Skocz do zawartości

Zdjęcie

Krzywdy wyrządzone przez byki.

238 odpowiedzi na ten temat

#81 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 01 luty 2010 - 20:41

Krzywdy wyrządzone przez byki. A moje chłopaki 18-23mc-e we trójkę razem na luza obłamali dzisaj kran w rogu przy ścianie i zanim skapneliśmy dlaczego od rana jest takie słabe ciśnienie w kranie, przestraszone i pokorne byczki stały już po kolana w wodzie, ale tak grzeczne i pokorne to nigdy nie były

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Krzywdy wyrządzone przez byki. Dzisiaj, 21:54
  •  

#82 Share krzysiek24m

krzysiek24m

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 01 luty 2010 - 21:46

Krzywdy wyrządzone przez byki. Było to dość dawno. Bylem jeszcze mały i miałem z ojcem jechać do Ge-s sprzedać byka ok 900kg. Oczywiście założone 2 konie do woza a z tyłu uwiązany byk. Było do pokonania ok 3km. Po przejechaniu koszmarnego 1km byk coraz bardziej dochodził do władzy.
Tył wozu podczas jazdy został przesuwany 1 metr w lewo i w prawo. Na szczęście kiedyś nie było takiego ruchu parę żuków i syrenek. Ja siedząc z ojcem na wozie myślałem oby coś z tego wozu zostało i szczęśliwie dojechać.
Prawdę mówisz to koniki też miały niezłą gehenne. Raz musiały dobrze ciągnąć a raz dobrze hamować. Po 2km jazdy owy byk doszedł jeszcze bardziej do władzy. Szarpiąc się okręcił gdzieś swój łańcuch o tylną część wozu. Sprawiło to że tyłem wozu rządził byk.
Koła tylne już nie dotykały jezdni. Było niebezpiecznie i wyglądało nieciekawie. Po ok 500m dalszej drogi zerwał 2 łańcuchy
od uwiązania. Na szczęście tył wozu opadł na jezdnie i złapał przyczepności. Bykowi zostało jeszcze jedno uwiązanie
cienki postroneczek. Trochę zmęczony kawałek drogi szedł bardzo spokojnie. Raptem coś go pirdachło. My się oglądamy
a byk przednimi nogami stoi sobie na wozie a tylnymi idzie po jezdni. Podjeliśmy decyzje z ojcem skoro mu tak dobrze to niech sobie tak idzie. Gapiów dzieciaków jak i dorosłych za nami coraz więcej. Stworzyła się dość liczna procesja. Prowadzili nas do samego skupu. A byczkowi chyba dobrze było bo nawet się zbytnio nie szarpał. Na skupie został potraktowany
priorytetowo oczywiście bez kolejki. Było strasznie ale wesoło. Czasem milo powspominać tamte czasy.

#83 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów

Napisany 01 luty 2010 - 21:53

A moje chłopaki 18-23mc-e we trójkę razem na luza obłamali dzisaj kran w rogu przy ścianie i zanim skapneliśmy dlaczego od rana jest takie słabe ciśnienie w kranie, przestraszone i pokorne byczki stały już po kolana w wodzie, ale tak grzeczne i pokorne to nigdy nie były

Same sobie były winne :) szkoda że tylko na koszt gospodarza :) :)

#84 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 01 luty 2010 - 22:05

Krzywdy wyrządzone przez byki. krzysiek24m niezłe przeżycie :) :) :) następnego razu nie było :)

#85 Share EDWIN

EDWIN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 15 luty 2010 - 19:28

Krzywdy wyrządzone przez byki. Oj ja dostałem nauczkę od byka w szopie jak miałem 10 lat i powiem że niezłą śliwę pod okiem miałem i na początku nie czułem że ją mam ale potem głowa mnie bolała. A było to upalne popołudnie krowy wygnane na pole słabo ogrodzone stary pił nie miał czasu wiadomo no i krowy uciekły płowa wróciła do domu płowa w lesie i jak już je dognałem te z lasu to wygnać chciałem krowy z szopki żeby bajzlu nie robiły a tam był hf czarny dobrze go h..ja pamiętam i dorwał mnie tam bo siedział z krową a ta biegała ja z kijkiem je wygnać a ten na mnie najpierw na rogi i j..ep o ścianę potem się poderwałem i jeszcze raz mnie paknął łbem o moją głowę ale udało mi się jakoś uciec z szopki za ogrodzenie a byk się niczym nie przejął i siedział dalej trwało to dosłownie chwilę ale ból czułem po 5 minutach :P no teraz to ja mam 189 wzrostu to byki za bardzo ani sąsiada a ni moje nie podskakują bym je jeszcze porozrywał hehehhe ^^ no ale całą akcję pamiętam jak by to było dziś
Grand Prix 95 Power Machine + tur 6 polmot
i pomocnik c360 3p
a był i 3512 :( zal się z nim było rozstać

#86 Share piotrek30

piotrek30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Mechanika, OSP

Napisany 28 luty 2010 - 21:00

Krzywdy wyrządzone przez byki. Krzywdę jaką byk zrobił mojemu tacie była bolesna i dość długą ją odczuwał. Było to w 2004 roku. Mój tata z sąsiadem ładowali byka na wagę i byk nie chciał iść, to mój tata nie zastanawiając się wziął pręta, stanął za nim i poganiał go, byk się wkurzył, tata zagapił i byk kopnął go w prawą nogę. Efekt noga złamana w 4 kawałkach i rekonwalescencja trwała 8 miesięcy, noga poskładana żelastwem i drutami.
MTZ 80
URSUS C-330

#87 Share klejnus

klejnus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 28 luty 2010 - 23:47

Krzywdy wyrządzone przez byki. Mnie tam na szczęście tylko krowy zdeptały(w tenisówkach to naprawdę boli:P) Podczas dojenia jak kucałem żeby zdoić to jedna z drugą mnie ścisły no ale źle nie było. No i jak spuszczałem krowy na łąkę z obory to dostałem kilkanaście razy w udo lub w brzuch a tan to nie narzekam:) I hmm tak myślałem sobie co myślicie o paralizatorze obronnym na byki? Skoro powali dorosłego człowieka to z bykiem tez powinien dać sobie rade co nie?
Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

#88 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 01 marzec 2010 - 17:20

Krzywdy wyrządzone przez byki. @klejnus nie wiem czemu od razu przypomniała mi się scena tresury w ostatniej części "Obcego" i to jak potem uciekły :)
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

#89 Share ZUCH1234

ZUCH1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 700 postów
  • Zainteresowania:Świętokrzyskie

Napisany 01 marzec 2010 - 18:03

Krzywdy wyrządzone przez byki. Naszczeście nie miałem żadnych niespodzianek z bykami ale najgorzej jest kiedy się pierwszy raz puszcza do krowy wtedy jest przekichane zawsze sobie biorę rurkę metrowa i tak się bronie w razie czego ale raz i to nie pomogło musiałem ociekać a raz dostałem od jałówki w nogę przez kilka dni nie mogłem chodzić :)

#90 Share Manio1523A

Manio1523A

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i oczywiście gospodarka

Napisany 01 marzec 2010 - 18:08

Krzywdy wyrządzone przez byki. U nas rok temu pracownik wywalał gnój, i dostał od byka z rogów. Na szczęście i nieszczęście skończyło się jedynie na kilku złamanych żebrach.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 25 kwiecień 2010 - 11:34

Krzywdy wyrządzone przez byki. Kopniaki i siniaki to normalka Ale kilka lat temu mama dawała śrutę bykom na łące i jeden ją zaatakował Mama myślała że już koniec i jak leżała na ziemi to zaczęła piszczeć aż byk się zaciekawił i zaczął przyglądać Jeszcze chyba tego dnia byki poszły na sprzedaż a teraz już luzem nie puszczamy i nawet na łańcuchy na łąkę nie wpuszczamy tych dużych A jak wyprowadzamy gdzieś byki lub jałówki to bierzemy na łańcuch i podczepiamy do 30-tki i nie trzeba się szarpać żeby utrzymać zwierzaki Tylko trochę ciągnika szkoda by było jakby był jakiś nowszy

#92 Share SIEWCA

SIEWCA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów
  • Zainteresowania:Będzie dobrze...........kiedyś

Napisany 25 kwiecień 2010 - 15:10

Krzywdy wyrządzone przez byki. Znajomy ma oborę wolnostanowiskową dla byków i...... kilkanaście szwów na brzuchu po pogawędce z rogaczem. Miał szczęście, że zawartość brzucha została nie naruszona.
kto sieje ten zbiera....

#93 Share Dancyn

Dancyn

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 29 maj 2010 - 07:53

Krzywdy wyrządzone przez byki. :lol:

Edytowany przez Dancyn, 17 kwiecień 2011 - 18:46.

#94 Share Versu29V

Versu29V

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 19 marzec 2011 - 20:38

Normalnie jak opowieści z krypty ;)

Jedne z krypty, a inne... jeszcze mnie brzuch boli :D :D :D

#95 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 19 marzec 2011 - 21:04

Krzywdy wyrządzone przez byki. Mnie jałówki to nie raz już kopały ale nigdy tak żeby dużego siniaka nabić. Krowa to mało mnie na rogi nie wzięła tylko ciocia ją odgoniła, od jednej dostałem rogiem przy samym oku (miałem szczęście)- jak sypałem jej kukurydzę z wiadra to ta łeb gwałtownie podniosła do góry. A we wsi obok byki na śmierć stratowały gościa. Podobno kto zobaczył jego po wypadku to zaraz rzygał.
Ja niektóre mam takie krowy że łby mi kładą na ramieniu i nie boję się że mi coś zrobi ;)

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#96 Share Gospodarz100

Gospodarz100

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 08 kwiecień 2011 - 18:00

Krzywdy wyrządzone przez byki. Mnie też tydzień temu kopnoł byczek 300kg w nogę, był mały siniak. <_<

#97 Share michalcium

michalcium

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 12 kwiecień 2011 - 21:00

Krzywdy wyrządzone przez byki. u mnie to byczki spokojne . chodzą luzem po stodole gdy jest w miare ciepło to wychodzą pod wiate . przy sprzedaży jest troche cieżko je łapać ale taki problem to nie problem. takich mam sąsiadów oni mają dwie krowy i tam nieraz jak im sie ciela to byczek jest i go chowają do 700 kg i ten dziadek te byki poic do stawu latem prowadzał na łańcuchu. kiedyś na zimę to obore z kostek słomy budował. kostki kazał robić najdłuższe jak sie da i potem to stawiał. no ale te byczki jego to ja nwm co on robił ze takie spokojne.

#98 Share reebok

reebok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Zainteresowania:żywienie bydła, trzody

Napisany 17 kwiecień 2011 - 22:00

Krzywdy wyrządzone przez byki. artykuł o atakowaniu byków, co wy na to ?
http://www.zootechni...artykul-33.html

#99 Share Versu29V

Versu29V

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 11 czerwiec 2011 - 22:04

Krzywdy wyrządzone przez byki. Przeczytałem... no i troszkę się zastanawiam nad artykułem jaki przeczytałem nie dawno. Otóż napisali tam o zachowaniu byka (straszenie) przed mającym nastąpić atakiem właściwym i żeby nie dopuścić do ataku hodowca powinien ruszyć pewnym krokiem w jego kierunku w pozycji wyprostowanej. Czy to nie jest zbyt duże ryzyko??? Mam wierzyć, że postępując zgodnie z tą "instrukcją" i zmniejszając z każdym krokiem dystans między mną a wielkim bykiem przestraszę go...? Bo raczej zmniejszam z każdym krokiem szansę na ucieczkę :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share geniusz

geniusz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 20 czerwiec 2011 - 20:06

Krzywdy wyrządzone przez byki. Wątpię żeby byk się przestraszył i potraktował cię łagodnie :lol: