Skocz do zawartości

Zdjęcie

Krzywdy wyrządzone przez byki.

238 odpowiedzi na ten temat

#161 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3439 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 16 maj 2012 - 09:47

Krzywdy wyrządzone przez byki. Ja zakładam bykom kółka metalowe w nos i łatwiej sobie poradzić. A z jedzeniem wcale nie ma problemu jak niektórzy twierdzą

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Krzywdy wyrządzone przez byki. Dzisiaj, 02:09
  •  

#162 Share kamilo758002

kamilo758002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 16 maj 2012 - 20:54

Krzywdy wyrządzone przez byki. u mnie byk jak się krowy latowały to mi się zawsze urywał i leciał do krowy poszedłem go złapać to mi uciekł i zrobił ze mnie rodeo skoczyłem na kark z powrozem się szarpałem to cała skóra zdarta aż do kości albo poszedłem krowę zapłodnić ten skurnola dostawem racicą w nogę aż nie wile brakowało aby złamał mi noge

#163 Share lubelszczyzna

lubelszczyzna

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 16 maj 2012 - 20:56

Krzywdy wyrządzone przez byki. mora twój byk pewnie nieśmiały wystraszył się tylu krów i wrócił do domu , znam przypadek ,że uciekła gospodarzowi zacielona jałówka,którą kupił i nie udało się jej wprowadzić do obory uciekła do lasu tam sie ocieliła ,ale zdziczała i nikt jej nie złapał nie wiem co dalej z nia było , jednemu dziadkowi latem uciekł byk z obory błąkał się po wsi pare tygodni ,utył i sam wrócił do gospodarza

#164 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 16 maj 2012 - 21:03

Krzywdy wyrządzone przez byki. ta jałówka była w lesie prawie dwa lata i była by do tej pory ale wpadła do odkrytego zbiornika na gnojówkę i się połamała. A byczka od niej złapali miał już 1.5 roku.

#165 Share mora

mora

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Zainteresowania:literatura,kynologia, motoryzacja z naciskiem na T4

Napisany 17 maj 2012 - 09:34

Krzywdy wyrządzone przez byki. Byka wciąż nie ma, ale mąż wczoraj kupił następnego - ten mam nadzieję nie będzie sprawial klopotow, ale i tak mam pelne gacie :(

#166 Share janek13

janek13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 17 maj 2012 - 16:33

Krzywdy wyrządzone przez byki. Niezłe bajeczki 2 lata w lesie, jałówka spacerowała sobie z bykiem, ciekawe jak przeżyły zime :lol:

#167 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 17 maj 2012 - 16:54

Krzywdy wyrządzone przez byki. a jak sarny czy żubry przeżywają zimę.

#168 Share janek13

janek13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 17 maj 2012 - 17:21

Krzywdy wyrządzone przez byki. Są dokarmiane+ grzebia korzonki w ziemi, a jałówce to chyba nikt siana do lasu nie woził :)

#169 Share vbox33

vbox33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, historia, of-road

Napisany 17 maj 2012 - 19:57

Krzywdy wyrządzone przez byki. No ale jak sarny były dokarmiane to i jałówka mogła z tej paszy korzystać. No chyba nie zaprzeczysz?

#170 Share sydney

sydney

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 17 maj 2012 - 21:52

Krzywdy wyrządzone przez byki. przez dwa lata w lesie, chłopie myśliwi wcześniej by ją odstrzelili, chyba że to tajga była :blink:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share vbox33

vbox33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów

Napisany 17 maj 2012 - 22:33

Krzywdy wyrządzone przez byki. Wiesz :) ja nie twierdzę że ona tam 2 lata żyła tylko mówię że mogła się żywić pasza która dokarmia się sarny :) w naszym kraju krowa z byczkiem w lesie bez właściciela to fantazja :D albo by ja odstrzelili bo była by zagrożeniem, albo by ja ktoś złapał albo sama by padła. Pozatym wycięliła się podobno w lesie - szczęże to myślę że nawet gdyby to była prawda to ciele nie przeżyło by ponieważ w polsce są drapieżniki oraz psy których na wsiach nie brakuje, zagryzly by ciele. Wiem co mówię: u mnie psy podkopaly się pod płotem i zagryzly 3 kozy. I to nie były bez pańskie psy a psy sąsiada które sobie tak chodziły. Dużą koza jest taka jak ciele a psy zagryzly aż 3 i to na moim ogrodzonym podwórku a mowa co o lesie

#172 Share konopek

konopek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 18 maj 2012 - 03:29

Krzywdy wyrządzone przez byki. ale u zwierząt jet tak że matka broni swoich młodych :P bynajmniej przeważnie tak jest :D

#173 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 18 maj 2012 - 15:19

Krzywdy wyrządzone przez byki. Kiedyś ocieliła mi się na łące, no to ciele na przyczepkę i krowę za przyczepką do obory. Wprowadzamy cielaka i pies zaczyna szczekać i się z łańcuchem szarpać, jak się krowa zerwała... dobrze że nowa mocna buda bo by po psie było. Kolejna sytuacja to taka: psy zaczęły się gryźć tak ostro, krowy szły i jedna jak nie przypieprzy łbem w ten kłębek... pogodziła ich raz dwa. Psa się krowa specjalnie nie boi.

#174 Share vbox33

vbox33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów

Napisany 18 maj 2012 - 19:31

Krzywdy wyrządzone przez byki. No wiesz ale jak dużo psów to żadna krowa nie da rady :) już raz widziałem jak stado psów krowę męczyło (tzn krowa razem z cieleciem na polu była). Kilka psów męczyło krowę a reszta się cielakiem zajęła. Dobrze że dziadek był niedaleko i odgonil psy.

#175 Share lubelszczyzna

lubelszczyzna

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 18 maj 2012 - 21:09

Krzywdy wyrządzone przez byki. czy tam u was to psów nie karmią czy to jakieś wilki u nas psy często chodzą obok cielaków i się jakoś się ich nie czepiają

#176 Share vbox33

vbox33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów

Napisany 19 maj 2012 - 11:48

Krzywdy wyrządzone przez byki. To było kilka lat temu może nawet z 10. Poprostu żył sobie taki pan (miał problemy z alkocholem) który miał 2 czy 3 suczki, karmił je i wg ale podwórko nie ogrodzone i się z tych 3 zrobiło szybko 30 no ale on twierdził że jego są tylko 3 suczki a reszta chodziła głodna po okolicy. Zagryzały kaczki, kroliki i wg wszystko co się dało, krowy się urywały z łańcuchów ale jak zaczęły ludzia atakować cielęta i owce (2 domy od domu dziadka trzymał facet tak dla hobby to mu chyba 5 zagryzly) to ludzie się zaczęli bać o dzieci i zgłosili na policję i do wójta i psy mu odebrano i uśpiono. A było ich wtedy coś koło 30. Najgorsze to jest to że sprawa trafiła do sądu, sąd nakazał żeby gościu oddał za szkody a on się zapił na śmierć i ludzie musieli sobie sami szkody pokryć. Dlatego ja jestem zdania że psy też mogą wyrządzić szkody w hodowli bydła. Powiem wam więcej przez to że u nas był taki problem z psami dużo ludzi zrezygnowało z hodowli drobnego inwentarzu bo wszystko im psy wyciągały. U mnie teraz ciężko spotkać kaczki, kroliki czy kury chodź powoli już ludzie zapominają i kupują odnowa.

#177 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 19 maj 2012 - 12:24

Krzywdy wyrządzone przez byki. Na własną rękę odstrzelić i po kłopocie. Czasami trzeba uciekać się do tak brutalnych metod żeby móc spokojnie żyć.

#178 Share vbox33

vbox33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów

Napisany 19 maj 2012 - 14:10

Krzywdy wyrządzone przez byki. No właśnie nie można bo gdyby ktoś doniósł to ci nawet 5 lat więzienia grozi :/

#179 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 19 maj 2012 - 15:02

Krzywdy wyrządzone przez byki. Właśnie nie można, Pani Była Już Naszczęście Minister Mucha "wpisała psy i koty na listę zwierząt chronionych". Teraz gmina musi je wyłapać i zapewnić dożywocie w schronisku
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share mora

mora

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Zainteresowania:literatura,kynologia, motoryzacja z naciskiem na T4

Napisany 24 maj 2012 - 19:20

Krzywdy wyrządzone przez byki. Byk wrocil sam ( dzień wcześniej podobno był widziany pod lasem ok. 5km od domu). Dołączył do jałówek na wolnowybiegowej hali jakby nigdy nic.
Widocznie po dwutygodniowej wycieczce po okolicy uznał , że u nas będzie się najlepiej bawił.