Skocz do zawartości

Zdjęcie

koparka mtz

29 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 23 czerwiec 2009 - 17:24

koparka mtz tzn?
Idzie o belaruska z nabudowaną koparką z tyłu bo to mnie interesuje
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
koparka mtz Dzisiaj, 03:36
  •  

#22 Share xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 23 czerwiec 2009 - 18:33

koparka mtz no tak, tylko ze byly dwa rodzaje tych osprzetow
- rolnicza: koparko- ladowarka, skladana nad ciagnik do transportu. Wyroznia sie dwa typy
- Nowy typ "bomu"
- Stary typ "bomu"
- budowlana: to byla tylko koparka, jej sie nie sklada do transportu

zaleznie od tego ktora chcesz kupic bedzie mogla wykonywac rozne prace, ja posiadam rolnicza, wiec jesli masz jakies pytania co do niej to odpowiem. A jesli chodzi o budowlana to praktycznie nic niewiem chodz przy jej zakupie sa 2 szczegoly na ktore warto zwrocic uwage :D

zalaczam orjetacyjne linki do aukcji na allegro i af zebys mogl sobie porownac :)
Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

#23 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów

Napisany 23 czerwiec 2009 - 20:29

koparka mtz Dzięki za info. Szczerze mówiąc to myślałem o czymś co okresliłeś jako budowlana - będę miał troche do kopania bo chodzi mi po głowie jedna budowa. Poza tym jeśli dobrze pójdzie w tym roku i nie będzie zgrzytów to dojdzie mi troche ziemi z zaniedbanymi rowami (nie wiem czy w 1-2tys PLN się wyrobiłbym gdybym miał kogoś nająć).
O co biega z tymi 2 szczegółami?
Dwie poprzednie - tzw rolnicze to potocznie zwane jumzy, białoruśki.
Dasz radę swoją wrzucić bigbaga np na d47 lub go zdjąć - chodzi mi o wysokość na jaką ta koparka podnosi oraz udzwig - bb ma 500kg + i nie wiem jak to się będzie zachowywać na końcu ramienia koparki.
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#24 Share xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 23 czerwiec 2009 - 20:48

koparka mtz ta moja na najdluzszym ramieniu dzwigalem 750kg i to juz bylo raczej max. jej mozliwosci przy takiej kombinacji, dzwiga na wys. ~5,5m takze z lekko dostanie na d-47. Ta budowlana moze sobie z tym nie poradzic, lecz kopie sie nia znacznie lepiej, ta moja chyba sie lepiej nadaje np. do czyszczenia rowow. Ciezko wybrac ktora kupic, najlepiej byloby miec dwie, jedyna rzecz jest pewna ze rolnicza jest bardziej uniwersalna. Jakby co to pytaj

ps. te 2 szczegoly to to ze sa wersje rosyjskie i blugarskie roznia sie drobnostkami no i materialem z jakiego sa wykonane. Dokladne roznice znalazlem na jakims forum budowlanym, poszukam moze znow to znajde.

#25 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystko z nim związane a daleko za tym wszystko co w życiu potrzebne ;)

Napisany 23 czerwiec 2009 - 21:56

koparka mtz kolego @Nikita_Bennet a ile masz do wydania na koparke ja tez mam rolnicza a bracia maja budowlane wiec może coś poradze....

mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share K1ROVEZ

K1ROVEZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 23 czerwiec 2009 - 22:16

koparka mtz Jeśli chodzi o popularną 'Białoruśkę' budowlaną (choć temat był nie do końca o tym) to są wersje 'radzieckie', bułgarskie, a nawet rumuńskie.
Generalnie budowlana to typ EO, czasem zdarza się też nowsze BX. Rolnicza to typ PE, ta starsza to PE 0,8 (taką mam) dźwiga 800kg a jak się pobawisz to i tonę, ale to trzeba uważać. Ten 'nowszy typ bomu' jak tam kolega pisał to PE 1,0, podnosi tonę w standardzie.
Rolnicza jest faktycznie bardziej uniwersalna, ale jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego, w jej przypadku to do kopania jest do d*py.
Poza tym słaby jest siłownik obrotu, ciężko nim cokolwiek 'pokonać', no i na orginalnych pompach to silnik musi cały czas mieć pedał w podłodze, żeby to jakoś szło, no i ch*j0w0 się tym dziadostwem jeździ, bo się buja i tak dalej...

Budowlana do ładowania będzie trochę gorsza, bo przez inny kształt ramienia niżej podnosi, ale za to ma w nim już jakąś siłę.
Są dwa typy ramienia w budowlanej: z końcówką zwykłą i 'rozwidloną', tak jak w rolniczej.
Polecam ten drugi, bo da się do niego bez trudu zamontować 'łupiny' od rolniczej które są niezrównane przy ładowaniu np. piachu czy żwiru, lub na ich bazie zrobiony chwytak do gnoju...
good God damn and other such phrases...

#27 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów

Napisany 23 czerwiec 2009 - 22:24

koparka mtz Słyszałem jeszcze o zabudowie węgierskiej - gdzieś w ogłoszeniu z allegro.
Dzięki panowie za info, jeden wieczór a człowiek się dokształcił.
@pynczor - badam temat - zakup jak pozbędę się jednego kredytu, myślę wydać max 15 tys bo więcej nie warto (stałaby u mnie tylko).
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#28 Share xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 24 czerwiec 2009 - 06:45

koparka mtz jesli by kopac ta rolnicza dluzej to faktycznie jest do niczego, ale tyle cos sie kopie w gosp. to da sie wytrzymac i lepsze to niz lopata czy usluga. Co do bujania to moja nic niebuja i jezdzi sie tak samo jakby nie bylo osprzety tylko ze jak sie ma widly to zaslaniaja widok:D Pracuje na obr. 900-1000 no i jest ok. Byc moze ta ktora pracowales miala problem z grzaniem sie oleju lub zajechane pompy. Taka budowlana nawet jak zamatujesz widly, to watpie aby sie dalo ten obornik zaladowac na jaki wyzszy rozrzutnik :D

#29 Share K1ROVEZ

K1ROVEZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 24 czerwiec 2009 - 14:06

koparka mtz Nie, moja jest przerobiona, mam z boku reduktor od budowlanej i na nim pompę 100l/min. Mam już 'wyjechaną' listwę obrotu i główny siłownik (w przyszłym roku może się tym zajmę i założę na ten reduktor jeszcze drugą pompę 32l), dlatego muszę dawać więcej 'gazu'. Mówiłem o orginalnej, z pompami na przystawce od WOM-u, tam jest chyba razem tylko 70 litrów na minutę, tak więc powoli to idzie.
Buja się na nierównościach, bo jest wysoka, a ramię jest ciężkie, tak więc trzeba jechać powoli, żeby sobie tego na 'łeb' nie zrzucić ze stelaża, poza tym jest mały prześwit i jak są głębokie koleiny, to zaraz lemiesz 'ryje' i łatwo się zakopać wtedy.
Budowlana załaduje obornik, choć faktycznie podnosi niżej. Ale na 'ruski' rozrzutnik 10t na tandemie 'dawała radę' wrzucać...
good God damn and other such phrases...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share festerstage

festerstage

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 21:44

koparka mtz Chętnie coś takiego kupię. jakby ktoś wiedział to czekam na sygnał: fester108@wp.pl lub gg: 8304327

Dodaj odpowiedź