Skocz do zawartości

Zdjęcie

Krzywdy wyrządzone przez byki.

238 odpowiedzi na ten temat

#21 Share dziku

dziku

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 22 marzec 2007 - 22:01

Krzywdy wyrządzone przez byki. mięsne były. ja nie mam czarnobiałych. a za HF płacili 4,5 zł bo pytałem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Krzywdy wyrządzone przez byki. Dzisiaj, 17:26
  •  

#22 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 22 marzec 2007 - 22:13

Krzywdy wyrządzone przez byki. u mnie za mięsne 5,0 zł a jak jest ładny ok 800 kg to i 5,2zł a po uboju 9,1 zł

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#23 Share dziku

dziku

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 22 marzec 2007 - 22:19

Krzywdy wyrządzone przez byki. a z jakiego rejonu jestes ??

#24 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 22 marzec 2007 - 22:25

Krzywdy wyrządzone przez byki. kuj -pom powiat żnin

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#25 Share Miki7211

Miki7211

Rolas z Wielkopolski

• V.I.P.
  • rank
  • 1743 postów

Napisany 22 marzec 2007 - 22:34

Krzywdy wyrządzone przez byki. U nas ceny 4.50 i ani grosza więcej :angry: . Jeszcze troche to na niczym nie bedzie mozna zarobic.

Moje Filmiki

Pozdrawiam

#26 Share tomek665dt

tomek665dt

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 22 marzec 2007 - 23:20

Krzywdy wyrządzone przez byki. no ja hf twczoraj sprzedołem i też 4,50 i ni uja wincyj... tak by 5 zł to było jusz coś;)

#27 Share Broja

Broja

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 23 marzec 2007 - 13:03

Krzywdy wyrządzone przez byki. Nie róbcie jaj, ja mam do sprzedania z 10 szt, 8 byków i 2 jałowki. Nie dowiadywałem się jeszcze cen, ale przestraszyliście mnie!! ;)

#28 Share tomek665dt

tomek665dt

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 23 marzec 2007 - 17:26

Krzywdy wyrządzone przez byki. kiej se jj nie robimyn ino gadamy jak cena kurde,,....;)(

#29 Share AGRObombula

AGRObombula

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, naprawa maszyn rolniczych, konie, bydło

Napisany 20 styczeń 2008 - 15:48

Krzywdy wyrządzone przez byki. Przyjechali donas po byki mielismy wsumie 15 sztuk była druga w nocy padał deszcze wręcz lało. wszysko szło ok do czasu kiedy ładowaliśmy 9 sztuke poszliśmy ponią z ojcem do obory odwiązaliśmy od krat wprowadziliśmy na wagę i było ok do czasu aż koleś co wprowadzał byki na auto na wadze odwiązał z łańcucha i zapioł kleszcze do nosa, byk zaczoł sie szarpać rozerwał nozdza wtskoczyl z wagi przycisnoł koesia do krat i złamal mu nogę i obojczyk od tego czasu uważamy jak tylko sie da

#30 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 20 styczeń 2008 - 15:56

Krzywdy wyrządzone przez byki. Kiedyś szalał jak do krowy miałem go spuścić tańcował w około na łańcuchy i jak zarzucił tyłem (nie kopytami ale samym zadem) to leciałem ze 2 metry i myslałem że się przyklejiłem do ściany, a rogiem po żebrach też nie raz ja i ojciec dostaliśmy,

śmiesznie było jak chandlarze na drodze ważyli byki no i wyskoczył im z wagi i długa a sąsiadka ( szpupła to napewno nie jest) wyszła na spacer z wnuczkiem na ręku, jak by to nie miała kiedy jak byki sprzedawaliśmy no i jak zobaczyła że byk się wyrwał tak jak stała z dzieckiem na ręku przez ogrodzenie 1,5m wyski płot przeskoczyła, to sie pośmieliśmy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share bayer

bayer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 20 styczeń 2008 - 17:54

Krzywdy wyrządzone przez byki. moją żone gdy jeszcze mieszkała z rodzicami na pastwisku krowa dopadła(niestety miała jeszcze rogi),szczęście w nieszczęściu nic groźnego się nie stało,skończyło się na paru siniakach i strachu ale jakiś lęk zawsze zostanie. moją siostre u mnie w oborze krowa 2 razy zaatakowała,też nic groźnego na szczęscie się nie stało( teraz krowa nazywa się sprite(czyt.sprajt) a na siostre mówimy pragnienie ;) )

#32 Share fordson

fordson

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 25 styczeń 2008 - 20:30

Krzywdy wyrządzone przez byki. Kiedyś sprzedaliśmy 4 sztuki wujowi który miał sklepy mięsne i jak ubijali to jeden tak się rozchodził że musieli go traktorem z turem (bez wideł) do ściany przycisnąć i dopiero go ze sztucera położyli. Z pięciu chłopa nie było chętnego żeby podejść do niego.

#33 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 27 marzec 2008 - 18:25

Krzywdy wyrządzone przez byki. A u nas jak byk bokiem z wagi chciał uciec a diabełek to był niezły to się zachaczył rogiem o brame od wybiegu ( stał luzem w zagrodzie ) a drugim o wagę to jak tam stałem jak zgarnoł odemnie z sipy to sobie ukląkł i się cofnoł , a mnie łapy dwa dni bolały , a o sipie to nie wspomne , bo nic z niej nie zostało :)

#34 Share Tomasz1515

Tomasz1515

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 28 marzec 2008 - 20:03

Krzywdy wyrządzone przez byki. mnie skubany bodnął rogiem w ręke jak wywoziłem obornik,mnie bolało ale on dostał 10 razy mocniej za swoje i przypomniał sobie kto tu rządzi i sie uspokoił, jak takiego sie nie wyszkoli batem to lepiej nie podchodzić :)

#35 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 28 marzec 2008 - 21:27

Krzywdy wyrządzone przez byki. Ja nie jestem zwolennikiem bicia zwierząt. Proponuje wstawić kółko w nos. Od razu inne zwierzę pamiętam u mnie. Miałem 5 lat a prowadziłem 900 kilogramowego byka jak psa. Delikatny ruch nadgarstkiem i już spokojny się robił. :)
,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

#36 Share Tomasz1515

Tomasz1515

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 28 marzec 2008 - 22:07

Krzywdy wyrządzone przez byki. sory ale widać że tych byków na kółku to mało miałeś bo ja każdego byka za nos na kółko wiąże, najważniejsze jest to aby byk był solidnie uwiązany i nie ma prawa sie zerwać, ja najczęściej wiąże za nos i jeszcze dodatkowo łańcuch na szyje a jak nie łańcuch to sznur na rogi, wiadomo ze byczek na kółku łagodnieje jak go sie szarpie albo on sam sie szarpie bo go to boli ale nie wszystkie byczki takie są że tak jak ty mówisz lekki ruch nadgarstkiem i po sprawie, niektóre tak sie szarpią,ciągną że omało sobie tego kółka przez nos nie wyrwą, no i jak taki cwaniaczy ze taki twardziel z niego ze go nos niby nie boli to kilka batów musi być żeby wiedział kto tu rządzi :) z tymi pięcioma latami to ci nawet najgłupszy forumowicz na AF nie uwierzy :) :) :)

#37 Share nhcr

nhcr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Zainteresowania:elektronika, rolnictwo, nowinki techniczne

Napisany 29 marzec 2008 - 11:13

Krzywdy wyrządzone przez byki. Tomasz1515 masz racje u nasz facet przywiuzł byka limousine i miał kułko w nosie i to nic niepomogło wyrwał sobie z nosa a jak go w pomieszczeniu zamkneli to dzwi na rogach wyniusl ale póżniej dzwi turem podparli i mu przez okienko tydzień jeść dawali a jak go sprzedali po jakimś czasie to miał 1600 kg

#38 Share dfagroplus60dt

dfagroplus60dt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 29 marzec 2008 - 12:03

Krzywdy wyrządzone przez byki. mojemu wujkowi byk połamał obie nogi. ma je w gipsie i nie mo.że chodzić

#39 Share darek16

darek16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 913 postów

Napisany 29 marzec 2008 - 13:37

Krzywdy wyrządzone przez byki. Ja może opowiem o krowach.A mianowicie 2 siostry pojechały rowerami po krowy no i siostra wzięła mój nowy
rower amortyzatory z przodu i z tyłu ,ogółem super .Siostra postawiła jak zawsze koło kamienia i krowa szła i łańcuchem
zachaczyła o rower i jakimś cudem wsadziła nogę i biegła z nowym rowerem z 0,5km to był szok jak zobaczyłem mój nowy rower nie opłacało już go się naprawiać do tej pory stoi w przybudówce

Natomiast z bykami było coś takiego że byk nie miał rogów i rwał wszystkie łańcuchy a gdy zaganiało go się do chlewa to
rozwalał płotki przedzielające chlew.TO BYłO BYDLE.
AF - to Jest To:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 29 marzec 2008 - 14:33

Krzywdy wyrządzone przez byki.

sory ale widać że tych byków na kółku to mało miałeś bo ja każdego byka za nos na kółko wiąże, najważniejsze jest to aby byk był solidnie uwiązany i nie ma prawa sie zerwać, ja najczęściej wiąże za nos i jeszcze dodatkowo łańcuch na szyje a jak nie łańcuch to sznur na rogi, wiadomo ze byczek na kółku łagodnieje jak go sie szarpie albo on sam sie szarpie bo go to boli ale nie wszystkie byczki takie są że tak jak ty mówisz lekki ruch nadgarstkiem i po sprawie, niektóre tak sie szarpią,ciągną że omało sobie tego kółka przez nos nie wyrwą, no i jak taki cwaniaczy ze taki twardziel z niego ze go nos niby nie boli to kilka batów musi być żeby wiedział kto tu rządzi :) z tymi pięcioma latami to ci nawet najgłupszy forumowicz na AF nie uwierzy :) :) :)

Fakt wielu ich nie miałem. Ale co jest za sens za nos haczyć byka który jest spokojny a takich miałem na szczęście więcej. :)

No a skoro mi z tymi latami nie wierzysz to już Twój problem. Jeżeli jesteś na tyle ..... żeby myśleć że sobie zupełnie sam hasałem z 900 kg bykiem to powodzenia. Myślę że na tyle są tu ludzie inteligentni którzy wiedzą że ktoś za mną sobie szedł. :)
,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."