Skocz do zawartości

Zdjęcie

Krzywdy wyrządzone przez byki.

238 odpowiedzi na ten temat

#61 Share rabin

rabin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 25 listopad 2008 - 18:27

Krzywdy wyrządzone przez byki. Ładnych parę lat temu jak tata chciał zaciągnąć byka z pastwiska na dwukołówkę to tak go przeciągnął ze obojczyk tacie połamał.
Przy sprzedażny tego byka zainwestowaliśmy w klamrę do nosa ale zanim byk trafił na wagę to klamrę rozgiął i uciekł do lasu. Tata od razu za nim pobiegł, a za nim po chwili ruszyła grupka ludzi z tej ubojni. Tata po chwili wrócił z drugiej strony po tym jak byka przywiązał do drzewa. Potem niezła gróbka ludzi prowadziła go na wagę. Ja, jako że bylem jeszcze bardzo młody, obserwowałem cale zdarzenie z ciągnika, chwilami było bardzo gorąco.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Krzywdy wyrządzone przez byki. Dzisiaj, 18:51
  •  

#62 Share Rafal180

Rafal180

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1126 postów
  • Zainteresowania:Wolność słowa na AF!!!!

Napisany 25 listopad 2008 - 18:39

Krzywdy wyrządzone przez byki. Kiedyś jak mieliśmy byka to zerwał się z łańcucha wystawił drzwi i pobiegał trochę po podwórku. Zjadł trochę trawy i wrócił do obory na swoje miejsce ;)
Więc dziewczyno powróć tu... ja tak proszę z całych sił Ooooooooooooooo
-------------------------------------------------------
Pozdrawiam wszystkich zakochanych i znawców tematu!!

#63 Share mlody12

mlody12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 01 grudzień 2008 - 19:19

Krzywdy wyrządzone przez byki. My kiedyś graliśmy w piłkę na placu i kopnąłem piłkę do byków i się zerwały ale akurat na placu była fura z trawa to podbiegły i jadły a wujek je łapał heheh ale była beka :)

#64 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 31 grudzień 2008 - 11:37

Krzywdy wyrządzone przez byki. No i stało się...wczoraj miałem stracie z bykiem, największym, prawie 700kg, d*pę obił mi konkretnie B)

Zgubiła mnie rutyna. Wczoraj od rana przeganialiśmy byki, bo były sprzedawane i trzeba było je pomieszać, w sumie ponad 50szt. Na samym końcu z tego wszystkiego jeden mniejszy przeskoczył przez płot do największych, przegoniliśmy go z powrotem przez okólniki za 30s drugi przeskoczył B) Więc najpierw trzeba było podnieś płot trochę wyżej przez który przeskoczyły, wszedłem do środka, a reszta ekipy poszła dookoła budynku (do tej pory nie wiem dlaczego nie poszli za mną). Stanąłem przodem do płota, tyłem do byków (idiota ze mnie co??? B) ) Byłe pewien, że zwierzęta są zajęte tym nowym. Minęło kilka sekund i już mnie miał...na całe szczęście reszta ekipy szybko dotarła na miejsce bo sam bym nie wyszedł...

Donieśli mnie do samochodu bo sam chodzić nie mogłem 3h w szpitalu na usg, tomografii i rentgenie na szczęście nic nie wykazało poważnego tylko stłuczenia...

Dziś jest lepiej ale nie za wesoło, nauczka na całe życie... B)

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#65 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 31 grudzień 2008 - 12:32

Krzywdy wyrządzone przez byki. To dobrze, że tak. Jest ostrzeżenie dla reszty. Powrotu do zdrowia B)

#66 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 31 grudzień 2008 - 22:02

Krzywdy wyrządzone przez byki. Byki to straszne łobuzy, swoich pozbywam się jak mają 4 dni. Ale kiedyś zostawiłem jednego żeby kryć nim krowy których nie szło zainseminować. Piękny biały HF-ek a że od małego był wredny to się nazywał bin laden. Jak podrósł to na pastwisku chodził na łańcuchu na ogniwach 8mm kołowrotek z śruby 16 i 70cm kołek z pręta 22mm. Zimą w oborze ten sam łańcuch i do krowy wyjmowało się specjalną zawleczkę i wyciągał łańcuch ale nadal był uwiązany jak pies żeby za daleko nie poszedł. Jak go sprzedałem to miał 850kg. Koledze na pastwisku byk złamał obojczyk i trzy żebra, dostał za to kulkę w łeb a że był taki pewny siebie to podszedł na pół metra od przyczepki na której na niego czekaliśmy nawet huku nie było. Inny przypadek to w sąsiedniej wsi byk uciekł z pastwiska i zagonili go do sąsiada na podwórko i tam chcieli złapać ale najbardziej ucierpiał Lanos co stał przed garażem bo miał nieźle pokiereszowany bok po bliskich spotkaniach z rogami. Jeszcze inny to gospodarz prowadził byczka do krowy i zaczął trochę fikać to mu zdzielił łańcuchem po rogach w odpowiedzi dostał z roga i się przewrócił. Nie zdążył wstać i byk mu ukląkł na klacie i zaczął orać rogami powyżej głowy, po chwili go zostawił jak by nic nie było. Gość mówił gdyby go przycisnął na brzuch to pewnie z głowy mało by zostało
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

#67 Share kubaldo

kubaldo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Zainteresowania:sport,sztuki walki,fotografowanie,modele maszyn rolniczych ,modele samochodów

Napisany 01 lipiec 2009 - 14:46

Krzywdy wyrządzone przez byki. U mojego sąsiada raz byk uciekł z pastwiska na nasze i akurat mój brat tam był więc ten byk zaczął go gonić i co mu brat próbował zejść z drogi to byk za nim w bok i tak w kółko na szczęście na sąsiednim polu ludzie zrywali tytoń i usłyszeli więc odgonili byka bo już było kiepsko z moim bratem bo byk zagonił go w róg między stodołą a płytom gnojową i szykował się do ostatecznego uderzenia :D :) później go odprowadzało 6 chłopa do obory bo byk ważył ponad 900 kilo

Jednak z bykami trzeba bardzo uważać ja zawsze jak biorę byka do krowy to wyprowadzam go na sznurkach założonych za rogi i po jednej stronie trzyma go ojciec a po drugiej ja i wtedy ten koleżka nie ma prawa się szamotać :) :) :)

#68 Share matigg

matigg

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 28 lipiec 2009 - 22:02

Krzywdy wyrządzone przez byki. Jakieś ładne parę lat temu na podwórku przed oborą stał nasz świeżo umyty samochód od słońca aż błyszczał a że byki nie lubią czerwonego to jeden się tak szarpał aż się urwała. Zaczną tłuc samochód, ja siedziałem w domu i słyszę coś wali myślałem ze ojciec dużym młotem coś tłoczę ale niestety nie mila niespodzianka :D zawołałem ojca ten zaprowadził byka do obory nie pamiętam jak bykowi podziękował ale samochód przez byka miał ładnie "wyprostowany" błotnik :)
- U-R-S-U-S- c-330m i Renault 90-34 mx

#69 Share maresek2

maresek2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów
  • Zainteresowania:Motocykle, motoryzacja, i wszystko po troszku.

Napisany 28 lipiec 2009 - 22:23

Krzywdy wyrządzone przez byki. Dziś przy ładowaniu byków brat dostał w nogę, i poleciał na płotek. W efekcie zbita noga na szczęście tylko i żebra porysowane od płotka. Ale noga cała spuchła że ho ho. Trzeba pamiętać ograniczone zaufanie.

#70 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 29 lipiec 2009 - 07:02

Krzywdy wyrządzone przez byki. U mnie byki nie narobiły dużo złego :D

Raz pamiętam ze się zerwał z łańcucha i pościł się za ojcem to ojciec nic tylko złapał łopatę i w łeb go :)
i już był spokojny

Kiedyś jeszcze jak woziliśmy obornik to tez się spuścił z łańcucha i wlazł do gnoju ehh jak trudno go było wyciągnąć :)
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 02 październik 2009 - 20:18

Krzywdy wyrządzone przez byki. Witam z opowiadań rodziców to tylko jeden handlarz ma niewładną rękę po spotkaniu z bykiem sąsiada, oszukiwał na wadze to mu się należało, nasze są spokojne choć uważać trzeb,
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#72 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 02 październik 2009 - 20:29

Krzywdy wyrządzone przez byki. Kolegi ojciec całe życie przepracował w zakładach mięsnych jako klasyfikator czyli codziennie ważył te byki itd a jak poszedł na emeryturę to też hodował byki i niestety byk go zabił na polu. Ot taki paradox.

#73 Share Bartek1961

Bartek1961

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo a szczególnie wypadki przy pracy

Napisany 09 październik 2009 - 15:10

Krzywdy wyrządzone przez byki. Dlatego bykom należy zakładać kółka nosowe przed okresem dojrzewania. Najlepiej w 5-6 miesiącu życia.
Wszystkim hodowcom polecam też laski zootechniczne do prowadzania byków.
O ograniczonym zaufaniu już było.
I jeszcze jedno - kobiety nie powinny pracować przy bykach i innych rozpłodnikach.

#74 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów

Napisany 10 październik 2009 - 20:41

Krzywdy wyrządzone przez byki. A ja osobiście nie polecam kółek bo byk może stracić apetyt i jak ktoś ma poidła i założy kolczyk to już bynio wody się nie napije :) - pozostaje tylko pojenie wiadrem :)

#75 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1161 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 31 styczeń 2010 - 13:39

Krzywdy wyrządzone przez byki. No co ty za głupoty wypisujesz że z kółkiem na nosie się wody z poidła nie napije. Mój buhaj tak pije i u innych hodowców też

#76 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 31 styczeń 2010 - 14:42

Krzywdy wyrządzone przez byki. Mam wypożyczonego byka aby poprawić zacielenia i zostało mu założone kółko, puki chodził na pastwisku niczego złego nie zauważyłem choć kondycja mu spadła. W oborze właśnie nie mógł sam napuścić wody w poidle, czekał aż krowa napuści i ją odganiał, i znów czekał. To samo z TMR, ledwie jadł. Dopiero jak mu kółko wyjąłem po trzech tygodniach był już nie ten sam byk
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

#77 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1161 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 31 styczeń 2010 - 19:04

Krzywdy wyrządzone przez byki. Widziałem u kilku hodowców byki z kółkiem i nic im nie było. Jak kupowałem swojego rozpłodowego to koleś miał chyba z 20 takich po 500-1200 kg i nic im nie było. może zależy od poidła?

#78 Share WarownY

WarownY

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 31 styczeń 2010 - 23:16

Krzywdy wyrządzone przez byki. U mojego kuzyna zerwał się byk i uciekł w pole ziemniaków, więc pojechali za nim traktorem z sąsiadem. Gdy byli blisko i mieli wysiadać, byk ruszył w ich stronę. Uderzył z taką siła w przednie obciążniki że biała ciecz i krew polała mu się z nosa. Następnego dnia zdechł. Prawdopodobnie miał wstrząs mózgu lub złamaną czaszkę. Ważył 640 kg
!!! URSUS TEAM !!!

#79 Share dawidziel3

dawidziel3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 01 luty 2010 - 19:58

Krzywdy wyrządzone przez byki. Mito głównie a to na nogę ustanie a to pasze wywali z wiaderka.
A raz jak kumplowi pomagałem to chciał mnie wykorzystać :)
Ale nic mi nie zrobił mały był

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share LukaszNZUL

LukaszNZUL

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i żużel :)

Napisany 01 luty 2010 - 20:08

Krzywdy wyrządzone przez byki. Mnie ostatnio dwie krowy zdusiły i okulary sobie połamałem :) :) :) :)