Skocz do zawartości

Zdjęcie

Krzywdy wyrządzone przez byki.

238 odpowiedzi na ten temat

#1 Share dziku

dziku

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 04 marzec 2007 - 12:01

Krzywdy wyrządzone przez byki. Witam. Dzisiaj miałem nie przyjemną historie z bykiem zerwał sie i kopnoł mnie i mam siniaka wielkiego. a jakie wam największe krzywdy zrboiły byki ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Krzywdy wyrządzone przez byki. Dzisiaj, 20:49
  •  

#2 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, muzyka, turystyka

Napisany 04 marzec 2007 - 12:21

Krzywdy wyrządzone przez byki. w telewizji było ostatnio na TVB3 jak byk zabił rolnika (starego kawalera) i jego ojca

#3 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 04 marzec 2007 - 12:29

Krzywdy wyrządzone przez byki. ten temat można podciągąć pod "wypadki w rolnictwie" i się nie rozdrabniać :rolleyes:

#4 Share Zetor5340

Zetor5340

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1063 postów
  • Zainteresowania:==Rolnictwo==

Napisany 04 marzec 2007 - 12:36

Krzywdy wyrządzone przez byki. Kiedyś taka babka jedna we wsi u mojego wujka,juz teraz nie żyje ale jak żyła to tak chodziła od domu do domu i zaglądała kto co ma..hehe :rolleyes: i pewnego razu jak przyszła na gopsodarstwo mojego wujka nikogo akurat nie było na podwórku bo jedliśmy obiad,ja po obiedzie wychodze z domu patrze a ta babka leży pod drzwiami od obory i drze się w niebogłosy,okazało się ze ma złamaną ręke ale wujka nie obciązyli zadnymi kosztami bo ta babka sama się tam pchała i wtargnęła na jego posesję,a że byk sie zerwał to już inna sprawa.krótko mówiąc miala kobiecina pecha. :(
"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

#5 Share kserkses

kserkses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 652 postów

Napisany 04 marzec 2007 - 13:04

Krzywdy wyrządzone przez byki. Niestety wypadki śmiertelne z bykami są typowymi wypadkami w rolnictwie, jak cię tylko kopnął to uważaj się za szczęsciarza :( nie pamiętam jakichś nieprzyjemnych historii, ale siniaków nie liczę :rolleyes:
<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

#6 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 04 marzec 2007 - 15:52

Krzywdy wyrządzone przez byki. Co prawda to nie byk, ale krowa jak latowała kopnęła sąsiada w krok że....... szkoda gadać. 3 tygodnie spędził w szpitalu i przez pół roku chodził niesamowicie przygarbiony. Jak mu szło z żoną w nocy to nikt się nie pytał :rolleyes:

#7 Share dziku

dziku

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 04 marzec 2007 - 19:53

Krzywdy wyrządzone przez byki. współczuje!! a nieraz nawet jałówki są gorsze od byków!!

#8 Share kubaguzik

kubaguzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 296 postów
  • Zainteresowania:Ulepszanie

Napisany 07 marzec 2007 - 10:24

Krzywdy wyrządzone przez byki. moja starsza osobe byk zabil bo sie zerwał a ona a ona siedziała i nie miala szans :rolleyes:

Nie zezwalam na umieszczanie moich zdjęć na różnego rodzaju blogach lub galeriach i używania w celach komercyjnych bez mojej zgody! Wszelkie prawa zastrzeżone!

#9 Share dziku

dziku

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 07 marzec 2007 - 15:26

Krzywdy wyrządzone przez byki. no tak niestety też bywa :rolleyes: z bykami jest ryzyko i trzeba sie z tym liczyc.

#10 Share snopek4

snopek4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 07 marzec 2007 - 18:45

Krzywdy wyrządzone przez byki. mi gos opowiadalo ze malzenstwo mialo cos okolo80 bykow i pewnego razu przy podawaniu paszy jakas czesc sie urwala i niestety smierc na miejscu obojga:((

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share abuk14

abuk14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 07 marzec 2007 - 18:55

Krzywdy wyrządzone przez byki. Mi kiedyś byk złamał palec serdeczny gdy go zapinałem pod łańcuch.

#12 Share Zetor5340

Zetor5340

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1063 postów

Napisany 19 marzec 2007 - 01:36

Krzywdy wyrządzone przez byki. mi jeszcze kiedyś byk i krowa też nadepnęła na palce u nóg,krowa jak krowa, nadepnęła ale nic szczególnego się nie stało ale jak byk mi stąpnął to już poezja,noge miałem siną przez jakiś tydzień. ;) ;) ;)
"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

#13 Share Broja

Broja

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 19 marzec 2007 - 17:01

Krzywdy wyrządzone przez byki. Ja dosyć często mam do czynienia z bykami i siniaków też już nie liczę, ale najczęściej dostaje od takich 200-350 kg.
Takie są najzwinniejsze i przez to niebezpieczne. Jeżeli trzeba przechodzić z tyłu za bykiem, czy jałówką to lepiej tuż za tyłkiem, mniej boli ;). Duże byki zauważają, że ktoś sie boi i tym bardziej sadzą się z rogami, no ale nie ma co przesadzać z ta odwagą.

#14 Share dziku

dziku

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 19 marzec 2007 - 19:35

Krzywdy wyrządzone przez byki. dokładnie:) takie 250-300kg są najgorsze. tym duzym juz sie potem nie chce wariowac chociaz nieraz tez potrafia wariowac. ale jak sie byk przyzwyczai ze zawsze sie koło niego przechodzi to tez jest łagodniejszy do tych co tam chodzą chyba ze ktos obcy to nie przepusci tak jak u mnie ;)

#15 Share Zetor5340

Zetor5340

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1063 postów

Napisany 19 marzec 2007 - 23:36

Krzywdy wyrządzone przez byki. Duży byczek mały problem, mały byczek duży problem...hehe ;)

#16 Share TomekMossakowski

TomekMossakowski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 20 marzec 2007 - 08:49

Krzywdy wyrządzone przez byki. No widzisz stary jak to trzeba z nimi uwarzać. BYK POTĘGO JEST I BASTA ;)

#17 Share dziku

dziku

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 20 marzec 2007 - 21:18

Krzywdy wyrządzone przez byki. u mnie juz sie troche rozluźniło bo sprzedałem te 3 największe i najbardziej agresywne byki ;)

#18 Share tomek665dt

tomek665dt

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 20 marzec 2007 - 21:42

Krzywdy wyrządzone przez byki. no u mnie wcora jeden pojechoł,, ile dziku naważyłeś ? ja 550kg a płacili po 4,50+vat trochu kiepsko , a u ciebie??bo na jesieni 2 sprzedałem po 4,70 i ważyły po niecałe 600kg

#19 Share dziku

dziku

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 22 marzec 2007 - 15:21

Krzywdy wyrządzone przez byki. ja sprzedawałem po 4,7/kg ;) a ważyły 760, 683, 681 ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 22 marzec 2007 - 21:56

Krzywdy wyrządzone przez byki. to i tak słaba u was cena.byki były czarnobiałe???

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!