Skocz do zawartości

Zdjęcie

Krzywdy wyrządzone przez byki.

238 odpowiedzi na ten temat

#201 Share JPH2

JPH2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 04 sierpień 2012 - 17:17

Krzywdy wyrządzone przez byki. Musi być zachowana ciągłość w zwolnieniach przez ponad 30 dni bez żadnej przerwy nawet na jeden dzień, wtedy dostaniesz zasiłek chorobowy.Np. od 2.08 dostajesz po raz pierwszy10dni tj do 11.08 włącznie i w tym dniu lub w następnym idziesz po dalsze zwolnienie które jest od 12.08 np na 5dni do 16.08 itd aż do 30 dni, te pierwsze 30 dni jest ważne bo za29 dni nic nie otrzymasz.Lekarzowi musisz mówić ze jesteś ubezpieczony w KRUS. Zasiłek chorobowy trwający bez przerwy 180 dni - lekarz wypisuje skier na komisję-sprawdż jak to jest bo mogę mieć nieaktualne wiadomości.Jeżeli na terenie gospodarstwa zdarzył się wypadek to musisz to zgłósić niezwłocznie do KRUS a i lekarzowi leczącemu też musisz to powiedzieć.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Krzywdy wyrządzone przez byki. Dzisiaj, 19:58
  •  

#202 Share borec97

borec97

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, piłka nożna

Napisany 08 sierpień 2012 - 14:41

Krzywdy wyrządzone przez byki. Czasami bynio wejdzie mi na noge albo pasze z kubełka wysypie. Kiedyś chciał mnie bodnąć, ale zdąrzyłem odskoczyć. ;)

Edytowany przez borec97, 09 sierpień 2012 - 19:22.

#203 Share Dagmarka

Dagmarka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 15 styczeń 2013 - 08:38

Krzywdy wyrządzone przez byki.

#204 Share mora

mora

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Zainteresowania:literatura,kynologia, motoryzacja z naciskiem na T4

Napisany 27 styczeń 2013 - 20:14

Krzywdy wyrządzone przez byki. Dwa razy miałam bliskie spotkanie z bykiem . Nie było zabawnie....Nie rozumiem ludzi, którzy tak glupio narażają swoje życie w takiej "zabawie".

#205 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 10 luty 2013 - 14:24

Krzywdy wyrządzone przez byki. I znów byk zabił http://www.tvn24.pl/...scu,305449.html
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

#206 Share SIEWCA

SIEWCA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów
  • Zainteresowania:Będzie dobrze...........kiedyś

Napisany 12 marzec 2013 - 19:55

Krzywdy wyrządzone przez byki. W ubiegłym miesiącu byk zadał śmiertelne ciosy 23-latkowi gdy ten próbował go uwiązać na łańcuch. W oborze walczył z bykiem sam podd nieobecność innych domowników. STRASZNA TRAGEDIA
kto sieje ten zbiera....

#207 Share Hereford

Hereford

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 12 marzec 2013 - 21:31

Krzywdy wyrządzone przez byki. Obsługa zawsze we dwoje . Ja każde stanowisko tak projektuje żeby żaden pracownik nie miał kontaktu zawsze zasłania sie bamką

#208 Share dddddddddddddddddd

dddddddddddddddddd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów
  • Zainteresowania:MOTORYZACJA. TUNING. STRZELECTWO. ŁUCZNICTWO. KOLEKCJONOWANIE BRONI . KULTURYSTYKA. BOKS. SZTUKI WALKI. HISTORIA .

Napisany 10 marzec 2014 - 18:20

Krzywdy wyrządzone przez byki. Strach czytać . Hoduję byki 20 lat i na szczęście jedyne ,,uszkodzenia'' to siniaki , podbite oko i ugryziony palec .Ale dzieciakom zabraniam wchodzić do obory.

BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

#209 Share thor1984

thor1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 561 postów

Napisany 23 marzec 2014 - 09:41

Krzywdy wyrządzone przez byki. Koledzy a czy myślicie, że zamiast byków bezpieczniej byłoby opasać jałówki?

#210 Share dddddddddddddddddd

dddddddddddddddddd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów
  • Zainteresowania:MOTORYZACJA. TUNING. STRZELECTWO. ŁUCZNICTWO. KOLEKCJONOWANIE BRONI . KULTURYSTYKA. BOKS. SZTUKI WALKI. HISTORIA .

Napisany 23 marzec 2014 - 10:16

Krzywdy wyrządzone przez byki. Bezpieczniej ,na pewno ale to był by mało dochodowy biznes.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#211 Share mora

mora

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Zainteresowania:literatura,kynologia, motoryzacja z naciskiem na T4

Napisany 23 marzec 2014 - 12:17

Krzywdy wyrządzone przez byki. Dlaczego mało dochodowy? Ładna mięsna jałówka "płaci" lepiej niż buchaj HF. Niestety jałówki też mogą mieć nierówno pod sufitem, ale rzadziej :D

#212 Share dddddddddddddddddd

dddddddddddddddddd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 23 marzec 2014 - 12:41

Krzywdy wyrządzone przez byki. Jałówki tańsze od byków w tym samym wieku o 1500zl , paszy zjedzą niewiele mniej niż byki . Pracy tyle samo ,a przy 30 sztukach 45 000zł mniej .

#213 Share donweter1989

donweter1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, wędkarstwo

Napisany 23 marzec 2014 - 12:56

Krzywdy wyrządzone przez byki. Tyle, że jak na tą chwilę można korzystnie sprzedać jałówke krowiarzowi i to za lepsze pieniądze niż byka na rzeź.

#214 Share Szymi40

Szymi40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1287 postów

Napisany 23 marzec 2014 - 13:12

Krzywdy wyrządzone przez byki. W dodatku jeszcze jałówka cielna obędzie się bez ospy - a byk nie, tylko w cenę trzeba trafić....

#215 Share Krzychol

Krzychol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 23 marzec 2014 - 18:25

Krzywdy wyrządzone przez byki. chyba trochę schodzicie z tematu.. :)

#216 Share bystra

bystra

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 24 marzec 2014 - 20:43

Krzywdy wyrządzone przez byki. Moi rodzice hodowali byki i ja hoduje ale jeszcze nigdy byk nie zaatakował a nawet nie kopnął chociaż obornik usuwany jest ręcznie a byczki chodzą luzem. Może i na uwięzi lepsze są przyrosty ale takie sztuki nie mogą rozładować agresji i jak się zerwie to równa z ziemia wszystko co mu na drodze stanie, a takie hodowane luzem walki toczą między sobą i potem nie są takie agresywne wobec ludzi więc trzeba się zastanowić co jest lepsze dla nas czy trochę większy zysk czy nasze życie.

#217 Share szymon09875

szymon09875

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 288 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, technika rolnicza

Napisany 15 czerwiec 2014 - 16:15

Krzywdy wyrządzone przez byki. U mnie dziś był klient po byczki i przy mierzeniu obwodu klatki jednemu z 6 w stadzie drugi podbiegł i kopnął go w 4 litery. Wiadomo że taki 200 kg nic poważnego jeszcze nie zrobi ale pokazał jak traktuje obcych.
"Bo ziemia bez ludzi dziczeje"

#218 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów

Napisany 25 czerwiec 2014 - 21:18

Krzywdy wyrządzone przez byki. Jałówki z tego co słyszę od kierowców ze skupu sa często gorsze od byków.
U mnie tydzień temu brali na rzeź taką 560 kg, wszystko było robione spokojnie, zrobiona uzda z powroza itp i w momencie kiedy odpinałem łańcuch, kiedy werblik przeszedł przez oczko (zaznaczam bardzo spokojnym ruchem ) jałówka się wściekła, chłopaka który trzymał powróz pociągła za sobą i kopneła z obu nóg wnogę tuż obok krocza - 5 cm dalej i mógł chłop nie zyć.
Poszła w podwórze przebiegła obok mojego auta i wparowała do mojego warsztatu gdzie stały spawarki, kompresor i trochę innego sprzętu to dosłownie nad tym wszystkim przeleciała i zaklinowała się w narożniku na jej szczęście.
Ogólnie było nas 5 i mieliśmy szczęścia więcej jak rozumu....

#219 Share bobienko

bobienko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 583 postów
  • Zainteresowania:Sporty walki

Napisany 26 czerwiec 2014 - 08:49

Krzywdy wyrządzone przez byki. U mnie byk jak sie trafi szalony to może jeden na trzydzieści,a jałówki to co druga dzikuska.Do czasu jak stoi w stanowisku to ok,potem na samochód wprowadzić to rodeo.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#220 Share zielone14

zielone14

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 14 sierpień 2014 - 06:18

Krzywdy wyrządzone przez byki. w mojej okolicy kobieta przechodziła koło krowy sąsiadki a ta ją zaatakowawała tak ją pobodła(połamana ręka,noga,śniaki i inne)że trafiła do szpitala ok.1-2miesiące śpiączki i musieli odłączyć od respiratora...a to przecierz "tylko" krowa, która wypasała się na łące