Skocz do zawartości

Zdjęcie

Krzywdy wyrządzone przez byki.

238 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Tomasz1515

Tomasz1515

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 29 marzec 2008 - 23:38

Krzywdy wyrządzone przez byki. no tak na chwile prowadzić byka to tak i jeszcze z osobą dorosłą obok to ok, ale ty to tak sprecyzowałeś jak byś był niewiadomo kim w tym wieku, jak byk byłby groźny to rodzice byli by szaleńcami dając prowadzić dużego byka dziecku w tym wieku, sory i pozdro :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Krzywdy wyrządzone przez byki. Dzisiaj, 08:40
  •  

#42 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 30 marzec 2008 - 12:43

Krzywdy wyrządzone przez byki. No może fakt źle sprecyzowałem ale nie byłem pod opieką dziadek za mną sobie szedł. :P
,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

#43 Share johny64

johny64

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 30 marzec 2008 - 16:08

Krzywdy wyrządzone przez byki. Mojemu dziadkowi pare lat temu byk rozwalił Nyske i dużego Fiata :P

#44 Share lukasz912

lukasz912

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 10 kwiecień 2008 - 19:53

Krzywdy wyrządzone przez byki. Moj ojciec robił w zakładach miesnych i jak gosciowi co jelczem przywiózł byki uciekł a brama oczywiscie byłą otwarta to byka białoruska gonili ojciec mowił ze beka była jak nic łycha probowali go nagonic przyjechał weterynarz wyciąga flintę a tu naboi nie ma i do domu po naboje hehe ale w końcu go zastzrelili :D

#45 Share andrzejko

andrzejko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 15 kwiecień 2008 - 16:35

Krzywdy wyrządzone przez byki. mi co prawda jalowka ale tez bydlak :D lato 2006.jak sypalem pasze tresciwa w koryta dla jalowek ktore chodzily na pastwisku za domem,jedna rzucila lbem do gory i dostalem rogiem w luk brwiowy

#46 Share gelo400

gelo400

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 22 kwiecień 2008 - 17:04

Krzywdy wyrządzone przez byki. ja mam teraz takiego byczka limousine ok tony trzymam go luzem w takiej nuiewielkiej kajucie to w ciagu pol roku 4 razy plot trzeba bylo robić bo gnie rury;]

#47 Share darek16

darek16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 913 postów

Napisany 06 październik 2008 - 15:59

Krzywdy wyrządzone przez byki. jałoszka zwariowała omal nie zabiła kobiety ,nie ruszały jej żadne ciosy po tej sytuacji leciała na ludzi ale została zabita
Facet poszedł napoić byka i on go zaatakował był zakręcony w łańcuch chyba z 8 razy kiszki na wierzchu dziury nawet w skarpetkach, znalazła go zona wyobraźcie se co ona czuła, po pogrzebie żona poszła do tego byka i omal jej nie zabił ale już na szczęście nikomu nie zrobi krzywdy
AF - to Jest To:)

#48 Share wolf19 wolf19

wolf19
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 październik 2008 - 16:00

Krzywdy wyrządzone przez byki. mi dzisiaj byk uciekł z obory. poszedł w pole... to ja po konia do stajni i za nim... zła palem go dopiero w lesie, przywiązałem go do drzewa, a sam do domu po ciągnik... zanim dojechałem to byka już nie było.. no to ja znowu po konia do domu i do lasu znalazłem go na lace za lasem pasł się z krowami

#49 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 07 październik 2008 - 16:28

Krzywdy wyrządzone przez byki. nie wiesz jak byka przyprowadzić?? bierzesz krowę i byk będzie szedł za krowo.
Ja kiedyś miałem takiego cielaka co najłatwiej było go w taki sposób sprowadzać do szopy.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#50 Share Rafal180

Rafal180

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1126 postów
  • Zainteresowania:Wolność słowa na AF!!!!

Napisany 07 październik 2008 - 16:51

Krzywdy wyrządzone przez byki. Jak koledze uciekł byk z obory to ganiali go po polach Oplem Fonterrą:o złapali go po 3km pościgu:D Może trochę zbocze z tematu Ale jeśli chodzi o "ucieczki" to pamiętam jak znajomemu uciekł struś z zagrody:) złapali go po 50km pod Kaliszem. Sorki za OT
Więc dziewczyno powróć tu... ja tak proszę z całych sił Ooooooooooooooo
-------------------------------------------------------
Pozdrawiam wszystkich zakochanych i znawców tematu!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 07 październik 2008 - 17:09

Krzywdy wyrządzone przez byki. a właśnie mi się przypomniało jak znajomy mi opowiadał jak takiemu jednemu byk uciekł z obory to złapali go w punkcie skupu :o Najciekawsze jest to ze uciekł w dnu sprzedaży :o

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#52 Share damian007

damian007

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 07 październik 2008 - 17:46

Krzywdy wyrządzone przez byki.

Ja dosyć często mam do czynienia z bykami i siniaków też już nie liczę, ale najczęściej dostaje od takich 200-350 kg.
Takie są najzwinniejsze i przez to niebezpieczne. Jeżeli trzeba przechodzić z tyłu za bykiem, czy jałówką to lepiej tuż za tyłkiem, mniej boli :). Duże byki zauważają, że ktoś sie boi i tym bardziej sadzą się z rogami, no ale nie ma co przesadzać z ta odwagą.

Tata kupił byka którego bał się właściciel to łańcuchy na karku wrosły mu tak z 5cm :o . To była akcja jak go ładowaliśmy, strach to jedno a smród to drugie :o

A to to może nie o bykach ale tata chciał kupić od pijaków ogiera i jedzie do nich a tu ich koń z wozem a ich nie ma to zawrócił i ogień za ogierem jak go zatrzymał to i właściciel przybiegł i z takim tekstem do konia zaglądając pod siedzienie woza ,,jak sk........ wina potłukłeś to nie masz po co do domu wracać,, ale wina były całe to go zabrali do domu
trzymajmy się kupy bo kupy nikt nie ruszy

#53 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 07 październik 2008 - 19:37

Krzywdy wyrządzone przez byki. co do ganiania uciekających bydlaków to raz wydziałem jak byk biegał po blisko 1,5m rzepaku, a grupa ludzi w koło pola bo nie mogli przejść :o

co do łapania uciekających bydlaków to podobno bardzo dobrze sprawdza się paszowóz :o tylko najpierw trzeba je wyszkolić...

a wracając do tematu, nie tak dawno jeden byk (400-500kg) podrzucał głową mojego ojca.były zamknięte w budynku i wszedł do nich (16szt) otworzyć drzwi, kija miał takiego, że po dwóch uderzeniach rozleciał mu się w ręku, a że akurat w tym stadzie jest szt. co się nie boi, to się z nim trochę pobawił (znaczy byk z tatą).ojciec stał we wnęce drzwi na progu ok 50cm wysokości, także byk raczej nie miał jak go przycisnąć-tylko podrzucał.na szczęście byłem jakieś 20m od zdarzenia, odległość tą wziąłem pewnie na 3 kroki :) i rozgoniłem towarzystwło.
gdyby był sam to było by kiepsko, ale tak to jest jak się najpierw robi, a później myśli...

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#54 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 07 październik 2008 - 19:49

Krzywdy wyrządzone przez byki. Ja do pościgu za bykami miałem psa bernardyna :o kilka komend dla pieska, dobry kij dla byka i po kłopocie :)

Ale jak przychodziło do sprzedaży takiego byczka, to pół wsi się schodziło :) I największe straty to jednej akcji to spalone podeszwy w obuwiu i rozwalone akumulatory w Starze :o

Honda - The Power of Dreams :)

#55 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 07 październik 2008 - 19:55

Krzywdy wyrządzone przez byki. Sąsiad trzyma byki luzem do 800kg na przyczepke wciąga je ciągnikiem za rogi :o

#56 Share DawidMalw

DawidMalw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze. A w szczególności Ursusy.

Napisany 08 październik 2008 - 16:49

Krzywdy wyrządzone przez byki. Tak jak mój kuzyn mi opowiadał,że mieli byka ok 800 kg,który jeszcze nie miał 2 lat, to jak go wciągali na dwukołówkę to 4 dobrze zbudowanych facetów miało problem go wciągnąć.Jeszcze jak miał zawiązać linę to byk mu paluchy przyciął...Następnym razem to będą byka wciągać na dwukołówkę ciągnikiem za rogi.
U-R-S-U-S C-385A RZĄDZI!!!

#57 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 09 październik 2008 - 14:17

Krzywdy wyrządzone przez byki. Mnie kiedys brzuchem do barierek przydusil jak lancuch poprawialem mu,ale brat sie pojawil i widlami go klul to odpuscil.

#58 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1158 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 20 listopad 2008 - 23:42

Krzywdy wyrządzone przez byki. na wiosnę miałem takiego charolesa (ok 500 kg) stawał przed ogrodzeniem, patrzył się co za płotem i sobie szedł.żerdzie łamały się jak zapałki.w ogrodzeniu z drutu kolczastego tak na niego napierał że drut wyskakiwał z 3 słupków...najlepsze było to że jak już wyszedł z ogrodzenia to napasł się i wracał odpoczywać do właściwej zagrody ;) do tego był niesamowicie spokojny ale musial byc izolowany bo był rywalem szefa-limusine i razem robiły takie cuda że jeszcze miesiąc w stodole i musiałbym złożyć wniosek na modernizację :D
jak go zamknełem w takim jakby małym,starym chlewie to wyszedł przez okno o wymiarach 60/90 cm. ..na łńcuchu z kolei było dobrze tylko że od 5 do 7 rano dawał taki koncert że po 3 dniach miałem u siebie komitet protestacyjny sąsiadów :D

#59 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 21 listopad 2008 - 08:20

Krzywdy wyrządzone przez byki. u mnie ojciec wcześniej tez trzymał byki luzem w zagrodach, ale jak ja zacząłem rządzić to stoją jak baranki pouwiązywane na łańcuchach i spokój a to cały czas ploty były połamane. Pamiętam jak bylem mały i zawieźliśmy 2 byczki gdzieś około 600 kg każdy, takie są najgorsze i na rzeźni odrazu jednego sprowadziliśmy z wagi i rzeźnik go zabił nie, a drugi już jak zszedł z wagi i poczuł krew to ich cala hale do góry nogami wywróci wszystko stratował i żeby nie pas który miał zaczepiony za naszyjnik i uwaiązany był za klatkę to pozabijałby ich tam wszystkich i to seryjnie.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 21 listopad 2008 - 12:53

Krzywdy wyrządzone przez byki. Normalnie jak opowieści z krypty ;)