Skocz do zawartości

Zdjęcie

Krzywdy wyrządzone przez byki.

238 odpowiedzi na ten temat

#221 Share Krowiara

Krowiara

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów
  • Zainteresowania:bydło

Napisany 17 październik 2014 - 13:50

Mi jeszcze nigdy byk nic złego nie zrobił ;) są one na uwięzi i jak mi się chce to je czyszczę normalnymi szczotkami dla koni :D nie boją się mnie, a mimo to nic mi nie robią

kiedyś za to mnie cielak ugryzł i paznokieć leczyłam przez ponad rok, 2 razy był zrywany chirurgicznie nawet :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Krzywdy wyrządzone przez byki. Dzisiaj, 21:47
  •  

#222 Share bobienko

bobienko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 583 postów
  • Zainteresowania:Sporty walki

Napisany 26 październik 2014 - 09:30

Krzywdy wyrządzone przez byki. Pewnie był jadowity;)

#223 Share GrzechoDawid

GrzechoDawid

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów
  • Zainteresowania:ROlnictwo:)

Napisany 12 listopad 2014 - 21:01

Witam mam 9 byków Limousine i Simentalle w wadze od 300-400 kg , Mają dostarczane , Pasze , Kiszoonke z traw , Kiszonke z kukurydzy , siano  , Są na uwięzi , stoją jeden koło drugiego , zaczynają bardzo wariować , ostatnio nawed jeden mi się urwał przy odwalaniu obornika ale zdązyłem przeskoczyć przez kraty , Mam takie pytanie przy odwalaniu obornika , dajecie np : pasze ? , W jakiej wadze najlepiej kupować byczki , poniewaz planuje zakupić 10 - 15 sztuk , , . Jakie macie przyrosty , przykładowo po roku ?

#224 Share bobienko

bobienko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 583 postów

Napisany 13 listopad 2014 - 05:55

Krzywdy wyrządzone przez byki. Ja najpierw daję paszę,bo tak to się oglądają za siebie i sie tłuką.

#225 Share krzysztof1987

krzysztof1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 473 postów

Napisany 16 listopad 2014 - 15:17

od znajomego zabierali byki i jeden sie urwał i zaczoł znęcać sie nad kierowcą samochodu aż karetka go zabrała i z zakładów mięsnych przysłali nowego kierowce a poturbowanemu połamał noge i ręke a kololiczni ludzie wyciągneli go z samochodu przez otwór przy rampie

#226 Share wiki868

wiki868

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 31 grudzień 2014 - 13:44

Panowie a nie da się zrobić jakiś poskromów podczas załadunku lub przeprowadzania ich ?  czy stosujecie kolucho (pierścień) na nozdrza?    albo jakies paralizatory bezpieczne dla zwierzecia ?    

nie mam na mysli znęcania się nad zwierzetami tylko dobro hodowców

#227 Share vbox33

vbox33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, historia, of-road

Napisany 31 grudzień 2014 - 18:20

Krzywdy wyrządzone przez byki. Na pewnym filmie z prl widac taki drag do prowadzenia byka ktory powinien zdac egzamin (teoretycznie bo w praktyce trzeba by bylo sprawdzic). O ile dobrze pamietam film nazywa sie ,,pechowy dzien pana kierownika" i byl emitowany rowniez w ktoryms odcinku ,,socjalistyczna filmoteka powiatowa" bodajze ,,uwaga! Buhaj zlosliwy". Program prowadzony przez andrusa pewnie znajdziesz ten odcinek w necie.

#228 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 11 styczeń 2015 - 21:26

Co do wprowadzania bydła na samochód to zawsze trzeba uważać i najlepiej żeby było kilka osób przy tym żeby było komu pomóc albo byka odciągnąć. Był u mnie pare miesięcy temu kierowca który stwierdził że byki same muszą wejść na samochód bez żadnej pomocy :lol:

Witam mam 9 byków Limousine i Simentalle w wadze od 300-400 kg , Mają dostarczane , Pasze , Kiszoonke z traw , Kiszonke z kukurydzy , siano  , Są na uwięzi , stoją jeden koło drugiego , zaczynają bardzo wariować , ostatnio nawed jeden mi się urwał przy odwalaniu obornika ale zdązyłem przeskoczyć przez kraty , Mam takie pytanie przy odwalaniu obornika , dajecie np : pasze ? , W jakiej wadze najlepiej kupować byczki , poniewaz planuje zakupić 10 - 15 sztuk , , . Jakie macie przyrosty , przykładowo po roku ?

Z bykami trzeba krótko i na temat, muszą wiedzieć kto rządzi, oczywiście wiesz do czego służy pręt metalowy albo rurka?

#229 Share Ywa

Ywa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:życie wśród łąk, pól, wzgórz morenowych, między lasem i rzeką

Napisany 17 luty 2016 - 17:47

http://www.se.pl/wia...erc_740079.html

"Gdyby sprzedał byka, tak jak podpowiadał mu rozsądek, pewnie cieszyłby się dalej życiem. Ale Janusz K. (+56 l.) z Kaszubów pod Krasnymstawem (lubelskie) zawierzył sercu a nie rozumowi. Wieczorem żalił się sąsiadowi Stanisławowi Makówce (76 l.), że nie daje sobie rady z agresywnym bykiem, którego trzymał w stodole. – Sprzedałbym go, ale trzymam go od cielaczka, szkoda się rozstawać...- mówił. Na drugi dzień byk rozszarpał go na strzępy."

byk-stratowal-gospodarza-na-smierc_25106

Niezastąpiony jest poczciwy pies, który co dzień waruje przy zwierzętach, aby grzecznie stały, gdy się wkoło nich robi. A w razie zerwania buhaja daje radę za kilkoro chłopa :)

Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu.

#230 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2726 postów

Napisany 17 luty 2016 - 18:31

Dobre premiksy dla opasów mają dodatki hamujące agresję

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share bobienko

bobienko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 583 postów

Napisany 17 luty 2016 - 21:28

ten sąsiad niech lepiej też już zakończy hodowlę

#232 Share tumek19

tumek19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, majsterkowanie, rolnictwo

Napisany 18 luty 2016 - 19:36

Teściowi przez 40 lat byki nic nie zrobiły. W wieku 60 lat złamały mu rękę. Nigdy nie można wierzyć zwierzętom.

#233 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 844 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 19 luty 2016 - 18:35

mnie raz oko podbiły przy przewiązywaniu, mój błąd, za szybko chciałem, się zniżyłem, żeby łańcuch zabezpieczyć a on mnie rogiem,

#234 Share hoodoowca

hoodoowca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 465 postów

Napisany 18 sierpień 2016 - 12:52

Właśnie jestem po bliskim spotkaniu z bykiem ok 800 kg.Byk który nigdy nie sprawiał problemów spuścił się z łańcucha i stał na swoim miejscu po wejściu do szopy niespodziewanie zaatakował wbił róg w pachwinę i wepchnął mnie pod koryto następnie poniósł łeb rozrywając pachwinę razem z mięśniami minął tętnicę o kilka mm.

Byk po prostu oszałał był ogromny problem z uwązaniem,a ja znalazłem się na sole operacyjnym i mam przymusowe min 3 m-ce wolnego.Zeby tylko ręka wróciła do sprawności.

#235 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1381 postów

Napisany 18 sierpień 2016 - 13:03

Ktoś był w pobliżu , czy jak ?

ZETOR TEAM

#236 Share bobienko

bobienko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 583 postów

Napisany 18 sierpień 2016 - 18:56

Właśnie jestem po bliskim spotkaniu z bykiem ok 800 kg.Byk który nigdy nie sprawiał problemów spuścił się z łańcucha i stał na swoim miejscu po wejściu do szopy niespodziewanie zaatakował wbił róg w pachwinę i wepchnął mnie pod koryto następnie poniósł łeb rozrywając pachwinę razem z mięśniami minął tętnicę o kilka mm.

Byk po prostu oszałał był ogromny problem z uwązaniem,a ja znalazłem się na sole operacyjnym i mam przymusowe min 3 m-ce wolnego.Zeby tylko ręka wróciła do sprawności.

współczuję,teraz będziesz miał bliskie spotkania z firmami chcącymi wyciągnąć odszkodowanie

#237 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1381 postów

Napisany 18 sierpień 2016 - 19:54

Jakie firmy , jakie odszkodowanie , to nie wypadek samochodowy . KRUS mu wypłaci i tytle . Chyba byka nikt nie pozwie B) .

ZETOR TEAM

#238 Share Ywa

Ywa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:życie wśród łąk, pól, wzgórz morenowych, między lasem i rzeką

Napisany 19 sierpień 2016 - 14:27

:( Współczuję również. Ryzyk fizyk tak mówię, bo mnie to również może czekać i zawsze jestem tego świadoma.

Wczoraj ok. 22.00 uciekł nam jeden ok. 500 kg po przerwaniu pastucha, ktoś przypadkowy grzecznie przyszedł poinformować. to z synkiem po ciemku ganialiśmy. Jednakże bez pomocy psa nie słuchają i idą na człowieka, z 2 miesiące temu inny oszalał i przeskakiwał ogrodzenia ponad 150cm i furtki, pies się bardzo namęczył i mu jęzor musiał pogryźć  :P , aby w końcu posłuchał.

Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#239 Share hoodoowca

hoodoowca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 465 postów

Napisany 20 sierpień 2016 - 14:09

Krzywdy wyrządzone przez byki. Żona uratowała mi życie bo odwróciła jego uwagę krzykiem i kłuła go widłami.Wczoraj sąsiedzi ładowali tego byka to atakował i trzeba było ładować go na 10m linie.