn czy warto ryzykowaćczy lepiej szukać volvo dzięki z góryza podpowiedzi i sugestie pozdrawiam

młóciłem łubin ale nie wiem jakby się sprawował w fasoli czy bobiku , jesli chodzi o zboża to jest naprawdę dobry kombajn , prosty w obsłudze i eksploatacji ... ale jesli będziesz mółcił głównie straczkowe to jednak bym zastanowił się nad innym kombajnem gdzie zmiana predkości obrotowej bębna młockarni odbywa się "bardziej płynnie" ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekm66    26

można założyc przystawkę z workownicą zamiast zbiornika i wtedy stoi się na pomoście i worki odpina :)... ale rzadko spotykany taki egzemplarz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Sprzegło gumowe zrobiłem 10 lat temu z 16 płuciennej tasmy od tasmociagu i do tej pory działa

 

Pomost pozostał aby zrównoważyc ciężar silnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

To jest cos w rodzaju wetylatora z tarka na obwodzie      z bezpiecznikiem sprężynowym

cześc ziarna napewno rozbije

 

ja w swoim mam obydwa sita żaluzjowe dużo lepiej czyści niż przedtem gdy dolne było wymienne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg73    11

czy ten kłosownik ma regulacje aby zminimalizoiwać rozbijanie ziarna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy83    91

Ma wymienne w środku takie płytki jest gładka albo ząbkowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekm66    26

czy ten kłosownik rozbija ziarno np łubinu bobiku

napewno część rozbije ... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    701

Rozbije tyle ile młocarnia. Zmieniasz blachę na gładką i nic nie rozbije. To nie jest bukownik że ma ziarno łuskać tylko plewę oderwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Orzech334
      Witam . 
      Posiadam Deutz Fahra Agrotron K90 z ladowaczem czołowym quicke Q50 z 2008 roku .
      W ostatnim czasie wymieniłem kompletne lozyska zwrotnic i sworzen glowny . Generalnie zlikwidowalem wszystkie luzy w przednim układzie zawieszenia tj.moscie.
      Ciągnik pracuje caly czas z TUR-em wiec obciazenie przedniego zawieszenia jest duże.
      Chciałbym żeby trwalosc nowych części byla jak najdłuższa. Jakie polecacie smary . Cos z domieszką gwafitu? Jakie uzywacie ? Jakieś konkretne produkty? 
       
    • Przez mateusz7745
      Witam po zimie próbowałem odpalić Deutz fahra agrotrona 4.90 i tutaj powstal problem ciągnik nie może odpalić, psikalem starterem zaczął zalapywac i zapalił klekoczac mocno zaraz zgasł . Dodam że rozkręcałem pompkę paliwowa ta napędzana paskiem i zmieniłem zawór zwrotny na nowy, ciągnik odpowietrzalem i nic to nie daje nie może bez plaka załapać nawet nie zadymi 
    • Przez Kamilc360pL
      Snapchat-1391671675.mp4 Witam mam problem mianowicie zatrzymałem się ciagnikiem wrzuciłem luz wyszedłem z kabiny po ponownym wejściu wbiciu biegu ciągnik nie reaguje. Wszystko inne jest sprawne. Po przelaczeniu rewers na położenie jazdy w tył nic się nie dzieje w przod też. Półbieg został w jednej pozycji i nie przełącza się. Proszę o pomoc i z góry dziękuję 
    • Przez kumix
      Witam
      Chciałem się zapytać czy ktoś posiada taki ciągnik na śląsku w promieniu do 200 km od Częstochowy ? 
      Chciał bym się z kimś spotkać pogadać na temat tego ciągnika.
      Pozdrawiam 
    • Przez kzt1736
      Witam, ile doleju do silnika Deutz Fahr 6.30tt 7.2 l ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj